Отговори
# 45
  • Мнения: 153
Полисиа, имам спомен, че на бланката в лабораторията имаше въпрос за прием на лекарства в момента. Това е спомен от преди 4 години, сега все още не знам как е.

# 46
  • Мнения: 208
Любoмира, аз също вярвам, че ще имаш здраво хубаво бебче. Особено щом на фм не се е видяло нищо притеснително.
За пастета си мисля до колко наистина съдържа черен дроб, но това е една друга тема. Иначе те и пилетата с какви химии ги раздуват не е истина

# 47
# 48
  • Мнения: 115
Здравейте и от мен.Казвам се Нели и съм от Шумен.Бременна съм за втори път.Първия път беше преди 5 години и имам дъщеричка която избърза с раждането-33г.с.Да ми е жива и здрава расте палаво дете.Страха да родя и този път по рано ме следва, но си повтарям е каквото стане такова.....не е приятно но поне зная какво ме чака.Чета Ви от няколко седмици, говорите за БХС, аз за себе си съм решила че няма да го правя.На ФМ всичко което е важно се вижда, а стреса докато чакаш изследванията може да навреди повече, а и резултатите не дават пълна гаранция т.е. за мен е излишно.Четох малко по напред че едно мамче(извинявам се че не ползвам точни никове) пие бромокриптин.Би ли споделила защо.Аз имам микроаденом на хипофиза и пиех достинекс доста време преди да забременея първия път.След като родих продължих и съм забременяла точно тогава.Наложи се да направя аборт тогава по лекарско предписание защото риска от физичести и психически отклонения при прием на достинекс бил много голям...След 5 години да не са решили че вече е безопасно  newsm78.
Термин точен не мога да дам, първия път като ходих на ехограф излезе 26 февруари.Бях 8 г.с.Вчера ходих пак и излезе 19 февруари.Другия месец се записвам на ЖК и се надявам вече да ми сложат термин.Какви витамини Ви препоръчаха.Предния път пих Матерна но не съм особенно доволна, а и с какво се мажете по коремчетата.

# 49
  • Мнения: 27
poctor, изобщо не ме попитаха дали пия някакви лекарства...

мая06, аз също имам микроаденом. От миналата година пия бромокриптин по 1 таблетка. Сега ендокриноложката ми намали дозата на половин хапче вечер.
Но има разлика между достинекс и бромокриптин. Достинексът е опасен при бременност, а бромокриптинът може да се пие до 7 месец.
Ти не ходиш ли на консултации при ендокринолог? Най-добре лекар да ти каже какво да правиш, защото всеки организъм е индивидуален.

# 50
  • Мнения: 6
Добре дошла мая06 за витамините не знам до колко мага да съм ти полезна , аз пия едни които ми изписаха тук в Германия - GynVital gravida, не знам да ли ги има в България, но са много хубави - препоръчват се дори и по време на кърмене. Почнах витамините месец преди да забременея и лекарката ми каза да си ги пия до края на бременността и смятам да я послушам, че е много добър лекар и й имам доверие, дано си намеря такъв лекар и в София  Praynig
По коремчето се мажа с едно олио на Bьbchen , но не знам дали е най-подходящото, дори и аз си мислех като го измажа да попитам мамите какво ползват, все пак ми е първа бременност и други мами с опит ще дадат по-добър съвет от мен  Hug

# 51
  • Мнения: 5
Аз от 2 дни се мажа - корема, гърдите, дупето и бедрата. Мажа се с един лосион за тяло маракуя Simple Smile много мазен и трудно се втрива, но мисля че е идеален. С първата бременност измазах 1 буркан мас, сумати Мустела и Мама Дона и пак се нацепих ужасно в 8-9 мес.

# 52
  • Мнения: 115
Не не ходя на ендокринолог от както родих дъщеря ми.По мои си съображения, по скоро страх от това което ще излезе на ЯМР.Определено живея много по спокойно като не зная какво става.Оставила съм се на течението в този си проблем.Решила съм си че лечение през което взимаш хапчета си добре а като ги спреш нещата се връщат в изходна позиция не е лечение.Точно ендокринолог и то не един ми е казвал че достинекса е доста по пречистен и безвреден от бромокриптина.И то трима различни ендокринолози- в София -д-р Везенкова, тук една ендокриноложка и д-р Николова мисля че беше от Св.Марина в Варна.
Предния път взимах едно мазило на Виши, в интерес на истината по корема и краката нямам стрии а отзад на кръста, затова питам Вие какво ще ползвате.Четох за пшеничено масло на Икаров но още не мога да реша.

# 53
  • Мнения: 208
SAVETO85, какъв е този лосион с маракуя. Много обичам аромата на маракуя и ме заинтригува.

# 54
  • Мнения: 2
Скок в новата темичка...  Grinning   Fabianna - благодаря за доброто желание и положения труд да си имаме красива и добре оформена говорилня...   bouquet  bouquet  bouquet


Какво да ви кажа, след като прочетох, каквото прочетох за забранените храни, съвест не ми дава да се обърна пак към мариновата риба в хладилника. Милото снощи се прибра сияещ и ми размаха една кутия копърка под носа, като очакваше да грейна в ящен възторг, а аз само успях да го разстрелям с поглед и да изсумтя: "Като не съм ти поръчала изрично, защо ми купуваш?!" Стана ми криво, защото маринованата копърка наистина е единствената храна, към която имам усещане, доближаващо се до апетита. После ми стана два пъти по-криво за дебилската реакция, защото милото е наистина по-добрата ми половинка и просто се беше опитал да ме зарадва...  Confused  Може излишно да се презастраховам с бойкота на тая копърка, но с хранителни натравяния определено не смея да рискувам. Една рибка да има не-таман и бие шута на всичко. Баща ми е ловец и се е тровил веднъж от заразено диво месо на суджук, занесено от друг ловджия, което не е било пратено според изискванията на правилника за изследване при ветеринар. Бях свидетел как един силен организъм рухва и целия му имунитет сдава багажа за отрицателно време. Какво да говорим за малкия живот, който носим в себе си. Ние можем да се справим, но той?

За стриите - очаквах че при предходната бременност ще стана зебра и половина, като се има предвид, че съм предразположена към поява на стрии (имам си първите от около 13-14 годишна), само че нищо такова не се случи. Нови стрии след първата бременност нямам. Мазала съм - след шестия месец и не особено редовно - с масло на Икаров. Пазя опаковката и извадих да проверя какво пише: ами тъкмо МАСЛО ПРОТИВ СТРИИ, в състава му има гроздово, пшенично и кокосово масло. Обаче няма такава противна миризма!  #Shocked Всеки път, когато се клепах с него, изпитвах неистовото желание да си зарежа кожата в стаята, да изляза на балкона и да дишам, дишам, дишам...
Сега като се има предвид, че коремът ми тръгва напред с месеци по-рано, вероятно и грижата трябва да я почна по-овреме, но ми се ще си избера нещо с по-приятен (или защо не и направо отсъстващ) аромат, та ще следя препоръките на другите мами.   Peace

# 55
  • Мнения: 5
SAVETO85, какъв е този лосион с маракуя. Много обичам аромата на маракуя и ме заинтригува.
От метро си го взех, ама като се прибера от работа ще ти пиша как се казва, че не помня

# 56
  • Малта
  • Мнения: 1 126
аз във вторник чакам ДВАМА  Praynig   (това вместо записче Wink

# 57
  • Мнения: 115
И моя корем върви доста напред.Предния път имах такъв корем в петия месец.Иначе килограми не съм качила 1кг само, но корема ми е.....Предния път за цяла бременност качих 6кг, тая ми се струва че ще са повече защото много неща ми се прияждат.Предния път също но номера минаваше с 3-4 хапки, сага докато не свърши всичкото количество не мирясвам  LaughingТогава една приятелка с 3 деца така ми казваше-Дали ще изядеш 1 банан или две кила все тая.Въпрос на лакомия, та явно лакомията тоя път ми е повече  Mr. Green Реших и работата да спра, преди работих докато не родих( то май и заради това стана така ранно) В момента съм в неплатена отпуска, после ще искам болнични, но като знам какъв зор е за тях направо недоумявам как ще успея.Ще се водя рискова бременност, та се надявам да е по леко.Незнам Вие как сте, ама мен един мързел ме е обзел....направо не знам ако трябваше да ходя на работа  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 115
аз пък чакам ДВАМА  Wink  Praynig
БРАВООООООООООО   bouquet  bouquet  bouquet

# 59
  • Мнения: 2 471
аз във вторник чакам ДВАМА  Praynig   (това вместо записче Wink
Стискам палци и на второто бебче да се чуе сърчицето.Не сме запълнили бройката на близнаците в темата. Praynig
мая06,добре дошла и лека бременност ти желая. Peace
Никой ли не иска часът ми за ФМ при Томова? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт