164та немска дъждовно-минорна тема

  • 29 908
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 513
Aз съм била към АОК от 2006 до 2007 и след едногодишно прекъсване от 2008 отново съм към тях, картите ми винаги са били със снимка.
Не мисля, че изпращането на препоръчано писмо към институция е добра идея, но нека все пак някой по-добре информиран да се изкаже.

Hada, аз живея на 20тина км от Калв (в ББ), много са ви прочути шофьорите, малко като пернишките в Бг  Mr. Green

# 691
  • Мнения: 1 677
Веч, радвам се, че с Лени всичко е наред  Hug

Не мисля, че изпращането на препоръчано писмо към институция е добра идея, но нека все пак някой по-добре информиран да се изкаже.
Аз винаги съм пращала писма до институции като препоръчани. По-бързо за мен и евтино е да отида до пощата. 
Само един път имаше проблем, но той си беше от страна на получателя -  обадиха ми се от фамилиненкасе, че не са получили документите ни, казах им на коя дата съм ги пратила като препоръчано писмо и че мога да им пратя копие от пощенската разписка и те бързо бързо си намериха сами писмото, бъли го сложили в папката ни без да го обработят ooooh!.

# 692
  • Мнения: 233
Благодаря  ви, момичета.

# 693
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 785
Веч, честито, много хубави новини Hug
Шехи, ние ходим, ма в Мюнхен Confused

# 694
  • Мнения: 9 052
4браво на дребното Ве4е , 4е се е оправило с хирурzите.
аz zакарах колата на инспекция, но снощи като реших да я попо4истя малко ми се видяха светки. Хора с деца, кажете в какво състояние са ви колите??? Най ужасяващото, което снощи видях беше огромна сдъвкана дъвка , пъхната в джоб4ето на седалката отпред  Sick как се 4исти такова нещо   Close Сашко имаше zабрана zа дъвки, след като zалепи една огромна на новата ми дантелена zавеса в хола ( как се 4исти това нещо  Praynig ) и след като реши, 4е се е поу4ил сега намирам това в колата  ooooh!

# 695
  • Мнения: 558
на патерица честито на всички с повод за празнуване Simple Smile

jabо, аз съм чувала, че дъвка се "замразява" с лед и после лесно можела да се изстърже

# 696
  • Мнения: 1 677
Жабата, Виждала съм някакъв спрей за лесно отстраняване и почистване на дъвка, но не помня как се казва.
Чувала съм, че се чисти и с белтък, но не съм го изпробвала.

# 697
  • Мнения: 1 004
Имам един въпрос към тези с по-големи дечица.
Знам че е говорено, но никога не съм си поставяла за цел да запомня понеже не ме е вълнувало, но сега пък ще питам  Embarassed
За дете 6ти клас в Б-я и идващо тук, какви документи трябват от БГ освен оценките преведени....и как става принципно процедурата по записване тук в училище, кой определя къде да отиде детето в какъв тип училище? Предварително благодаря, а по-късно пак ще благодаря персонално  Hug ..надявам се  Blush

# 698
  • Мнения: 80
За дете идващо от БГ, освен оценките, трябва и опис на ваксините, ако имат и някакви дипломи от школи или грамоти преведени и те, правят добро впечатление в гимназията. За училището има два варианта-единия се пита в Амта, да ги насочат, другият е родителите сами се информират от Интернет, какво предлага градът и преценяват на къде да го насочат-за гимназия или Реал става въпрос. Следва личен разговор с директорката, обикновенно тя взема решението.

# 699
  • Мнения: 3 880
Не мисля, че изпращането на препоръчано писмо към институция е добра идея, но нека все пак някой по-добре информиран да се изкаже.
Що?
Ние даже непрепоръчани ги пращаме и не е имало проблеми. Препоръчани с обратна разписка пращаме само, когато трябва да докажем, че сме спазили някакви срокове, за да имаме доказателство после, иначе с обикновената поща.

Поздрави от Австрийските баири, аз пийнах кафенце на балкона и сега моята дъщеря е решила да ме качи на това чудо тук- най-дългия алпийски ахтербан, защото ни е почти пред вратата, а на мен ми се свива стомаха Crazy язък ми за кафето Laughing

# 700
  • Мнения: 9 052
Biba zавиждам zа кафето и ваканцията. За скоростното влак4е не ти zавиждам хи4.
По принцип пращаме ви4ки документи по по9ата . препоръ4аните се бавят пове4е, zащото не могат да ги пуснат направо в кутията, а трябва да намерят някой да им се раzпише и zатова трябва да им улу4ат раб. време ...

# 701
  • Мнения: 1 335
За дете идващо от БГ, освен оценките, трябва и опис на ваксините, ако имат и някакви дипломи от школи или грамоти преведени и те, правят добро впечатление в гимназията. За училището има два варианта-единия се пита в Амта, да ги насочат, другият е родителите сами се информират от Интернет, какво предлага градът и преценяват на къде да го насочат-за гимназия или Реал става въпрос. Следва личен разговор с директорката, обикновенно тя взема решението.

Изобщо не съм убедена че детето може да отиде в гимназия, даже според мен няма да може.
Или ще го пратят в интеграционен клас заради немския, или както преценят на място.
Нека родителите да проверят възможността за гезамтшуле,това е вариант.
В интернет има много информация за всяка провинция, къде се ходи и какво се прави.
Зайо,ако е за Бавария, мога да ти дам повече инфо.


Биба, направо ти завидях за Австрийските Алпи, много приятно да си изкарате. Направи удоволствие на детето, повози се Wink.

# 702
  • Мнения: 1 004
За БВ става дума. Благодаря Габи и Бискара. Може би ще става въпрос за малко населено място където примерно има 1 гимназия, 1 реал и едно хаупт. По мои наблюдения в малките населени места е по-либерално...но знае ли човек  newsm78 Или ако не, ще става дума за Хайделберг

# 703
  • Мнения: 270
Здравей момичета извинявам се,че не съм ви чела назад /четох ама в началото, нещо много мудна тая тема  Crazy/ и ви моля да ми помогнете с една главоблъсканица. Картата ми е на Техникер кранкен касе, а заминавам за бг за 2 седмици и не знам дали мога да я ползвам там ако се наложи по спешност.Трябва ли според вас да се вади някаква допълнителна карта или тази е достатъчна?

# 704
  • Мнения: 1 335
За БВ става дума. Благодаря Габи и Бискара. Може би ще става въпрос за малко населено място където примерно има 1 гимназия, 1 реал и едно хаупт. По мои наблюдения в малките населени места е по-либерално...но знае ли човек  newsm78 Или ако не, ще става дума за Хайделберг

Ами това от една страна е добре, от друга не съвсем, малкото населено място имам предвид.
Детето колко немски знае?

Общи условия

Активация на акаунт