"Пак жега се задава, Юнчето усмивки весели раздава... " - тема 2

  • 20 075
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 411
Добро утро. Тези дни не ми остава време да ви пиша обаче прочетох всичко.
Вещи, радвам се за млякото  Hug
Кити, дано се оправите с Пл. Много лошо, ако не успеете да се оправвите.
Клавдия, вече са ти казали, кърми си бебето по-често и махай добавките.
Ваче, не свиква Йоанка. Трябва да сме си в стаята с Марти и тя е спокойна. Като я оставя на майка и е голям рев. Отделно майка иска тя да я успокоява, а не може и става  ooooh!
Ана2, нищо не направих и то основно заради това, че нямам спокойствие тук. Йоанка не е спокойна. Според мен, за да успеем въобще трябва и двете да сме спокойни. Аз нямам търпение утре сутринта да си тръгнем и да се нареди всичко. Дори на плаж не съм отишла. Родителите ми постъпват доста егоистично спрямо себе си и не се съобразяват с детето. Искат само да я дундуркат и да е при тях, а тя изпада в едни истерии, майка не ми я дава, за да си я успокоя и почваме да се гледаме на криво.

# 16
  • Мнения: 2 456
Здравейте Simple Smile

Деси, не обръщай внимание... налагай спокойствие, че и детето да е спокойно.

Кити, как се чувстваш?

Цвети ми се губи...

Бюти, успех на консултацията.

Майче, радвам се, че всичко е минало добре при ортопеда.

Пу, пиша с една ръка, а с другата размахвам дрънкалки.. Никола се успокоява от звука " рррррррррррр", езика ми изтръпва вече...
Гостуването ни тук е съпроводено със страшни колики.. направо се завърнаха с гръм и трясък, ужас.

Хубав ден, момичета, дано успея да се включа по-късно.

# 17
  • Мнения: 4 411
Чин, в бързината забравих да те поздравя за хубавата тема   bouquet
Аз се опитвам да съм спокойна, ама не винаги се получава. Утре сутрин си тръгваме за Русе. Плаж догодина явно.
Ти още ли си при мама? Дано поне успееш да си починеш. А този звук ррррр не съм го пробвала. Може да опитам да видим как ще е.

# 18
  • Мнения: 2 456
Деси, мисля да се запиша на телефона и да му го пускам... ще кажеш се омагьосва. Започнах да съчинявам чак песнички...
Аз се чувствам добре при мама, колко почивам не знам... искам да видя майка ми и всяка свободна минута от Никола гледам да съм около нея, но е приятна умора...
Ние също се сдърпваме понякога, например вчера тя ми направи забележка защо бутам количката, при положение, че Никола сам си заспива... аз и казах, че си е моя работа и продължих да си я бутам, после обаче осъзнах, че го казва за мое добро, а аз вече върша нещата по навик...
Ако ще си по-спокойна в Русе, наистина се прибирай, жалко, че тръгна с такъв ентусиазъм, пък сега...  Hug

# 19
  • Мнения: 379
Добър ден и от мен  Grinning Grinning сега стигнах да пиша,бебка сега спинка сита накърмена и щастлива.Как сте вие?

# 20
  • Мнения: 4 411
Чин, наистина в Русе ще съм по-спокойна. Вече им казах, че утре сутрин заминаваме. Добре, че и Марти има работа, та с нея да се оправаем, че иначе ще се сърдят.
Аз ги разбирам, че искат да се порадват, но когато детето изпада в истерии те трябва да се примирят и да ме оставят да си я успокоявам. Като порастне и свикне с тях ще се радват. Вчера майка имаше желание да я изкъпем заедно. Нямам нищо напротив, но тя искаше половин час да я сапунисва и търка сякаш се е въргаляла в калта. Накрая се скарахме и извадих Йо от банята, защото тя няма нужда от такова сапунисване и къпане. Нося я при тях когато е спокойна и след 5 мин тя веече пищи. Отивам и искам да я взема и се почва - има колики, топло й е, стдено й е и т.н. Като я гушна и тя млъква. Абе утре съм у нас.

# 21
  • Мнения: 141
Опа майчета (Мая как ме разсмя  Laughing Laughing Joy) здравейте.
Чин мерци за темичката  Hug Е сега предполагам цялата тема ще ррррр-ка  Mr. Green Аз вече пробвах,Мартин се смее : ))))
Ние се върнахме от консултация.Качил е от изписването,т.е. точно месец 950гр и сега е 4100 и е порастнал 5см.Добре се движим с мерките дано така да продължи.Биха и втората хепатитна ваксина.Сестратат предупрди,че боли и че ще плаче,ама такъв рев не бях виждала досега.Личеше си,че е рев от болка  Confused Аз не гледах докато му я биеше само държах крачето,ама направо сърцето ми се сви.Гушнахме се после и скоро отмина. ooooh!
Ние също ще правим пита в неделя.Аз чак днес се усетих,че е наближило,все си викам,че има време..пък то...ей го.12 човека как ще се съберем в нашето холче не знам..ще е лудница ясно е.
Тази неделя май ще има много пити.Хубав празник на всички  Hug

Ани2 има ли нещо,което може да се направи при бебе,което е свикнало или по-скоро не  свикнало,но предпочита по-твърди гърди.Марти започва много да се ядосва след 10мин,когато гърдата омекне,а аз виждам,че има манджа защото пръска като стисна.Прилагам компресия,но и това не го задържа на гърдата.Откарва по още 10мин ама с яко въртене и сумтене и като дам другата мирясва. newsm78 .Нищо не ме притеснява освен,че яде повече предно мляко така.

# 22
  • Мнения: 984
майчета  Mr. Green  Hug
А н и не го попитах какво да правя като сменям памперса. Аз и от баткото знам, че не е хубаво да се вдигат за крачетата, но го правя.  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 14
И ние днес бяхме на консулация, но не и биха ваксина, зашото свършиха пред нас и остана за петък. Пак ми се скараха за претопления обрив, а аз продължавам да водя борби вкъщи по този повод. Обаче пък Диляна е наддала 1.400 и 7 см за първия си месец  Mr. Green Тези сантиметри малко ме съмняват, твърде много ми изглеждат, но килограмите ги видях с очите си на кантара  Mr. Green
Ваче, и аз ще правя пита в неделя, само се чудя как ще сколасам да я омеся с малкото мрънкало на рамо (това ни е новата усмирителна поза).

# 24
  • София
  • Мнения: 142
Писах, писах и затрих без да искам Tired

Лорчето ме вика, та ще повторя, но в кратце, а после ще се включвам пак...

Нашата госпожица вече е 4200 гр. и 50,5 см !  На ваксината не плака много, но като й взимаха кръв беше голям рев...Даже аз си поплаках с нея, късаше ми сърцето Blush  После едва я успокоих, милата душичка  Sad

И аз съм от тези с погачата в неделя Mr. Green  После ще споделяме при кой как е било  Wink

ПаО, в един от линковете на Ани2 пишеше точно за предното и задното мляко, дали не беше в статията за това как може да я загубим, ако я пазим...Потърси да прочетеш, на мен ми беше много полезно и ми подейства успокояващо  Peace

теди, 7 см са много Shocked  И мен малко ме съмнява...пробвай да я премериш вкъщи поне приблизително, ако ти е любопитно (че на мен ми е Mr. Green).  Тази поза и за нас е новата усмирителна, действа почти безотказно  Laughing

деска, и мен майка ми ме напряга малко и се държи неадекватно с детето и аз се ядосвам, че вместо да ми е подкрепа тя... ooooh!

чинче,  миличкия Никола, измъчи се детенцето, а и мама покрай него Confused

И на мен цвети ми се губи...а и елдра не е писала отдавна май Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 19 юли 2011, 13:14 от Sleeping Beauty

# 25
  • Мнения: 0
Здравей те момичета как сте днес

Ние сме добрш сутрин ходим на разходка и сега почиваме вече на хладно в къщи.
 Вчера се видяхме с  Ани2  беше ни гости да види как се справяме с кърменето (много е готина) вече сме доста по добри щом свикнахме и със силиконовите зърна. Сега ще къча снимки на Рая и Яворчо и той е сладур като майка си.
Зърната вече са ни по добре, доно всичко се оправи.

# 26
  • Мнения: 2 456
Бюти, браво, добре наддава Лора, та даже си е наваксала Simple Smile (последните ти думи не ги разбрах, но най-вероятно, защото не си ги писала сама Simple Smile )

# 27
  • Мнения: 14
Бюти, роди се 48 см, на 20-я беше 52, сега е 55 см. Иначе е 4300 като тегло. Аз не смея да я разпъна така да я премеря Confused Тъкмо съм я кротнала, отивам да закуся нещо и да оправя къщата, че още не съм Simple Smile

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Здрасти!
Добрах се и аз - с крак обаче люшкам шезлонга.

Ани2, той се смее младежът от време на време, но за съвсем кратко. Все пак вчера имаше само 2 неспокойни хранения. Тогава успявам да изцедя малко след ядене (към 30-40 мл) и да му ги набутам със шише. Половината му отива във врата де...
А след колко време минава болката при слизането на млякото? Макар че от една страна е добре, като усещам, за да реагирам да не ми се цапа блузата примерно....  Laughing

Днес пак откарах 3 часа в поликлиниката и най-накрая се сдобих със заветния болничен + изследвания. Повече няма да стъпвам в тоя кабинет! Останалите чакащи щяха да ме изядат, че не си изчаках реда... но пред мен имаше още 10 човека, бяха минали 2ма.
Довечера пък отиваме при педиатъра за мерене и ваксинка. Дано не се сърди малкото човече.

Чин, много се смях на това рррррррррр-кане. Ще пробвам и аз Wink
При нас помага играта на влакче - снощи 3 откачалки обикаляхме апартамента в индийска нишка и тракахме и пуфтяхме.  Laughing

# 29
  • Мнения: 0
Здравейте мамита  Hug
Чин, отново огромно благодарско за темичката, както винаги е прекрасна.   bouquet
Сега се върнахме от консултация и ние. За месец и 18 дни сме качили точно 2 кг и 5 см. Симо вече е 5500 и 55 см.  Grinning Биха ни ваксината (Хепатит Б), поплака си малко детенце, ама той по-скоро се оплаква  Laughing и ни препоръчаха днес да си стоим цял ден вкъщи на хладничко, въпреки че тази ваксина е лека, но за всеки случай, че времето е наистина безумно горещо  #Crazy В Пловдив днес го дават по прогноза 40 градуса, значи може да стигне 45  ooooh!
Деска, жалко че те ядосват така мама и татко, вместо да си починете хубаво, да си поплажувате, ти май повече си се изнервила. Щом е така, обратно към Русе, пък като мине малко време пак ще пробвате да се разберете  Naughty Mr. Green
Чинче, още ли си при мама (малко завиждам  Mr. Green)

Хубав ден на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт