Хитринки за всякакъв случай - тема 6

  • 165 895
  • 882
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 191
Здравейте,
Някой може ли да ми каже, как по лесно мога да махна защитното фолио на дограма, което е седяло близо 2 години.

Много финно се изстъргва с ножче за стъклокреамичните плотове / винетки

# 436
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,темата е невероятна!Искрено се надявам да помогнете и на мен. Подариха ми к-т тефлонови тенджери. В най-голямата правих сладко,което кипна и по външната стена на тенджерата остана златисто-кафяв нагар,който незнам с какво да почистя. Стои едно такова лепкаво. Пробвах с вряла вода,пробвах със сода , но......никакъв резултат. Някой знае ли с какво да я почистя ???  newsm78

# 437
  • хасково
  • Мнения: 290
Със "Зебра" пробвай. Но с ръкавици ,че много зле влияе на кожата.

# 438
  • Мнения: 0
 Благодаря, ще пробвам,само дано не падне тефлоновото покритие Joy

# 439
  • Мнения: 169
На мен Зебра ми свали боята от капака на газовия котлон. И заради това не я ползвам вече....иначе чисти Simple Smile

# 440
  • на Земята
  • Мнения: 314
Благодаря, ще пробвам,само дано не падне тефлоновото покритие Joy
Не бих пробвала на тефлоново покритие...иначе съм доволна от препарата!

# 441
  • Мнения: 11 000
Здравейте,
Някой може ли да ми каже, как по лесно мога да махна защитното фолио на дограма, което е седяло близо 2 години.

Много финно се изстъргва с ножче за стъклокреамичните плотове / винетки

+ намажи ги преди тожа с астониш за ПВЦ остави да престой около 10 мин. и после с въпросното ножче

# 442
  • Мнения: 0
Благодаря Ви ще пробвам от всичко, а пък което стане. Grinning

# 443
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 781
Здравейте момичета,темата е невероятна!Искрено се надявам да помогнете и на мен. Подариха ми к-т тефлонови тенджери. В най-голямата правих сладко,което кипна и по външната стена на тенджерата остана златисто-кафяв нагар,който незнам с какво да почистя. Стои едно такова лепкаво. Пробвах с вряла вода,пробвах със сода , но......никакъв резултат. Някой знае ли с какво да я почистя ???  newsm78
innka,
такива загари почиствам като намазвам със CIF, изчаквам десетина минути и след това внимателно с грапавото на гъбата. Не го ли почистиш веднага след като се е появило при следващо ползване на тенджерата ще се "запечата" и ще е доста по-трудно отстраняването. Когато ползвам тефлонови съдове, ги оглеждам дали нещо не е подляло (най-вече олио) и забърсвам с хартия кухненска ролка. Така си спестявам горната процедура.  Peace
Зебра-та съдържа сода каустик, аз не бих я ползвала за тефлонов съд.

# 444
  • МИНДЕРА
  • Мнения: 340
Аз пък си почиствам тефлоновата плоча за печене ,точно със Зебра и не съм имала проблем  bouquet

# 445
  • Мнения: 4 529
Купих си Кислол.
Освен тоалетната какво друго мога да изчистя с него?
А и нея как точно да я изчистя?

# 446
  • Мнения: 805
Ами по спомен ... излива се в тоалетната ... оставяш да подейства и пускаш водата ... аз бих завършила с вряла вода ... от душа или кофа Wink

Можеш мозайка мисля да почистиш ...  Thinking

ПП: "В бита се използва под формата на различни препарати (кислол - да не се бърка с белина!) за почистване, разтваряне на котлен камък и цимент и др"

Само да добавя !!! МНОГО внимавай да не се смеси с хлоросъдържащи препарати ... става страшно.... (реших да се консултирам с химиците в нас и те ми скочиха все едно нз кво съм попитала ....)

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 23:58 от Лазурит

# 447
  • Мнения: 4 529
Хлоросъдържащи препарати кои са?
днеска я чистих с Медикс за тоалетна.

Благодаря ти много, Лазурит за отговора!  bouquet

# 448
  • Мнения: 805
Ами Тризон, примерно ...
Виж какво пише на етикета на използваното днес ... измий първо много добре само с вода (гореща) и после ... примерно преди да си легнете или да излезете използвай силни препарати.

Ние така правим с препаратите против мухъл - сутринта когато излизаме последния минава през банята и съответните зони ... оставяме вентиралтора включен и едно прозорче отворено, щото и те са брутални  ooooh!

# 449
  • хасково
  • Мнения: 290
Момичета внимавайте да не смесвате различни препарати.Например тризон и кислол.Мен едва ме върнаха от оня свят.Вдишах от изпаренията и дробовете ми блокираха.Едва ме довлякоха да болницата да ми сложат венозно урбазон. Ако не ви е достатъчен препарата или вземайте същия ,или не го ползвайте че после да продължите с друг.

Общи условия

Активация на акаунт