Как да се каже истината?

  • 22 247
  • 156
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 843
Дай да изведем децата от домовете в приемните семейства, после какво ще ги правим newsm78 newsm78

После ще се създават организации, фондации, галимации - най-вече от известни и публични личности, с цел подпомагане, подкрепа, консултации... ще текат едни бурни процедури, ще се пише и брише, ще се събират помощи, ще се правят риалитита и ток шоута... ще текат безшумно едни пари по едни проекти...

Защо ли го казвам?!
Не ми се говори.
Стискайте зъби и си пазете енергията за децата.
Тук ваденето от блатото е възможно само, ако се издърпаш сам за косата.

# 76
  • Мнения: 1 325
Дар, ние се дърпаме, не е да не седърпаве сами.

 Ама тия дребните, малките същества, които не могат да се хванат за косите и издърпат сами. Май някой трябва да дърпа и заради тях.
Понякога и аз удрям едни ....(сиктири), ама не мога да стоя безучастна за дълго. Какво да направя е въпроса, който ме човърка? И защо харата на които им пука са толкова малко Sad

# 77
  • Мнения: 1 843
Ще изместим темата по този начин, но...

Преди години вложих и това, което не можех да вложа с тази цел и поради същите причини, Сисли.
Вложих го за сметка на моето дете (тогава още едно).
Сега с доста по-малко ангажимент ( то няма и кога), но само за последната година съм писала поне 10 пъти до институции и публични личности, такива които целенасочено... хм, работят в посока - да изведем децата от домовете.
Писах им от името на ГИОО и от името на редова майка.
Без отговор, без коментар, дори от чиста учтивост.

Имам две деца, деца живяли в институции, деца със съответните проблеми, последица от тези институции. Новата ми "философия" е: с тях да се справя добре, доволна ще съм.

Не, че не ми пука за останалите. Пука ми, ама и за моите ми пука и повече никога няма да ги игнорирам за сметка на борби със стена от бездушие, малоумие, проформа отговори и финансови интереси, които всъщност стоят над всичко.
Домовете ще ги закрият, не защото някой си прогледнал, а защото ЕС ще ни ступа, ако не. Ние сме последните. Румъния се справи с това само за година.
Всъщност, права си, аз абдикирам. Искам да си гледам децата така, че да забравят откъде идват, а не като голямата ми дъщеря, която още да подскача, ако някой направи рязко движение близо до нея...

Това имах предвид.
На този етап това проумях, когато децата поотраснат, ще видим.

# 78
  • Мнения: 1 325
Дар Hug не си абдикирала! Човек като теб, минал през това през което е минал никога няма да абдикира в сърцето си. Само временно си дала отбой.

# 79
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Наши съседи си осиновиха момченце и още на 4 годишна възраст лека полека почнаха да му обясняват,че има много деца,които имат майки,които са ги родили,но ги отглеждат други родители.Поднасяха му постепенно информацията и в първи клас детето вече спокойно говореше ,че  е осиновено,и че биологичните му родители не са имали възможност да го отгледат.Сега е на 17,буен като повечето тийнейджъри ,но относно тази тма проблеми няма.Колкото по- рано,толкова по- добре

# 80
  • Мнения: 2 123
дори едно "лошо" подготвено приемно семейство е стократно по-добро от който и да е дом ...това е концентрационен лагер, недейте така ...

# 81
  • Мнения: 3 715
дори едно "лошо" подготвено приемно семейство е стократно по-добро от който и да е дом ...това е концентрационен лагер, недейте така ...

Абсолютно подкрепям.

# 82
  • Мнения: 358
Премълчаната истина е не по-малко лъжа.
Сестра ти като майка която е всеки ден с детето би трябвало да знае как да подходи.
Има много приказки и филмчета които може да използва.

# 83
  • Мнения: 104

Най-добре е приемните родители да кажат истината, такава каквато е към момента: "Не сме те родили, но сега си част от нашето семейство и сме много щастливи да си при нас".
Към момента май това е фактическата обстановка.
Съгласна съм със sislie .

# 84
  • Мнения: 737
Към всички добри съвети - за спокойно и постепенно въвеждане на детето в неговата истинна история, ще добавя само още нещо:

На детенцето му предстои преломен момент - предучилищна, първи клас. Доста време е изпуснато, когато детето е било у дома в предвидима и сигурна среда, да се въведе темата за произхода му.

Не го отлагайте, после на детето ще се струпат много неща наведнъж.

# 85
  • Мнения: 56
Понякога се намират и услужливи съседи,които обясняват на своите деца,че еди кой е осиновен и още по грозното-копеле и децата повтарят чутото.Тогава става най трудно за обясняване,не мислите ли? newsm78
Идвами да ги  #2gunfire,но каква полза?

# 86
  • Мнения: 955
Хайде и аз да се намеся, свърши ни почивката Grinning
Нали точно за това говорим тук - злобни хора много, от тях не можем да си предпазим децата, можем само да ги подготвим да реагират адекватно. Малкият например още на 4-5 години прие първите недобронамерени подмятания с такова искрено учудване, че въпросната персона повече не посмя да се обади. Ето затова е важно да се говори и да се говори навреме, за да се изпреварят тези неминуеми ситуации - децата могат да бъдат много жестоки, когато повтарят чутото вкъщи.
По казуса много мами вече са написали ценни съвети, нямам какво да добавя.
Между другото, и аз мога прекрасно да лъжа, когато се наложи, но децата си - никога! То и няма смисъл, защото веднага усещат. Знам го, защото роднини са се пробвали  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 226
Аз бих искала да споделя два случая, които са много противположни, но за мен са пример какво трябва и не трябва да се прави.
Първият е с мое много близко семейство чужденци, които дълги години не са имали деца и решили да осиновят, но понеже са по заможни, чрез адвокат са издирили бременна жена, която не е искала детето. Моята приятелка е била с нея по време на цялата бременност, присъствала е дори на самото раждане. От първите признаци на разбиране в малкото човече му е казвано, че то си има две мами - едната биологична, а другата е тази с която живее и която го обича много. Израствайки с тази мисъл, детето нямаше никакви проблеми, самите родители не криеха пред никой, че малкия им син е осиновен. Дори бях изненадана, когато моята приятелка ми сподели, че иска момченцето й да поддържа контакт с биологичната си майка и дори веднъж в годината кани майката да гостува за седмица при тях. Имах възможност да се запозная лично и с майката и бях очудена, че за нея тези посещения и самото дете са по скоро товар и тя го прави малко от приличие, защото новите родители са и осигурили добра финансова помощ.
Другият случай е със сестрата на баща ми, която през 1985 година е осиновила 4-дневно бебе. До ден днешен - вече 26 години, той не знае истината. Родителите отказват да му кажат, живеят в паника, сменят апартаменти, градове и правят ужасната грешка да го подкупват, като му осигуряват всичките коя от коя по безумна прищявка.
Лично моето мнение е, че най-добре детето да израсне с тази мисъл и че това да си осиновен не е нещо лошо.

# 88
  • Мнения: 4 420
Бях обещава да напиша какво се случва с детето.
Тези дни е дала сигнал, че иска да говори по въпроса. Имали са разговор и са й обяснили как стоят нещата. Малко е сърдита на сестра ми, че не я е родила тя, но с разговори всичко ще се нагласи.
Благодаря на всички мами, които ми дадоха адекватен съвет за "проблема".

# 89
  • Мнения: 4 138
браус Wink

мдаааааааааааа, и нашите са ни сърдити, че не сме ги родили ние. какво да се прави. моята даже ми каза веднъж, че съм лоша вещица и иска при другата майка. викам, при коя бе моме, ми при тази дето ме е родила. рекох и да иде да си приготви багажа Mr. Green
искала аз да си ходя, аз тръгнах да си приготвям багажа. ревна и каза да не си отивам, помоли ме трижди.  Joy
та така. тепърва ще има лафове и проблеми, но с годините човек престава да се шашка. ще мине сръднята, ще дойдат сълзи, после ще има болка и така...това е положението. обаче децата имат майка, такава, дето им трепери и ги обича. само това е важното в крайна сметка. поне за известно време.
стискам палци на сестра ти да има здрави нерви и огромно сърце. останалото ще се нареди.

Общи условия

Активация на акаунт