Моля помогнете - Валери или Виктор

  • 7 482
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Всички знаем, че Валери в България е мъжко име, но в чужбина е женско /с ударение на и, т.е. детето ще изпада в смешни ситуации когато си пише с чужденци в нета, ходи на екскурзии или учи извън България. Просто това трябва да се има предвид, щом има колебание за името.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 310
И по света не е САМО мъжко име. и при французите го има в мъжки вариант, за руснаци да не говорим...

Последна редакция: ср, 27 юли 2011, 21:07 от Angel_Dust

# 32
  • Мнения: 3 830
Виктор

# 33
  • Мнения: 4 569
Сайта е с руски имена предимно

ЗНАЧЕНИЕТО НА МЪЖКИТЕ ИМЕНА С „B“ – 1 ЧАСТ
http://www.chudesa.net/p3956/

ЗНАЧЕНИЕТО НА МЪЖКИТЕ ИМЕНА С „B“ – 2 ЧАСТ
http://www.chudesa.net/p3960/

ЗНАЧЕНИЕТО НА МЪЖКИТЕ ИМЕНА С „B“ – 3 ЧАСТ
http://www.chudesa.net/p3961/

# 34
  • Мнения: 5
Благодаря на всички които се включиха Виктор със сигурност отпада Валери остава а компромисен вариант Владимир Но е много по лесно и други като споделят мнение Wink Има много хубави имена сред тези които предложихте но родителите и на двама ни са с буква В и избягваме да е кръстено на определен човек за да няма сърдити

# 35
  • Мнения: 465
При така създалите се обстоятелства - Валери.  Tired Владимир винаги ми е създавало неприятна асоциация.

# 36
  • Мнения: 7 004
Само Влад не може ли?

# 37
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Щом Виктор отпада - Владимир. Но аз лично бих предпочела Владислав.  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 44 310

Щом Виктор отпада - Владимир.
+1 Влади ми е по-сладко от Вальо...

# 39
  • Мнения: 465
Не е казано, че като е Валери, трябва непременно да е Вальо.  Peace Може да е Лери, Ери, Рори и всякакви производни, които на майката и харесват.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 310
може...ама най-вероятно все някога ще е Вальо или Валерка....въпреки всичко аз го харесвам, но Владимир мааалко повече.

# 41
  • Мнения: 66
Добре де, ако едно име е хубаво, няма смисъл от галено име.
От родителите зависи с кое име, останалите ще се обръщат към детето.
Така мисля аз.

# 42
  • София
  • Мнения: 44 310
от родителите зависи...ама не съвсем...и не за цял живот.  ако съдя по себе си така както брат ми и майка ми ме наричат, никой друг, не го е правил.
Ако едно име е хубаво няма нужда от умалителни... но повечето хора ги влече да измислят такива, та дори и родителите да не ползват, най-вероятно после други от обкръжението ще ползват...
Ако детето си е свикнало с някакво и друго не му допада, може да си го наложи...до някъде.... но пък няма никаква гаранция, че на самото дете, няма да му хареса нещо, което не е допадало на родителите и не са го мислели като вариант и т.н и т.н.

А в крайна сметка за съжаление на повечето Валери-та Вальо им казват.

# 43
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
От родителите зависи с кое име, останалите ще се обръщат към детето.

Не съм убедена. Знам доста случаи, в които родителите наричат детето си по един начин и колкото и да обесняват на другите как трябва и не трябва да се обръщат към детето, трудно е да контролираш обкръжението му, особено когато стане вече тийнейджър. Вкъщи никога не са ми измисляли галено име, точно заради идеята, че според тях Събина е красиво само по себе си и няма нужда от галено, най-много да ми кажат Събинче, в пристъп на умиление  Laughing . Обаче сигурно половината ми приятели и познати ме наричат Съби, така както майка ми най-мрази да чуе.

# 44
  • София
  • Мнения: 5 658
Добре де, ако едно име е хубаво, няма смисъл от галено име.
От родителите зависи с кое име, останалите ще се обръщат към детето.
Така мисля аз.
До някое време - може би. Но в момента, в който влезе в училище, никой съученик няма да се съобрази с усилието на мама малкият Александър да бъде наричан Алекс и никакви Сашковци, а веднага става Санде или нещо от сорта Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт