Вдигни ръка и пресечи!

  • 7 774
  • 134
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 193
Минзухар е права, че жени по-рядко спират на пешеходни пътеки,
за съжаление. Не че не искат, просто всяка маневра им коства повече
усилия и повече време за реакция (моля да не навлизаме в спорове
дали мъжете или жените са по-добри шофьори, статистиката за спирането
на ПП не е довод в подкрепа на нито която и да е от тези две тези).
Това е обобщение, не е правило Simple Smile Естествено, че има и  жени, спиращи на ПП,
даваши предимство и т.н.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 217
Малко ме е страх от количеството джигити по нашите шосета и дори на светофар ме е страх да пресека понякога - да не се тълкува като параноя Mr. Green
Добри идеи за културни шофьори и пешеходци. Може и да не сме такива сега, но има надежда и трябва практика.....

# 17
  • София
  • Мнения: 2 481
Не съм шофьор. Но обикновено докато вървя по улицата, защото на тротоарите народът си е паркирал колите, си мечтая за някаква тежка машина, която ще мине точно през 1 квартал като нашия и ще ги направи тези коли на ламарина...и ми става едно леко на душата. На кръстовище разбирам, че е мой ред да пресичам, когато когато колите отсреща започват бясно да завиват, и докато се изпозавият зеленото вече е минало. Аз не съм камикадзе, знам ли дали ще спрат или не, майка ми 2 пъти я блъска кола, която не завива, камо ли да рискувам със завиващи. Та, пресичам, когато няма коли, светофари, кръстовища и пешеходни пътеки. По-безопасно е.

Ръка ще вдигам, че и пръст ще им показвам.

# 18
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Дали не е по-добре да ни раздадат по една стоп палка  Thinking Така шофьорът няма да има и остатък от съмнение, че просто си посягаш да се почешеш.

# 19
  • Мнения: 2 193
Цитат
Ръка ще вдигам, че и пръст ще им показвам.

Алтернативно мото: "Шофьори, изберете кой жест искате да видите!" Simple Smile

# 20
  • Мнения: 101
Дали не е по-добре да ни раздадат по една стоп палка  Thinking Така шофьорът няма да има и остатък от съмнение, че просто си посягаш да се почешеш.
Joy Страхотна идея!!!

Между другото, и продължението на тротоарите е пешеходна пътека! Ама, хайде пробвайте се да пресечете, където това продължение не е нарисувано.... Ще отнесете едни цветни....

# 21
  • Мнения: 46 520
То верно докъде сме се докарали - да благодарим на шофьорите, които са ни спрели на пешеходна пътека...

Предимесец бях в една "бяла" държава. И там пешеходците благодарят. Не е българско хрумване. И там не пускат на пешеходни пътеки, навсякъде всичко зависи от конкретния шофьор и пешеходец.
Честно казано, в 99% от случаите нямам проблем при пресичането, явно късмет.

Не виждам нищо лшо в инициативата. Редовно стоят хора, които си чакат нещо или тръгват/връщат се, ясно показано намерение за пресичане би донесло само ползи.

# 22
  • Мнения: 202
Според мен, това е поредното безумие, показващо безсилието на КАТ да накара шофьорите да разберат, че не са единствените участници в движението! Щом съм стъпила на пешеходната пътека 101% искам да премина...не виждам нормална причина да давам знаци на льольовци, купили си книжките, които не са уважили знака преди това за пешеходна пътека...Относно това, че жените се самозабравят зад волана съм напълно съгласна, не само не спират на пешеходна пътека, но и на червено за тях преминават, без особено да им пука Tired

# 23
  • София
  • Мнения: 1 762
Стига с това безсилие на КАТ. Не могат да огреят навсякъде. Имат си и друга работа хората  Wink
Аз твърдо заставам зад това, че всичко зависи от нас. От възпитанието и културата ни. Ако ние започнем да спазваме правилата, ще започнат и другите. Не ни пречи един жест. Дори в арабските страни всичко става с жестове, лудницата е пълна, но се справят по- добре от нас. Вдигайте ръце, пръсти, крака- важното е да покажете на лумпела дето иска да ви сгази, че това е твое право, да пресечеш.
Имам една молба- помолете си възрастните близки да престанат да пресичат на червено, м / у коли, на непозволено. Какво им стана на тия баби и дядовци, нещо пощръкляха. Масово хвърчат навсякъде. ooooh!

# 24
  • Мнения: 3 405
реално се грижат да обезопасят най-рисковите райони... Там ли са? Глобяват ли?

Започнали са да глобяват пешеходци за неправилно пресичане.
Пишат фиш, посочват "модел на автомобила: пешеходец", 'щото бланките им са само за МПС.

# 25
  • Мнения: 202
abet, с помолване не става...колко се тръби и обяснява, че си има предвидени места за пресичане - светофари, пешеходни пътеки и те пак -не вдяват, чувстват го като някаква гордост, че са успели по техния си начин да минат. Колкото и грубо да звучи само глоби ще ги оправят и пешеходците, и шофьорите  Peace

# 26
  • Мнения: 15 619
реално се грижат да обезопасят най-рисковите райони... Там ли са? Глобяват ли?

Започнали са да глобяват пешеходци за неправилно пресичане.
Пишат фиш, посочват "модел на автомобила: пешеходец", 'щото бланките им са само за МПС.
Браво! Да го правят навсякъде и всеки ден!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 762
_KIARA_ , права си, но те създават най- голяма опасност. Един млад нарушител може да се затича, ама възрастните как. Иначе най- много искат да се спазват правилата, но само когато ги засяга лично.
Ако излезнат по улиците пълчища от глобяващи хем ще се напълни хазната, хем ще се пооправят нещата.
Тогава една вдигната ръка ще има някакво значение.  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 145
Одобрявам идеята. Като млад шофьор много пъти съм спирала на пешеходна, на която са стъпили пешеходци, но не с идеята да пресичат - говорят си, оглеждат се за рейс, чудят се накъде да отидат... Случвало се е да спра и да ме гледат тъпо  baby_neutral - махвам им веднъж, два пъти, премигвам и те чак тогава с колеблива стъпка и бавно, бавно пресичат... а зад мен клаксони заради тяхното туткане... Сега следя погледа на пешеходеца и не спирам на колебащите се - не че бързам, нерви също имам, но изнервям останалите шофьори зад мен заради някой неориентран.

# 29
  • Мнения: 2 401
Одобрявам идеята. Като млад шофьор много пъти съм спирала на пешеходна, на която са стъпили пешеходци, но не с идеята да пресичат - говорят си, оглеждат се за рейс, чудят се накъде да отидат... Случвало се е да спра и да ме гледат тъпо  baby_neutral - махвам им веднъж, два пъти, премигвам и те чак тогава с колеблива стъпка и бавно, бавно пресичат... а зад мен клаксони заради тяхното туткане... Сега следя погледа на пешеходеца и не спирам на колебащите се - не че бързам, нерви също имам, но изнервям останалите шофьори зад мен заради някой неориентран.

Te тия напиращите изодзад са не по-малко изнерящи. И за тях да се измисли нещо. Както и за тия дето са им по-важни  свиркаджиите одзад, вместо досадните пешеходци отпред.

Общи условия

Активация на акаунт