"Майчин дом"- Варна тема 5

  • 85 789
  • 937
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 913
mvsh не е към мен въпроса ти, но ще си кажа моето, понеже и аз бях с епидурална. При мен упойката я поставиха на 4-5см. разкритие. Не знам кой ти е казал, че се слага на 7см, но аз знам, че стигнеш ли до там не се слага, понеже съществува вероятност да не те отпусне и да не усещаш ефективно напъните. Най-добре обаче като решиш твърдо при кого ще раждаш, си поговорете и на тази тема. А ако можеш да избегнеш окситоцина - направи го.  Peace Аз преди системата си изтърпявах болките геройски и хич не мислех за упойка.  Naughty За съжаление след термин и със спрели контракции, ме почакаха 3-4 часа, но колко повече да ме чакат.

# 271
  • Мнения: 43
Petkova благодаря за информацията  Hug Това за 7 см. разкритие го прочетох в една статия в която е обяснено всичко за епидуралната упойка... и на мен ми стана малко странно, че на такова голямо разкритие я слагат, защото и аз се замислих, че ти като си изтърпял до 7 см. разкритие си е доста силна болка и вече си почти към финала...  newsm78 Просто в статията пишеше, че ако се постави много рано е възможно да прекъсне родовия процес... но наистина най-добре ще е да говоря с лекаря и анестезиолога  Simple Smile

# 272
  • Варна
  • Мнения: 913
На мен доктора ми каза, че трябва да имам поне 4см, за да ми постави. Те ме приеха с 3см, след час ми спряха контракциите и почакахме.. Последваха окситоцин и епидурална, а на финала малко сладко бебче, което ти пожелавам и на теб! Дотогава лека бременност!  Hug

# 273
  • Мнения: 43
Petkova Много ти благодаря  Hug Дай Боже всичко да мине добре и на финала да гушкам едно здраво и красиво бебче   ylinfant

# 274
  • Мнения: 444
На мен ми я сложиха на 5см. разкритие, обаче ми стана едно хууубаво отуснато и ми спряха контракциите Simple Smile В тая връзка ми набухаха окситоцина. Аз също вървях и честно казано усещах пак болки , но слабо, по-скоро напъни. Родих много бързо. Бях при Боян Георгиев и съм много доволна. Заши ме много добре Simple Smile

# 275
  • Мнения: 317
Благодаря момичета за споделените разкази  Hug
Ще се радваме и други мами да споделят  Heart Eyes

# 276
  • Мнения: 952
Здравей Yara,   Simple Smile
Дълъг път те чака Simple Smile) Успех и лека бременност.
Момичета, някой наскоро да е раждал в МД и да иска да сподели. Аз все още се чудя кой доктор да си избера за раждането - нормално (за протокола Simple Smile

аз съм с две ръце за Боян Георгиев и акушерката Галя Иванова Peace Peace страхотни са и двамата Peace Два пъти съм раждала в МД, първия път при Халачева,(но преди 7 г) втория път при Георгиев е разликата е огромна. И анистизиолога Добрева ако е на смяна ще имаш едно безпроблемно раждане Laughing
 успех!

# 277
  • Варна
  • Мнения: 21
mvsh упойката са ми я сложили на 5-6 см някъде, защото ми я сложиха 1 час след като ме прегледаха за разкритие и то беше ми  4 см.
При епидурална упойка имаш пълна чуствителност на краката,така че можеш да се придвижваш без проблем.
Анестезиолога при мен беше Мичонов( ако не бъркам че така и не му запомних точно името) и бях много доволна!!!
Пожелавам ти толкова леко и безпроблемно раждане като моето и прекрасно здраво бебче на финала newsm51

# 278
  • Мнения: 1 630
Здравейте момичета,

Имам въпроси към раждалите със секцио в МД.
-При мен упойката най- вероятно ще е спинална. Какво е усещането? Самото шиене усеща ли се (навсякъде, където чета пишат до до момента, когато видиш бебето)?
-Как стои въпроса с клизмата и катетъра? Една приятелка мина без тях, та въпросът ми е редовна практика ли е да не се прилагат или тя е била по- скоро изключение? Ако се прилагат катетъра след упойката ли се слага? А кофти ли е като го махат? Дренажи слагат ли?
-Двойна или единична стая е по- добре?
-Много ли е трудно раздвижването после?
По принцип не ме е страх от нищо, само искам да съм подготвена  Peace
Много ви благодаря предварително, момичета и успех на всички  Hug Hug Hug

# 279
  • Мнения: 176
аз съм с две ръце за Боян Георгиев и акушерката Галя Иванова Peace Peace страхотни са и двамата Peace
Подкрепям и аз. При мен на смяна беше д-р Мичонов. Целият екип беше страхотен и завинаги ще ми останат чудесни спомени от всичко.
Ако имам второ детенце - пак там и със същия лекар.

Delight31, при мен се наложи спешно секцио. Не са ми правили клизма (не бях яла нищо от предната вечер), минах и без катетър.
Слагането на спиналната упойка почти не го усетих, само ми беше малко трудно да се свия както трябва, за да ми я постави д-р Мичонов, но с негова помощ се справих.
Раздвижването не ми беше особено трудно - малко болезнено в началото, но колкото повече се движиш, толкова по-добре ти става.
Аз бях в двойна стая, другото момиче беше майка за втори път и ми помогна за някои неща, говорихме си... изобщо като за първо раждане това ми се струва по-добър вариант. Пък и с две бебчета в стаята не е скучно  Wink.

Леко раждане и бързо възстановяване на всички в темата!   bouquet

# 280
  • Мнения: 119
Delight31 здравей, направо отговарям:
- Поставянето на спиналната не се усеща, преди нея слагат обезболяваща инжекция и тя леко се усеща само. А иначе упойката отминава поне 2 часа след като си вече в реанимация, така че нищо от "шиенето" не се усеща:)
- Ако си планово секцио клизма вече не се прави. Пиеш предната вечер разхлабващи само. Катетър също вече не се слага, испишкват те без да усетиш още на операционната под упойка и после вече като се раздвижиш отиваш нормално до тоалетна. Дренаж не съм имала.
- Препоръчвам ти двойна стая, 5 дни сама с бебето ще откачиш особено ако ти е първо.
- Раздвижването първия път си е доста болезнено, но ти слагат доста обезболяващи.
Успех и  fingerscrossed

# 281
  • Мнения: 43
mvsh упойката са ми я сложили на 5-6 см някъде, защото ми я сложиха 1 час след като ме прегледаха за разкритие и то беше ми  4 см.
При епидурална упойка имаш пълна чуствителност на краката,така че можеш да се придвижваш без проблем.
Анестезиолога при мен беше Мичонов( ако не бъркам че така и не му запомних точно името) и бях много доволна!!!
Пожелавам ти толкова леко и безпроблемно раждане като моето и прекрасно здраво бебче на финала newsm51



Благодаря за информацията и за хубавите пожелания  Hug Дано и при мен всичко да мине бързо и лесно и бебка да е добре  Praynig

Сега вече дилемата ми е кой да избера д-р Юлия Бейлерян или д-р Боян Георгиев...  newsm78 И за двамата чувам много хубави неща и вече съвсем се обърках  Confused Дайте ми съвет...

# 282
  • Варна
  • Мнения: 2 295
Delight31 здравей, направо отговарям:
- Поставянето на спиналната не се усеща, преди нея слагат обезболяваща инжекция и тя леко се усеща само. А иначе упойката отминава поне 2 часа след като си вече в реанимация, така че нищо от "шиенето" не се усеща:)
- Ако си планово секцио клизма вече не се прави. Пиеш предната вечер разхлабващи само. Катетър също вече не се слага, испишкват те без да усетиш още на операционната под упойка и после вече като се раздвижиш отиваш нормално до тоалетна. Дренаж не съм имала.
- Препоръчвам ти двойна стая, 5 дни сама с бебето ще откачиш особено ако ти е първо.
- Раздвижването първия път си е доста болезнено, но ти слагат доста обезболяващи.
Успех и  fingerscrossed
Подкрепям Peace И аз раждах със спинална упойка, планово секцио.
Добавям само, че след операционната зала излизаш с памперс и си с него докато те отпусне напълно упойката.Преди раздвижването ако ти се пишка може да извикаш санитарката за подлога.
И аз не съм имала дренаж, но това зависи от опериращия лекар.Мамата, която беше с мен имаше.Нея я оперира К. Атанасова, мен ме оперира М.Яков.
И друго - по време на секциото усетих най-ясно как ме разклатиха и извадиха бебето.Не беше болезнено, беше много вълнуващо.Шиене и т.н. не съм усетила въобще.
Анестезиоложката д-р Добрева си свърши чудесно работата!
Раздвижването не ми беше проблем, не беше чак толкова болезнено, но всеки има различен праг на болка...
И също като момичетата по-горе бях в двойна стая и никак не ми беше скучно Peace Но и с мамата, която беше с мен си се познавахме и наистина ми беше много приятно, че имам с кой да си говоря.

# 283
  • Мнения: 1 630
Момичета, много ви благодаря за бързите отговори, поотпуснах душата, че малко бях започнала да се сдухвам.   bouquet  bouquet

# 284
  • Мнения: 27
Здравей,
-Аз бях със секцио по спешност. Пред това имах сложена епидурална упойка, но на операционната маса поисках пълна и заспах. Събудиха ме, чак като ме изкарваха от операционната.
- Клизма ми правиха сутринта, но защото трябваше да раждам естествено. Катетър ми сложиха на операционната маса и ми го махнаха сутринта, нищо не усетих. Дренажи също имах, но те също не се усещат при махането.
- Бях във единична стая с придружител и ми беше супер.
-Раздвижването не беше никак приятно, но няма как преживява се.

Раждах при Капка Атанасова и съм изключително доволна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт