"Пак жега се задава, Юнчето усмивки весели раздава... " - тема 2

  • 20 106
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 169
ох и на нас ни казаха, че следващия месец ще са две ваксини наведнъж. Днес питах дали да давам панадол превантивно, но тя каза, че днешната е лека ваксина, но тези двете другия месец, от сега ги мисля...поне са края на август, та се надявам да не е много топло,.
Момичета, ние днес се заговорихме да идем за 3-4 дена до морето, в някакво хотелче на плажа, мисля какъв е проблема за бебо, освен че разбира се няма да го изнасям на плажа през деня, какъв друг проблем има, вие бихте ли отишли с бебе на 2 месеца newsm78 (сори за тъпия въпрос, ама наистина не ми хрумва какъв проблем има друг)...
охх с тези болнични голяма обърквация, защо трябва да има сумати различни, не може ли просто 1 и това е...сега и аз не знам кога трябва да отида за третия...не мога да се сетя втория до коя дата беше, нямам копие, как да проверя #Crazy
Красче в предната тема бях написала един метод за помагане на бебето да се изходи, виж в моя профил публикациите ми и го прочети ако искаш, дано ти помогне, дълго е, за това не искам пак да пълня темата и да го пиша сега  Hug
охх лягам, утре ще мисля, лека и спокойно нощ  Hug

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Аз май ви обърках - не говоря за този трети болничен. Ставаше дума за болничния, който ми издадоха от болницата при раждането - него получих, когато трябва. А чак днес ми издадоха този за преносването, който излиза за преден период отпреди раждането. И двата са продължение, така че реално трябва да платят явно първо втория издаден и чак тогава този от болницата.  Crazy

Зверче, на мен ми бяха казали да си правя копия на всички болнични, че щели (някъде  newsm78) да ми ги искат... Но малко късно ти го казвам де Laughing

Сега за прегледа - малчо е пораснал с 5 см и 1200 гр  Simple Smile bowuu Въпреки здравата хватка на докторка, му изби спринцовката с ваксината от ръката и иглата му остана в крака.  Crazy Много бил силен за възрастта си. Захласването било от усиления растеж, изписаха ни калций по този повод. Следващата ваксина ни препоръча да я отложим за септември.

За ужасяващия рев предположи, че има ензимна недостатъчност и оттам зверски колики, първо да пробваме с Колийф на абсолютно всяко хранене, ако не помогне- да минавам на безмлечната диета. Дано премине...

Ужасно ми се спи, лека нощ!

# 62
  • София
  • Мнения: 13 219
Добро утро  Hug
Чин   bouquet, страхотна тема, благодаря за всичко   bouquet
Ваче, откъде тая вода  Shocked

Водата е от парната ни иснталация, имаме си котле на твърдо гориво  Wink

Шунче,  и аз с крак люшкам шезлонга. Изобщо бебето го въргалям милото къде ли не с тоя шезлонг. Тази вечер беше як рев.. заради ваксината ли, заради колики ли.. не знам.. ама рева много милата  Confused
Рррр, влакче.. при нас помага татко й, който пее 'Имало е нявга един котарак/ и той бил, и той бил само с един крак/ Минали години, котарака тоз/ останал, останал без нос"    Crazy Crazy Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Шунче, Макс е голям чешит още от корема ти, така да знаеш  Joy Joy Joy Как те разиграваше, това няма да го забравя Crazy сега на доктора избил спринцовката... ужас, какво още може да очакваш от това хлапе? Аз ще наблюдавам с нескрит интерес  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Като пишеш за Колийфа.. да взема и аз да дам на повече яденета...  newsm78 то и без това шишето трябва да се изразходва.

Хебарлеа, точно това е воденицата. Обаче аз като ходих май я нямаше тази високата част. Имахе бингала само. Я кажи какви са условията там?

Селави.. на теб не е било смешно, ама...  Joy Joy Joy

Кити... това с неговоренето в един момент ще ескалира и един от вас ще изтрещи  Confused Ужас.. и ние сме имали подобни моменти. Обикновено аз изтрещявам и да не си ми пред очите тогава  Twisted Evil
Пламен просто трябва да се вразуми!

Ана, благодаря за бравото, обаче ти имаш доста голяма заслуга за тоя резултат  Hug Hug Hug Благодаря ти за това!  Heart Eyes

Знам, че чакате питката, но не съм в състояние тази нощ...  Confused утре майка като дойде следобед и е с бебето ще я пусна на снимка и ще обясня, Иначе тестото всеки си го прави както знае с мая. за моята рецепта ще трябва да питам майка.



# 63
  • Мнения: 445
Добро утро и от нас Simple Smile
Понеже вчера Алекс спа цял ден навън, през нощта беше маааалко по-активен така да се каже  Mr. Green
Шунче, твоя Макс ме кефи максимално  Hug Mr. GreenА за болничния - не сме разбрали, аз не съм преносвала, явно там са по-различни нещата.
Кити, и ние имаме такива моменти и обикновено той ми проговаря, щото аз малко съм инат, но съм сигурна, че по-добрия вариант е това да премине  Hug Много е изнервящо. Дано всичко се нареди  Hug

# 64
  • Мнения: 49
Добро утро!

Да се включи и аз в кръга на мамите с проблеми със свекървите- не съм предполагала, че ще се случи нещо подобно ooooh!, но вчера заради свекърва ми и зълва ми, съм ревала от 19 до 1  #2gunfire, имам страхотно главоболие и огромни подути очи, оказа се, че съм била в голяма заблуда, че ме харесват Sad Обидиха ме страшно, много ме заболя, още повече, че първоначално и Пл каза, че сигурно имат основание...
Този проблем провокира разрешаването на проблема между мен и Пл.- просто му казах, че е свободен да избере дали да си тръгне сега (като ще вижда детето, когато пожелае) или да оправи отношенията в семейството си, което сме аз и Дара..., защото аз не искам такъв живот за детето си! Ще видим какво ще стане...

Чудно наддават бебоците, супер! Нека са здрави и силни!

ВАЧЕ, ШУНЧЕ, Колиеф вършат страхотна работа, много съм доволна, но не разтваряйте в лъжица- от опит ви казвам- мисля, че се предозира newsm78 и се отразява пак на коремчето!

ЗВЕРЧЕ, аз края на август отлитам на изток- Дара ще е на 2.5 месеца!

АНИ2, какъв ремонт #Crazy точно сега....браво на вас  bouquet

# 65
  • Мнения: 4 370
Добро утро!

Вчера направихме погачата на Никола. Бях поканила гостите за 17ч, а всички дойдоха някъде към 18ч  Crazy В 17.40 с Дидо вече се чудехме да не сме объркали деня. Но после се изсипаха всички наведнъж и купона започна. Тоя ритуал с питката беше голям майтап. Уж две неомъжени момичета започнаха да го правят, но накрая всички гости се намесиха. Кой държа кърпа, пита поднос  Laughing
След това се почерпихме в близкия ресторант.
Снимки ще пусна по късно. Също така ми казаха , че бебето трябва да е с шапка под кърпата. И му нахлупихме и шапка.

Хелен, следващите имунизации са за дифтерия, коклюш, тетанус, полиомиелит и хемофилус инфлуенце.

Зверче, аз бих отишла на море още утре. Щом има вариант бебо да не стъпва на плажа какъв е проблема.


Кити, сагата се разплита. Явно Пламен е провокиран да се държи така с теб от отношението на майка си и сестра си към теб. Е това е вече е по трудно преодолимо. Ако още се води по акъла на мама, ще ти е доста трудно да го пречупиш.  Sick

# 66
  • Мнения: 20
Здравейте момичета,
Добро утро на всички!
Аз от няколко дни не съм писала, но малкият змей не ми дава възможност. Нещо през деня е много активна и все търси внимание, та сме или на ръце или на корем или някъде другаде върху мама Crazy  Дано сега ме остави да понапиша нещо. Лежи си до мен и си общува с една черно-бяла възглавница.
И ние направихме погачата. Мина доста добре, въпреки че за Селин беше леко стресиращо с толкова много жени (около 20) подскачащи около нея и искащи да я гушкат. Поплака си малко, но като цяло се държа прилично. Ходихме и на гости тези дни, после излизахме с приятели и я оставихме за първи път на баба и да я гледа. Като цяло не ни бепе скучно. Онзи ден бяхме и на ваксина. Супер  геройски се държа. Проплака, разбира се, но беше за малко. Иначе сме качили още 350 гр за 10 дни и сега сме 4100. Това е от нас.
Деска, прибирай се в къщи мила. Нали и климатик имате. Спасявай се от  добри намерения и жегата вкъщи. Аз да ти кажа, че и моята майка става досадна вече. Онзи ден се прибрахме в 12 от гости и тя не ми говореше. После разбрах, че не ми говори, защото сме разкарвали бебето по нощтите. Как можело?  Rolling Eyes
Браво на всички бебоци и мами за прекрасните наддавания и резултати. Хелън, и аз не бих подложила бебчо на диета Hug
Кити, Hug дано всичко се развие по най--добрият начин за вас. Иначе снимките във фейса са невероятни. Изглеждате толкова щастливи.
Ох, после пак ще пиша, че се разхълца и се дразни и плаче вече.

# 67
  • Мнения: 149
Е най-после и аз да се включа макар и за кратко, че ме чака огромен куп дрешки за гладене. час и половина приспивах малкия, накрая толкова се изнервих че изядох огромно парче от млечната баница, а уж трябваше да съм на разтоварващ ден... Rolling Eyes Симпли напоследък и малчо все иска да се носим...май ще стане по-глезен от кака си.

Радвам се че са ви харесали снимките ни. Няма да ги показвам на родата, че ще ни навикват къде сме го повели малкия!... Sunglasses

Кити - миличката  Hug Е защо така? Може би свекърва ти ревнува, че може синчето и да се отдалечи от нея...Добре си му го казала на Пламен! Стискам ти палци да се оправят нещата и мъжо да "порасне"!

Ваче - направили са и 2 стаи за гости в пристройката. Самостоятелни санитарни възли, но някакси недонаправено и малко неудобно, особено леглата - тъничък дунапрен. Не мога да разбера защо хората в България не пестят пари за външния вид на къщите за гости, а пренебрегват дюшеците и възглавниците (вече май ще си ходя с моята възглавница). Иначе за жегите е екстра - такава прохлада и спокойствие - обожавам планиски рекички...

Ани2 - като винаги си толкава внимателна с всички ни! И на мен ми се иска да пиша на всички майчета (Мая и на теб Wink), но вече не издържам пред компа. Слинга беше ОК. Особено след като му хванах цаката  Simple Smile

Къдрокоска - радвам се че се обади  Hug Остава и Бухтичка и Цветич  да драснат някой ред как са!

Последна редакция: ср, 20 юли 2011, 11:01 от heberlea

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Добро утро!
Супер ми е днес, без да се налага да ставам рано за доктори! И с все още спящо бебе!!

Ваче, докторът каза, че трябва на абсолютно всяко ядене да се дава Колийф в продължение на 3 дни, за да има ефект, ако се пропусне - не става. Доста ще ми е трудно така...
Особено както Кити казва, да не се разтваря в лъжица, зор ще ми е да цедя преди ядене и да давам с шише.

Кити, къде бил ключът от палатката!!  Close Как може така да те нападат и свекърва и зълва, особено когато ситуацията не е много добра у вас. Добре си му го казала на Пл. Поне да знаеш ще можеш ли да разчиташ на него или не.  Confused

Ани, забавна е била погачата при вас! Аз малко бих се поизнервила, ако всичките ми гости закъснеят с 1 час.

Колко се усеща липсата на Елдра!!

Ваче, каква е тая песен за котарака?  Laughing Не съм я чувала.

Аз си измислям песнички, обикновено включват думите рев, спане, хвърляне, мълчане и т.н.  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 149
Шунка аз давам с лъжичка - така пише на упътването. Слагам капките в около 20 мл прясно изцедена кърма.
Трудно ми е да давам при всяко ядене, както евсе още непредвидим и съвсем нетърпелив. Тогава давам и Инфакол.

Оф пак реве да яде а сам се пусна..аман от тез почивки

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 40
Браво на всички бебоци, перфектно наддавате.
Кити, горе главата, правилно си му казала дано поне се изясните и се успокоиш.

Ние малко по манекенски го раздаваме. За месец и половина сме качили 1300 ама сме пораснали с 7 см които малко не ми се вярват. Ама може и да е вярно защото го имаше момента "ама това вчера му ставаше". Взеха ни отново кръв за генетичното изследване. Супер ме хвана яд че месец и половина чакахме и се оказа че не се е получило изследването и сега дай пак наново. 
Иначе моя мушморок не хапва много, мляко има но на моменти не иска а на моменти е супер гладен. Вървим към тенденция да откажем едното хранене и от 10 часа се будим в 4 сутринта, но три пъти се събуди да хапва последната седмица но май защото е много нервен.
А ние май мислим да отскочим пак до моренцето при баба и дядо че мама да си почине малко вечер и да се поразходи. До плажа няма да стигнем , поне аз уж почти свалих килата и се побирам в старите си дрехи но кожата ми навсякъде е ужасно отпусната и нацелулитена че не мога да се гледам а за плаж да не говорим.
Аз си измислям песнички, обикновено включват думите рев, спане, хвърляне, мълчане и т.н.  Mr. Green
Моите са само за спящи разхождащи се и хапващи сладурчета  Joy

Та в този ред, пожелавам ви много кротки и спящи сладури днес.

# 71
  • Мнения: 57
добро утро ,майчета Laughing
Майче и на теб! Wink
Зверче , и аз имам подобна дилема- смятаме към средата на август да отидем за няколко дни на море, а и да погостуваме на майка  и татко, но все се чудя дяли не е раничко за бебка?!?И как ще й понесе  пътуването и смяна на обстановката?!?
Хеберлея ,даваш ми кураж с вашите пътувания с малчо - от това имам нужда сега! Но истински ви завиждам за разнообразните маршрути и впечатления откъде ли не... Браво на вас!
Кити, стискам палци Пл. да вземе правилното решение и да стане така , както ти искаш и както е най - добре за трима ви. Hug
Шунче,и при теб е една одисея с тези болничниии....
Ваче ,Шунче и ние сме на музикална вълна- песни от сутрин до вечер , но не винаги има ефект ,когато се разкриви малката.Вчера например цял ден спа, дори намали яденето и то драстично.  newsm78 Всъщност от вчера добавката ни е от АМ Хип и не знам дали оказва влияние , когато сменяме  марката така внезапно(до сега пиеше Фризолак)
А за килограмите не ми се говори- имам още към 10-12 кг да свалям , а  коремче имам като в петия месец....как са вашите коремчета всъщност?
Ана , последния ни боничен е от родилния дом , а сега изясних въпроса с личната и тя ми каза ,че тези дни ще ми даде третия болничен. Ох ,добре че сте вие да ме подсещате какво да правя Crazy
Отивам при бебка сега- хубав и прохладен ден да е !

# 72
  • Мнения: 0
ехо ето ни и нас  Grinning
Да ви драснем някой ред докато се люшкаме на краката и си говорим с моя младеж. Симката вече много гука и си приказва разни негови неща. Много е смешен защото на моменти имаш чувството, че ти отговаря. Laughing
Пао, в неделя бяхме до Смолян, разходихме из Хвойна, хапнахме в едно живописно местенце и точно преди Бачково ни удари градушката  Sad Другия път сме решили да отидем до Чудните мостове  Grinning Много са но хубави Родопите наистина  Heart Eyes
Хелън, ето ги всички ваксини http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm  Peace
Кити, дано Пламен вземе най-доброто решение за вас  Praynig
За  песничките, Жоро непрекъснато измисля песнички, а аз съм се захванала да си припомням старите шлагери (зайченцето бяло, мама ми купи днес и т.н.)

Хубав ден на всички, стойте на хладно  Hug

# 73
  • Мнения: 158
Добър ден или направо добре дошли в адската жега  ooooh!

Преди малко се прибрахме и цялата бях потекла в пот,теглих си душ и сега отново съм вир вода  Shocked

Хелън с този крем го мажа http://www.kozmetika.bg/show.php?productid=45083  Подариха ни го от болницата и съм много доволна от него  Simple Smile

Днес излязохме в 8:30ч и моето момче реши,че докато сме в парка трябва да ми направи бомба и до вратлето се омаза та едва ли не го къпах с мокри кърпи докато се изчистим   Blush Поне намаляхме дните и вече ходим на 2  Simple Smile  

# 74
  • Мнения: 3
привет;
Мога ли искам да се включа с въпрос. 
Някой има ли проблеми от типа забавена перисталтика и трудности при изхождането - бебче изцяло на кърма (не е проблем с недохранване) ?

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 11:34 от Соня и Салът

Общи условия

Активация на акаунт