Отговори
# 45
  • Мнения: 2 011
Привет майчета!
 Одеве се прибрах от  дктора.  Мога да кажа , че с бебето  всичко  е наред!  Има все пак ускорен пулс ... както и пъпна  връв около вратлето - но това  ще го  следим. Тежи 2,380кг и  й  видях  големите  бузки ... bowuu Не е от  шавливите  бебета но за сметка на това си беше качила крака на  врата  bowuu
 И аз се поуспокоих малко!  Peace
 Аз също ще раждам  с избор  на екип ,  за което ще си платя. Още повече , че анестезиолога  ми ще бъде извикан от  друга болница ...  Peace

# 46
  • Мнения: 1 698
Eспри, добре дошла отново. Почивай и стискай още малко, не остана. Hug

Стелс, и на моята бебка пъпната връв е увита около вратлето. Това доста ме притеснява да си призная, но и при първата ми бременност беше така.
Аз също ще раждам с избор на лекар /екип/, просто не мога да се оставя в ръцете на безхаберници. По-добре да си платя и да ми е мирна главата.

# 47
  • Мнения: 152
Espri, много се радвам, че сте се прибрали в къщи. Много се притеснявах за теб, да знаеш! А за уловията в болницата, не искам да коментирам..не може ли да се извика ХЕИ или някой друг..това си е безобразие.

Стеле, голяма бузанка си имаш Simple Smile Много хубаво

Благодаря ви за стиснатите палци, следмалко тръгваме и довечера ще се отчета Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 011
Това с пъпната  връв не ми се беше  случвало  с първата  бременност  ... Все пак  док много ме успокои, въпреки   някои  кофти  неща ... Все пак  аз едва ли ще  дочакам термина  си  защото ще съм  секцио ... Но и не искам  да  вадят бебето твърде рано - нека си расте  и си  зрее ... Peace

# 49
  • Мнения: 93
Еспри добре дошла,най-накрая вече се чудех какво става.Стискай зъби малко остана.Това за хлебарките в Родилното в Стара Загора и от други мами го бях чула и го псоменах на 2 познати дето раждаха преди година и нещо там и те викат,"няма такова нещо,ама какво искаш да е това е болница,а не хотел" и само дет не ме нападнаха Rolling EyesЗатова не съм ги и питала повече,но сега ти имаш пресни наблюдения с което окончателно ме отказа от раждане там:)

# 50
  • Мнения: 0
Здравейте,

Страхотна темичка Мадленка  Hug Hug Hug

espri84  Hug Hug Hug
Ренка и от мен стиснати  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
Честото на всички с повод живи и здрави   bouquet Hug Hug

Хубав и прохладен ден  Hug Hug Hug

# 51
  • Мнения: 2 169
Привет. Ох, днес малко по - нормално времето, добре че разхлади малко, че не се дишаше!
espri84, много се радвам, че вече си си у вас  Hug
Хубава вечер, мамчета, без болежки и притеснения!

# 52
  • Мнения: 21
 HugАма мноого се радвам че съм пак сред вас.
Ренка HugБях решила да пиша след като ви изчета,но след един твой пост реших,че е по-добре бързичко да напиша,че сме добре...Благодаря ти много Hug
Роси,тези твои познати сигурно са били по друго време там и е нямало толкова много..Но сега в тея жеги са плъпнали навсякъде..И вкъщи се срещат понякога вечер,но там е нещо страшно..Всичката храна,която ми носеха я изяждах на момента,нищо не оставях,което да ги привлича..ама...Беше ме страх да не се наложи да раждам там,защото не можех да си представя при бебето ми да се разхождат хлебарки..Твърдо съм решила да родя в частната,сигурна съм,че там ще пъплят по-малко.
Аз за сега мисля да съм без екип,който се падне на смяна,защото нямам впечатления конкретно към някой доктор,но ще видим...да не правя много планове,че да има изненади..Дано с втората бременност(дай Боже)да бъда по-наясно с нещата.

# 53
  • Мнения: 2
Мила espri84, съжалявам за този ужасен престой в болницата в тези гадни условия!
В къщи май ще ти е по-добре. И аз така съм с контракции и сега съм на легло у нас но на моменти се налага да ходя пак до спешното и ми пускат системи и ми слагат инжекции. Въпреки че тук условията са много добри и аз винаги след такива нощувания болницата се чувствах недоспала и изтощена. Няма по-хубаво от вкъщи! Почивай сега и дано при теб нещата се успокоят с времето! Hug

# 54
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен!

аз вчера бях в болницата за насищане с глюкоза - тук го правят доста по-различно, отколкото в БГ; добре, че намирам за вкусно пиенето на това странно нещо, че иначе не ми се мисли Simple Smile както и очаквах, резултатът беше отрицателен, което е чудесно, разбира се; много интересно - аз това насищане съм го правила може би 4-5 пъти в БГ и никога не съм чувствала каквото и да неразположение; а сега с бременността - направо имах чувството, че ще припадна по едно време; дори ми предлагаха вода и т.н. - явно колкото и да е добре всичко с бременността, тя пак си оказва влияние върху огранизма...

на мен много ми се иска да си купя скрин и да си наредя бебешките нещица в него; не че и сега не са наредени някъде си, но искам скрин и това си е - толкова да ги харесвам!!! дано да успеем другата седмица да го вземем, че да почна с голямото пране и гладене Simple Smile

поздрави   bouquet

# 55
  • Мнения: 9
Здравейте,мили момичета! Как ми липсвахте само.. Вчера и днес успях да ви изчета всичките писания - много интересни теми сте дискутирали..
Първо, поредното БЛАГОДАРЯ за старанието и всеотдайността на Мадленка! Темичката е отново супер, а имаме и спретната срещичка, в която възнамерявам да се включа.
Много много се радвам, че Еспри е отново сред нас и се надявам всичко да е наред оттук нататък.
Стиснати палчета за Ренка и за всички, които имат нужда!!! Изобщо за всички ни - то в нашето състояние не са излишни Simple Smile
Аз изкарах едно много хубаво, макар и кратко моренце. Особено докато бяхме само с мъжа ми беше екстра. После дойдоха две семейства с 4 деца и настана малка лудница, но пък беше весело - да свиквам.
Върнах се и си донесох вкъщи този симпатичен летен вирус - температура, повръщане и разстройство - за 2 дена свалих повече от 2 кг и, както се досещате, така и не успях да отида на шофьорския изпит. Като знам как определят датите, нищо чудно да го отложа чак за след раждането, а и тогава никак няма да е лесно да смогна.. Здраве да е! Благодаря на всички за палчетата - знам, че с тяхна помощ, ако бях отишла щях да съм го взела, ама от вкъщи от леглото нямаше как, въпреки цялата ви чудодейна сила Simple Smile
Взех си резултатите от последните изследвания - вдигнала съм хемоглубина до 110, желязото е в норма, албуминът също. Док казва, че всичко е ОК, но гледам че разни неща не са ми в нормите - той не ги коментира. Не е видял още микробиологията, че си я взех сама по-късно. Преборила съм се явно с сandida-та, но пък сега ново 200 - някакви пептострептококи. Не знам що е то и какво се прави сега, ама едва ли ще е на хубаво.. Sad
Та така, ето ви типичен отчет в "отчетната тема". Пише ми се още Simple Smile да наваксвам. Може следмалко пак да се включа..
Аааа и много палчета за Ивето, бързо да се оправя и да пише!!!

# 56
  • Мнения: 152
Тумбаланки, идвам с отчет.

Наша МИхаела е 1700 кг., бедър като за 33 седмица, главичка като за 32 г.с., явно коремчето ни е по-слабичко....и кг не ги искарахме много. Но доки каза, че всичко й е наред, видях и личицето--на 2д, прилича на баща си...същата е и има бузки Simple Smile Иначе аз сега ще пия по 2 хапченца желязо, пък дано го вдигнем малко.

Лея,
блазя ти за почивчицата..а за тези ****коки, надявам се бързо да се пребориш, каквото и да значи това

Хубава вечер на всички ви!

# 57
  • Мнения: 93
renka86 браво,че всичко е наред:))На мене до сега не са ми правили микробиология по време на бременността,задължително ли е или по преценка на лекаря?Еспри ужас с това родилно,аз съм си решила НиаМед и това,ще си бръкна в джоба яко ама какво да се направи,едно е да нямаш екстри и хубаво легло-това за 3 дни бели кахъри.Друго е мизерия и то в болница,да не говорим в родилно където всичко трябва да е стерилно..Това не бих го изтърпяла Naughty Аз вкъщи като видя една и цяла нощ не спя докато не бъде премахната,пък за болница,ужас.В частната си като на хотел,там със сигурност няма Peace danna999 дано въпроса ми да не е тъп,но за какво се прави това насищане с глюкоза Thinking

# 58
  • Мнения: 2
сега се присетих какво щях да ви разправям одеве, ама забравих - като ходих в болницата и докато достигна лабораторния сектор, какво интересно видях -
бяха мъж и жена; насред коридора, очевидно вървяха в посока да си ходят от болницата; ама се загледах и какво виждам - момичето очевидно имаше контракция и се беше спряла, диша на парцали и си държи корема /колко познато, нали Simple Smile/, а до нея - да го наречем 'мъжът' - в едната ръка държи кошчето за кола /без което тук не изписват бебчетата/, в другата ръка държи някаква чантичка и седи и гледа горкото момиче, което очевидно си умира от болка... интересна картинка бяха; явно нейното е било фалшива тревога и са я върнали да си охка вкъщи;

та си помислих - какво ли ни чака и нас след някоя и друга седмица  newsm03

# 59
  • Мнения: 2
danna999 дано въпроса ми да не е тъп,но за какво се прави това насищане с глюкоза Thinking
разбира се, че не е тъп въпроса ти, да не ти се налага да разбираш Simple Smile
по време на бременност го правят, за да установят дали не развиваш гестационен диабет, който бил характерен само за бременността; пиеш тази глюкоза и те те изследват, за да видят какви са стойностите на кръвната ти захар и така определят за какво иде реч;
а аз съм си го правила доста пъти преди, тъй като дълги години имах разнообразни здравословни проблеми и в крайна сметка се оказа, че имам инсулинова резистентност - т.е. клетките на тялото ми произвеждат инсулин, но не го разпознават като такъв /дано правилно да интерпретирам точно какво е/...
уж сега, след като се роди беби, всичко щяло да е наред и нямало да го имам този проблем, ама да видим  newsm17

Общи условия

Активация на акаунт