"Обидните" думи

  • 45 869
  • 183
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Парцал , буклук, животно...

# 16
  • Мнения: 4 569
Овца, кучка

# 17
  • Мнения: 97
Аз знам много обидни думи, дори и на всички балкански езици. Но предпочитам да Ви - става дума за авторката на темата, препратя към темата за метлата и чичкото от яслата. Там е пълно с обидни думи по адрес на длъжностното лице от детската ясла.  Laughing

# 18
  • Мнения: 170
(прост) като тиквена семка, (тъп) като сапунерка,
чувала съм куфар като определение за смотльо, както и охлюв,
фурнаджийска лопата, ресторантска пържола.... Whistling

# 19
  • Мнения: 101
Разпоретина, шафрантия...

# 20
  • Мнения: 581
 Плашипутарник ми е любима.
 Кофа, налъм, квачка, трътка и т.н.

# 21
  • Мнения: 4 300
Куха курабия ми е любимото.
Селянин също е обидно, а не би трябвало.

В какъв контекст се използва това с ресторантската пържола, че не съм го чувала?

# 22
  • Мнения: 11 918
Един познат казва за по-елементарен мъж- геврек.

Коза-за жена, която има дразнещ характер

Скумрия- грозно слаба

Кифла  научих от форума, че е обидна дума , най-често като синоним на любовница, "откраднала" нечий съпруг.

Куха лейка- спомена ли някой?Винаги съм се чудила реалната лейка каква може да е, освен куха?

# 23
  • Мнения: 2 172
Аз като се замисля с подходящата българска интонация всяка дума може да е обидна  Laughing

Прочетох думи, за които въобще не съм подозирала ,че са обидни  Laughing

Някой ако си набележе някаква дума,като я употреби 2-3 пъти като обида и вече другите ще знаят  Mr. Green

Примерно геврек или куха курабия  Thinking Laughing

# 24
  • Мнения: 135
тава...
коньоводина
пенюга

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 14:13 от sote-full

# 25
  • Мнения: 2 480
Някой може ли да ми обясни значението на "кифла" и "куха лейка", че не съм в час. Те май се появиха през последните години. Чудя се дали една лейка може да бъде плътна?

На мен ми се струва пък, че по-полезна една тема може да бъде, ако тя е свързана с позабравени красиви думички, а не с обидни.
Ако искате, мога още сега да пусна такава тема.

# 26
  • Мнения: 43
Чикиджия..
хубав юнак си, но като пикаеш все клякаш..

Темата не е за такива обиди



И аз стигнах до извода, че почти всяка дума може да стане обидна. Кифла е обидно, ама кифличка не е, нали Simple Smile

Патка, крава и т.н. също са обидни - макар, че това не са глупави животни. Пуйката, например, е къде-къде по-глупава, но не съм я чула като обидна дума.

А в Германия има израз "прост като хляб"Shocked А за нас, българите, хлябът е свещен!

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 14:21 от Laurel

# 27
  • Мнения: 135
Темата не е за такива обиди
Направих корекция ...съжалявам!!!! Hug

# 28
  • Мнения: 170
В какъв контекст се използва това с ресторантската пържола, че не съм го чувала?

Разновидност на фурнаджийската лопата Laughing, измята се(извърта се, върти се) като ресторантска пържола, в смисъл на двуличен или непостоянен в мнението си човек(един път така, един път онака Wink), странно ми беше като го чух за първи път Grinning.

И да добавя - буца, пръчка(селска пръчка), измита чиния(прилича в лицето на измита чиния, един вид безличен/а);

# 29
  • София
  • Мнения: 2 018
гад зъбата, уруспия, чукундур (необработено захарче - на галено),  гламар, михлюзин,  амбриаж -  долен ляв педал ,

Общи условия

Активация на акаунт