Липсва ли ви БГ?

  • 27 375
  • 173
  •   1
Отговори
# 105
Разбира се, че всеки може да пише, но аз подкрепям мнението на Ели - малко е гадничко да бъркаш с пръст в раната - защото носталгията си е нещо такова.
Не всеки е избрал да тръгне на някъде сам и аз познавам много семейства, където единия е инициатора, а другия отива с него - няма да се развеждат хората заради това. Но дори и сам да го избереш този път, избрал си го заради децата си, така че стискаш зъби и караш натам - тъй че нека уважаваме правото на избор на всеки!
И да бъдем малко по-толерантни ...

# 106
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: BogyL
И да бъдем малко по-толерантни ...

Tочно това имам предвид. Simple Smile

# 107
  • Мнения: 1 497
Цитат
Теодора,
извинявай аз също често си плача над тези стихотворения.
А иначе направила съм грешка в предишния си постинг не пропагандирам нищо.
Аз живея в Дълбин в момента мъжът ми е датчанин.
Много ми липсва България.
Не се мъча да настройвам никого.
Съжалявам.


Дижу, моля те, не си спомням да съм казала нещо за пропаганда. Благодаря ти за стихотворенията. Изроних бая сълзи над тях. В Дъблин ли живееш? (печатна грешка ли е?)

# 108
  • Мнения: 61
Мами, разплакахте ме със тези стихотворения!!! Няма да ги показвам да съпруга, да не ревне и той над компютъра. При него носталгията е голяма. На мен ми липсват само родителите. Но на него.....всичко/дори 21 годишната ни кола и кайсията в двора/. Може би чувството ще изчезне-тук сме от 4 месеца...не знам. Но е много тежко да гледам как се измъчва, а аз не мога да помогна.

# 109
Малко  offtopic
На мен ми е много приятно, когато мамите от България си изказват мненията точно в  този форум. Всеки мисли и изхожда от опита си, от това което е преживял, видял и т.н и за мен точно това е интересното в целия форум. Затова аз уважавам всяко мнение, а ако нещо не ми изнася, то е защото аз не съм  разбрала как човека от другата страна  мисли. Аз не мога да си предсавя че има злобни майки Confused:

Бижу1 написа:
Цитат
Аз живея в Дълбин в момента мъжът ми е датчанин.

Тази фраза я четох поне 20 пъти, и накрая се реших да попитам: временно Дъблин ли живееш в  или временно мъжът ти е dansk Wink  Grinning .. a, после си прочетох и някои мои стари постинги и установих че имам страхотен словоред, чудя се дали изобчщо ми разбирате какво искам да кажа по някога.

Иначе по темата, ох каква беше тя... Confused:
аа... носталгията, намалява с времето --- от опит

# 110
# 111
Напротив няма значение нов, стар аз особено се радвам че сме съседки, живея в Швеция от 14год.  и често пътуваме до Дания.
Ти от колко време живееш извън Бълг, имаш ли деца Confused:

 Grinning  Grinning  Grinning

# 112
  • Мнения: 1 497
Ако искате да роним още сълзи, аз намерих още стихотворения (едно от тях е "Майце си" на Ботев), обаче няма да ги пускам директно като Дижу, че ще стане Ниагарския водопад.

# 113
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
Деси, не се притеснявай, пиши си. Те някои само това чакат да захапят някого.

"eli_c, постингът ти е изпълнен с толкова тъпота и безочие, че не си струва някой да го чете, още по-малко да ти отговаря достойно! " - Съжалявам, но да изразиш собствено мнение не е тъпота и безочие.

# 114
  • Мнения: 1 497
Цитат
Za stix4etata abe xybavi sa mernax gi ama sram me ama da si kaja prili4at mi malko na lubovni izliania neshto ot sorta na tineidjerski izliania izvinete ako sam zasegnala niakoi mai sam se skarala sas vaobrajenieto naposledak

Мариане, виж сега. Имаш известно право, но всъщност особено второто стихотворение е много художествено. Така, че ще ме простиш ама не съм съгласна с теб. Много добре е написано, не само като съдържание, но и стилистично. Първото е  малко "ред сълзи, ред сополи" както се казва, ама карай.

# 115
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Цитат на: iri
.И Дунава, изоб6то ние родените до тая велика река никога не можеме да се откьснеме от нея.


 Simple Smile миналата седмица, като се добрах до Родината, първото нещо, което направих след като минахме границата, беше да топна краци в Дунава Simple Smile  и бях приятно изненадана от приятелското отношение на митничарите и подновените пътища /от това най-много се притеснявах/
4 години не бях се прибирала, има промени, за радост доста от тях - хубави, явно съм отвикнала от софийския въздух и шофьори , останалото си е същото или е станало по-добро и дано се запази.
И на дамите тук, които недоволстват от различни от техните мнения - недейте, оставете на всеки да си върви по хъшовския път, независимо дали е в Родината или в чужбината.
 Simple Smile

# 116
Cheta i ne moga da poviarvam!

Ne izpitvate nostalgia, no ne se svenite da si vzemate po 200lv za rajdane na dete, to zatova tova butane da gi napravite bulgarcheta, a I kolko li oshte kato teb bez da sa rodili tam vzemat maichinstvo ot BG?

Tova ne e kluka – lichno sum te prochela da go pishesh!
Che si poluchavala I poluchaVASH MAICHINSTVO A NE JIVEESH V BG!




Цитат на: Honda
Цитат на: zo
Извинявам се че ще пиша off topic, ама нещо се ентусиазирах по въпроса за "безплатното здравеопазване". Такова НЯМА никъде по света!!!! Плаща се или чрез данъци или в момента на прегледа и частни застраховки.

Вярно е, че  се плащат данъци. Но поне се виждат къде отиват тия данъци. От тях са облагодетелствани много хора. Има такива, които и не плащат данъци и живеят на гърба на държавата (или по-просто казано на гърба на данъкоплатеца) и повярвай ми тия хора хич не са малко. Към тях спадат не само тия дето ги мързи да работят, ами дори и хора с добре платени професии, които пък гледат да изкрънкат от държавата колкото може повечко. За този вариянт например живеят заедно мъжат и жената, имат деца, но не се женят за да може майката да се води самотна и да смучкат от държавата разни облаги. (не мисля да ги изброявам) Минат така 10-тина годинки та се заженят (тъкмо вече укрепнали финансово).и т.н. В подробности няма да изпадам, но мога да кажа, че UK е една от държавите с много добре изградена инфраструктура и не малко чужденци идват да се лекуват по тази причина тук (включително и Американци)
 
Цитат на: zo
Нормално е да ти търсят документ! В Канада първо питат за здравната карта, предполагам че и в UK има документ дето показва осигуряван ли си по някакъв начин.

Ами няма такова нещо в Шотландия. Никога не са ми искали какъвто и да било документ, че мъжат ми или аз внасяме осигуровки или данъци.
Цитат на: zo
Щото ако няма, чужденците пак безплатно трябва да ги лекуват, ма май не е така.

Ами точно така е. Лекуват се без пари. Имаме приятели тук (българи), които доведоха майка си, и тук й направиха операция на бъбреците безплатно.
   Но за съжаление от този род облаги (които споменавах по-горе), докато сме "чужденци" не можем да се възползваме от тях. Докопаш ли се един обаче до Indefinite Leave to Remain нещата се променят и минаваш на едно ниво с тукашните. Абе спирам. Темата е ясна.
Винаги е ставало спорове, караници, когато е била повдигана.
Да сме живи и здрави и викам "По-малко да се нервим за излишни нещица"  Wink  Grinning
Целувки за всички ви - малки и големи българчета.
Айде и една изтъркана фраза - нека се обичаме и си помагаме  Grinning

ПП: Пък ако някой открие "перфектно кътче от света" да свирка
Местя се автоматично там Wink  Laughing

# 117
  • Мнения: 1 497
Има промени, разбира се, но това, което много трудно се променя е манталитета на хората. Затова като дойдем в чужбина се усеща някаква смяна на атмосферата. Атмосфера на надежда. Мои приятели американци са ми казвали, че в Щатите хората не си завиждат, а когато другите постигнат успехи те се радват. Това е така, защото те поне поддържат мита, че Пепеляшка може да стане Принцеса ако се труди и играе по правилата. В Бг за съжаление  след толкова години на нечестие и корупция е точно обратното. Аз работих 5 години на едно място където вместо да промотират младите и да ги оставят да се развиват те правеха точно обратното. Пращаха на специализации песнионерите, защото знаеха, че те ще останат, а младите ще искат да растат и може да напуснат. Или пък виждах толкова цинично фаворизиране и нарушаване на елементарни етични правила, че честно казано си мечтая да намеря една е-картичка с един среден пръст, за всеки случай. Wink Досега не съм успяла, де. (Извинявам се за отклонението). Така, че както казах България не ми липсва като икономическа и политическа реалност. Но ми липсва като корени, като контакти, като преживени моменти с любими хора - от люпенето на семки пред блока до ходенето по джапанки до супера. Пък може би изпитвам носталгия по изтичащата младост......знам ли.

# 118
Хей Анонимни госте - 10 години съм работила в България и данъци съм плащала доста над средната работна заплата - на доктор не съм ходила, а ако нещо дребно се е наложило - плащах си - баби и дядовци нямам, които да получават пенсии - починаха рано - не доживяха така да се каже.... - защо ли пък да не си взема някой ден майчинските живот и здраве от България - със сигурност съм платила много повече на държавата отколкото тя ми е дала - и за пореден път в мислите ми минава онази крилата фраза - че имаме чудна родина и ш...бана държава!

# 119
  • Мнения: 3 634
Do ANONIMNIJA ni GOST!

Mizernite 200 leva deto shte gi polucha ako si registriram dezata kato BG grazdani i deto shte gi polucha samo EDIN put, sa poslednata prichina da gi registriram v Bulgaria. No sum reshila da ne go pravja, ne mi se bori s bulgarskata bjurokratija nito imam vreme da se razpravjam s bilo tam ljubezni ili neljubezni lelichki sednali pred njakoi ventilator v njakoi zabuchen na mainata si maluk goresht ofis.

Ako njakoi e zivjal v BG, rabotil i plashtal danuzit si i osigurovkite si tam, nai-malkoto koeto durzavata moze da napravi za nego e da mu dade tezi pari. Kakvo tolkova, kato njakoi debel deputat ostane edin dva dni bez luksus objada si?

Общи условия

Активация на акаунт