Какво има след смъртта?

  • 522 147
  • 11 927
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 405
Интересно, колко от хората празнуват искрено Великден и знаят ли какво точно празнуват тогава???

Църквата и Религията са перфектното оръжие. Та погледнете в исторически план, колко милиони хора са избити в "Името Божие"? От рицарските кръстоносни походи, през тамплиерите, Средновековието и кладите, заклеймяването на всеки, опитал да се докосне до наука и познание за Живота...

Целта е просто хората да бъдат отклонени от верния път - пътя към Бога..., да бъдат накарани да смятат Бог за жесток и зъл... А истината е, че никога  Бог не е искал това от хората!


Не забравяй свободата. Бог е дарил хората със свободен избор и воля.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 351
Да, вярно.
А има и тълкувания, че Раят И Адът са на земята и олицетворяват прераждането.
Ако си за Рая- раждаш се като дете в семейство Хилтън, примерно.
Ако си преразпределен за Ада- раждаш се в семейството на Манго от Филиповци.

Това допълва моята теория, а именно. Душата просто преминава от едно тяло в друго. Тези, които са виждали светлина в тунела - вероятно са преминавали през родовия канал и светлината е била дневната светлина.
А защо са се върнали? Ами защото това са абортите - спонтанни или планирани! И всъщност изпадайки в клинична смърт са отишли за малко в тялото на раждащ се индивид. В тази връзка теорията ми е, че душата идва със самото раждане, а не с момента на зачеването.

# 47
  • Мнения: X
Може би повече трябва да се мисли в посока какво ще има след смъртта за тези, които останат след нас. Толкова много се говори за всякакви катаклизми напоследък, и всичко това яко бие по съвестта на хората от днешното поколение. Сега освен за душата си трябва да мислим и за тези след нас в много по-голяма степен от предците си.

# 48
  • Мнения: 0
В тази връзка теорията ми е, че душата идва със самото раждане, а не с момента на зачеването.

Това не вярвам да е точно така. По твоите думи излиза че пред прозорците на родилна зала има дълга опашка от свободни души и си чакат реда. Роди се дете и душата чийто ред е дошъл влиза в него, ражда се ново дете и хоп - следващата по ред душа скача в него... Нещо невероятно ми се вижда това.  Peace Пък и всяка душа ще иска да влезе в новородено от богато семейство, никоя душа няма да иска да влезе в циганче или някое бедняшко дете. Кой решава коя душа в чие тяло да влезе.

# 49
  • Мнения: 741

Не забравяй свободата. Бог е дарил хората със свободен избор и воля.


Именно, по тази причина в църквите се проповядват какви ли не измишльотини... По тази причина и света е така обърнат с главата надолу  Whistling

# 50
  • София
  • Мнения: 3 405
Да, де.
Под прозорците на нашите родилни зали няма да намериш нито една душа.
Всички са на опашка Париж или Бевърли Хилс.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 351
Е  не може ли да е на случаен принцип. Не седят на опашка, а просто в момента на освобождаване на едното тяло влизат в наличното в момента. Все пак кръговрата на раждане и умиране е непрекъснат.

# 52
  • Мнения: 3 736
Друга красива теория е изказана от Метерлинк в "Синята птица".

# 53
  • Мнения: 5 370
Друга красива теория е изказана от Метерлинк в "Синята птица".
Сподели, моля?

# 54
  • София
  • Мнения: 3 405
Според мен не е на случаен принцип.
А на закономерен.
АКо си израснал духовно и си научил урока си в този човешки живот, след това отиваш някъде, където ще се научиш на следващия и така, докато душата не мине целия цикъл.
АКо не си ценил примерно властта, парите и красотата, ако си била Парис Хилтън и си злуопотребявала с тях, вместо да вършиш добри дела, ще те изпратят при Манго, за да се научиш и да си вземемш урок.
Нещо подобно.

# 55
  • Мнения: 3 736
Друга красива теория е изказана от Метерлинк в "Синята птица".
Сподели, моля?

С удоволствие. Накратко: душите на бъдещите деца очакват раждането си в нещо като огромна чакалня, като всяко е длъжно да се подготви с нещо, което да донесе в света - иозобретение ли ще е, нещо друго ли, ако щеш нова болест, но трябва да има нещо. А кой кога да тръгне да се ражда, определя Времето. Неродените си знаят колко време ще живеят, но явно след раждането това знание изчезва.

Разбира се, това е по-скоро поезия, отколкото нещо друго, а и доста грубо го разказах, но препоръчвам "Синята птица", изключително любима моя пиеса, за четене, не за гледане, а действието с неродените деца най-вече. При все това, ми харесва като теория.  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 5 710
Според мен има съвсем кратка трансформация и последващо раждане в друг човек.
"Аз" ще бъде в друга опаковка след като аз умра. До степен, че 'аз' съм целия свят.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Според мен не е на случаен принцип.
А на закономерен.
АКо си израснал духовно и си научил урока си в този човешки живот, след това отиваш някъде, където ще се научиш на следващия и така, докато душата не мине целия цикъл.
АКо не си ценил примерно властта, парите и красотата, ако си била Парис Хилтън и си злуопотребявала с тях, вместо да вършиш добри дела, ще те изпратят при Манго, за да се научиш и да си вземемш урок.
Нещо подобно.

Естествено, иначе какъв е смисълът на прераждането? Ей така да се връткат душите?

# 58
  • София
  • Мнения: 3 405
Това на кртинката ти, Месечинке, представлява моята представа за Рая.
Само аз липсвам там.

# 59
  • Мнения: 9
В сърцето на човека съществуват и Ада и Рая и Безсмъртието. Това е цялата истина.

Общи условия

Активация на акаунт