Хитринки за всякакъв случай - тема 6

  • 165 901
  • 882
  •   1
Отговори
# 420
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 613
  PeaceГоляма находка. Тези формички за яйца и лъжицата за мерене са ми от спешна необходимост. И гумата за лимони.  Изобщо всичко е супер.

Лъжица за мерене има тук.

На мен ми хареса белачката за картофи, защото хич не я обичам тази дейност.  Mr. Green
Освен това имам подобна белачка за ябълки и е много удобна. Принципно може и картофи да се белят с нея, ама маха средната част.

# 421
  • хасково
  • Мнения: 290
Белачката я имам и е в употреба с пълна пара.За отрицателно време се справям с картофите. Оглеждам се за другите пособия-всичко което би ми спестило време .

# 422
  • София
  • Мнения: 181

Това ли казвате, че го имате? Аз си мислех, че повечето от нещата са просто изобретения, които едва ли имат прототипи... А вие ме убихте, не само че вече знаете за съществуването им, а си ги и ползвате.  newsm78

# 423
  • хасково
  • Мнения: 290
Тази белачка я има от доста време. Аз си я купих от Дубай,но мисля че и на нашия пазар я има.Все ми си струва че съм виждала и тук.Но  Rolling Eyes понеже често пътувам ,ми се губи къде точно какво съм видяла

# 424
  • Мнения: 364
Сложих в стерилизатора две чаши една в друга пластмасовата в стъклената и сега се е получило нещо като вакуум и не мога да ги отделя. Някой ако знае някаква хитринка да ги разделя ще съм много благодарна Praynig

# 425
  • София
  • Мнения: 465
  PeaceГоляма находка. Тези формички за яйца и лъжицата за мерене са ми от спешна необходимост. И гумата за лимони.  Изобщо всичко е супер.

Ето тук също има формите за варене на яйца, както и пособието за ягоди.

# 426
  • хасково
  • Мнения: 290
Благодаря много за линка Животинче thumbsup Но не можах да намеря тези които искам.Имах пред вид за яйца на очи. Толкова прибрани и добре изглеждащи  стават с форма.

# 427
  • софия
  • Мнения: 567
Мога да кажа как да си почистите постоянните филтри на абсорбатора.Онзи ден като загледах моите се оказа че нямам и една дупчица.Като прегледах цените им  #Crazy.Добре че беше свекърва ми и ми каза да сложа на котлона една голяма тава вътре сипах вода ,белина,прах за пране,един препарат казва се Зебра и друг който съдържа сода каустик.Станаха като нови  Peace

# 428
  • Мнения: 527
Щипката за ягодите миналата година в сезона им го имаше в Елемаг, след касите.

# 429
  • Мнения: 116
Форми за яйца,кръгчета и сърца имаше на Метро.

# 430
# 431
  • Мнения: 1 591
kikitooo велур почиствам с навлажнен парцал с вода и оцет, винаги работи.  Дано стане и за петната  Peace

# 432
  • Мнения: 87
Здравейте момичета, сега я видях тая. Попрочетох я донякъде и намерих страхотни съвети. Благодаря.
Ето и някои от моите хитрини, които си ползвам редовно за почистване:
- банята с Аче, но наскоро пробвах с препарата за тоалетната Clean maximo (купувам го в Кауфланд), защото ми беше свършила белината - почти същия ефект, но без силната хлорна миризма;
- в бокса имаме стара чугунена мивка с бял емайл, която много бързо се захабява - изчиства се перфектно с каша от Аче и прах за пране - така чистя и плочките над нея (праха убива донякъде миризмата на белина и действа като лек абразив);
- линолеума под хладилника и около печката събира прах, който се омазнява от готвенето - пръскам с обезмаслител (Медикс например) и след няколко минути минавам с мопа;
- петна от червени плодове - боровинки, череши, къпини,малини- с кисело мляко. Ако платът е светъл мажа директно петното и го оставям да постои малко. Ако е цветен сипвам в леген вода и слагам 3-4 с.л. мляко да стане много рядък айран, накисвам дрехата и я оставям за през нощта. Ефекта е страхотен. Другия вариант е с лимон, но го ползвам само за бели дрехи, че веднъж си избелих една жълта пола  Mr. Green;
- мебелите, които са с дървен фурнир, ги мажа от време на време с един препарат "Мебелин", оставя се малко да постои и се излъсква с кърпа. Заличават се всякакви драскотини. Малко мирише, но като се проветри е ок.

В по-старите постове пишеше за проблеми с мухлясването на силикона в банята. Е, и нашия мухляса, а беше от прозрачния, който се води санитарен и немухлясващ. Като ми омръзна да го чистя взех и го изрязах около тоалетната и мивката - леко под наклон към стената (пода), така че да не се вижда много, ако пак мухляса и не успея да го изчистя.

За молците съм чувала, че слагат кестени в гардеробите - не съм го пробвала, нямаме такава гад.

И една последна хитрина за мазане на зимни обувки. Мъжът ми прави една паста от чист вазелин и бял парафин (от свещ). Количеството е някъде 3:1. Слага се в малка метална кутийка и се топи на котлона. Мажат се само тъмни обувки от лицева кожа, защото потъмняват. Самата обувка като се натрие с разтопената! паста се държи над котлона  да се стопли и да попие по-добре. Едновременно се втрива с парцалче. Страхотен ефект - обувките са сухи и не се получават бели петна от солта дето я ръсят навсякъде зимата.

# 433
  • Мнения: 4 529
- в бокса имаме стара чугунена мивка с бял емайл, която много бързо се захабява - изчиства се перфектно с каша от Аче и прах за пране - така чистя и плочките над нея (праха убива донякъде миризмата на белина и действа като лек абразив);
Toва ще го пробвам само че с обикновена белина.

# 434
  • Мнения: 0
Здравейте,
Някой може ли да ми каже, как по лесно мога да махна защитното фолио на дограма, което е седяло близо 2 години.

Общи условия

Активация на акаунт