Смятате ли се за добър родител?

  • 9 176
  • 204
  •   1
Отговори
# 195
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Интересно ми е какво мислите за тази мисъл:
" Възпитанието на детето започва от раждането на майката "

Дали майката оказва по-голямо влияние върху възпитанието на детето през първите му седем години или всичко е наравно? 

Ами естествено, че всичко идва първо от майката. За да възпита едно дете, самата тя  трябва да е добре възпитана... Друг е въпроса и за характера на детето. Но и той също се изгражда от мама...

# 196
  • Мнения: 64

 

Ами естествено, че всичко идва първо от майката. За да възпита едно дете, самата тя  трябва да е добре възпитана... Друг е въпроса и за характера на детето. Но и той също се изгражда от мама...

 Така  ли, а  таткото  какво, няма  ли  място  във   възпитанието  на  детето?  Wink

# 197
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086

 

Ами естествено, че всичко идва първо от майката. За да възпита едно дете, самата тя  трябва да е добре възпитана... Друг е въпроса и за характера на детето. Но и той също се изгражда от мама...

 Така  ли, а  таткото  какво, няма  ли  място  във   възпитанието  на  детето?  Wink


Има, разбира се. Въпроса беше зададен конкретно за майката, за това и отговора ми беше насочен към ролята й...

# 198
  • Мнения: 7 947
Интересно ми е какво мислите за тази мисъл:
" Възпитанието на детето започва от раждането на майката "

Дали майката оказва по-голямо влияние върху възпитанието на детето през първите му седем години или всичко е наравно?  


По-авторитетният родител и с повече време, прекарано с детето.
Не е наравно, разбира се.

# 199
  • Мнения: 12 676
Не. Много грешки съм правила. Като по-млада бях по-самоуверена. Но ми доставя горямо удоволствие, когато ми кажат, че съм отгледала чудесни деца.

# 200
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма наравно влияние, ако гледането е неравно. Децата са като малките на всички животни - привързват се и се влияят най-силно от този, който се грижи за тях и им отделя най-много внимание и време. Не виждам как, ако майката е почти изцяло с бебето и малкото дете, някой друг ще има по-голямо влияние като възпитание.

# 201
  • Мнения: X
В някои отношения съм добър родител, в други - ужасен. Има още много какво да се желае.

# 202
  • Мнения: 1 404
Всеки родител, който обича и се грижи за детето си е добър родител.

И в крайна сметка,  не сме ние тези, които ще кажем добри ли сме или не, а децата ни, когато един ден, осъзнаят какво сме и какви сме за тях.

# 203
  • Мнения: 420
Аз съм просто родител, не добър и надявам се- не лош. Искам да дам всичко, което смятам за необходимо на детето си, а ако то вземе поне половината, ще съм доволна.

# 204
  • София
  • Мнения: 399
 Да, съгласна съм, че възпитанието започва още след раждането - дали ще има режим на хранене и спане или не, дали ще бъде гушнато веднага или оставено да плаче и тн
 Обикновено майчинството се ползва от майката и тя е почти нонстоп с бебето, тя го кърми и тя определя правилата, а бебето "попива " най- много, когато е най-малко.
 Смятам, че съм добър родител, нямам разногласия с децата и те се държат по-разумно от доста свои връстници.

Общи условия

Активация на акаунт