134 Американки-весели, игриви, готвят отрочетата мързеливи за Айви Лийг!

  • 30 791
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6
Здравейте , извинете ,че нахлувам в темата ви ,но има един въпрос ,който живо ме интересува.
 А именно с какво маркират домашните любимци в страната ,в която живеете ? В България се използва чип,който е носител на номер,но този чип не може да се проследи по никакъв  начин в случай , ако кучето се изгуби .

# 721
  • Мнения: 2 381
... по-скоро с течение или кървене по време на бременност. Благодаря предварително за отговорите ви.

Сарина, зависи кога е настъпило кървенето и предполагам, че питаш са първо тримесечие, когато нещата зависят и от прогестерона.
През първото тримесечите и  най- голямото количество прогестерон не би спрял процеса, само би го забавил и удължил. Изследва се прогестерона и се предписва ако е нужно и тук, но първо се проверява нивата на ЧХГ (нещо, което в България не се прави например, а директно се бият инжекции с ЧХГ или профилактично се изписва Дуфастон и Утрогестан).

# 722
  • Мнения: 4 291
Здравейте , извинете ,че нахлувам в темата ви ,но има един въпрос ,който живо ме интересува.
 А именно с какво маркират домашните любимци в страната ,в която живеете ? В България се използва чип,който е носител на номер,но този чип не може да се проследи по никакъв  начин в случай , ако кучето се изгуби .
Чип, но мисля че е само за идентификация, не за проследяване.

# 723
  • САЩ
  • Мнения: 170
Аталанта, като лично борила се с тежка форма на акне много, много години не мога да не се включа по твоя въпрос  Grinning Първо и най важно е да го научиш да си мие лицето сутрин и вечер с гел против акне (Окси и Нитроджина съм пробвала и са добри) и след това да го почиства с лусион който съдържа салицилов спирт. Няма уморен, легнал късно и тем подобни извинения - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО миене и почистване. Ако много това много му изсушава кожата може да се маже с хидратиращ лусион, но пак да е марка против акне. Да маже само местата където му изсъхва лицето, а не цялото по възможност. Тези мерки би трябвало да му помогнат да го увладее ако пъпките са само повърхностни, а не дълбоки. На мен също много ми помагаше ходене на козметик  за почистване на черните точки веднъж месечно. Обаче в БГ процедурата е със стискане на всяка точка поотделно, след това маски и т.н. Тук бях ходила, много приятно беше, но козметичката търка с една четчица, прави масаж и накрая си тръгнах с толкова черни точки с колкото и отидох, та не повторих. Та тази втората процедура не я препоръчвам т.к. няма смисъл. Виж типа БГ почистване е добро и ефективно поне според мен.
Ако проблема му се задълбочи и пъпките започнат да стават големи и дълбоки и да набират много гной, най добре го заведи на консултация с дерматолог. В този случай най вероятно ще му изпишат и нещо за приемане вътрешно. Хайде успех!

# 724
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 915
Сарина, и тук изписват прогестерон ( при мен кървенето беше в 4 месец и ми изписаха след като помолих наблюдаващия ме лекар- такова беше предписанието и от лекаря направил ин-витрото в Германия). Естественно не бяха съгласни с това, казаха, че организна трябва сам да се справи- изписаха ми доза, която при нормални усливия би трябвало да е за месец, на мен ми стигна за 5 дни.
Единственото което направиха тук е да проверят в спешното дали плода е все още на место - ехограф и 3Д видеозон. Плода си беше там и си се движеше. Така и не можаха да казат каква е причината за кръвоизлива, но теории имаха поне 3.

Аталанта ( допълнение към описанието на Хитруша)- провери около вас дали няма руски козметички- доста често правят такова почистване на лице като това в БГ - естественно не в студио, но идват в къщи с всичките си пособия.

# 725
  • Мнения: 2 990
Обаче в БГ процедурата е със стискане на всяка точка поотделно, след това маски и т.н.

Съдейки по местните ми козметички, тук това се нарича "европейски фейшъл". Най-сигурно е ако козметичката е източноевропейка, но не е задължително. Имам си една баш американска Сенди тук, която си чисти точно по български.  Simple Smile

# 726
  • САЩ
  • Мнения: 170
Яна аз баш на европейски фейшъл уж ходих, но явно от др. Европа беше не от нашта  Laughing Признавам си че след това не съм търсила друго място. Тук във Флорида може и да намеря, че националности много и все ще излезе нещо, но пък и поотраснах и най после акнето взе да ме изоставя, та с едно дермабразио и редовно миене поддържам нещата за сега (тук чукам на дърво, че знам ли).

# 727
  • Мнения: 2 381
Направиха ли изследване за нивота на прогестерона, за да се отхвърли причината, че той е виновен за кървенето? В 4 месец плацентата е изградена все пак.

# 728
  • Мнения: 19
Сарина, и тук изписват прогестерон ( при мен кървенето беше в 4 месец и ми изписаха след като помолих наблюдаващия ме лекар- такова беше предписанието и от лекаря направил ин-витрото в Германия). Естественно не бяха съгласни с това, казаха, че организна трябва сам да се справи- изписаха ми доза, която при нормални усливия би трябвало да е за месец, на мен ми стигна за 5 дни.

Тitina, този наблюдаващ лекар ще да е бил олигофрен. Освен ако не си правила инвитро на естествен цикъл, блокажът и стимулацията при асистираната репродукция предполагат задължителна поддържаща терапия с прогестерон първите три-четири месеца, точно защото организмът не може да го произвежда в достатъчни количества.

Аз до 12-та седмица получавах ежедневна мускулна инжекция прогестерон в задника поради тази причина и по нареждане на американски лекари в специализирана клиника.

# 729
  • Мнения: 279
Сарина, и тук изписват прогестерон ( при мен кървенето беше в 4 месец и ми изписаха след като помолих наблюдаващия ме лекар- такова беше предписанието и от лекаря направил ин-витрото в Германия). Естественно не бяха съгласни с това, казаха, че организна трябва сам да се справи- изписаха ми доза, която при нормални усливия би трябвало да е за месец, на мен ми стигна за 5 дни.

Тitina, този наблюдаващ лекар ще да е бил олигофрен. Освен ако не си правила инвитро на естествен цикъл, блокажът и стимулацията при асистираната репродукция предполагат задължителна поддържаща терапия с прогестерон първите три-четири месеца, точно защото организмът не може да го произвежда в достатъчни количества.

Аз до 12-та седмица получавах ежедневна мускулна инжекция прогестерон в задника поради тази причина и по нареждане на американски лекари в специализирана клиника.
Не мен пък ми изследваха прогестерона само защото аз настоявах и казах че предната ми бременност е била рискова в бг и съм лежала в болница и са ми изписали утрогестан/прогестерон/,след плучените резултати докторът пак си беше на мнение че не трябва нищо да се прави при кървене а аз бяh с такова отново, и ми каза че организмът ако го задържи задържи.Не мисля че тук са много прецизни и учтиви в първия триместър на бременните.за това си поръчах утрогестан от бг и си го предписах сама след много изчетена информация.
Всичко е относително,верно е че обаче ако има генетични проблеми то организмът със или без прогестерон ще си изхвърли плода.Но определено съм разочарована от тукашната им практика и безразличието им в първия треместур където е най важен за задържането на плода.
 Peace

# 730
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 915
Направиха ли изследване за нивота на прогестерона, за да се отхвърли причината, че той е виновен за кървенето? В 4 месец плацентата е изградена все пак.

Да, мериха го всяка седмица. Те за това и теории имаха няколко за кървенето.

цигу, проблемът беше, че е правено в Германия, а мнения на лекар от две различни части на света трудно се стиковат. Нали не мислив, че немски лекар може да накара лекар където и да е по света да изпише някакво лекарство. Първите три месеца си бях на прогестерон (изписан от Германия и слаган самостоятелно). От тук пращах резултатите и ми казваха как да продължавам. Проблемът дойде с неочаквания кръвоизлив

# 731
  • Мнения: 2 674
Честита годишнина от сватбата на Солей. Да се радват двамцата още много години. Да родят  поне още едно бебе. Наздраве!

# 732
  • Мнения: 1 169
Честито на Солей и половинка, да се обичат и разбират farever  Heart Eyes да се множат и дечицата да растат здрави и усмихнати!

Агент или Клер да се явят по служба, че хич ме няма по заглавията   bouquet

# 733
  • Мнения: 2 381
135- САЩ
135 кукувици в очакване на циганско лято в САЩ

допълвайте Simple Smile

# 734
  • Мнения: 2 563
Честито на Солей и съпруга й, и на Цонна и нейния Цон, които също имат годишнина днес. Много години заедно и още едно бебе  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт