Домашен любимец - радост или тревога

  • 7 358
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 446
Имам хъски, и ми се струва невъзможно да нападне човек, най-много да събори някой, скачайки да го целува. Всъщност не съм чувала да има ухапани от тази порода. Но види ли животно /кокошка,коза и овца/ се превръща във вълк. Това ми е единствената грижа, че не мога да го разхождам свободно там, където има вероятност да срещнем някое стадо.

Много ме беше страх от хъските, и аз не знам защо. Докато това на съседите не започна да ме изпраща всеки ден до колата сутрин, да ми се радва като се прибирам, да тичаме заедно. После ми беше много тъжно като го подариха. Но просто не можеха да се грижат за него, той си искаше навън всеки ден, иначе виеше неистово. А те се страхуваха да е сам по улиците....абе грижа си е.

Нашият е мързелан, като е жега се измаря след 500 метра  ooooh!

Diva Plavalaguna
, много ми хареса написаното от теб.

# 91
  • Мнения: 75
Топ 10 на „най-хапливите” раси, първите три: Питбул, Ротвайлер, Немска овчарка. Не виждам какво място имат те сред семейства с деца. Да, в планината или в големите къщи с още по-големи огради- разбирам. Но в градовете, в малките апартаменти и сбутани между малки и големи хора- не! За тези раси трябва да се изисква нещо като задължителен курс, и за водача и за кучето. И съм за това на всички кучета да им се слага чип и да имат годишни прегледи, да се проверява физическото и психическо им здраве. Както и на собствениците им. Като не могат да си го позволят, да не си взимат куче.

За протокола- не ги мразя, имала съм кучета години наред.

По темата: бих се разделила с куче, което хапе, дори и да е мъничко. Често собствениците нямат представа от собственото си куче. И като започнат да се оправдават:
„Ама то е много мило, обикновено не хапе.”
„О, щом е захапало, значи си е имало причина.”
„Ма моля ви се, като му показват, че се страхуват, много ясно, че ще лае, квичи, ръмжи,  хапееее!”
„Децата много викат и са го изнервили сигирно! Те са виновни!”
„Ми що върви (детето) със сандвич в ръка (на тротоара)?!!”

От близките ми са хапани много, мога да допълня списъка с много подобни неадекватни фрази. Направо да се чудиш собствениците им дали не са пияни или дрогирани.

# 92
  • Мнения: 10 547
Намерих едно сляпо още пале на автобусна спирка. Отгледах го. Беше на три години, когато откачи. Прибирам се от разходка и то се нахвърли върху мен. Захапа ме за ръката– счупи коста. Освен това имам и 16 шева. Като пусна мен, скочи на детето... Какво според вас трябваше да направя?

# 93
  • Мнения: 1 446
Палада, права си. Аз също често съм изумена на някои собственици. Нас като ни питат хапе ли, казваме, че ХАПЕ. Куче е, кво да прави....Не е хапал никого, хапал е свекъра ми ( Mr. Green) и то леко, щото си беше подал ръката да спира СОТ-а докато ни няма у нас.

Но си имаме и процедури по запознаваме с всичките ни гости, за да нямаме изненади. А и често стои в друга стая докато сме с хора. Все пак е глезльо, но никога не се знае...куче е. Нито може да ми каже какво иска, какво го дразни и как да му помогна...Спускал се е към две деца, които са му посягали да го гушкат, още не знам защо. Други са му се качвали и на главата и са го дърпали, и за това нямам обяснение.

# 94
  • София
  • Мнения: 8 003
Зависи как са посягали да го гушкат. Ако е било фронтално и изненадващо, сигурно се е стреснал.
Това е и причината да не давам да се пипа нашия пинчер, защото не зная дали няма да се стресне от някое дете/възрастен и да ръмжи. Имало е случаи, когато идват гости, той носи топките за игра, скача в скута да се гушка, но той си преценява кой му харесва.
Кокерът е друга бира - него можеш да го правиш какво ли не, той търпи и се радва.

# 95
  • Мнения: 1 446
Ама и те си имат характер. С някои са много мили и чак се лигавят, около други не припарват. Хич не давам да се посяга, не го знам какво ще му щукне. Сладък бил, ала бала, ама е куче. Има зъби. Аз му бъркам из устата, ама щото му имам доверие.

# 96
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
Е сега какво да правя? Не пипай, не протягай ръка, не го гледай в очите ooooh! Аз джвакам всяко куче, което мине край мен. Улично или с дом все тая. Много се забавлявам, когато,  разминавайки се с някое, пускам ръка по гръбчето. Докато кучето се усети какво е станало аз вече съм на няколко крачки от него.

# 97
  • Мнения: 4 916
Е сега какво да правя? Не пипай, не протягай ръка, не го гледай в очите ooooh! Аз джвакам всяко куче, което мине край мен. ...

По-добре недей. Или първо му подай опакото на ръката си, за да те подуши, така ще имаш време и да видиш дали понася чужди хора - ако започне да му трепери горната устна, не му харесва ситуацията и ще напада.

# 98
  • Мнения: 101
От един ротвайлер, който "спокойно, моето куче не хапе и затова е отвързано", резултатът за моя голдън (който е вързан, впрочем) е две операции, загуба на кръв и какво ли още не. Демек, отиваше си. Кучкарите биха ме разбрали за какъв ужас ставаше въпрос.
А утре, същият този рот, пак ще е пуснат, ама тоя път срещу него ще е някое хлапе.
Много ми се ще на някои хора въобще да не им се дава да отглеждат каквото и да е, защото нямат културата за това. Нито не интересуват от породата, нито се опитват да се хармонизират с животното, нито се съобразяват с когото и да е, нито нищо.
Тоест, пак повтарям, че проблемът на някои породи и кучета, е предимно комплексираните им стопани.

# 99
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Много ми се ще на някои хора въобще да не им се дава да отглеждат каквото и да е, защото нямат културата за това.
Ей тук е истината  202uu
Всичко друго е чесане на клавиатури.
За съжаление при всички случаи го отнасят животинките.

Чувала съм от стопани на питбули, че природата им е кротка и идиоти ги правят зверове.

Абсолютни душички са. Никога не ми е минавало през ум, че нашият добитък (временно наш) би причинил нещо на петгодишната ми дъщеря. Оставяше се да я мачкат, дърпат, яздят... без прекаляване, де, не бих позволила да измъчват животното.  Naughty Но пък и тя през целия си живот не беше удряна или тормозена по някакъв начин. Бойно куче - друг път!

Последна редакция: вт, 09 авг 2011, 21:49 от Делфина фон Ю.

# 100
  • Мнения: 6 304
Jоку що една немска овчарка ни нападна на улицата. Добре, че моето хъски смело се сдави с нея, докато дойде собственикът и да ни отърве. Сега горкичкият си ближе лапите, има малко кръв. За протокола - моето куче беше вързано, овчарката - не.

# 101
  • Мнения: 61
... то сякаш живее, за да е с теб. 

Разби ме отвсякъде.

АМИ ТАКА СИ Е!

# 102
  • Мнения: 47
Ако куче нападне дете, без то да е го е провокирало, значи работата е много сериозна. Ние имаме куче на вилата и при такъв инцидент бихме го пеиспали, защото това няма да е единичен случай.

# 103
  • Мнения: 111
Надявам се никога да не нападне моето куче.Хъски е на 2,5 години...Много добродушно.Никога не е бил агресивен,дори и когато го мачкат децата или пищят...
По принцип съм на мнение,че куче което не е възпитавано да е злобно, нападне - то тогава има причина.Може да е в нападнатия/ физиономии,викове/,може да е в кучето/зъбобол - а някой го стиска по устата,ушебол.../или в стопанина/обикновено много нервен стопанин ,който предава настроението си на кучето/.После съм на мнение,че не може да галиш всички кучета ,с които се разминаваш по улицата...Тоест "О,много е сладко.Хапе ли?"И преди да си дочакал отговора вече си върху ушите на животното.тоест ,ако кучето е непознато не му се навирай...
Зимата един голдън ,с който моето куче израсна,и го обичам/х/ като свой,ме нападна заради чифр ръкавици стърчащи от джоба.Дали го подрзниха цветовете,дали имаха някаква миризма...Само кучето знае,но щеше да ме изяде.Не съм правила скандал на собственичката,въпреки,че не реагира много адекватно.Но от този момент на там с това куче съм внимателна-без резки движения,изобщо го избягвам.

Общи условия

Активация на акаунт