Смятате ли се за добър родител?

  • 9 168
  • 204
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Винаги когато детето ми каже-ех мамо,че си лошааааааа....значи съм добър родител  Twisted Evil
Thinking Интересна гледна точка  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 371
не. отнасям се с децата си като с приятели и не изградих йерархия в отношенията. не умея да общувам с деца, изнервят ме и ме дразнят. не знам какво да правя с тях и не мога да слизам на тяхното ниво. да се прехласвам по бебета ми е абсурдно и ми изглежда налудничаво/от рода на - ма какви са тия сладки ръчички, да ги изпапкам, да му цункам дебелата дупа и прочие идиотии  Crazy/.

# 17
  • Мнения: 804
Винаги когато детето ми каже-ех мамо,че си лошааааааа....значи съм добър родител  Twisted Evil
Thinking Интересна гледна точка  Simple Smile
нали  Wink

# 18
  • Мнения: 4 569
Бъдете приятели на децата си!

# 19
  • Мнения: 3 066
Има време да преценя дали сме свършили добра работа по отглеждането на детето ни,но от позицията на отдаден родител смятам,че съм доста добър родител.
Винаги може и се иска повече,но постоянно търся,информирам се ,наблюдавам детето и се опитвам!
Знам,че тези 15-17 години са за нея,понякога е тежко,но винаги си струва да виждаш плодовете от всеотдайността си и усилията ,които полагаш в поведението и уменията на детето ни.
Дано стане независим,любещ и добър човек.
Времето ще покаже!

# 20
  • Мнения: 4 806
Бъдете приятели на децата си!

Аааа, не, аз съм майка на детето си. Ролята на приятели
ще се изпълнява от ... приятелите.

# 21
  • Мнения: 275
Съмнявам се, че съм добра майка.
Понякога ми е трудно да преценя какво се очаква от мен като реакция в опрелена ситуация.
Освен това преекспонирам моите опасения върху нея.
Ужасно ме е страх да не я нараня по някакъв начин.
Едновременно с това я задушавам с желанието си да я мачкам и гушкам.
Обаче обичам дъщеря си до полуда и се моля да ми прости допуснатите грешки, когато и тя стане родител.

# 22
  • Мнения: 7 947
Бъдете приятели на децата си!

Аааа, не, аз съм майка на детето си. Ролята на приятели
ще се изпълнява от ... приятелите.

А аз комуникирам с него именно така - както с приятел. И се лигавя, и съм сериозна, не подбирам думи, нито език /разбира се - в реда на приличието/. Може и да греша, но това съм аз.

# 23
  • Мнения: 4 806
вилико, то зависи като как възприемаш ролята на "майка".
Както и ролята на "приятел". Просто, като не ще да пие
лекарства, не винаги я потупвам по рамото с приятелски
жест, а прилагам настойчивост.

# 24
  • Мнения: 7 947
вилико, то зависи като как възприемаш ролята на "майка".
Както и ролята на "приятел". Просто, като не ще да пие
лекарства, не винаги я потупвам по рамото с приятелски
жест, а прилагам настойчивост.

 Joy
А, в тия моменти съм направо терорист - никакви разговори - трябва и това е.
Синът ми от инат умее да повръща обаче.

# 25
  • Мнения: 91
Виждала съм и виждам в очите на детето си толкова силна любов... няма начин да не съм добър родител. Наистина давам всичко от себе си.

Що се отнася до грешките - естествено, не съм перфектна, но и детето не очаква перфектност. На него просто му стигат любов и прошка. Другото са продробности.

# 26
  • Мнения: 11 919
Не съм достатъчно търпелива.Случвало се е да подвиквам, че и ръка да вдигам.
Не съм достатъчно настоятелна и упорита.Когато детето каже "Не", а аз зная, че нещо е важно за него, не винаги успявам да му се противопоставя.
Не съм достатъчно амбициозна.Децата на неговата възраст са обучени/ това е точната дума/ на повече неща, отколкото моето, но аз просто нямам мотивация за "изпреварващо обучение".С което към момента лишавам детето от възможността да е "в първите редици"


Изключително стриктна съм по отношение на здравето му, храненето му и природосъобразните почивки.Информирам се достатъчно, а и на база личен опит съумявам да му предложа най-доброто.
Много съм изобретателна по отношение на някакви наши си начини на комуникиране, които радват детето.Напр-срам не срам- като беше малък винаги пеехме заедно по улиците, скачахме хванати за ръка от високо, сега, в центъра на града "вървим "по лабиринт само по определен цвят плочки" и ей такива щуротии, които правех като дете с баща си, сега пренасям в отношенията със сина си.

Съумявам да му предложа прекрасна и пълна детска библиотека- издания, купувани от майка ми, от мен в детските ми години и съвсем нови, между които трудно харесвам нещо, но когато открия стойностна детска литература, не  пропускам.Няма ден без да му чета поне една приказка.

Говорим си и си споделяме.
Никога не му внушавам, че аз съм най-важната в живота му, нито че го обичам повече от всички.
Много се надявам, че най-обичаният и най-важният човек в живота му ще бъде бъдещата му приятелка/съпруга Тук е моментът бъдещите тъщи да почерпят по един сладолед, мен, диетуващата! Simple Smile

Т.е. зная си и слабостите и силните страни като родител и според моите си критерии бих казала- полагам старание.Стана много дълго, но то е защото често си задавам този въпрос и се старая да се коригирам колкото мога.

# 27
  • Мнения: 8 810
Последно време все по често си задавам този въпрос. При мен тази несигурност може би се поражда от факта, че съм сравнително млад родител, но истината е, че все повече се питам дали постъпвам правилно в дадена ситуация, с оглед на това как би се отразило на изграждането на детето ми като личност. Знам, че първите 7 години наистина са важни за формиране основата на характера на детето и все повече се притеснявам дали ще се справя.

Ще се справиш, не се иска много. А за оформянето на характера на твоето дете не бери толкова грижа, ти няма да участваш в това. Mr. Green Децата се раждат с определен характер, така както се раждат с определена външност и не може да се направи кой знае какво по въпроса. Остави другите да си мислят, че са изградили характера на децата си, не са, само са спомогнали или са забавили този процес. Огледай се и си припомни всички твои познати, които са расли в една и съща среда, сред едно и също обкръжение, а са толкова различни! Crazy Не бива да се виниш за евентуални грешки, те не могат да променят хода на нещата. Wink Гледай децата ти да растат здрави, това е най-важно.

# 28
  • Мнения: 627
Светкавица, възхищавам се на умението ти да се гледаш отстрани и най-вече да се виждаш отстрани.
Аз май не мога да изляза отвън и да се самоанализирам така обективно и точно. Peace

# 29
  • Мнения: 3 066
Светкавица-страхотно казано  bouquet
Ето от нас бъдещите тъщи:
 cook
 newsm20 smile3510

Общи условия

Активация на акаунт