Вреди ли прясното мляко ...?

  • 11 910
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Според педиатрите няма идеално количество, тъй като всяко дете е различно, особено малките бебета. Приели са като норма до 2годинки минимумът да е 600мл и е хубаво (не задължително) да не надвишава 900мл.

До 3-годишна възраст пълномасленото мляко и пълномаслените млечни продукти са изключително полезни за детето и ограничения не се налагат, освен по здравословни причини. И аз, и синът ми ненавиждаме прясното мляко  Laughing Но ако го харесваше и пиеше, щях да му давам толкова, колкото иска. И съм далече от мисълта, че някое дете ще иска да се налива тоооолкова много, с литри за деня, че да се налага да се притеснявам и да се вторачвам в милилитрите.

Интересно ми е твоята позиция за тези максимални 300-400мл (две чаши да го кажем) откъде  идва?  Thinking Какво ще навреди на детето, ако за деня изпие трета чаша например?  Hug

# 16
  • Мнения: 15 379
Въобще не мисля да давам прясно мляко някога.

Защо Shocked?
Млякото е полезна и нужна храна. И нека по-добре детето само да направи своя избор.
Да не му даваш никога чипс е ок,  но да му откажеш чаша мляко...

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 372
Аз самата предпочитам киселото мляко.Чела съм,че след една определена възраст е добре да се консумира по-малко прясно мляко,беше свързано нещо със стомаха.Децата ми пият мляко,когато решат.Е,Елора сигурно има предвид докато тя определя какво да яде е пие детето,като стане на 15 например,трудно ще определиш дали да пие или не Laughing.
А и приемът на мляко понякога е неизбежен-съдържа се в някои храни,ястия,в ДГ им дават също Wink

# 18
  • Мнения: 3 034
Здравейте мамчета,

нека всеки сподели от каква възраст давате на децата си прясно краве мляко, по колко на ден
и с колко процента масленност?

Вреди ли прясното мляко в по-големи количества?

Според вас какво количество е полезно?

 Flutter

Не вреди, синът ми пие всяка сутрин по чаша с какао. През остатъка от деня яде кисело мляко също. Докъм две години и половина си пиеше АМ, след това започна да харесва млякото както си е.

# 19
  • Мнения: 1 877
Аз на малкия ми син започнах да му давам прясно домашно мляко едва на 6-месечна възраст...Много ли съм изостанала  Rolling Eyes ?Ама ей го сега е вече почти 5-годишен дангалак,догонващ батко си с бързи темпове  Peace

# 20
  • Мнения: 27 524
Аз на малкия ми син започнах да му давам прясно домашно мляко едва на 6-месечна възраст...Много ли съм изостанала  Rolling Eyes ?

 #Crazy Изостанала? Ужасно си избързала  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 4 841
За нашето семейство млякото е неизменна и много важна част от начина ни на хранене, съответно на детето ни също.

На сина ми започнах да давам прясно мляко около 10-11 месечна възраст, не съм засичала точно какви количества, примерно по една-две чаши, под формата на топла напитка през зимата, съответно охладено през лятото. От около три годишна възраст вече се обслужва сам - вади си от хладилника, и си сипва, когато му се пие.

У дома двама възрастни и едно дете в момента (на осем години е), употребяваме 2 л прясно мляко и 6-8 кофички кисело мляко на седмица - 3,6%. И докато киселото го консумираме под формата на таратор, или като добавка към сосове, салати и ястия, то прясното е само и единствено за пиене. Никога обаче не го подслаждаме със захар или други подсладители, пием го абсолютно натурално.

# 22
  • Мнения: 1 877
Аз на малкия ми син започнах да му давам прясно домашно мляко едва на 6-месечна възраст...Много ли съм изостанала  Rolling Eyes ?

 #Crazy Изостанала? Ужасно си избързала  Rolling Eyes
Имах предвид изостанала,относно най-новите тенденции.Иначе наистина си давах сметка,че избързвам,но поех този риск и не сбърках.Малкия е много по-устойчив на болести от баткото.Дали е заради това или - не,не мога да твърдя,но все си мисля,че и това играе роля

# 23
  • Мнения: 8 999
От хилядолетия човечеството се изхранва с мляко и млечни продукти, но наистина напоследък стана много модерно да отричаме полезността им. Не мога да преценя точно коя индустрия е заинтересована от подобни "научно подкрепени" твърдения, но за мен те са поредната модерна изгъзица.
Прясно мляко предлагам откакто децата ми навършиха две години. В началото не проявяваха интерес, но, като виждаха, че ние с баща им си сипваме, и те взеха да надничат в чашите ни и да пробват. Окончателно се пристрастиха след като ги открехнах на номере с какаото. За мен чаша мляко с какао е перфектият десерт. Пият поне по два-три пъти дневно /това прави около 600 мл./

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
ех, това прясно мляко Simple Smile
от годинка давам , пълномаслено винаги. на годинка ядеше още и АМ, така че специално прясно ядеше само в някой друг десерт - с грис, ориз и т.н.
сега е на 5,5, на ден му се падат между 300  и 600 мл...много рядко повече от 600, много рядко по-малко от 300. Освен с мюслита, грис и т.н. пие и шейкове и какао, и с мед.

Отделно яде сирене и кашкавал, а рядко си хапва и кисело.

На годинка и малко като беше, като спря кърмата пиеше  АМ за над годинка по 750 мл някъде...на година и 10 м като приключи с АМ освен  прясното имаше и по 250 мл АМ...после вече си мина на прясно.

Не му е навредило с нищо.

За мен количеството е според нуждата и човек трябва да се вслушва в организма си... ако ти се пие мляко, значи имаш нужда от мляко.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 773
Вече от всякъде ми набиват в главата, че не трябва да давам на детето прясно мляко, ограничени количества кашкавал, сирене ....Тя обожава айрян, а за прясното мляко единствено, ако е домашно мога да дам повече. Не знам кой наистина е решил, че млечните продукти изведнъж станаха вредни и в чия полза е това?

# 26
  • Мнения: 2 401
Аз мисля, че проблемът с млечните продукти е, че често се прекалява с количеството тъй като млечните се консумират в много различни форми освен в чист вид. Другият проблем е с качеството им.

# 27
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Прясно мляко се въвежда след навършването на 1 година.

Тук (Испания) педиатрите отри4ат прясното мляко преди навърШване на година., Както и водата в периода на кърмене.

# 28
  • Мнения: 4 292
Според една теория, която на мен много ми допада, вреди след определена възраст - кърмаческата. Животните не пият мляко, след като се отбият.  
Същото  Peace
Въобще не мисля да давам прясно мляко някога.

И аз не съм го въвеждала. Доста съм чела за ползите или вредите от прясното мляко (краве, козе, овче...) и за моето семейство съм решила да ограничавам приема му. Поне, докато зависи от мен.
Това не означава, че не консумираме изобщо прясно мляко. Но да предложа ей така, за закуска, щото било много полезно... Мерси.

# 29
  • Мнения: 14 654
Не мисля, че аналогията с животните относно пиенето на прясно мляко от възрастни индивиди, е удачна. В природата, отбитите животни просто няма от къде да получат мляко. В домашни условия, всички котки и кучета, които сме гледали, с удоволствие си пиеха прясно мляко, когато им давах.

Toва, че са пиели мляко, не означава, че то е полезно за тях. Моите котки (някога имах 8 ) ядяха хляб, сухи пасти, сладолед, зрънчо - всичко, което им попаднеше. Познавам заек, който яде шунка. Конете на Семково обръщат кофите за боклук и ядат помията оттам.
Все пак на моите деца сипвам по малко прясно мляко в попарите - пълномаслено, но предпочитам да употребяват млечните продукти, преминали ферментация. Също така го ползвам за сладкиши.

Общи условия

Активация на акаунт