Предколедната седмичка изпълнена с хубави изненади 12.12-18.12

  • 8 779
  • 250
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Лея ето снимки от срещата..но аз не снимах защото ме домързя да си взема фотото Blush И лалка беше там... Mr. Green
Слончетка и аз съм ходила на Троянския манастир...дори спахме в Орешак три дена...беше много хубаво но нямам снимки защото нямах цифрово фото а само обикновено...ама нямам пък скенер.
Теди чакам снимки от Банско..не се повайвай...и почерпка още няма Embarassed
Даре ти мирна ли беше почивните дни....или пак беше заседнала в някое кръчме на червено винце Mr. Green
*vera мен пред цикъл също много ме болят отстрани и отдолу...а при бременост зърната много болят. Това че не тече нищо е много хубаво Flutter Но Дуфастон никога не съм пила...но ти желая Коледен подарък и успех  bouquet
Мирише ми на Коледа вече Mr. Green и на коледен дъжд от бебета Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 264
чудесна предпразнична седмичка, момичета! ние сложихме венец на вратат, купихме си живо дръвче ( май хвойна) и приготвихме голяма част от подаръците - сега могат да идват вече празниците! ;о) давайте да драснем по едно писъмце ина дядо коледа - дане ни забравя!  Laughing Hug Praynig

# 32
  • Мнения: 4 306
Благодаря ви момичета, че се занимавате с мойте болежки!  Hug Hug Hug Много сте мили. Аз уж тоя цикъл си бьх забранила да мисля, а тез явления ме провокират. Но не  Naughty, няма да се дам и ще я карам весело и доволно, до деня Х.
Дано скоро всички се хвалим с  EFP една на друга!
Абе, нещо Мишето ми се губи, де се дяна таз девойка Rolling Eyes?
Днеска смятам да потърся форми за печене, че съм решила да се пробвам тази година да направя щолен. Ако намеря значи, че довечера ще се плескам до насита с тесто   Mr. Green.

# 33
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Почерпка искате, а?! Ей ви на цели две! За всекиму по нещо!

 

Херичка, Злато сори, но снимки от Банско нямаме! Нашия апарат в момента се разхожда по центъра на Лондон.

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Значи ще чакаме парижки снимки Mr. Green Благодаря за почерпката...аз искам от първата Mr. Green
*vera а какво е щолен Rolling Eyes
За НГ незнам къде ще ходим...имаме толкова много предложения...направо незнам.

# 35
  • Мнения: 4 306

Ами Хера, това дето аз ще го правя не знам дали ще се получи както си го мисля, че ще ми е сефте  Embarassed. Но щолен е немски сладкиш, нещо като козунак с много ядки, стафиди и т.н. Но интересното е, че не се яде веднага, а се оставя за около две седмици да престои и тогава.  Blush Всъщност не зная дали у нас ще го остави това нещо толкова дълго, но съм решила да пробвам.  Виж Морена май беше правила, а рецептата я има в готварския форум.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Като ми каза, че е немско ми всетна от къде ми е познато името Mr. Green Да сетих се за кое ми говориш...нали съм "немско" чадо Flutter Благодаря Hug
Който слуша Радио1 ви черпя с тази песен "Кафе с трите гълъба" на Джодасен

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
*Веренце , аз мисля , че при теб е комбинация от твойте си болежки в циците и ефект от дуфастона .. и стискам палците thumbsup , нал' знайш  Grinning !
А за щолена мисля е подходяща правоъгълна и дълга форма за кекс .  
Ама не аз , а етървичка ми Зъхи  беше правила ... не е за мен тая чекня  Naughty   Naughty .

Тедич аз си взимам от първото кайвенце , тенк ю  Heart Eyes !

# 38
  • Мнения: 1 768

Ами Хера, това дето аз ще го правя не знам дали ще се получи както си го мисля, че ще ми е сефте  Embarassed. Но щолен е немски сладкиш, нещо като козунак с много ядки, стафиди и т.н. Но интересното е, че не се яде веднага, а се оставя за около две седмици да престои и тогава.  Blush Всъщност не зная дали у нас ще го остави това нещо толкова дълго, но съм решила да пробвам.  Виж Морена май беше правила, а рецептата я има в готварския форум.

Кой е каЗал,4е не се яде веднага?Ние си го хапваме от един месец насам. WinkТова е типи4ния коледен сладки6 в Германия,има го с раzли4ен палнеж.Например марципан,стафиди,бадеми..Кам коледния сладки6 се прибавя и грееното 4ервено вино и работата zаспива..Дори германците пият 4а6а горе6о 4ервено вино с малко ракия или ром вътре.

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Весе май вера имаше в предвид не че не се яде сега а че трябва да "отлежи" един вид Flutter Не че сега неможе да се яде. И викаш хубавичко става с червено винце Mr. Green

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
Цитат на:  Vessito
Кой е каЗал,4е не се яде веднага?Ние си го хапваме от един месец насам.

В смисъл , че като се направи сладкиша ,  е хубаво да престои някакво си  там време .. дни .. не помня колко точно , преди да се консумира  , а не че трябва да се чака да е Коледа или пък нещо друго за да се яде  Grinning .

# 41
  • Мнения: 4 306
А за щолена мисля е подходяща правоъгълна и дълга форма за кекс .  

Ей такава ще търся и аз. Мисля две даже да купя, че да си имам и за на пролет като се развихря козунаци да правя  newsm55 smile3535.
Весе, едно време в часовете по немски език ни обясняваха за тоя щолен. И че се правил след Адвент и се оставял да "съхне" един вид за Коледа. Аз тогава много се чудех какъв ще е тоя хляб дето да не мухляса толкоз време, но явно има някакъв майсторлък. Но си мисля, че мъжа ми ще го тества периодично и току-виж за Коледа да е свършил  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 329
Даре ти мирна ли беше почивните дни....или пак беше заседнала в някое кръчме на червено винце Mr. Green

Аууу, как ми се носи славата на вечно пиянде Mr. Green
Херко, ами не съм миткала, но пак позна - в петък бяхме с една дружка у нас и откарахме до 02.00 часа. Снощи пак с едни приятели у нас, сладки приказки и чашка винце разменихме...
Абе все хубави работи...
А по повод на сладкишите - в Италия имат специален Коледен кекс (който наричат хляб), той много прилича на нашите козунаци и е със стафиди и парченца портокал. Казва се Panetone. Яде се само по Коледа.

Рецептата е типично италианска и е измислена от някакъв италианец, който искал да зарадва приятелката си и й омесил кекс, сложил вътре портокал и стафиди.
Дори имат и празник на панетонето.

Тук ги има в Билла и Хит, горещо го препоръчвам този кекс.

# 43
  • Мнения: 1 091
Предколедно "здрасти" на всички! Ние вече имаме красиво украсена елха и разни други саморъчно направени украси и коледното настроение се настани в дома ни.  Laughing Лошото е само, че след таткото сега и детенце е с болно гърло и се лекуваме вкъщи. Няма на кой да го оставя, а така исках да отида на фризъор тези дни...
*vera, щоленът наистина е хубаво нещо, но аз предпочитам да го хапвам, голяма врътка е да го правиш май. Като свършиш тая работа, кажи как е, пък може и аз да се престраша да опитам да направя.
lea, питах те вчера в старата тема, но сигурно не си го видяла - как е твоят малък сладур, мина ли му обрива?

# 44
  • София
  • Мнения: 4 272
Леле че вкуснотийки! Веднага хапвам от всичко по много Embarassed Страшна ламя съм напоследък! Такъв апетит ми се е отворил заради пустото ПМС...
Херка, разгледах снимките. Много хубаво сте си изкарали! И всички какви сте ми засмяни...не ще да е само от сладичкото Wink
Шоколадче, за съжаление обривът на Боби не само, че не минава, ами и се увеличи, сърби го ужасно и той се чеше до кръв Sad Трябва да го водя на алерголог. Няма махане това чудо #Cussing out И на баща му понякога се появява обрив, но на гърба. Как пък взе най-лошото от баща си newsm78 Не можа ли малко да прилича на хубавата си мама Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт