Отговори
# 15
  • Мнения: 15
Запис и от мен!
Josepha айде честито и дано сапо хубави неща ви спохождат!!!

За лексикона - въртим се от гръб по корем и обратно; не се изправя; не лази; говори си негови неща; ходи с проходилката по чорапи и общо взето това е!!!
За себе си нямам време и то не защото няма кой да го гледа, а защото аз не го оставям на никой!!!

Еми това е! Бъдете здрави и се пазете!!

# 16
# 17
  • София
  • Мнения: 401
здравейте, мацки Simple Smile

МНого е готино заглавието на темата Simple Smile.

Гоги преко сили изяжда 125 грамово пюре, а тези от 190 на два пъти.

Първата глутенова каша , която смятам да предложа следващата седмица е овесена, тъй като е с най-ниско съдържание на глутен.

# 18
# 19
  • Мнения: 52
 Peace Запис!

# 20
  • Мнения: 141
Нашето момче е вече 8800, 72 см, но повече от 60-70 гр. пюре не яде..... все мляко си иска.. Иначе не е капризен на вкусове, ама се засища бързо Simple Smile

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Ами и ние сме така,дали изяжда 60 гр каша или пюре,направо се чудя как вашите ядат по толкова голямо количество наведнъж.Ние с малко се засищаме за дълго време,ама сме цуцоланче,да видим на 8 какво ще покаже кантара

# 22
  • Мнения: 15
Ето ме пак!!!
Аз като чета пък вашите деца как си искат млякото направо ви завиждам!
Моя хубавец не признава никакво мляо, само пюрета и каши иска и за да си набавя мляко го слагам в пюретата, а вечер с големи мъки изпива 150гр.

# 23
  • Мнения: 31
Josepha Честит Рожден Ден! (маалко на патерици) Желая здраве на цялото ти семейство и много усмивки и скоро още един член!  Grinning

Моята девойка въпреки, че е голяма дребосъчка май си похапва добре. Сутрин хапва най- добре: правя 100мл оризова каша на ХИПП+ 190мл плодово пюре на ганчев и рядко остава нещо. Обяда също в повечето случаи е 190мл. Следобедната закуска ни е по- малка, но за вечеря изяжда цяла каша лека нощ на ХИПП с ябълка и круша.
На 23-ти юли я мерихме и е 6,250 кг и 62см, наддала е 400гр, което е добре предвид жегите.
Иначе седи седнала съвсем стабилно, даже я слагах в един пясъчник да играе и се направи на прасенце, но беше ужасно щастлива. Вече пълзи, въпреки че като е изморена и пак почва да се влачи и мята. Какво да ви кажа- обичам я  много! А и да се похваля, че сутрин памперса преди беше пълен до пръсване, а сега го свалям без капка пиш вътре, а като я сложа на гърнето и веднага се изпишква. Мислех, че първо през деня ще махнем памперса, но май ще почнем от нощния.

Лека момичета, дано всички да спинкат сладко, сладко!

# 24
# 25
  • Мнения: 152
Жозефа ЧРД   bouquet  bouquet  bouquet. Бъди жива и здрава, много щастлива и обичана. Нека малкия Филип да ти носи само радости и усмивки. Колкото до остаряването ... я по-ведро, има многоооо , много време докато почнем да старем, сега само се хубавее и поумнява Wink

За количеството ядане аз доскоро давах малко бурканче от 125гр. Аз му правя домашни пюрета и тези бурканчета от пюретата на Хип са ми като мярка. От 2-3 дни почнах да слагам пюрето в големи бурканчета , като ги пълня почти до горе, значи около 180гр. , но мойте пюрета ги правя доста по-редички от тези, които продават. Изяжда си почти всичко, НО след това задължително го слагам  и да суче. Няма друг вариант, такъв писък надава след пюрето, все едно не е ял нищо. И познайте след 3 часа е готов отново да яде ...гладно дете. Аз давам пюре само на обед, следобед му давам намачкан/пасиран плод и от няколко дни вечер като последно ядане малко кърма с 3 бисквити на Плазмон и после да си суче на воля. Всичко останало ни е кърма. Купих и една овесена каша на Хип, дадох веднъж да въведа глутена, ама нещо не мога да я вместя и нея. А и тя се прави с мляко, което пък ми е трудно на мен, че нямам АМ ( не ми се и купува кутия) , а пък да се цедя не си е работа. Та ще видя как да я давам. Вчера взех и каша " Лека нощ" на Хип, но май и нея ще я задържа засега. Аз само купувам и трупам, а после като стане време за ядане му давам кърма... така имам едно пюре със спанак от вече половин месец, само го подминавам с пренебрежение, че немога да се прежаля да му го дам ( много мразя спанак и незнам как ще го преживея докато го яде Simple Smile )
Айде засега ви оставям, че се опитвам да спретна някакъв списък за пазар, че ни предстои кръщене в неделя и хауса в главата ми е пълен .

Добра, мерси за темата ... заглавието е супер ... ех и на мен ми се ходи пак на море ...  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 471
Josepha, честит рожден ден!

dobra, въвеждането на зърнените храни е: ориз->елда->царевица->просо->овес->ръж->ечемик->пшеница. За съжаление в тази схема не се споменава за лимеца (другото му име е шпелта). Но той е с глутен, така че трябва да се въведе някъде след овеса (като овесът е препоръчителен за първа глутенова храна).
И една история за лимеца от вчера. Наумила съм да купя каша от елда, но различна от на Hipp, защото вече сме я яли, пък аз гледам да разнообразявам и марките. Чета в справочника тук в бг-мама и решавам, че ще търся каша от елда на Sunval, влизам в магазина питам "Има те ли я?", продавачката "Имаме я". Купувам и тръгвам, но пред магазина се зачитам и гледам, че ми е дала каша от лимец. Връщам се и обяснявам, че искам елда, а не лимец, а тя "Според новите стандарти елдата се превеждала като лимец" и почва да ме убеждава да я взема, аз се заинатих и викам "Дайте да видим надписите на английски" и оная позеленя и на бързо ми върна парите, като я заковах, че елда на английски е buckwheat, а лимец/шпелта е spelt.
На какво ли е готов някой само и само да си пробута стоката, без да се замисли плиткоумната продавачка, че това може да е опасно за здравето на дете, което има глутенова непоносимост, защото лимецът е с глутен.

# 27
  • Мнения: 1 262
И ние имаме постижение в яденето, със сто зора изядаме по три лъжички домашно приготвено пюре, има изгледи да успеем Grinning
Аз съм давала на каката елда , която сама съм правила, бях я купувала от един био магазин във Франция, а тук къде да я търся?
Мери, ужасни са, готови са на всичко, само и само да си пробутат стоката!И аз съм изпадала в подобна ситуация, не с детска храна обаче.

# 28
  • Мнения: 3 647
mari:), ти май беше питала за примерна аптечка? Та аз  взимам с мен  панадол, прахче ентерол, витамините, гелче за зъби, нурофен.  Simple Smile

Josepha , май щеше да е прекалено и да сме на една дата и в една година Simple Smile Хихих може да сме астрални  близнаци - знаеш ли Simple Smile

Някой да даде съвет: Мога ли да давам каша с овес и  на следващото ядене  да дам пюре с месо?  newsm78 newsm78 newsm78

# 29
  • Мнения: 57
Запис и от мен!!!!!!!  Grinning малко закъснях май  Laughing такаа.... много се радвам че избрахте заглавието което предложих  Heart Eyes

моя Гого изяжда цели пюрета по 190гр само на ОВКО-бебелан  Naughty на хипп на изяжда една половината каквото и да е местно..зеленчуково или плодово.... не ги харесва но понеже само такижа купувах имам още от тях.... сега си заредих шкафа с Овко.... И ИМАМЕ ГОЛЯМ НАПРЕДЪК  Hug Party

иначе както бях споменала по назад ний нали от тази седмица сме и на кухня... голям кеф.много я обича..принудих се за кухня защото нищо не ядеше... чак немога да повярвам че ми изяжда с такъв апетит сега целите бурканчета.. естествено десертите не ги давам защото май са с прясно мляко кремчетата и давам плодово пюре  Stop кремчетата от къхнята ги давам на едно комшийче... Peace другото е пюренце от заешко,телешко,пилешко и пуешко аз го бях захранила с тия и не ме притеснява.. а супичката е зеленчукова  Simple Smile тук половината ми приятели си записаха децата на кухня даже от 6м ...но а мислех че е доста рано... когато отидох вчера да му взимам кухнята (понеже ми я носят) там пишеше от 6м даже....  Shocked ....иии така вече нямаме проблеми почна да си хапва  Simple Smile и съм много щаслива ... то иначе беше голям зор.... само дето млякото продължава да го яде с лъжичка  Laughing

приетсняваме само че не върви с паяка...като ви слушам  Tired той стой само в него и си пуска мелодийките...дали защото до сега го люлеехме в него докато беше по малък  Cry понеже нашия е от тези на комфорт бебе 3в1 ... нямам тарпение да почне да върви с него  Praynig
даже и не стой още седнал  Cry голям мързел е мойта бълхичка  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт