Вашите моми-гримирани?Да или Не!!

  • 6 448
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 119
По мненията ви мога да се ориентирам на каква възраст са децата ви. В къщи си имаме едни високи обувки на приятелка, на която майка и не разрешава да носи такива по принцип, пола, на друга -  с майка с други виждания и така ... Носят се и се обличат кой знае къде ... Забраните?... Знаете ли кога и доколко се спазват? Знаете ли ангелчето в къщи как изглежда извън зоркия ви поглед? Мъдрият народ сполучливо е отбелязал: "Голям залък хапни, голяма дума не казвай"... Отдавна спрях с  разсъжденията - "Моето дете не може да изглежда (прави, мисли, държи) така"

# 61
  • София
  • Мнения: 18 069
По мненията ви мога да се ориентирам на каква възраст са децата ви. В къщи си имаме едни високи обувки на приятелка, на която майка и не разрешава да носи такива по принцип, пола, на друга -  с майка с други виждания и така ... Носят се и се обличат кой знае къде ... Забраните?... Знаете ли кога и доколко се спазват? Знаете ли ангелчето в къщи как изглежда извън зоркия ви поглед? Мъдрият народ сполучливо е отбелязал: "Голям залък хапни, голяма дума не казвай"... Отдавна спрях с  разсъжденията - "Моето дете не може да изглежда (прави, мисли, държи) така"
avi,   Hug По никакъв начин не оборвам мнението ти. Имам цели  3 дъщери, една от които е в тийн възрастта, а другите 2 са 11 годишни.И на база наблюденията си и върху двете групи съм на мнението, че нещата в двата случая са твърде различни.При по-големите наистина не може да се говори  по подразбиране за негримирани  мамини  ангелчета и празноглави , гримирани девойки на високи токчета.В класа на голямата ми дъщеря има и  гримирани момичета, които по нищо не отстъпват на негримираните си връстнички в интелектуално отношение.Познавам и спортно обличаща се 14-15  годишна девойка, която никога не съм видяла гримирана, но това не й пречи вече да е сменила няколко училища поради твърде слаб успех и проблеми с дисциплината.Но досегашният ми опит показва, че всички тези вариации се наблюдават при по-големите момичета. Малките, десет-единадесетгодишни хлапачки, които ходят така навън и в училище, без да  се крият от родители или  да се притесняват от реакцията на учителите, поне за мен са друга бира.Лично мнение. Peace

# 62
  • Мнения: 2 133
Не съм против гримирането.Няма как и да съм.Винаги ми е бил забраняван грима и късата пола, докато бях ученичка, от баща ми!
Мойта щерка е 13г.Гримира се и то перфектно.Купена й е качествена козметика и периодично се подменя.Ще бъде 7клас.Грим, лек, слага от края на 5 клас.Имам предвид гланц или светло червило и леко на върха на миглите спирала.
Занимава се със спортни танци и ако ви я покажа гримирана от някой турнир...ще ме качите на бесилото.

# 63
  • Мнения: 17 987
Там е простено, сценичният грим си е съвсем друга работа  Peace, иначе изглеждат като призраци на сцена.

# 64
  • Мнения: 54 509
Това с танците е съвсем различно . Там може . Peace

# 65
  • Мнения: 1 210

По темата последно- всеки си има камбанария, всеки си има критерии, всеки заслужава децата си. Да са живи и здрави.

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 11:21 от вълшебница

# 66
  • Мнения: 865


Авирати, приемам мнението ти, но правописът ти е ужасен! Това доста сваля доверието ми в думите ти. Може би не е зле да пробваш молива върху листа от тетрадка за упражнения по български език, вместо като грим.


Ха-ха-ха,забавна си!Тетрадката с тесни и широки редове ли да е или само широки?Да знам в кой клас ме връщаш Joy
Защо реши, че използвам молив за грим! Не съм споменавала..... Laughing?!Или да взема да започна newsm78.Понеже ми даваш непоискан съвет,ще ти дам и аз един-подминавай с усмивка неща който не можеш да промениш. Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 18 069
....неща, коИто...
а не неща, който Peace
Грешка от такъв вид   не трябва да се допуска, както от деца, така и от възрастни.Независимо дали са гримирани или не. Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595


Авирати, приемам мнението ти, но правописът ти е ужасен! Това доста сваля доверието ми в думите ти. Може би не е зле да пробваш молива върху листа от тетрадка за упражнения по български език, вместо като грим.


Ха-ха-ха,забавна си!Тетрадката с тесни и широки редове ли да е или само широки?Да знам в кой клас ме връщаш Joy
Защо реши, че използвам молив за грим! Не съм споменавала..... Laughing?!Или да взема да започна newsm78.Понеже ми даваш непоискан съвет,ще ти дам и аз един-подминавай с усмивка неща който не можеш да промениш. Peace

Щом питаш, ще ти кажа - нараво си купИ тетрадка с тесни и широки редове и сборник за упражнения за първи клас, че направо там те връщам! Жалкото е, че ти ще си останеш доста неграмотна. То, твоето не е за усмивка, а е направо трагично! Зряла жена да е толкова неграмотна!

Сега прочетох поста на Ави, та да питам нещо. Защо толкова се гордеят някои майки, че прикриват глупостите на приятелките на дъщерите си? ласкае ги мисълта, че са по-добри майки от другите ли, подмладяват ли се така, подмазват се на децата ли? За мен лично е неприемливо възрастен човек да прикрива и дори да подпомага действията на чуждо дете, особено когато е наясно, че родителят на това чуждо дете е забранил съответното нещо. Защото днес ще са обувки, утре може да са наркотици - пак така ли ще прикриват нещата?

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 19:24 от Andariel

# 69
  • Мнения: 865
 Joy Joy JoyДа си учила, че ново изречение се пише с главна буква?Ооо,но ти сигурно от бързане да изкажеш блестящото си и нетърпящо възражение мнение. ThinkingТолкова негътивизъм лъха от постовете ти ,че не искам и да си представям  какъв човек си! Важно е ти да си се харесваш.Обидите ти ще подмина.Остани си със здраве!

# 70
  • София
  • Мнения: 18 069
Изпълнената с негЪтивизъм Shocked поне в постове наред демонстрира грамотност.  Грешка при  написването на малка буква в началото на изречение, при  иначе видимо владеене на правилото, е несравнима с повтарящи  се грешки  в ползването на пълен и непълен член, в пунктуацията и правописа.


ПП Но темата е за грим, а не за правопис, затова нека се придържаме към нея.

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 20:41 от eine in Rente gegangene Nixe

# 71
  • Мнения: 17 987
Сега прочетох поста на Ави, та да питам нещо. Защо толкова се гордеят някои майки, че прикриват глупостите на приятелките на дъщерите си? ласкае ги мисълта, че са по-добри майки от другите ли, подмладяват ли се така, подмазват се на децата ли? За мен лично е неприемливо възрастен човек да прикрива и дори да подпомага действията на чуждо дете, особено когато е наясно, че родителят на това чуждо дете е забранил съответното нещо. Защото днес ще са обувки, утре може да са наркотици - пак така ли ще прикриват нещата?

Доста често сме опозиция с теб, но с това и аз съм съгласна  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Това е сериозно нещо, пък пак можем да сме на различни позиции за други работи!  Simple Smile Аз бих била благодарна на майките на приятелите на децата ми, ако ми кажат какви ги вършат моите. Може в първия момент да ми стане гадно, но поне ще мога да реагирам.

# 73
  • Мнения: 17 987
Ох, това е много трудно и деликатно  Cry Аз съм много прям и директен човек, да си призная- правила съм го, ами ефекта е, че майката е по- склонна да вярва на детето си, отколкото на приятелката си. Това не ме изненадва, просто за себе си реших, че нямам намерение да си развалям чувствата с приятелката си, след като полза няма. Някои деца са големи манипулатори, да знаете  Mr. Green

Ако се отнася за моето дете бих искала да знам, по- добре да ме заболи и да мога да реагирам, отколкото заслепена от мамина обич да пропусна нещо.

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Вярно, това е много хлъзгава работа - и в двата случая, все има голяма вероятност да се сърди. Ако си й казала - защо си й казала. Ако не си й казала - защо си мълчала. Но все пак, ти говориш за твоя приятелка. При майките на приятелите на децата няма такава емоционална връзка между майките, така че по-спокойно може едната да каже на другата - те просто няма как да си развалят приятелството, защото няма такова.

Общи условия

Активация на акаунт