Старите къщи - Мостово

  • 21 838
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 710
Надморската височина е около 1000 м.

# 16
  • Мнения: 34
Ние ще бъдем там скоро за неделя, понеделник и вторник. Някой да е ходил скоро и да иам пресни впечатления? Дали ще са ни нужни връхни дрехи вечер... в тези жеги.... но все пак е планина...  newsm78

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Има резервация за другата седмица. Направих я още в началото на юли и даже тогава вече бяха заети стаите за август. Дано наистина ни хареса. Ще напиша отзиви след седмица.
Това, което обаче още от сега не ми харесва е, че много трудно се свързах с хотела. И сега звъня, за да си потвърдя резервацията, но никой не вдига или ми затварят. Много непрофесионално. Поне да те наберат след това

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Бяхме миналата седмица - много ни хареса. Чудесно място с прекрасна природа. Отседнахме в новата част. Стаите са много хубави и чисти. Комплексът е много подходящ за семейства с деца - имаше люлки, пързалки, батут, джаги. В ресторанта обслужването е добро, сервитьорките са приветливи и любезни. Храната е средна хубост - не е лоша, но не мога да кажа, че са най-невероятните ястия, които съм яла. Цените им са нормални.

# 19
  • София
  • Мнения: 183
Ние бяхме в комплекса през почивните дни. Гледката е невероятна, спокойствие и природа! Имаше детски кът и батут, от който дъщеря ми почти не слизаше. Запозна се с други деца и много си играха, че в нашата компания беше единствено дете.
Забележките ми са свързани с обслужването. Наистина трудно се свързва човек с тях по телефона. Сгъваемата кошарка, която ни осигуриха от комплекса беше без матрак и чаршафи (не че не си носим свои, но все пак...). Масите отвън не се почистваха редовно и бяхме принудени да се храним върху трохите на предходните хора. Сервирането беше мудно, храната не е кой знае какво (баницата и палачинките бяха като вчерашни). Ресторанта в съседния комплекс беше на светлинни години и като качество на храната и като обслужване (пък агънцето чеверме беше мммм!). За 4 дни не ни почистиха нито веднъж стаите, нито смениха хавлиите. Басейна е направо детски. Поддръжката му беше никаква - боклуци по дъното, водата хладна, имаше зеленясало по стените.  Sick Ние преди това бяхме вече на море, та не е било болка за умирачка, но който се е гласил за басейн е бил много разочарован. Само едно семейство имаше на басейна (мисля, че е показателно при пълен комплекс).
То малко излезе като да направих антиреклама, всеки е различно претенциозен. Реших, че всяко мнение е ценно в този форум. Иначе изкарахме прекрасно почивните дни, но най-вече заради природата и компанията, в която бяхме.  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 896
Мои близки бяха средата на юли, изобщо не бяха доволни, тръгнаха си преди да им е изтекла резервацията, възстановили са им сумата за веползваните нощувки. По отношение на храната - мнението им е като на потребителката, която е писала преди мен.


От друга страна пък група чужденци бяха там юли 2011, бяха много доволни. Но 1 г. време в България е ужасно много време и нещата са страшно променени.

# 21
  • Мнения: 792
Ние сме много доволни от престоя ни в комплекса. Прибрахме се заредени с толкова положителни емоции от това местенце, че със сигурност бих го препоръчала и на приятелите си.
Да уточня, че бяхме там за два дни през седмицата и съответно беше много спокойно и тихо. Не знам как е през уикенда. Бяхме настанени в двойна стая в реновираната част. Нямам никакви забележки за стаята - беше чиста, всичко беше много добре изпипано и поддържано. Хареса ми и това, че на терасата имахме масичка със столчета и можехме да се наслаждаваме на красивата гледка когато си пожелаем.
Двора също е добре поддържан, с много цветя и оригинални детайли. Ние бяхме с малчуган на 1,5 годинки и за него имаше люлки, пързалка, нещо като басейн с топки, батут (може би подходящ за по-големи деца) и най-вече мека и зелена тревичка за игра.
Обслужването също беше добро. Всъщност единствените ни контакти бяха с двете сервитьорки, които отговаряха и за настаняването. И двете бяха много мили с нас.
Храната в ресторанта беше ОК, но както са писали и други преди мен, си е малко скъпичко. Хареса ни това, че всеки ден има по няколко готвени ястия. На който му предстои да ходи там непременно да опита зелевите сърмички  Simple Smile
За басейнът - водата е студена. Джакузи също видях, но не работеше.

В момента се сещам и за някои забележки, най-вече от позицията ми на родител:
- детската кошара е без матрак и завивки, което според мен е неуважение към най-малките гости. В случая ние си носехме и двете, но не това е въпроса.
- вечер се появяваха 1-2 кучета, а на следващата сутрин на полянката се появяваше по едно ново кучешко аки, което никой не почистваше.

Надявам се коментарът ми да е бил полезен.
 

Последна редакция: пт, 28 сеп 2012, 23:10 от bebitta

# 22
  • Мнения: 186
Да се самоцитирам от друга една тема, защото пак съм в търсене на местенце за есента и ми се иска и аз да помогна с моя опит.

Aз мога да кажа за "Старите къщи" - с.Мостово. Бяхме там август.
Като цяло препоръчвам.

Мястото е уникално. От гледката секва дъхът. Хотелската част е обзаведена с вкус и има атмосфера. Определено не е типичната скучна хотелска стая, а навсякъде си заобиколен от дърво и камък.
Дворът е голям и много добре аранжиран с цветни островчета, стари каруци и др., има водопадче и зоокът с еленче и сърна. За децата е много интересно да тичат насам - натам. Има също люлки, пързалка и най-привлекателното за тях- голям батут, от който не можем да ги измъкнем.
Собственикът дойде да си поговорим - много приятен човек, който не спираше да работи из двора и има чудесни идеи за още места за игри за децата.

Наблизо е Белинташ - едно магическо място, до което ни беше възможно да се качим и с едногодишното.  За по-големите любители на пешеходни преходи може да се отиде до Кръстова гора (1-2ч) и до Караджов камък (3ч30м).

Има си и някои кусури местенцето, но аз гледам много, много да не се взирам, че инак никъде няма да ми се хареса на родна територия. Само предупреждавам да се подготвите, че за 3 дена може камериерка изобщо да не влезе в стаята ви и че кухнята може да не ви очарова, но гладни няма да останете. Скара, пържени картофи и салата са ок, но нищо по-оригинално. Родопските специалитети са по заявка за големи компании. Цените са по-скоро ниски, но честно казано бих предпочела по-високи цени с по-високо качество. Сервитьорките са много мили, но обслужването е леко мудно.
За басейна - не се отоплява, но от обяд става за къпане. Не ми се хареса чисотата му и само веднъж топнах децата с обещание за друг минерален басейн. Здраво хлориран, това е ясно, но на дъното имаше поне една кофа пясък, който пък не притесняваше останалите... всеки да си преценява.  Навалица няма.

Хубавото е, че при пълен хотел масите са така разпръснати, че човек успява да си намери уединено място, далече от димящи и шумни по нашенски компании.
Музика, слава богу, нямаше.  Като за август месец беше един добър вариант за търсеното от нас спокойствие.

Бихме повторили.

# 23
  • Мнения: 183
Здравейте,
и ние посетихме това райско място.Наистина хората са се постарали да го направят.Гледката е невероятна, но до ТУК с хубавите неща.Обслюжването е под всякаква критика, а храната не е добре направена.Цените необяснимо високи.Не се лъжете да ходите там или ако ходите отидете да изпиете едно кафе и спете в някой от съседните хотелчета.Не може едно парче баница да струва 3лв,а една малка пържена филия 1лв/отделно за сладко още 50ст/...Не бих отишла там и не бих го препоръчала на никой

# 24
  • София
  • Мнения: 30 253
Оглеждаме се за местенце през уикенда, но нещо ме разколебаха последните коментари  newsm78

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 692
  Ние често посещаваме района. Храната - нищо особено, а цените са високи за това качество. Посещаваме съседния комплекс "Стари времена" - там храната е добра, обслужването супер като за такъв тип заведение (ходим предимно в неделя,когато се е опразнило и на двете места) . В старите къщи само мога да кажа,че един омлет "със сирене и кашкавал" ни го таксуваха 10 лв. - защото по меню омлета бил без нищо и отделно бяха таксували гарнитура сирене и гарнитура кашкавал ,а не беше и богат дори  Joy , мекиците също бяха някаква фрапантна цена... има и други неща , това е най-общо казано, но аз съм капризна и всичко ми прави впечатление  Laughing Ходим предимно заради обстановката и гледката (те са наистина уникални и компенсират другото) , но всеки път има недоволни от храната (ако цената отговаряше на качеството нямаше да го правя на въпрос , за тези цени може да се постараят повече) .

пп. Сега се зачетох в горни мнения и видях,че те се припокриват с моето.

Последна редакция: ср, 27 ное 2013, 10:46 от aH~

# 26
  • Мнения: 66
В какво състояние е пътя до там?

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
В какво състояние е пътя до там?

По принцип е ок. Минава се покрай едни селца докато се стигне до комплекса. Пътя е тесен, на места не е обезопасен-в смисъл няма мантинела, а надолу си е стръмна пропаст. Обаче има около километър-два доста каменист път, точно преди да се влезе в комплекса. Ако сте с обикновена лека кола трябва да внимавате.

# 28
  • Мнения: 66
Много благодаря, но прочитайки коментарите по-нагоре се отказах. Ще търся друга алтернатива

# 29
  • Мнения: 771
Здравейте, преди два дни се върнахме от там и само мога да кажа че беше невероятно. Храната наистина е много вкусна а цените не ми се сториха чак толкова високи, даже са си нормални. А гледката която се открива от комплекса просто е уникална, чак не ни се тръгваше от там.

Общи условия

Активация на акаунт