Вашите моми-гримирани?Да или Не!!

  • 6 444
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 654
Леле...такова единомислие не съм виждала в никоя тема  bouquet  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Не позна!  Laughing
Не, не се  гримира. В класа й се гримират само кифлите. за моя радост тя не е от тях. Не напира  да се гримира, но не е като да не знае що е то грим, защото го е правила служебно, така да се каже.
За мен е неприемливо 12-годишни момиченца да се гримират, че и да бъдат поощрявани да го  правят. Това е насила сексуализиране. Зная, че няма да се хареса на болшинството тук, но това е положението! Като влезе в гимназия, тогава ако иска да се гримира. Всяко нещо с времето си.
Слага си рядко лак за нокти и разни неща рисува, но тя е добър художник и прави много интересни неща.

# 17
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моето е почти на 10 , позволявам гланц за устни и нищо повече, за сега. Тя желание има и то огромно, все пита кога ще може да се гримира. В това отношение и класната много помогна като категорично забрани да ходят на училище гримирани и лакирани. Иначе съм решила като поотрасне още малко да я запиша на някакъв кратък курс където да и обяснят и покажат как се правят нещата вместо да се клепа като плашило.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 16 038
Колкото и да забранявате, ако искат да се гримират ще го правят.
Дъщерята като беше 5 -6 кл. излезе 1 мода - цветни спирали за коса. Тя не е искала, нямахме проблеми. Съученичките  с по-забраняващи родители се бяха организирали и като дойдат в у-ще се наклепваха като индианци. Преди да се приберат у дома се миеха на чешмите в тоалетните.
Прибираха се невинни, само с малко влажни коси, уж от физическото било. Да, но дойде зима и разборяха повечето. Майките се чудеха защо са болни.
Така че, най-добре да им се разреши нещо малко, при случай.
И по-горе съм писала много говорене за почистване на грима след прибиране, за дишането на кожата.

# 19
  • Мнения: 54 444
Дъщеря ми е на 12 .
Слага си само гланц , не винаги .

# 20
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Моята е още на 10, но и след 2 години не бих и разрешила.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре де, Айша, какво съветваш ти, да разрешаваме на децата си каквото им хрумне само и само да не го правят тайно? че то утре могат да решат, че трябва да ходят голи на училище, да взеем направо да ги пуснем голи от вкъщи направо, защото те така или иначе ще се съблекат? Ти ли беше потребителката, която в една тема обясняваше как учела дъщеря си да пие вкъщи, че да знае колко носи?
Според мен на децата трябва да им се обясни какво означава и как изглежда отстрани едно или друго тяхно поведение, за да не се излагат или  да изпадат в неприятни ситуации. Зная много добре колко силна може да бъде групата в натиска си, но в края на краищата едно дете трябва и да кали духа си като не се подвежда по всяка глупост само защото всички я смятат за много интересна.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 127
Аз подкрепям мнението на айше!Няма в предвид да им позволяваме всичко , а да не им забраняваме всичко.Има по - безобидни неща който не е чак толкова страшно ако им се позволят / като да си направят цветен  отмиващ се кичур на 14 - 15 г./Колкото повече неща забраняваме на децата си толкова по- малко обръщат внимание на забраните ни и така ще подминат някоя наистина важна забрана.Не забравяйте че забранения плод е най- сладък.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Разбира се, че не е редно, нито е полезно да забраняваме всичко на децата си. Без да се заяждам, само искам да попитам кои са тези основателни причини, които оправдават едно 12-годишно момиче да се гримира, особено отивайки на училище? Честно, като видя в училището на децата си такива момиченца, особено в някой мОЛ, направо ме побиват тръпки. Ами, то, отстрани изглеждат като лолитки. Това далеч не е онова, бунтарското търсене на себе си в пубертета, дори не е боядисан кичур, а чисто подражаване на сексапила на възрастните.

# 24
  • София
  • Мнения: 16 038
Според мене е важно да се разрешават нещата постепенно и да се обяснява как се прави.
Колкото и да мислим, че са малки и е рано когато не са с нас децата са различни. Нека да са подготвени за радлични случаи.
 Andariel, правилно си спомняш. Аз обучавах дъщерята да пие умерено, да се весели и да не се напива. И добре, че го направих. Точно след успешния изпит пред мене започнаха напиването в у-ще. Трябваше ли да я гледат как се движи на зиг-заг по коридора?  А така даже не и беше интересно пиенето.
Една от първите отиде на заведение до сутринта с по-големи и сигурни близки.
Страхувала съм се, но живота върви, децата растат и ще искат да опитат от всичко.
Как да ги предпазим, ако не ги научим?

 

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 372
Моята дъщеря е на 8 и не се гримира. LaughingЕ,вкъщи е пробвала да се цапоти с моите гримове,но това не го приемам като проблем,по-скоро интерес,което е нормално.Освен гланц,друго не е искала да ползва за навън.Има си такъв на нивеа,хидратиращ,безцветен.Ползва го зимата предимно.На 12 детето вече започва да навлиза в пубертета сериозно и да се превръща от малко момиченце в девойка.В това няма нищо ненормално.Съвсем естествено е да се интересува от гримове,прически,лак за нокти и т.н.На 12 бих позволила гланц с цвят,за по-специален случай спирала или бляд цвят сенки,лак за нокти.Не бих позволила ежедневно гримиране,ходене на училище с тежък грим и т.н.
Andariel,надявам се да не се засегнеш,не искам да те обидя,но въприемаш малко крайно нещата.И в други теми си споменавала сексуализирането и оставам с впечатление,че сякаш не искаш въобще да настъпва този момент.Не ми харесва,когато родителите насърчават децата си,които реално още са си деца,да се гримират като тийнеджърки или възрастни,но не ми допада също,когато родителите категорично забраняват.Сякаш най-разумно ми се струва всичко да е умерено-ако детето има желание за грим-един гланц не е болка за умиране,но опушеният грим е Laughing.А кога мислите,че е нормално момичетата да започнат с гримирането-говоря не просто за гланц,а спирала,молив,сенки,ФДТ?Това разбира се,ако момичето има желание,не насила да бъде насърчавано Laughing.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Не се засягам, още повече, че грешиш в преценката си за мен. Не отричам и не забранявам нищо изцяло. Колкото до сексуализирането, да, на това мнение съм и то не защото не искам да настъпва този момент, а защото виждам и зная как стават нещата. Че то някак ще излезе фройдистко - аз не искам малкото ми момиченце да порасне или пък аз имам негативен опит и отношение към секса.  Simple Smile Не очаквам и кой знае колко хора да ме разберат, защото просто не се замислят и не обръщат внимание накъде вървят нещата. Защото до  гланц и лак за нокти вече се ограничават момиченцата в ДГ. В старото училище на децата ми момичетата още от четвърти клас започваха да си слагат сенки и гланц. Просто такава е културата ни - ужасна смесица между американската Дисни-Бритни Спиър-Хана Монтана и ориенатлско-чалга пищност и вулгарност. Разбирам, че когато на болшинството му харесва, това се налага като норма. Но явно трябва да си взема поука и да не говоря за сексуализирането, макар да са изписани тонове литература по въпроса. По-добре е хората да си мислят това, което им е най-лесно и достъпно. В края на краищата, никой не ми плаща да обяснявам.

Нямам нищо против гримирането като такова, затова и задавох в прав текст въпрос:
Какво налага и оправдава едно 12-годишно момиче да се гримира, независимо под каква форма и тежест е?
Всъщност, все ми е едно дали изобщо някой ще отговори на въпроса ми, картинката е ясна.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Na 12г момичетата са деца а не девойки. И на 8г няма нужда от гланц за устни.
И аз чакам отговора на въпроса на Andariel.

# 28
  • Мнения: 17 987
В класа й се гримират само кифлите

Кои са кифлите  newsm78 и кои шопските банички  Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
кифлите са тези, които са много напред с материала като физика, вече доста им се е събудило сексуалното усещане и го демонстрират изцяло и както могат, и много много държат да са облечени по последна мода, грим, причесска (задължително преса и вафлички) - за тях външният вид и харесването от момчетата са основните житейски цели. И наричат другите момичета задръстени, особено не понасят отличниците и успелите в разни сфери на живота като спорт, наука, изкуство и др. Не могат да понесат органически някое момче да обърне внимание на друго момиче, освен на тях самите. Ако не ставаше въпрос за момичета на такава крехка възраст, бих ги нарекла без притеснение с друго име.
Това е според описанието, което зная като актуално към момента. И то нее само от дъщеря ми, а и от други хора, включително възрастни с деца на възрастта на моите и по0големи.

Общи условия

Активация на акаунт