Домашен любимец - радост или тревога

  • 7 383
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 326
Много зависи от самото животно. Единият добитък, който отглеждам, е нещо пинчеро-чихуа хуа-подобно. Тежи завидните 3.800 кг. Ако го видите какъв е дзвер и как отпъжда ротвайлери, грамадни териери, решили да си играят с другото ни куче... Веднъж си беше харесал една пинчерка и успя да разкара конкуренцията на питбул...
Така че видът понякога лъже.  Mr. Green

 Тия дребните са много злобни и невротични. Всякакви там пинчери, пекинези и т.н.

# 61
  • София
  • Мнения: 8 036
Вярно е. Нашият го водихме при инструктор, който да го научи на ум и разум. И той каза точно това - кучетата от дребните породи оглавяват класацията по агресия, а след това идват бойните породи.

# 62
  • Мнения: 4 916
Абе има нещо вярно за някои от породите и склонността към агресия.
Щото и моята кучинка имаше за гадже един куч на 2,5 години, добър като плюшен мечок, но онзи ден ми известиха, че е нападнал сина на собствениците (решил да променя йерархията) и сега са го изпратили с еднопосочен билет на село. Обяснението на ветеринаря било, че с възрастта е започнал да осъзнава, че е голям и силен и се е това е оказало влияние и на поведението. Трябвало стопанинът винаги да бъде нащрек и всекидневно да потвърждава йерархията.
Моята запетайка се опитва поне веднъж в седмицата да тълкува йерархията, а си представям какво бихме правили с питбул.

# 63
  • Мнения: 5 370
КАкво е Кане Корсо?

По Нешънъл май има едно предаване за един образ, който превъзпитава кучета. Почти като частен учител за невъзпитани и изтървани отрочета. Май се казваше "говорещият с кучета'.
Та оттам съм научила, че към куче НЕ трябва да се посяга дори да го галиш, особено ако дава сигнали, че не желае, защото последствията са за твоя сметка. Освен ако самото куче не дойде и не ти се изтръшка глезотийски де.

В тази посока на мисли да добавя още нещо - за мен  е ЛУДОСТ отглеждането на едри добитъци в апартамент. В квартала ни има едно куче , ох, как се казваха, дето спасяват хората по планините и дето тежат сигурно над 70 кг. Огроооомни, космати, текат им лигите? newsm78

Еми да ме разпънете дори - това си е глупост. Дори в отделна стая да спи, това е добитък, който иска ДВОР.

# 64
  • Мнения: 2 161
Аз вече си избрах куче - Акита Ину.

# 65
  • София
  • Мнения: 8 036
argun, проблемът е отново в собствениците. Те са тези, които трябва да имат едно наум, че са взели трудно, доминантно по природа, куче. Има породи, които директно не се препоръчват за първо куче. И след като са изпуснали работата, явно не са се справили в това да го научат кой е шеф в глутницата. Селото няма да му реши проблема, даже ще го задълбочи.
Според мен трябва да се задължат всички собственици на кучета от т.нар. бойни или опасни породи, задължително да минават през училище или работа с инструктор. Ако има нечитав стопанин и кофти характер на кучето, комбинацията е взривоопасна.

КАкво е Кане Корсо?

Санбернар е породата. Simple Smile

В тази посока на мисли да добавя още нещо - за мен  е ЛУДОСТ отглеждането на едри добитъци в апартамент. В квартала ни има едно куче , ох, как се казваха, дето спасяват хората по планините и дето тежат сигурно над 70 кг. Огроооомни, космати, текат им лигите? newsm78

# 66
  • Мнения: 5 370
 Shocked Shocked
У-А!
НЯмам думи, за Кането!

# 67
  • Мнения: 1 446
Аз вече си избрах куче - Акита Ину.

Много са милички, страхотна порода. Но и доста скъпа.

Нашият дзвер е шар-пей, всички хора могат да му станат приятели, стига да ги хареса. Иначе просто не им обръща внимание, не лае, като имаме непознат, просто му се качва и показва кой е господарят докато не му отвъртим един шамап, щото преди това сме му казали да не скача.

Иначе с животните е по-агресивен, но пък с котаракът ни се обичат невероятно много, спят заедно на кълбо. Дразнят го уличните помияри.

# 68
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 299
Ох, Отилия, излез от пещерата.


# 69
  • Мнения: 326
Ох, Отилия, излез от пещерата.


  newsm78
 Ко? Що речи? Коя пещера? Добре ли се чувстваш?

# 70
  • Мнения: 2 161
Аз вече си избрах куче - Акита Ину.

Много са милички, страхотна порода. Но и доста скъпа.


Моето ще е от Сърбия, тук развъждали американски Акита и цената им била неоснователно висока. Така поне ме посъветваха.

# 71
  • Мнения: 1 788
Ако реша един ден да имам куче, то задължително и предварително ще се запозная подробно с породата, която харесвам - дали е подходяща за семейства с деца, дали се поддава на дресировка лесно, дали не е по-агресивна порода и т.н.
И задължително ще го гледам в къща с двор.
Ако не са на лице тези неща - не бих взела никога куче, независимо колко много обичам, искам.
Чудя се на хора, които при вземането на куче у дома, са водени от принципа - "Въй, как мъ кефи, искам такова!", тъпчат огромни кучета в апартаменти два на два, разхождат агресивни породи, без да знаят нищо за дресировката им, различно от "Дръж!" и "Ела!".
А ако моето куче е изключително агресивно и няма никаква възможност за промяна, бих се разделила с него, колкото да го обичам.
Иначе сега си имам котанка. Като цяло обичам котки повече от кучета за вкъщи. Е, любимата ми порода е саваната, но няма как да отглеждам такава, макар че не знам дали в България са забранени. И пак - без условия за такъв вид животни и без необходимите знания и опит, не бих се захванала с полу диво животно, колкото и да са интересни. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 5 710
Аз вече си избрах куче - Акита Ину.

Много филми гледаш:-)

# 73
  • Мнения: X
Добър избор на куче е направила Chanel.
Мда, и аз доста си поплаках за Хачико.

# 74
  • Мнения: 521
И аз влязох в темата да кажа за Хачико...така не бях ревала на филм от бая време Cry

Нашия дангалак чат-пат ми се зъби, и май леко ме псува, но не му оставам длъжна. А точно от "The dog whisperer" научих упражнението за налагане на авторитет. Страхотен е  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт