Моля помогнете - Валери или Виктор

  • 7 476
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 615
Добре де, ако едно име е хубаво, няма смисъл от галено име.
От родителите зависи с кое име, останалите ще се обръщат към детето.
Така мисля аз.
До някое време - може би. Но в момента, в който влезе в училище, никой съученик няма да се съобрази с усилието на мама малкият Александър да бъде наричан Алекс и никакви Сашковци, а веднага става Санде или нещо от сорта Simple Smile

Което, от своя страна, идва да покаже как - като цяло, ни влече към изконните простонародни форми, независимо какви усилия полагат родителите да дадат уникално, международно... и пр. име Wink

# 46
  • Мнения: 4 569
Благодаря на всички които се включиха Виктор със сигурност отпада Валери остава а компромисен вариант Владимир Но е много по лесно и други като споделят мнение Wink Има много хубави имена сред тези които предложихте но родителите и на двама ни са с буква В и избягваме да е кръстено на определен човек за да няма сърдити
Кои имена отпадат?  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 66
Виктор отпада, остават Валери и Владимир.

# 48
  • София
  • Мнения: 23 120
Валери ми звучи като валериан, тоест гадно.
Владимир пък ми е такова едно - никакво. Но по-добре от Валери.

# 49
  • София
  • Мнения: 291
Както се подразбира, аз съм за Владимир.
Сина ми се чувства много добре с това име.
Владимир звучи много по - авторитетно от Валери, а и умалителните Влади и Владко са изключително сладки.
Владимир е в пъти по - подходящо име за момче, а Валери ми е едно такова - префинено, нежно и "хвърчащо". 

# 50
  • Мнения: 169
Все пак не е лошо да споменете или кажете целите имена и да се избягват такива предложения.
Ето например при нас единия дядо с Ма другия Ми.По хубавите имена с Ми.....,но не може.То олелия до бога.Записахме детето с Ма............. и после стана Ми......За сега няма сърдити,

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 372
Определено Владимир. Peace Хубаво мъжко име е,с готино галено Влади,Владо,Владко Peace.

# 52
  • Мнения: 4 569
От новата анкета -  Владимир.

# 53
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Виктор завърна ли се?  Simple Smile Защото аз пак гласувам за него тогава.  Simple Smile

# 54
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Владимир   

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 14 094
Валери.

# 56
  • София
  • Мнения: 798
 Владимир..може Виктор,Валери - не.

# 57
  • Мнения: 4 555
Владимир, макар че повече харесвам Владислав.

# 58
  • Мнения: 814
Виктор,защото много харесвам значението от лат. victor - "победител". Peace

# 59
  • Мнения: 0
Владимир, макар че аз повече харесвам с другото окончание- Владислав.

Ако все още обмисляте някакви други варианти- Валентин и Венелин. Много ми харесват

Общи условия

Активация на акаунт