Как се храните, когато не сте на диета?

  • 1 385
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
А как се храните, когато не сте на диета?
Колко пъти на ден и какво ядете?

# 1
  • Мнения: 1 844
Ами, храня се ужасно и нездравословно, то затова често ми се налага да съм на диета Laughing, за да поддържам формата си в нормални габарити. Mr. Green За съжаление, не ми се отдава постоянното разумно и здравословни хранене..Ям хамбургери, пици,спагети, лазаня, дюнери, кроасани, шоколади..абе, всичко, което не бива! Ама пуста лакомия..Ето сега пак съм на диета,обаче. Ям плодове, зеленчуци, пълнозърнести храни.. ooooh!

# 2
  • в колонките
  • Мнения: 510
Как се храните,когато не сте на диета. newsm78
 Ами какво да ти кажа.От няколко години съм на един режим,който не бих казала,че е диета,но се чувствам супер,храня се нормално,поддържам си килограмите.За мен това не е диета.Но винаги си смятам калориите-това е закон при мен.Не се лишавам от нищо,което обичам.Но аз не ям бисквитки,чипсове и нищо от конфекциятя,която предлагат по пазара.С изключение на шоколад/с над 70%какао/ и сладолед/диетичен/.Газирани напитки не обичам,понякога може сода единствено.Алкохол изобщо никакъв /на Нова година чаша шампанско само/.Баници,тиквеници и всевъзможни тестяни у дома се правят само и единствено около Коледни и Новогодишни празници и по Великден.Масло,олио-почти никога.Само домашно маслинено олио.Сол също не обичам.У дома са на почит пресните плодове и зеленчуци,консервирани храни също не консумираме.
Моето мнение е,че всяка жена,която държи на здравето си и външният си вид да намери своя режим на хранене и да го спазва.Защо е нужно да си на диета известно време,да стресираш организма си и после да се тъпчеш като за световно? newsm78.Напълно безмислено според мен.

# 3
  • Мнения: 24
Silvia, твоят режим звучи чудесно!  И аз мисля, че е смешно да спазваме диети, а през останалото време да ядем, каквото си искаме.  Опитвам се и аз да си броя калориите, но в един момент пък това има опасност да се превърне с мания.  Радвам се, че има хора които са открили баланса за себе си. Аз още го търся.  Но определено не е някаква ограничителна диета, която се спазва за няколко дена или седмици.  Трудното е през останалото време.  Всички знаем как да отслабнем и как да се храним здравословно, но някои не знаят как да направят това наистина част от живота си.

# 4
  • в колонките
  • Мнения: 510
Бешкотиня, Hug
Ако влезеш в готварския и ще видиш,че въпреки,че е лято и топло непрекъснато се приготвят различни тестени,мекици,палачинки,торти и т.н.И тези храни се приготвят за семейстата и децата им. ooooh!.Разни хлябове,кексове,мъфини и т.н- да не изброявам.И ако се погледне статистиката за сърдечни заболявания и смърт май България държи рекорда в Евр.съюз.Лошото е,че народът ни или е страшно беден и няма възможност за качествена храна,или е страшно невеж,та се самоубива. newsm78.Но като чета много девойки имат връзки със селата и въпреки това...ах,не желая да коментирам.Даже онзи ден една съфорумка показва снимка с пуешко с бял ориз на фурна,а преди ми казваше,че майка и има висок холестерол.Ами не желая да коментирам,невежеството е голяма беда за всички.
 Аз от все сърце ти желая да намериш своят хранителен режим,не се плаши от броенето на калориите,свиква се.Трябва ти само кухненска везна.Приятна вечер ти желая.  bouquet

# 5
  • Мнения: 24
Silvia, да, и аз съм виждала в тези форуми какво се показва.  Спомням си, че като малка вкъщи и в училище постоянно ми се даваха мекици, банички и пържено тесто.  Бях доста ниска и дебела тогава и винаги бях потисната. След време осъзнах колко е тъжна цялата работа, но и смешна в същото време -- едни същи хора се надпреварват да публикуват тестената закуска, която са приготвили за децата си, а в някой друг форум разправят за чудодейни незнамсиколко-дневни и лунни диети. Странно.  Tired В един форум (безвъглехидратния) писах, че ям овесена каша за закуска и ми писаха, че това било много зле, защото било много въглехидратно -- хаха.  Ами то си е наистина, защото наистина закусвам въглехидратно, ама за тях диета значи 10-дневно гладуване. И не зная, пообърках се.  А везна си купих наскоро.  Ама имам съквартиранти и те като видят, че си тегля храната, ме мислят за превъртяла и гледам да се крия или да закръглям на око. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 24
Sivila, извинявай, преиначила съм ти ника Praynig Hug

# 7
  • в колонките
  • Мнения: 510
Бишкотиня,мила, Hug
  Никога не си лишавай организма от нищо.Въглехидратите са необходими за нашия организъм,яж си ги спокойно,внимавай само с количеството.Аз следя безвъглехидратната тема,но не пиша там и прочетох поста ти.Защо не се включиш в Дневникът 65 май беше и там да си пишеш отчетите.Струва ми се,че там девойките са много приятни и сериозни.Аз ям през деня плодове,не мога друга храна да поемам-просто не съм гладна.По някой път през почивните дни евентуално един диетичен сладолед може да си хапна през деня,когато сме на плаж.Но е рядкост.А ти си хапвай и закуска,щом можеш,единствено си спазвай отрицателния калориен баланс.Успех желая.  bouquet

# 8
  • SA
  • Мнения: 3 196
Привет, Бишкотиня ! Въпросът, който поставяш според мен е много, ама много важен. Сигурна съм , че ако в темата се включат повече хора, то ще получиш диаметрално противоположни съвети и мнения. Истината е, че всеки трябва да реши за себе си как му влияят различните храни. За мен - трябваше да минат десетина години в четене и експерименти, докато достигна до правилния за себе си режим. От доста години аз не бих казала, че спазвам диета. Просто се храня с храни, които считам за полезни и необходими. Калории не броя, ям докато се нахраня. Теглото ми варира +/_ 2-3 кг от нормалното. Не изпадам в крайности- понякога хапвам и храни, които считам за вредни, както и пийвам алкохол, особено в компания, с приятели. През по-голяма часто от времето обаче се стремя да консумирам възможно най-натурални, непреработени и естествени храни, както и да си набавям необходимите белтъчини и полезни мазнини. От 5-6 години не съм боледувала от нищо, дори и от хрема, поради което смятам, че се движа в правилната посока. Желая ти за себе си също да откриеш режима, който да те води към съвършено здраве!

# 9
  • Мнения: 2 275
храня се по д-р Папе,което си е нормално хранене,а не режим (вече за мен bowuu)
3 хранения на ден,интервал 5-6 часа между тях
сутрин въглехидратна закуска,обяд смесено хранене и парченце черен шоколад с кафето,вместо десерт,а вечерята е протеин със зеленчук.Пълня една чиния с диаметър 28 см и не взимам допълнително,не похапвам между храненията,не опитвам и не дояждам "за да не хвърля"
Неделя свободен ден,но от неделя вечер и/или понеделник сутрин наблягам на протеините.
Не уважавам изкуствените подсладители,готовите и рафинирани храни.
Хляба ми е пълнозърнест,а ако ми се яде торта аз си я правя с истински продукти и се старая  да готвя трдиционни български ястия на базата на сезонни зеленчуци,бобови,семена ,зърна и ядки.

# 10
  • Мнения: 24
Sivila, разгледах Дневникът 65 -- харсва ми, ще го следя! Благодаря ти! Пробвала съм да се храня с плодове през деня, но аз май изяждам твърде много, а после ми се ядат и други неща.  С една дума, не ме засищат плодовете, а и мисленото за храна твърде често също не помага.
Kameloth, точно този баланc търся и аз! Но наистина, за всеки е много различно, и това което е решение за един, не работи за друг Sad  Но все пак, можем да се поучим с нещичко от другите, дори и обстоятелствата ни да са съвсем различни.  Абсолютно съгласна съм, че не трябва да се изпада в крайност и педантичното броене на калории създава много главоболия ( поне за мен ) , но дори и да не се опитвам да броя, някаде там в дъното на мозъка ми имам един апарат, който все ги брои и ме кара безсъзнателно направо да оценявам всичко, колко му е енергиййността -- а да не говорим и самото понятие "калории" колко е субективно и неточно, но нали пък затова има и деление на въглехидрати, мазнини и тъй нататък.  Отмервам си винаги и така съм си.
tania6, не бях чувала за този режим на д-р Папе, но така звучи, много близко, на това което аз се опитвам да следвам.  Аз мислех, че това е най-близко до Зоната, макар и да е малко трудно изпълнима.  Изкуствените подлсадители като закарин и цикламат, а дори и много популярната уж натурална стевиа и аз не ги уважавам!  Нещо повече, мисля че са ужасно вредни!  Да не говорим, че захарин се дава при угояването на прасетата, за да се предизвика чувство за глад.

Благодаря ви много за мненията и на всички ви много много слънчеви поздрави!!  bouquet

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
.Защо не се включиш в Дневникът 65 май беше и там да си пишеш отчетите.

Дневникът и Рицарките са двете отчетни спамо-чат теми и ще ви помоля да пишете в една от тях. Ако предпочитате може и в двете.
Успех в начинанието!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт