Моля помогнете - Валери или Виктор

  • 7 475
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 921
Ако само между двете трябва да се избира, по-скоро съм за Виктор. Вярно, малко банално вече, но пък мъжествено. Валери наистина е малко трудно за произнасяне и женствено. Но ако избора беше между женските им форми, категорично бих избрала Валерия.

# 16
  • Мнения: 4 569
И двете ми харесват еднакво-тоест не много.

Венцислав
Владимир
Велин
Веселин
Валентин
Венелин
Волен

# 17
  • Мнения: 7 001
Влад, Волен и Велин от мен. Виктор и Валери са ми не. Едното често срещано, другото както някой каза горе, все ми иде да му кажа варели. Blush

# 18
  • Мнения: 44
Ако трябва да избера едно от двете бих избрала Виктор, повече харесвам Валентин (синът ми се казва така), а предлагам Вилиян.

# 19
  • Мнения: 66
Понеже не е споменато- Валтер

# 20
  • Мнения: 56
Валери  Peace

# 21
  • Мнения: X
Стига с този Виктор, хубаво име - да , много, но губи идентичност и индивидуалност! Simple Smile
Валери - не е никак често, има страхотно значение и хубаво умалително.
Подкрепям и Владислав !

# 22
  • Мнения: 8 251
Гласувам за Валери. Не мисля, че е женско име. Аз например веднага се сещам за Валери Жискар д'Естен, едва ли някъде по света са го бъркали с жена.

# 23
# 24
# 25
  • Мнения: 169
Гласувах за Валери,защото Виктор е преекспонирано.Застанете до една детска площадка и само кажете Викии и половината деца ще се обърнат./независимо момиченца или момченца/.
Може пък да добавите към тези Венелин или Вихрен. Определено по малко срещани.
Все пак изборът е ваш,но между тези две/вашите/защо да не изберете компромисно трето.

# 26
  • Мнения: X
Говорили сме за унисекс имената, за мен Валери е мъжко име, затова има и ВалериЯ, което ми е от любимите имена !

# 27
  • София
  • Мнения: 1 455
 В Казанлък където съм израснала Валери е много разпространено МЪЖКО име, имаме семейни приятели с това име, най- стария от тях е на 65 год. Никога Валери не ми е звучало женствено, може би ако сменим ударението  newsm78 .  Харесвам и двете имена, но ако трябва да избирам с днешна дата - Валери.
 Успех  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 44 268
в бг си е чисто мъжко име...женското е с я накрая...
иначе женският вариант със сигурност е с друго ударение.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 455
Да добавя,  моят син се казва Васил. В началото нито ми харесваше, нито не ми харесваше, но сега ми е любимото име. Заедно с Явор, името на мъж ми  hahaha
Синът ни е кръстен  най- невероятния човек с главно Ч- неговия кръстник.

Общи условия

Активация на акаунт