Отговори
# 675
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Оживи се темичката ни.  Grinning

Благодаря на всички за съветите за мазане на белези.  Hug потърсих по форуми и има няколко неща, които помагат плюс домашно приготвения с невен, дано наистина бързо се заличи. по повод притесненията ми свекърва ми каза, че ако нашите белези от деца всички си стоят, то ние на нищо няма да приличаме.   Simple Smile с мъжа ми сме били много палави като деца. та малко и аз почвам да се успокоявам, че такива неща се случват, но като Мая се упреквам, че изобщо съм допуснала да се случи и не съм го предотвратила. но и ние сме хора и не може да сме постоянно нащрек за всичко. дано са само малки инциденти.

Мария, дано от катастрафата да ти е останал само неприятния спомен и никога повече да не преживявате такива неща.
Калина не се страхува от тъмното, но ние не държим и като спи напълно тъмно, само намаляваме осветлението и тя така знае, че ще ляга и се успокоява. дори това ни е част от ритуала за заспиване.

Либи, ми тя доста неща си казва Софи. Следи и пасивния речник, ако си реагира нормално на твои думи, разбира те, няма за какво да се притесняваш. Дано всичките ти притеснения се разсеят напълно.

За имуностимулантите мисля като Лулу. На тема имунна система съм особено чувствителна, защото имах два спонтанни аборта преди Калина и след много изследвания се оказа, че едни НК клетки от имунната система са ми двойно по-големи от нормалните стойности и в първите месеци организма не може да се адаптира, понеже плода се възприема от имунната система като болест в началото, като нещо чуждо, но при високи НК клетки това е в много по-голяма степен. Бях на системи всеки месец за да намаля НК клетките и слава Богу успях да я износя. Винаги са ми се радвали и роднини, и работодатели, че не боледувам, а то ето какво било. оттогава си казвам "много хубаво не е на хубаво". дори се замислям дали ваксините не са ми направили тази "услуга", а може и да ми е наследствено. сега се старая при Калина всичко да е максимално естествено, ще я кърмя колкото може повече, старая се да давам само здравословна храна, доколкото сега може да се каже че има такава при състоянието на водите и почвите, но поне се старая. А като порастне ще трябва да я предупредя, че може и нейния организъм да има тази особеност и да я заведа да се изследва преди да предприеме бременност. това ми беше първата мисъл като разбрах, че е момиче.

Алексова, горчивото от грейпфрут не е ли Цитросепт?

Майките, които сте сами в повечето време с децата - как успявате да се нахраните? Напоследък не мога да ям, то е ясно, че не сядам на масата, но и права вече не мога, все снова от стая в стая. Като нещо трябва да свърша, затварям вратата, поне да е с мен в стаята и да не я гоня, но тя мрънка и иска да отворя. следобедния сън понякога е само час. много трудно взе да става.

лека и спокойна нощ!  Hug

# 676
  • Мнения: 293
djidji,аз най-често хапвам или в движение или права и на крак.Нашата Ивет е голяма ревла,постоянно търси внимание,за сядане на маса не мога и да си помисля когато сме сами.

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 16:52 от Nataliiiiiii

# 677
  • Europe
  • Мнения: 548
Здравейте момичета, все по-рядко влизам да ви чета, защото доскоро ми беше доста лошо и преглеждах повече едни други теми тук във форума, доскоро забравени  Simple Smile)) Но вече спокойно мога да се похваля, че съм отново бременна. Влизам в 21 седмица и в началото на Март/2012 очаквам второ момченце. Оказва се, че сме направили братче на Митето още преди той да навърши 12 месеца. Вярвам, че ще се справим отлично и че това е дар божи.

Джиджи, моето Мите това лято така си размаза физиономията на едни стълби на морето. Падна по лице върху тази настилка, която е цимент примерно или варовик Embarassed, примесен с мидени черупки, дето я има по старите къщи на морето. Прилоша ми много от гледката. Щях да се срина на земята като видях как му хвърчи една дебела струя кръв право срещу мен. Да не ви пускам снимки (защото сме го увековечили), нямаме нужда от негативни гледки. Но искам да ти кажа, че за 2 месеца всичко му мина. Мазала съм само с крем Идеал - плътен дебел слой докато зарастваше и се образува хубава дебела кора. Сега има едва забележими милиметърчета белези. Но скоро и те ще изчезнат. Не знам колко е тежък вашият случай, но на дечицата им минава удивително бързо сигурна съм, че го забелязваш и ти вече.
Аз преди време преживях също една мнооого близка среща с асфалта - по лице паднах от колело. В Пирогов ме посрещнаха като "тежък случай от катастрофа" преди да им обяснят как точно съм се украсила. Хората извръщаха лице от мен, бях им неприятна гледка. Близо 2 месеца не се поглеждах в огледала умишлено. Стигаше ми да се оглеждам в очите на хората. Исках психиката ми да укрепне от шока, да си направя план за излизане от ситуацията (ест. хирургия ли ще е ... какво ли), да съм силна и тогава да се видя. За пръв път се престраших да се видя за малко във стъклото на входа на блока и така лека полека .... малко се отклоних  Confused
От Пирогов ми изписаха едно мазило - Маз на Вишневски, приготвя се в аптеките. Важно е да не остават раните сухи, защото от мимиките започват да се пукат и цепят в дълбочина. С тази мас се мазах седмици наред и не мокрих раните, бършех само с намокрена кърпа. Доста пъпки ми се появиха от тази мазнотия по лицето, но факт, сега само аз си виждам остатъци от белези. После мазах с Мадеказол, тогава май нямаше Контратубекс. Взимам и хр. добавки за регенериране на кожата.

Пожелавам на всички мами - весели и щури малчугани и повече поводи за празнуване.

Либи и моят син е все още на Ма, Ба, Та ..., ляляля, бррръм-бръм - бебешорски измислици разни. Даже като цяло, основно си мучи като иска нещо - ъ-ъ-ъ, е-е-е

Относно зъбките ние май приключихме още миналия месец с тях. Вече си има 16 броя, за другите 4 кътника знам че са по-нататък около 2,5-3 г.

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 11:31 от aleina

# 678
  • Мнения: 5
Здравейте и от нас! Не сме се включвали от месеци.
ЧЕСТИТО НА АЛЕЙНА! Лека бременност , много спокойствие и нежност ти желая! И на моите деца им е такава разликата! Пълна лудница става, но поне не е скучно.
При нас как са нещата:
Кърмим се , а на мен вече ми писна.Надявам се да почне сам да се отбива вече.
Зъби - 8 + 2 кътника.
Проходихме на 1 г и 20 дни. Сега не мога да го стигна.
С яденето сме зле. Тежи 10 кг. Днес на закуска яде малко макарони с масло и захар и малко сиренце. После по обед няколко зърна грозде кърмихме се защото му се спеше. Като се събуди пак се кърмихме. Отказа ми ризото с броколи, карфиол къдрав морков и филе риба. Хапна половин кроасан. Поне си хапва пресни плодове и зеленчуци , но това ненасища.
Щях да пиша още нещо, но ми изскочи от ума. После пак. Доскоро!

# 679
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте!
От два дни съм без компютър и ви чета от телефона,ще ме извините за правописа. От вчера сме и без татко,тъкмо свикнахме да сме заедно,определено си трябва адаптация и дойде време да тръгва.
Как се храня,или на крак навън,или чакам да заспи,а най-основното хранене ми е вечер,след като е заспал.От това са ми и 3-те кг. в плюс.Ще се опитам да ги сваля,че много ми тежат.
Aleina,ще се справиш разбира се.Честито!
Добре дошла и на новата мама!
Трудно ми е да пиша от тел.,така че за сега това е от нас.

# 680
  • Мнения: X
Момичета сетих се да ви питам - ще давате ли витамин Д тази зима? Или вече сме големи... Ние имаме час за педито чак за декември и ще се обадя да питам, но ми е интересно да знам.

Също, махнахте ли сутрешния сън вече?. На малчо му се приспива сутрин, 3-4 часа след като е станал, но след това пък е абсурд да заспи следобед и му става много време без сън до вечерта. Няколко пъти забавях сутрешното до обед и така поне нямаше чак толкова много голяма пауза до вечеря, но имам чувството че му е малко спане от 1,5 макс 2 часа сън за цял ден. В същото време ако спи сутрин вече следобед не става...

# 681
  • Мнения: 931
Cecile, ние наскоро минахме през този момент. Даже все още в някои дни важи. Като цяло му се приспива 3-4 часа след като е станал, но гледам в това време да е навън и да е ангажиран с нещо интересно за него. Така се разсейва и му минава сънната вълна. Първите дни докато изтеглим режима заспиваше по-късно, но се събуждаше по същото време и ефектът беше, че е спал само един час, вместо два-два и половина и е изнервен. Понеже беше с майка ми, заспиваше по едно никакво време към 18.30-19.00 и аз като го взема в 19.30 насила го събуждах, при което нямаше заспиване после до 24.00. Това беше само за няколко дни обаче. Сега от около седмица вече си заспива към 13.00-14.00 и дори и да спи малко, после заспива чак вечерта.

# 682
  • Мнения: 277
Алейна честито.Лека и безпроблемна бременност. Hug
Сутрешния сън го премахнахме още лятото,но сега в последно време ако сме с количката заспива към 12 часа.
За храненето си е цяло мъчение.Започна да се катери по дивани столове и т.н.Прави опити да боде сама с вилицата.Оня ден батко и оставил мляко на масата,тя се качила и сама си яде с лъжицата.Голяма беладжийка.Вчера направихме първата ни подстрижка истинска дама.

# 683
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 850
За съня Жоро мина на еднократен още преди годинката.Става около 7-8 и после заспива към 13-14 часа.Спи около два часа.А вечерта заспива към 21.00.Няколко пъти се е случвало да се събуди сутринта в 6 и тогава към 10 го приспивам за петнаисетина минути.След това обаче си местеше обедният сън към 3 следобед.
aleina честита ви радост !Лека и безпроблемна.Много се радвам на такива смели майки,който се навиват за деца с малка разлика.Аз така или иначе не се осмелих  Laughing
А  моето храненето е кошмарно.Храним се заедно.Винаги когато започна да сервирам,той се разполага на моят стол и ме чака.После го взимам в мен и така се храня.Той пипа,бута,рови в чиниите,абе абсолютен хаос.В друг не иска да стой,нито да се занимава с нещо друго.Броени са случаите в който се е заиграл с нещо и тогава хапвам набързо.Но определено съм започнала да се храня много бързо и често ме боли корем след това.

# 684
  • Мнения: 67
Сънят вече го направихме един път. Събужда се в 9 сутринта и към 11-12 й се приспива супер много, но чакам да стане поне 12:30-13, спи средно 2 часа и след това вечерта ляга в 21:30-22.

Храненето ми е мъка огромна. Но аз съм си виновна, че допуснах да прави буквално каквото си иска - обикаля из стаята, играе си,  взима купичката да  бърка и иска да слага разни неща в яденето...абе пълен кошмар!!! Сложа ли я на стола изяжа 3-4 лъжици (и то ако само ако е гладна и има любимо ядене, които напоследък са много малко) и вед нага скача на земята.  ooooh!

# 685
  • Мнения: 5
При нас съня е 2 пъти. Аз предпочитам. Става сутрин 7-7.30ч. малко преди обед заспива , а втория му сън е към 16ч. Вечер 9-9.30 заспива.
Да ви се похваля, от лятото сме с памперс само за спане. Даже си казва като има аки. Е има и инциденти , но то без това няма да мине. Пишкаме прави даже.
За витамин Д мисля, че е излишно вече. Аз лично няма да давам.

# 686
  • Europe
  • Мнения: 548
Благодаря ви за топлите думи момичета, надявам се двамата разбойника да се разбират един ден и да успея да бъда най-добрата мама сред трима мъже вкъщи  Simple Smile.

Да ви попитам и вас относно дрехите, които стават и за бременни:
Искам да похарча една спестена сума и да се обзаведа с 2-3 клина, 2-3 рокли, някои друг блузон или половер, може и някои панталон с широк ластик на кръста или някое зимно яке. Обаче идея нямам къде да отида и да си накупя всичко на куп ако може. Невъзможно ми е да обикалям из цяла София наслуки, пък ако улуча нещо. Ходих в Сити центъра - много се разочаровах. Все пак искам нормални женски-женствени дрехи. А не кройки и модели от времената на баба ми. Бюджета ми е 200-300 лв. не е малко, но не е и много.

# 687
  • Мнения: 2 891
aleina, виж тук за дрехи.

Белезите на Иво мазах със Содермикс, но той тогава си беше съвсем бебе. Явно му дойде малко по-агресивен, пък и аз го мазах много дни наред без почивка. После лекар ме посъветва да мажа с Дефламол. Оказа се, че в него има само витамини, които подпомагат кожата да регенерира, пък и държи кожата мазна.

Отивам да храня мъжете Simple Smile

Последна редакция: нд, 23 окт 2011, 22:46 от jj okocha

# 688
  • Пазарджик
  • Мнения: 142
Аleina, JJ ikosha, благодаря за споделения опит.  Hug той белега на Калина е половин сантиметър, не е голям, но е зачервен и стои вдлъбнато и личи, а и като е на челото, много се вижда. Дано наистина избледнее и се заглади с времето.

Аleina, лека бременност ти желая! и да си много обичана от твоите мъже!

MimiBo, и аз лятото имах голям успех с памперса, прибирах се от разходки със сухи памперси, махнах го и при следобедния сън, но откакто е по-хладно в къщи не иска да сяда на гърнето, когато й предложа и сменям често дрешки. а ако върна пак памперса, сигурно ще се обърка. за кърменето - при нас отпаднаха кърменията при разходките откакто проходи. играе си много и не се сеща вече за сучене. но ако не излезем си наваксва - суче от скука.

за сутрешния сън - отпадна преди годинката, когато започна много да се среща с други деца и да си играе. не излезем ли обаче, заспива в 11 до 13 и после до вечерта не спи, храненията се объркват, въобще ако не излезем преди обяд, става много гадно.

витамин Д - моята педиатърка ми каза да купя още едно шишенце Вигантол, да давам по две капки и това да е за последно. вече съм го преполовила. но аз и преди си бях с много капки, като се сравнявахме.

храненето на децата - опитвам се максимално да е в столчето за хранене - зареждам стола със книжки, пълним кутийки с играчки, играем си на криеница с тях, давам й забранени неща, давам й на нея лъжица да бърка, гледа реклами по телевизията, но като спре да яде в стола, продължаваме докато тя си играе и аз я гоня с лъжицата. така продължава да яде, явно не й се стои в стола. но се старая да не е цялото хранене по този начин и докато много не се размрънка не я свалям от стола.

май това е засега.

лека и спокойна нощ.

# 689
  • Мнения: 0
Здравейте и от нас Simple Smile
Алейна, честита ти лентичка! Леко бременеене ти пожелавам Simple Smile
Сутрешния сън при нас напоследък изчезва, става рано към 7-7:30, доспива й се по някое време, но ако заспи - спи 15-20 минутки и после следобеда чааак към 5 й се доспива, но пък това й пречи на нощния сън... В градината спят от 12 и се опитвам да поддържам градинския режим, понякога без успех, разбира се Simple Smile
Имаме огромен напредък с храненето сама - с вилицата и макаронките за закуска се спреавя почти сама:)
От седмица насам се опитва да говори по-смислено като "Не', "И(с)кам" , "Ее, там", "Тао", което е чао, придружено с интензивно махане с ръка Simple Smile Разни такива бебешки приказки Simple Smile
Аз от сума време се чудех за една малка промяна във визията, та миналия ден най-накрая се реших и вече съм на каренце Simple Smile Като бях с тумбака пак бях така постригана и много ме кефеше, ама покрай грижите за дребна нямаше време кога да я поддържам и я пуснах дълга Simple Smile Но сега пак идват моментите " И аз съм човек!"  Joy
Ох, май още нещо щях  да пиша, но ... както и да е Wink
Усмихнат ден ви пожелавам! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт