Смятате ли се за добър родител?

  • 9 193
  • 204
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 169
Все още търся отговор на този въпрос.
Правя това,което мога и вярвам,че съм им дала много любов.
Другото е без значение.

# 166
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Брей, за пореден път форумът ми отваря очите. Разбрах, че циганките, които си разнасят децата по кръстовищата и просят/ мият прозорци/ и т.н. са добри родители.  Rolling Eyes Нали често обикалят, кърмейки?  Thinking

# 167
  • София
  • Мнения: 62 595
Да,  и се грижат за това децата им от малки да бъдат самостоятелни. И ги учат да се справят в реалния живот, поощрявайки предприемчивостта им. Трябва да се поуча от тях, те са истински пионери във възпитанието.

# 168
  • Мнения: 14 654
Стига сте се хващали за това кърмене, де - ясно е, че това може да го напише само майка на съвсем малко дете, която се е фокусирала изцяло върху ежедневните си задължения и не може да погледне дори месец напред, какво остава да даде обективна оценка за родителство.

# 169
  • София
  • Мнения: 291
Който си има комплекси, си ги има и това си е!   ooooh!
Естествено, че само едното "голо" кърмене" не те прави добра майка, но е едно от нещата и то само, ако не ти е невъзможно.
Майката, която подхвана тази тема ясно описа, какво иска да каже, подчерта, че и уголеми, но който иска да си остане сляп, никой не може да го накара да прогледне.   Confused
А пък ако е решил да вкара и ирония, написаното вече "заема други мащаби".   bowuu   Joy
 

# 170
  • Мнения: 2 216
Да...ирония!
Това за кърменето ми звучи точно като " Добър родител е този, който къпе детето си поне по веднъж на ден, а не само в неделя" Joy Joy

# 171
  • Мнения: 14 654
Уточненията също не са важни, да не говорим, че тия 8 месеца звучат супер тъпо, просто защото оценката за добър родител няма нищо общо с кърменето, но съм наясно, че за някои индивиди е невъзможно да го проумеят. И за да не кажете, че ме е яд - аз съм кърмила дълго второто си дете Mr. Green

# 172
  • София
  • Мнения: 291
Това прилича на "развален телефон" - кърменето е едно от нещата да си добра майка, а не определящото и то само ако не е имало някаква основателна причина да не се случи това.
А на мен ми е ясно, че "някои индивиди", дори и дълго кърмили децата си, не са осъзнали, какво точно са сторили за тях. 

# 173
  • Мнения: 2 169
Стига с това кърмене !
Голямият син не съм го кърмила по здравословни причини,малкият - 3 месеца.
Добра майка ли съм ?
Забравих - сменях редовно памперси.

# 174
  • Мнения: 7 947
Какво пък стигате??? Crazy

Темата е кой как се чувства! Ако за една жена е важно да е къ рмила, тоест да е дала всичко най-най от себе си - за детето си, какво има да се дивите?

# 175
  • Мнения: 2 169
Темата не е за кърменето и начина на хране на кърмачето,Вилико!

# 176
  • Мнения: 7 947
Темата не е за кърменето и начина на хране на кърмачето,Вилико!
Нещо не схващаш.
Тя темата не е и за грешките конкретно, не е и за подхода, въобще...
Темата е за това ние как се чувстваме и защо. В това число спокойно може да се включи - кърменето, купените мебели и осигурения комфорт, прочетените книжки, броя курсове, които посещава от бебе и тн  Wink Нали всеки си има неща, на които отдава особено значение и по които съди как се е справил  Wink

# 177
  • София
  • Мнения: 1 127
Няма и едва ли някога ще има точен и еднозначен отговор на понятието добър родител.Важно е че повечето / за съжаление има и изключения/ сме добри родители.

# 178
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Човек осъзнава дали е бил добър родител или не, когато детето му порасне до толкова, че да се нарича човек.
В случая искам да кажа нещо като дъщеря, за да ме разберат всички (майки) Simple Smile
Майка ми ме е кърмила 3 месеца. После е пропушила, а аз съм отказала кърмата й. Никога не бих я намразила за това, нито бих казала, че е лош родител. За мен в пъти по-важно е, че винаги е била до мен като приятелка. Винаги ме е подкрепяла, дори и да бъркам. Защото една майка не може да помогне на детето си на 100% да не прави грешки. Благодарна съм й, че не ме е спирала, когато съм се "засилвала срещу стената и съм си чупила главата", защото всяка грешка ме е научила как да се държа, как да се развивам сама, как да различавам правилното от грешното и най-важното-мама винаги е права  Laughing За мен майка ми е най-добрия на родител на света. Благодарна съм й, за това че ме е направила човек, че ме е научила как да бъда родител много преди да стана такъв, да бъда отговорна и да мисля, преди да действам. Да уважавам родителите си, приятелите си, мъжа ми и децата си. Защото уважението е много важно. Не може да изискваме децата ни по дефолт да ни уважават, когато не им отвърщаме със същото...
Така че кърменето не те прави добър родител. Да-важно е, но много майки нямат възможност да кърмят децата си, много майки правят грешки, но се учат от тях. Това е много по-важно от 3-5-8 месеца кърмене, защото ако си останеш само с това като най-голяма гордост...е жалко...

# 179
  • Мнения: 186
Май не съм много доволна от себе си.Има неща ,с които се справям чудесно и други,които куцат.

Общи условия

Активация на акаунт