желязодефицитна анемия?

  • 15 914
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14
Желязо 7.40 umol/l реф: 6.0 - 26.0
ЖСК 63.2 реф:47-77
Hb 103.0
Еритроцити: 5.08 реф: 3.8 - 5.5
Хематокрит: 33.6 реф: 36-54
МCV: 66.2 реф: 80 - 96
MCH 20.02 реф:27-32
MCHC 306 ref:320-380

Мами, те това ли ще да е пълния набор показатели, който се изследва за желязнодефицитна анемия? Имам усещането, че съм с не 1 и 2 симптома и искам да си засиля профилактично едни изследвания.

# 31
  • Мнения: 1 849
Да, като за начало. Може да се наложат няколко допълнителни неща, но те са скъпи и не са необходими.  Peace

# 32
  • Мнения: 14
Благодаря за скоростния отговор, утре съм в лабораторията!

# 33
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Здравейте!
Аз съм с таласемия, откакто се помня. Откриха ми я случайно, заради някаква настинка мисля, че беше в детските години. Изследването го правихме тогава във Военна болница, след това още два пъти - единия път в раковата, втория път във Виена. Като общо състояние, освен чувството за отпадналост, бях добре. Хемоглобина ми е винаги нисък, дори и по време на първата ми бременност, където стигна до 92 и още малко надолу. Сега, с втората ми бременност, до момента е 110, което е добре. Пила съм какво ли не, но спра ли даденото лекарство хемоглобина отново ми пада, та се отказах да приемам, каквото и да било. Наблягам на коприва и месища/червени/ и не се оплаквам от някакво неразположение. Още навремето ме предупредиха, че таласемия минор е най-леката форма и единствено при бременност трябва да се внимава и таткото да не е носител, че тогава има голяма вероятност детето да е с тежката форма. При нас за щастие таткото е здрав, до момента и детето е с отр. резултат за анемия.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт