Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 15

  • 36 050
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 776
 Честито и ти желая много лека и безпроблемна бременост  bouquet

# 31
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Благодаря ви момичета, като гледам повечето вече сте мамчета  Hug ама тъкмо ще давате съвети на нас новобранците  Grinning

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Благодаря за отговорите за хемоглобина   bouquet

# 33
  • Мнения: 62
Май не е много подходяща темата но можете ли да ми кажете за БХС лекаря ли трябва да ми каже дали да си го правя или не или аз сама ако реша да отида да си направя изследването?И разбрах,че се ходи след ехограф най-много на другият ден.На ехограф който си ме следи гинеколога или на някакъв по специален като 3D???Не съм много на ясно но знам че до 15 седмица е добре ако искам да си го направя,ще ме светне ли някой по-компетентен:))))Мерси предварително!

# 34
  • Мнения: 776
 Мисля, че вече можеш да си го направиш. аз казах на АГ-то ми и се разбрахме кога да отида. Направи снимкиа на плода и с нея отидох да ми вземат кръв. Снимката си е от най- обикновен ехограф.

# 35
  • Мнения: 62
Изглежда ще отида 15-19 седмица  newsm78.Понеже следващия ми преглед е на 8-ми август.Ти в коя седмица го направи?

# 36
  • Мнения: 776
  В 12 или 13г.с Не си спомням точно. Мисля, че тогава ще е късно. Ако трябва звънни на АГ-то и му кажи, че искаш да си правиш БХС.

# 37
  • Мнения: 2 471
Здравейте,момичета.
Трябва ли да се притеснявам за последното написано/за липсата на движение/:
матка уголемена отговаря на аменоеята.БИП14;Тегло:61.00;Промяна:0.00;Об.корем:82,00;Промяна-2,00;Брем.-седмица:11;Ат.налягане:125/80;Матка-височ:12,00;Плод-движение:няма Rolling Eyes
Анамнеза
ПРМ-10.02.2011г Идва на консултация в момента без опл. в момента.Термин 15.02.2012
Благодаря ви! Peace

# 38
  • Мнения: 644
БХС не е задължително изследване. По принцип се предхожда от ехографско изследване, извършено от специалист, който оглежда плода за маркери и белези на определени заболявания.
Аз лично отидох при специалист по фетална морфология, т.к. не смятам, че всеки лекар може да види нужното.
Оптималният срок за ранен скрининг, съчетан с БХС е 11 г.с. - 13 г.с. и 6 дни.

Тук можеш да прочетеш повече - http://www.mcfemina.com/bg/pages/5-Скрининг%2011-13.6%20г.с..html

А това е от сайта на Националната генетична лаборатория - http://lmpbg.org/new/home/index_new.htm. Търси БХС 11 - 14 г.с.

Аз лично БХС не съм правила, т.к. рискът, изчислен на база ехографското изследване беше висок и според доктора нямало смисъл от кръвното изследване. Докторът ми обясни, че БХС се препоръчва на жени, които имат редица отклонения, открити при УЗИ-то.

П.П. Докторът, при който правих и ранния скрининг, и ФМ, е д-р доц. Виолета Димитрова от Майчин дом - София.

# 39
  • Мнения: 1 884
Здравейте,
бременна съм в 20г.с/имам си и назначена терапия,която следвам безотказно/дано всичко е наред до самият финал Praynig Praynig
Вчера след като хапнахме навън по сред нощ се пробудих с болки в стомашната област и повръщане-/не съм повръщала даже и в началото/-обадих се на док той каза,че има някакъв вирус-следобед ще отида да видим какви изследвания да направим,според вас има ли нужда от консултация с гастро и дали на някоя мама и се е случвало....
п.с-не съм преяла Blush Blushможе би пък защото хапнах малко пържен дроб Blush-дано да е инцидентно и дано бебо да е добре...
Благодаря ви предварително  bouquet

# 40
  • Мнения: 776
me4koni, може да е било и от самата храна, а или наистина е някой вирус.
 На мене лично не ми се е случвало такова нещо. Ако искаш направи си и консултация и с гастро за твое успокоение.
 deyzi, какво ти каза АГ-то за липсата на движение на плодъ?

# 41
  • Мнения: 2 471
Дес,нищо не ми каза и предполагам всичко е наред,но аз като прочетох няма движение на плода и се притесних.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Мечкони, аз бях по абсолютно същия начин предната седмица. Пих прахчета п/в разтройство и бусколизин 3х1  личната лекарка ми каза/. На другия ден все едно е нямало нищо. Няколко дена обаче след това си пазех стомаха. Питах трябва ли изследвания - казаха ми -не. Дано се оправиш скоро.

# 43
  • Мнения: 80
Здравейте отново...!Закъснява ми 1 седмица,днес отидох на видеозон и докторката ми каза,че май виждала нещо ама да съм отишла пак след 10 дни!Моля ви кажете ми наистина ли е рано да се види сакчето и кога е нормално да стане това!?Страх ме е Weary

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте отново...!Закъснява ми 1 седмица,днес отидох на видеозон и докторката ми каза,че май виждала нещо ама да съм отишла пак след 10 дни!Моля ви кажете ми наистина ли е рано да се види сакчето и кога е нормално да стане това!?Страх ме е Weary

Здравей, с предната ми бременност, сакче се видя след 15 дни закъснение, на коремен ехограф, преди това не се виждаше нищо.
Сега, с вагинален ехограф се видя 6 г.с с пулсиращо сърчице.
Така че - успокой се, ако не можеш обаче, отиди при друг лекар да те види с вагинален ехограф  Peace

Общи условия

Активация на акаунт