Домашен любимец - радост или тревога

  • 7 359
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Прочетох току що за питбул нахапал дете. Собственикът му го убил. Не знам дали е истина, все пак статията е в Блиц. Но ако ваш домашен любимец постъпи така, ще го убиете ли?

# 1
  • Мнения: 101
Да, бих го приспала в миг. Веднъж опита ли да ухапе, няма да е единствен случай. Или приспиване, или запращане в двор, на верига.
ПС: Искам все пак да уточня, че кучето е такова, каквото го направи собственикът му.

# 2
  • Мнения: 4 916
Споделям написаното от Хелта.
Колкото и да си обичам кучинка, ако е агресивна, няма да се залъгвам, че хапе за последно. Отделно на ръка, че вината ще бъде моя, понеже аз съм й стопанин.

# 3
  • Мнения: 2 199
Аз не мога да бъда категорична в отговорът си какво бих направила, на думи е лесно, но дойде ли ти до главата...
Иначе имам котка, много я обичам, за майка и когато трябваше да я преспим плаках с дни.
По-скоро отговорът ми е не.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 483
Да.

# 5
  • Мнения: 2 199
Само да попитам хората които категорично казват Да, дали в действителност имат домашен любимец, това според мен е важно при отговора. Ако никога не си гледал животно е много лесно да отговориш какво би направил.
И да уточня, ужасно е куче да нахапе човек, просто тръпки ме побиват от мисълта.

# 6
  • Мнения: 4 916
Тук кучкарите се познаваме добре.

ПП - използвам, за да се оплача, че ХЕЛТА ме е изпреварила с подписа си! Аз докато се натуткам... и минала цяла седмица.

# 7
  • Мнения: 4 555
Не бих могла да си убия кучето. Мисля, че повечето собственици не биха могли.
Затова смятам, че тази мярка не трябва да е по тяхна преценка и осмотрение.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 452
Усмотрение.

# 9
  • Мнения: 326
 За да е по-балгозвучно бих предложила темата да се нарича "Домашен любимец - радост или гадост" Лично за мен е второто.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Имам котка, така че този въпрос даже теоретично не стои пред мен.
Но да, вероятно бих го приспала.

# 11
  • Мнения: 4 916
И котките не са застраховани.
Има много случаи на собственици, които се оказват нападнати и зверски надрани (но не и нахапани) от котките си. Обикновено се оказва, че собствениците са придобили някакъв здравословен проблем. Например диабет.
Аз като собственик и на двете гадинки, съм подкована с инфо и опит отвсякъде.

# 12
  • Мнения: 521
Кучето е и двете. Добавете и огромна отговорност, особено ако е от порода, подобна на цитираната.
Имаме ротвайлер. Не е агресивен, не е бил малтретиран, изключително възпитан е, но не се доближава до малки деца. В социума излиза на къс повод и с намордник. Не виждам смисъл да рискувам, и да си създавам излишни проблеми.
Питали са ни защо го ограничаваме, и защо не допускаме външни хора до него- породата му е такава и не искам да ми тежи някой на съвестта. Peace

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Наясно съм какво би могла да причини котка. Но щетите няма да са така животозастрашаващи, това имах предвид.
И подкрепям тезата, че поведението на домашния любимец е и грижа, и отговорност на стопанина. Котката ми е сиамка и аз бях силно наплашена от слуховете за тях. Трябва да ви кажа, че няма по-послушно, по-нежно и по-възпитано създание. Обективна съм - някой да ме е чул да кажа същото за децата си? Laughing

# 14
  • Мнения: 4 916
Абе ние не я ограничаваме и дори я поощряваме да се социлизира, особено с деца, но тя е пълен интроверт. Не иска децата да й мачкат ушите и да й бип-кат носа, дърпа се назад.
Но тъй като е от порода, която предизвиква интереса на децата, я тренираме да е послушна и покорна. Особено спрямо деца. Случвало се е да ни спират родители на деца с медицински проблеми - много ясно, че собственикът трябва да се адаптира. Не бих понесла кучето ми да изплаши дете.

# 15
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Мерките съм ги взела предварително - обичам и кучета, но не гледам и едва ли някога ще го направя.
Отглеждам котак, за 3,5 години е показвал единствено невероятен характер. По-възпитан е и от много хора всъщност, но въпреки това ограничавам контактите му с хора извън семейството.

# 16
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Имам куче пекинез. Доста е злобен и затова е винаги, ама винаги на повод. Ако беше по-голямо куче с този характер, освен с каишка, щях да го извеждам и с намордник. За всичко случващо се, сме виновни собствениците и трябва да си понасяме наказанията.

# 17
  • Мнения: 4 916
Люска,
малките породи са по-нервни. Съответно се нуждаят от повече "уверения".
По-голямо куче щеше да е по-спокойно.

ПП - от няколко часа разсъждавам върху постъпката на момчето и все стигам до извода, че е постъпило правилно и като отговорен стопанин.

Последна редакция: пт, 05 авг 2011, 19:34 от argun

# 18
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Люска,
малките породи са по-нервни. Съответно се нуждаят от повече "уверения".
По-голямо куче щеше да е по-спокойно.

 Simple Smile Хем е нервен, хем се прави на безстрашен и напада големи породи кучета.

С това исках да кажа, че собствениците сме отговорни за нашите домашни любимци. Ние имаме нужда от рехабилитация (според Сизър Милър) За мен е задължително кучетата да се извеждат на повод, а ако е по-голямо куче и се извежда на оживено място, то трябва да има и намордник. Преди пекинеза имах немска овчарка и беше на обучение три месеца. Целта ми беше не да гледам куче - убиец, а куче което да е безопасно както за нас, така и за околните. И въпреки, че беше много изпълнителен, що се отнася до команди, винаги го изкарвах на повод и намордник. Единственото място където го пусках да бяга, беше един двор където се събирахме с големи кучета, за да може да се налудуват на воля. В нашият квартал често виждам големи кучета пуснати свободно и изпитвам ужас, когато съм с кучето на разходка или с детето.

Последна редакция: пт, 05 авг 2011, 19:51 от luska

# 19
  • Мнения: 5 710
Прочетох току що за питбул нахапал дете. Собственикът му го убил. Не знам дали е истина, все пак статията е в Блиц. Но ако ваш домашен любимец постъпи така, ще го убиете ли?

не мога категорично да кажа 'да'.
зависи.
аз имам нещо като пинчер, кучето е нервно с хора, които му се струват различни.
като малка наблизо живеят едни китайци, децата им я дразниха до полуда, замеряха я от отсрещната страна на улицата през оградата,  та тя се разви като расистка и до ден днешен не може да се владее пред чернокоижи и азиатци.
доста научи и с възрастта се успокоява сякаш, но избягвам сценки, доколкото мога.
от деца изпитва страх и лае, но по-скоро отстъпвателно, не нападателно. и пак е в-с на време да свикне. няколко парченца салам и е твоя.
голям  пес, с големи остри зъби не бих отглеждала. нямам доверие в някои породи аз.

# 20
  • Мнения: X
За да е по-балгозвучно бих предложила темата да се нарича "Домашен любимец - радост или гадост" Лично за мен е второто.
Ако е  като този на аватара ти, определно би бил такъв. Аз почти се отказах вече да ям докато пиша във форума, заради проскубаното ти пуси.
Съгласна съм с Хелта, че домашният любимец е такъв, какъвто го направиш. Най-често прилича на самия стопанин като характер. Аз лично към питбулите съм предубедена, освен това, че и не ги харесвам като порода. Та не бих си сложила таралеж в гащите с толкова непредвидимо куче. Сигурна съм обаче, че ако човек си вземе немска овчарка и я възпитава правилно, няма да се налага след това да я застрелва, че и себе си след нея.
Та за мен определено е "радост" домашния любимец. Именно защото нямам намерение да плаша хората с него, а за да живеем всички в мир и любов.

# 21
  • Мнения: 116
Не знам дали ще го убия,но със сигурност ще отпътува далече.Всъщност,възможно е.Имала съм и куче и котка,но кучето беше толкова дружелюбна и възпитана болонка,че котките я драскаха,а тя отиваше просто да ги подуши.Но ако е агресивно и нападне детето,в яростта си ще съм способна на всичко.

# 22
  • Мнения: 53
Очаквах темата да е от друг хаярактер - за минусите на това да имаш куче.Може би има друг подфорум ще погледна.А каква порода е кучето, което предизвиквало огромен интерес argun?

# 23
  • Мнения: 654
Пиша,трия и пак така.....
Ако кучето излезе и причини такова нещо,почти е сигурно,че бих постъпила така.
Но ако си пъха ръката и умишлено е предизвикал животното,не съм сигурно кой ще го отнесе.
Минават деца близо до ограда и започват да се плезят и лая,излизам и обяснявам,че сега кучето е на верижка,но може другия път да не е.
И защо трябва да ги дразня?Те си лежат на сянка и обикновено гледат мързеливо.
Обяснявам,говоря и дано да има полза.
Събирам ги и обяснявам,че не се подхвърля храна и не е нужно да се правят на маймуни......
Какво да кажа....пази Боже

# 24
  • Мнения: X
По заглавието на темата - за мен домашните любимци са само радост. В момента имам две котки. И двете са прибрани от улицата. Малката е на около 2 месеца. Преди няколко седмици след 24 часово мяучене и няколко неуспешни акции по издирването й, най-сетне дъщеря ми я намери на улицата под една кола и сега е новата радост в семейството. Имало е период в който имахме кокершпаньол, папагал Жако, голям кафез с амадини и черна котка. Всъщност откакто се помня винаги в къщи е имало някакво животно (което не става за ядене  Mr. Green).

По въпроса зададен в темата - трудно ми е да си представя ситуация, в която кучето ми наранява детето ми. Ако все пак това се случи и нараняването не е само повърхностно, бих разкарала кучето от дома си. Друг е въпросът че никога не бих взела куче порода питбул, именно заради потенциалната опасност от такава случка. Няма начин обаче да убия куче, котка, чайка, жаба или каквото и да е друго същество, без значение мое, чуждо или ничия собственост. Освен в ситуация, в която трябва да избирам и то на момента между неговия живот или този на някой близък. Може егоистично да звучи, но се познавам и знам че е така.

# 25
  • София
  • Мнения: 8 002
Имам две кучета, но не са от породи, които биха причинили значителни щети. Не мога категорично да се изкажа, защото не знам как бих реагирала, а предпочитам и да не разбирам.
За мен кучетата са огромна радост и източник на положителни емоции.

# 26
  • Мнения: 11
Не не бих могла. Имам азиатска овчарка  най-милото и добро същество на света - не я връзвам на повод но няма и нужда тя стои до мен и прави всичко което и кажеш тича единствено и само на полето или като сме на вилата. Не мога да си представя да нападне човек още по-малко дете.  И мога само за пореден път да отбележа: Моето куче е по-добър човек от всички нас.

# 27
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Имам куче и котка. Кучето е порода Самоед . Котката е някаква смесица от персийска/ улична( взех го на 20-тина дни от улицата).
Кучето ми е изключително дружелюбно и разглазено. Любимка е на цялата улица. PartyМайка казва , че е родена на Благовец. Laughing
Котето е мъжко , кастрирано-не излиза от къщи.
При горепосочената ситуация , и аз бих приспала кучето. Нооо, не може да ми се случи подобно нещо , защото не бих си взела за домашен любимец , куче от определени породи. Naughty

# 28
  • Мнения: 814
Едва ли някога бих си взела куче , но все пак бих го убила ако постъпи така.

# 29
  • Мнения: X
Хахах, това беше висша проява на хуманизъм. За кучето не си сигурна, но за убийството - с две ръце. Joy

# 30
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
Ако е  като този на аватара ти, определно би бил такъв. Аз почти се отказах вече да ям докато пиша във форума, заради проскубаното ти пуси.

 Joy

Тайна има питбул, кротък като гълъбче.

# 31
  • пак там
  • Мнения: 2 885
За куче - не зная, нямам куче.

Но за котките... Имала съм три до момента. Последната ми беше сиамка, която се смята за най-близка по поведение до дивите котки.

Убедих се, че при правилно възпитание котката напада единствено този, който я мрази.

Така че едва ли бих я убила, ако нахапе някого (изключено е да нахапе детето ми - поне сиамката го възприемаше като малко коте и дори ми се "караше" като го наказвах  Simple Smile ).

Но всичко това е в сферата на предположенията, никой не знае как ще постъпи в точно определена ситуация, докато не изпадне в нея.

# 32
  • Мнения: 0
И аз бих го убила!!!!Защото един човешки живот е по-важен от едно куче!!! bdbaloni

# 33
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Този последният емотикон не го разбрах. Някой рожден ден ли има?
По въпроса - изобщо не мога да допусна, че бих убила кучето си. Не знам как точно бих постъпила в интерес на истината, а и докато не му се случи наистина човек може само да предполага.

# 34
  • София
  • Мнения: 8 002
И аз бих го убила!!!!Защото един човешки живот е по-важен от едно куче!!! bdbaloni

Това включване на три ракии ли е? Емотиконът е крайно неадекватен на фона на изказаното мнение.

# 35
  • Мнения: 3 760
Ако кучето ми нахапе дете - моето или чуждо - вината ще е моя. Ако ухапе случаен човек, без провокация - вината ще е моя.
Аз не изкупувам вината си с убийство на друго живо същество...

# 36
  • Мнения: 3 634
Да, налагало ни се е да вземем подобно решение за домашен любимец. Изобщо не е трудно за човек, който си знае приоритетите.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 735
Ако се спазва закона и кучето е с намордник на обществени места/за такава порода абсолютно задължително/ въобще няма да има такива въпроси.Аз нямам домашен любимец/освен детето Heart Eyes/,но не знам дали бих имала сили да приспя същество към което съм силно привързана.В белите държави обаче няма две мнения по въпроса.
Да имаш животно такава порода е отговорност и към околните,не само грижа и ангажимент към кучето.Даже и снощи ме изуми един младеж/тези са ми най-любими/.Дъщеря ми обожава кучета и аха да нагушка някакъв бултериер.Извиквам и да стои надалеч,а той ме успокоява-Спокойно,кучка е,няма проблем! Rolling EyesНе,че разбрах какво искаше да ми каже,ама като гледах кучето-ами страшничко си беше.

# 38
  • Мнения: 61
Да се включа и аз.Старато ми куче, майка ми го приспа без да ни каже на 16г и 8м, защото вече беше много зле и може би му оставаха броени дни.... още не мога да го възприема, не мога да го надживея и не говоря за това.Само дъщеря ми като види звезди на небето казва че това е Рики.... много боли... Имам три случки с него на тази тема- той не беше породист, не можех да го разхождам в компанията на мъжки кучета, защото се биеше с тях, а с женските беше невероятен "любовник, ухажор...." Laughing та:
1.Майка ми го разхождала и скъсал панталона на едно момече - без причина според нея, а според майка ми тя го издразнила.....както и да е купихме нов панталон - е извинете мее, но не го убих!
2.Беше на 1-2г. когато за първи път видях питбул.В далечината видях едно дребно куче, вързано и реших, че няма проблем да го пусна, тогава още не се биеше така с мъжки.Разминавам се с едно хлапе от блока и то ми вика - ти си луда, това е питбул.Обръщам се и Рики вече е проснат на земята, квичи, реве ...страшно беше.... Собственика се оказа дресьор, годината е 1994-1995г. не помня, и нищо не можел да направи.Наизкачаха съседи, той крещи на майка си да мухвърли прът някакъв, че да отвори муцуната... жестоко беше...Незнам как но го пусна.Аз хванах Рики за опашката и как не ми остана в ръцете - незнам.Оживя  ми момчето, но тръгвайки си аз бях в шок, обърнах се а дресьорът погали питбула и му каза БРАВО МОЕТО МОМЧЕ!Е ВЯРВАТЕ ЛИ МИ, ЧЕ В ТОЗИ МОМЕНТ И АКО ИМАХ ПИСТОЛЕТ ЩЯХ ДА ГРЪМНА И ДВАМАТА, ЗАЩОТО ЗА МОЕТО МОМЧЕ ТОГАВА БЯХ ГОТОВА НА ВСИЧКО! -

Последна редакция: нд, 07 авг 2011, 12:18 от eli_kelli

# 39
  • Мнения: 61
3. На опашка съм пред едно магазинче за алкохол и цигари.Едно хлапе е пред мен и непрекъснато дразни Рики - е то не се опитва да го ритне, да го поддръпне и т.н.Сто пъти му казах, че дразни кучето и ще го ухапе и ще реве, а аз ще го напердаша... но детете НЕ! и НАКРАЯ РИКИ НЕ ИЗДЪРЖА И ТРЪГНА ДА ГИ НАПАДА, АЗ ГО ЗАВЪРТЯХ И МЕН МЕ ГРИЗНА ПО КОРЕМА- ДО ДЕН ДНЕШЕН СИ ИМАМ БЕЛЕГ ТАМ И СПОМЕН ОТ НЕГО - ръфна ме малко, не беше проблем , но кой е виновен в случая питам.Тоя хлапак ми идеше да го направя на парчета, защото ако не бях реагирала, щях да съм виновна, защото кучето ми може би е със слаба нервна сисистема, а той е дете.Дете, ама да си го възпитават родителите му......
Та има всякакви ситуации и дано не се случва на никого...Сега имам лабрадор, почти на 8г. и е най-добрата детегледачка на света.....
Не искам да попадам ва такава ситуация и не ми се мисли какво би станало... !В нормалните държави освен, че в подобна ситуация, приспиват животното, има и глоби и наказания, за човек посегнал на животно......

Последна редакция: нд, 07 авг 2011, 12:18 от eli_kelli

# 40
  • Мнения: 27
Обичам, не,  обожавам животните! Имаме си котараче вкъщи (рижаво гюмтериерче) и тигров боксер, за който в момента се грижи свекърът на село (все пак у нас с коте и огромно кученце, от което непрекъснато текат лигички, няма да е особено забавно).
Та ... колкото и да е миличко, сладичко, пухкавичко, любвеобилно, животното си остава животно. Никога не можеш да си сигурен, как ще реагира в дадена ситуация. Дали няма да е провокирано от нещо, незабележимо за теб. Дали няма да се издразни от нечия миризма ... Така че, ако кучето ти е  нахапало човек, дори и да го умъртвиш, проблема си оставаш ТИ! Виновен си за това, че не си взел мерки предварително! Не е нужно да го пускаш да се разхожда безнадзорно. Има каишки, има и намордници! Отговорен си за действията му. Определено трябва да се внимава!

# 41
  • Мнения: 18
Незнам, честно казано дано и никога да не разбера.Исками се да има направе специални места, където да си разхождам кучето и да си поиграе с други.И платени да са ако щете..... но то за децата ни няма, камо ли за кучетата ще кажета.... но това ще реши доста проблеми ако се замислите.... там деца и кучета нямат работа, освен децата на кучкарите....

# 42
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
Е ВЯРВАТЕ ЛИ МИ, ЧЕ В ТОЗИ МОМЕНТ И АКО ИМАХ ПИСТОЛЕТ ЩЯХ ДА ГРЪМНА И ДВАМАТА, ЗАЩОТО ЗА МОЕТО МОМЧЕ ТОГАВА БЯХ ГОТОВА НА ВСИЧКО!

Браво, моето момиче  Hug

# 43
  • Мнения: 5 370
Честно казано, аз лично повече бих гърмяла по откачени стопани, които си пускат любимците на воля както им дойде.

П.С. Не съм никакъв хуманист. Stop

# 44
  • Мнения: X
Интересно, че повечето тук, които определят домашните любимци като вид гадост, явно никога не са имали такива.
Жози, много си смела, само дето съм сигурна, че в такива случаи обикновено любимецът го отнася, поради простата причина, че малоумния стопанин ще се наложи да го излежиш. А за любимеца никак не е сигурно и задължително.

# 45
  • Мнения: 5 370
Интересно, че повечето тук, които определят домашните любимци като вид гадост, явно никога не са имали такива.
Жози, много си смела, само дето съм сигурна, че в такива случаи обикновено любимецът го отнася, поради простата причина, че малоумния стопанин ще се наложи да го излежиш. А за любимеца никак не е сигурно и задължително.
Да речем, че съм имала години наред любимци, Бътински, и настоящето ми решение ДА НЕ гледам повече такива е взето точно от пребогат личен опит. Както и индиректен, котката на свекърва ми, която лично аз поддържах финансово с лекарства за диализа на 14 котешки години, защото ми беше жал за...бабата на детето ми.
И, да, смела съм, айде, да речем, че гърменето е метафора, но съм влизала неведнъж в конфликт с ненормални собственици на дом. любимци. Последният ми  челен опит е от....плажа. Laughing

# 46
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Честно казано, аз лично повече бих гърмяла по откачени стопани, които си пускат любимците на воля както им дойде.

 PeaceТочно така.

# 47
  • Мнения: 65
Не бих гледала питбул или подобна порода, тъй като не се смятам за способна да го възпитам правилно. Сегашното ми куче е дребно и не представлява реална опасност, но не е приятелски настроена към непознати и винаги се разхожда на каишка, далече от други кучета и най-вече от деца. Ако някоя я доближи, предупреждавам родителите и/или я вдигам на ръце. Един от най-големите ми кошмари е да не захапе някого...
Ако, хипотетично, имам куче от бойна порода и то нападне човек, аз ще съм за убиване, не животното. Бих го изпратила на рехабилитация с препоръката да му се намерят нови стопани, които са по-кадърни от мен. Кучетата нападат в резултат на неправилно възпитание и в много случаи, нещата могат да бъдат поправени, а ако се окаже, че няма шанс, ще го приспя.
Вината за тези неща е в хората, не в животните. Ние сме тези, които трябва да ги възпитат така, че да не представляват опасност и да носим отговорност за действията им. В тази връзка смятам още, че при непровокирано нападение или ухапване, стопанинът трябва да получи съответното наказание и да му бъде забранено да отглежда повече домашни любимци от съответния вид.

# 48
  • Мнения: 1 446
Прочетох току що за питбул нахапал дете. Собственикът му го убил. Не знам дали е истина, все пак статията е в Блиц. Но ако ваш домашен любимец постъпи така, ще го убиете ли?

Да, ако нападне човек, веднагически го преспивам. Но и аз не бих гледала питбул или друга опасна порода.

# 49
  • Мнения: 521
Хич не е лесно да се гледа такова куче - от т.нар. опасни породи- съгласна съм. Но са прави някои от момичетата тук, че най-опасната порода е човешката.

# 50
  • Мнения: 1 446
Хич не е лесно да се гледа такова куче - от т.нар. опасни породи- съгласна съм. Но са прави някои от момичетата тук, че най-опасната порода е човешката.


И това е така. Едно куче може да е добро, може и да не е добро и да е настървено. Поне от повечето породи, точно върху питбули нямам наблюдения. Не искам и да имам....

# 51
  • Мнения: 6 999
Според новия закон, ако го гръмнете кучето, може и да го лежите. Стопанина по-дълго ще го лежите, де.

# 52
  • Мнения: 1 446
E, то си има начини. Аз няма да го гърмя.

# 53
  • Мнения: 6 999
А за любимеца никак не е сигурно и задължително.
Това имах предвид. По новия закон глобата е в хиляди левове, при рецидив - затвор.

# 54
  • Мнения: 4 916
Честно казано, аз лично повече бих гърмяла по откачени стопани, които си пускат любимците на воля както им дойде.

...

Честно казано и аз.
По-големи проблеми имам със стопаните, и рядко - с кучетата.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 735
Според новия закон, ако го гръмнете кучето, може и да го лежите. Стопанина по-дълго ще го лежите, де.
Според нашата Темида-по-сигурно е,че ще се лежи за кучето,отколкото стопанина. Wink

# 56
  • Мнения: 521
Чувала съм от стопани на питбули, че природата им е кротка и идиоти ги правят зверове. Обаче пак ме е страх. И за мен, и за моят куч, защото той до момента освен в неравна битка с пудел, с друг куч не се е бил. Laughing

П.С. Пудела ни наби, не питайте повече ooooh! Joy

# 57
  • София
  • Мнения: 1 735
Ами наистина си зависи от стопанина,до нас има най-кроткото дого аржентино.Не го чувам и да лае,дава щерката да му се радва-душичка.А иначе и преди съм писала за дакела,който се опита да захапе приятелката ми за ръката и даже успя да и счупи пръстена с "яката" си захапка. Mr. Green

# 58
  • Мнения: 521
Уфффф, дааа, зная, че е до стопани, но аз не бих позволила дете да бърка в устата на нашия. Животно е, знам ли го как ще реагира?
От клиниката са ни разказвали за невероятни гледки- бебе язди кане корсо.. ooooh!

# 59
  • София
  • Мнения: 8 002
Много зависи от самото животно. Единият добитък, който отглеждам, е нещо пинчеро-чихуа хуа-подобно. Тежи завидните 3.800 кг. Ако го видите какъв е дзвер и как отпъжда ротвайлери, грамадни териери, решили да си играят с другото ни куче... Веднъж си беше харесал една пинчерка и успя да разкара конкуренцията на питбул...
Така че видът понякога лъже.  Mr. Green

# 60
  • Мнения: 326
Много зависи от самото животно. Единият добитък, който отглеждам, е нещо пинчеро-чихуа хуа-подобно. Тежи завидните 3.800 кг. Ако го видите какъв е дзвер и как отпъжда ротвайлери, грамадни териери, решили да си играят с другото ни куче... Веднъж си беше харесал една пинчерка и успя да разкара конкуренцията на питбул...
Така че видът понякога лъже.  Mr. Green

 Тия дребните са много злобни и невротични. Всякакви там пинчери, пекинези и т.н.

# 61
  • София
  • Мнения: 8 002
Вярно е. Нашият го водихме при инструктор, който да го научи на ум и разум. И той каза точно това - кучетата от дребните породи оглавяват класацията по агресия, а след това идват бойните породи.

# 62
  • Мнения: 4 916
Абе има нещо вярно за някои от породите и склонността към агресия.
Щото и моята кучинка имаше за гадже един куч на 2,5 години, добър като плюшен мечок, но онзи ден ми известиха, че е нападнал сина на собствениците (решил да променя йерархията) и сега са го изпратили с еднопосочен билет на село. Обяснението на ветеринаря било, че с възрастта е започнал да осъзнава, че е голям и силен и се е това е оказало влияние и на поведението. Трябвало стопанинът винаги да бъде нащрек и всекидневно да потвърждава йерархията.
Моята запетайка се опитва поне веднъж в седмицата да тълкува йерархията, а си представям какво бихме правили с питбул.

# 63
  • Мнения: 5 370
КАкво е Кане Корсо?

По Нешънъл май има едно предаване за един образ, който превъзпитава кучета. Почти като частен учител за невъзпитани и изтървани отрочета. Май се казваше "говорещият с кучета'.
Та оттам съм научила, че към куче НЕ трябва да се посяга дори да го галиш, особено ако дава сигнали, че не желае, защото последствията са за твоя сметка. Освен ако самото куче не дойде и не ти се изтръшка глезотийски де.

В тази посока на мисли да добавя още нещо - за мен  е ЛУДОСТ отглеждането на едри добитъци в апартамент. В квартала ни има едно куче , ох, как се казваха, дето спасяват хората по планините и дето тежат сигурно над 70 кг. Огроооомни, космати, текат им лигите? newsm78

Еми да ме разпънете дори - това си е глупост. Дори в отделна стая да спи, това е добитък, който иска ДВОР.

# 64
  • Мнения: 2 161
Аз вече си избрах куче - Акита Ину.

# 65
  • София
  • Мнения: 8 002
argun, проблемът е отново в собствениците. Те са тези, които трябва да имат едно наум, че са взели трудно, доминантно по природа, куче. Има породи, които директно не се препоръчват за първо куче. И след като са изпуснали работата, явно не са се справили в това да го научат кой е шеф в глутницата. Селото няма да му реши проблема, даже ще го задълбочи.
Според мен трябва да се задължат всички собственици на кучета от т.нар. бойни или опасни породи, задължително да минават през училище или работа с инструктор. Ако има нечитав стопанин и кофти характер на кучето, комбинацията е взривоопасна.

КАкво е Кане Корсо?

Санбернар е породата. Simple Smile

В тази посока на мисли да добавя още нещо - за мен  е ЛУДОСТ отглеждането на едри добитъци в апартамент. В квартала ни има едно куче , ох, как се казваха, дето спасяват хората по планините и дето тежат сигурно над 70 кг. Огроооомни, космати, текат им лигите? newsm78

# 66
  • Мнения: 5 370
 Shocked Shocked
У-А!
НЯмам думи, за Кането!

# 67
  • Мнения: 1 446
Аз вече си избрах куче - Акита Ину.

Много са милички, страхотна порода. Но и доста скъпа.

Нашият дзвер е шар-пей, всички хора могат да му станат приятели, стига да ги хареса. Иначе просто не им обръща внимание, не лае, като имаме непознат, просто му се качва и показва кой е господарят докато не му отвъртим един шамап, щото преди това сме му казали да не скача.

Иначе с животните е по-агресивен, но пък с котаракът ни се обичат невероятно много, спят заедно на кълбо. Дразнят го уличните помияри.

# 68
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
Ох, Отилия, излез от пещерата.


# 69
  • Мнения: 326
Ох, Отилия, излез от пещерата.


  newsm78
 Ко? Що речи? Коя пещера? Добре ли се чувстваш?

# 70
  • Мнения: 2 161
Аз вече си избрах куче - Акита Ину.

Много са милички, страхотна порода. Но и доста скъпа.


Моето ще е от Сърбия, тук развъждали американски Акита и цената им била неоснователно висока. Така поне ме посъветваха.

# 71
  • Мнения: 1 788
Ако реша един ден да имам куче, то задължително и предварително ще се запозная подробно с породата, която харесвам - дали е подходяща за семейства с деца, дали се поддава на дресировка лесно, дали не е по-агресивна порода и т.н.
И задължително ще го гледам в къща с двор.
Ако не са на лице тези неща - не бих взела никога куче, независимо колко много обичам, искам.
Чудя се на хора, които при вземането на куче у дома, са водени от принципа - "Въй, как мъ кефи, искам такова!", тъпчат огромни кучета в апартаменти два на два, разхождат агресивни породи, без да знаят нищо за дресировката им, различно от "Дръж!" и "Ела!".
А ако моето куче е изключително агресивно и няма никаква възможност за промяна, бих се разделила с него, колкото да го обичам.
Иначе сега си имам котанка. Като цяло обичам котки повече от кучета за вкъщи. Е, любимата ми порода е саваната, но няма как да отглеждам такава, макар че не знам дали в България са забранени. И пак - без условия за такъв вид животни и без необходимите знания и опит, не бих се захванала с полу диво животно, колкото и да са интересни. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 5 710
Аз вече си избрах куче - Акита Ину.

Много филми гледаш:-)

# 73
  • Мнения: X
Добър избор на куче е направила Chanel.
Мда, и аз доста си поплаках за Хачико.

# 74
  • Мнения: 521
И аз влязох в темата да кажа за Хачико...така не бях ревала на филм от бая време Cry

Нашия дангалак чат-пат ми се зъби, и май леко ме псува, но не му оставам длъжна. А точно от "The dog whisperer" научих упражнението за налагане на авторитет. Страхотен е  Heart Eyes

# 75
  • Мнения: 5 710
ами гледайте и Белия Бим, Черното ухо, тогава:)
той е бил 'прост' сетер, нищо скъпо и специално
http://img0.liveinternet.ru/images/attach/b/3/17/7/17007224_1202 … 2174_nitzsche.jpg

# 76
  • Мнения: X
Е гледали сме го и също ревали.

# 77
  • Мнения: 5 710
аз имам чувството, че нашето куче е способно на такава обич... от което ми се къса сърцето направо.

# 78
  • Мнения: X
Бим не би го гледала отново в скоро време. По-сърцераздирателен е и от двама Хачиковци. А неотдавна загубих скъп и непрежалим домашен любимец...гледам да си щадя сърчицето уж.

# 79
  • Мнения: 2 161
Аз вече си избрах куче - Акита Ину.

Много филми гледаш:-)
Точно заради филма си го харесах, как позна Лени? Плаках цяла седмица след това. И сега много го искам.

# 80
  • Мнения: 1 446
Добър избор на куче е направила Chanel.
Мда, и аз доста си поплаках за Хачико.

И аз така, а и ми прилича на нашият.

Ама той нашият никога не ми е ръмжал настървено, пък и си има цял двор, където обаче не живее. И в крайна сметка никога не е бил пускан без повод на места,където има хора....

Ама колко пъти съм заобикаляла заради на един съсед питбула, щото се шляе по улицата безпризорен. И на едни други ловните кучета, и само се моля ротвайлера срещу нас да не прескочи паянтовата ограда някой ден  Praynig

# 81
  • Мнения: 5 710
Аз вече си избрах куче - Акита Ину.

Много филми гледаш:-)
Точно заради филма си го харесах, как позна Лени? Плаках цяла седмица след това. И сега много го искам.

Ами защото когато започна филма започнах да рева и не спрях с дни след това.
Тогава четох за това куче..

# 82
  • Мнения: 521
Ред, ротита-та са скокливи по принцип Confused

# 83
  • Мнения: 0
Незнам, не искам и да знам е отговорът ми.

А относно радост или гадост - е кажете ама честно, кой те посреща, кой те изпраща, кой те усеща, кой е готов да се бие за теб, кой те притиска така силно с обич, кой, кой, кой  Laughing

е, има разходки, има козина, има бели, има разгонени женски, има вечно разгонени хукнали мъжки, има и спуканата детска топка, има и изяден диван или телефон.........

ЛЕЛЕ КОЛКО ГО ОБИЧАМ!

# 84
  • Мнения: X
има и изяден диван или телефон.........

ЛЕЛЕ КОЛКО ГО ОБИЧАМ!

Има и прегризан маркуч на пералня докато тя си работи, а обувките останали без пети не бих могла да ги преброя. Едните даже абитурентски.  Laughing

# 85
  • Мнения: 1 446
Ред, ротита-та са скокливи по принцип Confused


Еми тогава се моля да не съм отвън.

Аз с колко обувки се простих. Ама ейго--като по погледна само и се размеквам.

# 86
  • Мнения: 599
Моята 'убостница ми ядеше само лявата обувка - така се оказах с 5 чифта обувки - дясна здрава и лява разпокъсана  hahaha
Ако нападне човек, ще бъде приспана, колкото и да я обичам  Sad Но ми се струва невъзможно да е агресивна, защото е кокер. По-скоро от страх би направила нещо, отколкото от злоба.

# 87
  • Мнения: 5 710
Ние имахме късмет с не-гризливо куче. Нямаме никакви поражения

Дали е радост или тревога, по-скоро е радост, но иска грижа - има хора, които залитат, но със сигурност трябва да го храниш, да го къпеш, да се грижиш за здравето му, да играеш с него, иска внимание, кучето не може да стои само, то сякаш живее, за да е с теб. Тревога е, когато трябва да се разделите, защото остава сама, или на хотел, или у приятели, тогава изпитваш нещо, което предполагам изпитват в много по-силна степен родителите на децата - раздялата, мислиш го дали страда, как понася. Така че има и негативен момент в отглеждането на кучета, иска внимание, като едно дете, но никога не пораства - емоциите ще са все същите, игрите ще са все същите. Трябва да си готов, че ритъма ще е еднакъв 10 години примерно.  Никога няма да каже нещо, никога няма да се научи да си отваря хладилника, или да си почиства, никога няма да научи нищо полезно да върши из къщата ( моята мечта:). И така.

# 88
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
... то сякаш живее, за да е с теб. 

Разби ме отвсякъде.

# 89
  • Мнения: 6 304
Имам хъски, и ми се струва невъзможно да нападне човек, най-много да събори някой, скачайки да го целува. Всъщност не съм чувала да има ухапани от тази порода. Но види ли животно /кокошка,коза и овца/ се превръща във вълк. Това ми е единствената грижа, че не мога да го разхождам свободно там, където има вероятност да срещнем някое стадо.

# 90
  • Мнения: 1 446
Имам хъски, и ми се струва невъзможно да нападне човек, най-много да събори някой, скачайки да го целува. Всъщност не съм чувала да има ухапани от тази порода. Но види ли животно /кокошка,коза и овца/ се превръща във вълк. Това ми е единствената грижа, че не мога да го разхождам свободно там, където има вероятност да срещнем някое стадо.

Много ме беше страх от хъските, и аз не знам защо. Докато това на съседите не започна да ме изпраща всеки ден до колата сутрин, да ми се радва като се прибирам, да тичаме заедно. После ми беше много тъжно като го подариха. Но просто не можеха да се грижат за него, той си искаше навън всеки ден, иначе виеше неистово. А те се страхуваха да е сам по улиците....абе грижа си е.

Нашият е мързелан, като е жега се измаря след 500 метра  ooooh!

Diva Plavalaguna
, много ми хареса написаното от теб.

# 91
  • Мнения: 75
Топ 10 на „най-хапливите” раси, първите три: Питбул, Ротвайлер, Немска овчарка. Не виждам какво място имат те сред семейства с деца. Да, в планината или в големите къщи с още по-големи огради- разбирам. Но в градовете, в малките апартаменти и сбутани между малки и големи хора- не! За тези раси трябва да се изисква нещо като задължителен курс, и за водача и за кучето. И съм за това на всички кучета да им се слага чип и да имат годишни прегледи, да се проверява физическото и психическо им здраве. Както и на собствениците им. Като не могат да си го позволят, да не си взимат куче.

За протокола- не ги мразя, имала съм кучета години наред.

По темата: бих се разделила с куче, което хапе, дори и да е мъничко. Често собствениците нямат представа от собственото си куче. И като започнат да се оправдават:
„Ама то е много мило, обикновено не хапе.”
„О, щом е захапало, значи си е имало причина.”
„Ма моля ви се, като му показват, че се страхуват, много ясно, че ще лае, квичи, ръмжи,  хапееее!”
„Децата много викат и са го изнервили сигирно! Те са виновни!”
„Ми що върви (детето) със сандвич в ръка (на тротоара)?!!”

От близките ми са хапани много, мога да допълня списъка с много подобни неадекватни фрази. Направо да се чудиш собствениците им дали не са пияни или дрогирани.

# 92
  • Мнения: 10 547
Намерих едно сляпо още пале на автобусна спирка. Отгледах го. Беше на три години, когато откачи. Прибирам се от разходка и то се нахвърли върху мен. Захапа ме за ръката– счупи коста. Освен това имам и 16 шева. Като пусна мен, скочи на детето... Какво според вас трябваше да направя?

# 93
  • Мнения: 1 446
Палада, права си. Аз също често съм изумена на някои собственици. Нас като ни питат хапе ли, казваме, че ХАПЕ. Куче е, кво да прави....Не е хапал никого, хапал е свекъра ми ( Mr. Green) и то леко, щото си беше подал ръката да спира СОТ-а докато ни няма у нас.

Но си имаме и процедури по запознаваме с всичките ни гости, за да нямаме изненади. А и често стои в друга стая докато сме с хора. Все пак е глезльо, но никога не се знае...куче е. Нито може да ми каже какво иска, какво го дразни и как да му помогна...Спускал се е към две деца, които са му посягали да го гушкат, още не знам защо. Други са му се качвали и на главата и са го дърпали, и за това нямам обяснение.

# 94
  • София
  • Мнения: 8 002
Зависи как са посягали да го гушкат. Ако е било фронтално и изненадващо, сигурно се е стреснал.
Това е и причината да не давам да се пипа нашия пинчер, защото не зная дали няма да се стресне от някое дете/възрастен и да ръмжи. Имало е случаи, когато идват гости, той носи топките за игра, скача в скута да се гушка, но той си преценява кой му харесва.
Кокерът е друга бира - него можеш да го правиш какво ли не, той търпи и се радва.

# 95
  • Мнения: 1 446
Ама и те си имат характер. С някои са много мили и чак се лигавят, около други не припарват. Хич не давам да се посяга, не го знам какво ще му щукне. Сладък бил, ала бала, ама е куче. Има зъби. Аз му бъркам из устата, ама щото му имам доверие.

# 96
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
Е сега какво да правя? Не пипай, не протягай ръка, не го гледай в очите ooooh! Аз джвакам всяко куче, което мине край мен. Улично или с дом все тая. Много се забавлявам, когато,  разминавайки се с някое, пускам ръка по гръбчето. Докато кучето се усети какво е станало аз вече съм на няколко крачки от него.

# 97
  • Мнения: 4 916
Е сега какво да правя? Не пипай, не протягай ръка, не го гледай в очите ooooh! Аз джвакам всяко куче, което мине край мен. ...

По-добре недей. Или първо му подай опакото на ръката си, за да те подуши, така ще имаш време и да видиш дали понася чужди хора - ако започне да му трепери горната устна, не му харесва ситуацията и ще напада.

# 98
  • Мнения: 101
От един ротвайлер, който "спокойно, моето куче не хапе и затова е отвързано", резултатът за моя голдън (който е вързан, впрочем) е две операции, загуба на кръв и какво ли още не. Демек, отиваше си. Кучкарите биха ме разбрали за какъв ужас ставаше въпрос.
А утре, същият този рот, пак ще е пуснат, ама тоя път срещу него ще е някое хлапе.
Много ми се ще на някои хора въобще да не им се дава да отглеждат каквото и да е, защото нямат културата за това. Нито не интересуват от породата, нито се опитват да се хармонизират с животното, нито се съобразяват с когото и да е, нито нищо.
Тоест, пак повтарям, че проблемът на някои породи и кучета, е предимно комплексираните им стопани.

# 99
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Много ми се ще на някои хора въобще да не им се дава да отглеждат каквото и да е, защото нямат културата за това.
Ей тук е истината  202uu
Всичко друго е чесане на клавиатури.
За съжаление при всички случаи го отнасят животинките.

Чувала съм от стопани на питбули, че природата им е кротка и идиоти ги правят зверове.

Абсолютни душички са. Никога не ми е минавало през ум, че нашият добитък (временно наш) би причинил нещо на петгодишната ми дъщеря. Оставяше се да я мачкат, дърпат, яздят... без прекаляване, де, не бих позволила да измъчват животното.  Naughty Но пък и тя през целия си живот не беше удряна или тормозена по някакъв начин. Бойно куче - друг път!

Последна редакция: вт, 09 авг 2011, 21:49 от Делфина фон Ю.

# 100
  • Мнения: 6 304
Jоку що една немска овчарка ни нападна на улицата. Добре, че моето хъски смело се сдави с нея, докато дойде собственикът и да ни отърве. Сега горкичкият си ближе лапите, има малко кръв. За протокола - моето куче беше вързано, овчарката - не.

# 101
  • Мнения: 61
... то сякаш живее, за да е с теб. 

Разби ме отвсякъде.

АМИ ТАКА СИ Е!

# 102
  • Мнения: 47
Ако куче нападне дете, без то да е го е провокирало, значи работата е много сериозна. Ние имаме куче на вилата и при такъв инцидент бихме го пеиспали, защото това няма да е единичен случай.

# 103
  • Мнения: 111
Надявам се никога да не нападне моето куче.Хъски е на 2,5 години...Много добродушно.Никога не е бил агресивен,дори и когато го мачкат децата или пищят...
По принцип съм на мнение,че куче което не е възпитавано да е злобно, нападне - то тогава има причина.Може да е в нападнатия/ физиономии,викове/,може да е в кучето/зъбобол - а някой го стиска по устата,ушебол.../или в стопанина/обикновено много нервен стопанин ,който предава настроението си на кучето/.После съм на мнение,че не може да галиш всички кучета ,с които се разминаваш по улицата...Тоест "О,много е сладко.Хапе ли?"И преди да си дочакал отговора вече си върху ушите на животното.тоест ,ако кучето е непознато не му се навирай...
Зимата един голдън ,с който моето куче израсна,и го обичам/х/ като свой,ме нападна заради чифр ръкавици стърчащи от джоба.Дали го подрзниха цветовете,дали имаха някаква миризма...Само кучето знае,но щеше да ме изяде.Не съм правила скандал на собственичката,въпреки,че не реагира много адекватно.Но от този момент на там с това куче съм внимателна-без резки движения,изобщо го избягвам.

Общи условия

Активация на акаунт