Отговори
# 690
  • Мнения: 581
Часовник щерката получи за рождения си ден юни месец. А и  въобще не съм се замисляла за  материален подарък по случай първия учебен ден.Валя не е по материалните неща и няма предпочитания към картинки, марки, любими анимационни герои. Родителската среща ще е на 7 септември и тогава ще кажат какво да купуваме . Аз лично предпочитам нещата да са практични и дълго издържливи
Фолиото за подвързване е много добра идея за подвързване . Смятам да го ползвам. А дали има цветно или е само бяло?
Валя е много емоционална и сигурно ще има и сълзи на 15 септември.
Това което ме вълнува е какво ще правим на 16 ? Трябва в 7 сутринта да сме станали а Валя обича да спи до късно.

# 691
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
Между другото, в колко часа трябва да ги водим в двора и колко време ще ги задържат там? За да знам към колко евентуално ще мога да се занеса на работа. И - първия ден ли ще им дадат учебниците?....

Обикновено началото на учебната година е еднакво за всички училища. Миналата година май също бяха от 8 часа. А колко дълго ще ги държат си зависи от госпожата и от това какво им е измислила за "Добре дошли" Wink

За часовниците - много харесвам детската серия на Swatch Flik Flak /водоустойчиви и удароустойви са, нашият още е жив  Wink/....
Такъв подарихме мин. година за РД на дъщеря ми - с мишка балерина Simple Smile Още е здрав и читав, само трябва да свикне да го носи...

Точно този е и нашият  Laughing

# 692
  • Мнения: 3 818
А можете ли да ми кажете сутрин от колко часа ще започват часовете? И до колко часа е занималнята или това е индивидуално за всяко училище? Thinking

# 693
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....
Това което ме вълнува е какво ще правим на 16 ? Трябва в 7 сутринта да сме станали а Валя обича да спи до късно.

Това ни е голямата мъка и на нас  Crazy Ставане в 6.30 обаче, което за дъщеря ми е гоооолям зор, за мен също.

# 694
  • София
  • Мнения: 6 810
Хм. Значи не мога да кажа в колко ще се появя...Освен да я изпратим всички дружно, а да я посрещне само баща й, че той работно време не гони.  ooooh!
За 16-ти, вероятно ще им кажат на 15-ти. Но предполагам вече ще е обичайното, 8:10 за нас.

# 695
  • Мнения: 5 790
....
Това което ме вълнува е какво ще правим на 16 ? Трябва в 7 сутринта да сме станали а Валя обича да спи до късно.

Това ни е голямата мъка и на нас  Crazy Ставане в 6.30 обаче, което за дъщеря ми е гоооолям зор, за мен също.

И ние в отбора с трудно-ставащите.
Това ми е най-големия проблем - как ще става за училище. А и тя обича да се подмотва... Ще бъде голяма драма подозирам.
Не кипя от еуфория да купувам и пазарувам за училище. Купила съм всичко, но някак си го направих по задължение, защото просто се налагаше докато бях отпуска. Не си представям как ще тичам преди или след работа по магазините, за да пазарувам ученически пособия.
Мисля си, че за мен 15-ти септември ще бъде доста емоционален, защото някак си тези почти 7 години откакто се роди изминаха неусетно. И си давам сметка, че бебето е пораснало и тръгва на училище. Затова се вълнувам.
Тя като че ли още не усеща какво я чака, но и не е особено ентусиазирана да ходи на училище. Приема го като нещо задължително, от което не може да се откаже, та май се е примирила, че ще става рано и ще й се налага да има задължения.

# 696
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
За 16-ти, вероятно ще им кажат на 15-ти. Но предполагам вече ще е обичайното, 8:10 за нас.

Нашите ще започват часове в 8.00, искат ги в клас 15 мин.по - рано.

# 697
  • Мнения: 2 070
От снощи имаме нов член в семейството, пинчер арлекин
Тази сутрин ни събуди в седем и половина
Ние май се уредихме с будилник Laughing

# 698
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Ох, ставането сутрин... ще си имаме проблеми... ooooh!

# 699
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Пали, честито!
Такава порода беше първото ми куче, на същата възраст го получих, голяма игра падаше.

...
Ние май се уредихме с будилник Laughing

И с още по - ранно ставане, заради сутрешната разходка  Mr. Green

# 700
  • София
  • Мнения: 9 604
Валя е много емоционална и сигурно ще има и сълзи на 15 септември.
Уф, аз за детенце не знам, ама, аз каквато съм ревла, 100% ще започна да червя очи и да смърчам на 15.09. ooooh! Blush
Винаги съм с тъмни слънчеви очила по такива повдои, за да не притеснявам децата.
Ми, такава съм си, по таквива поводи се насълзявам винаги. Ревла! Tired

Аз има  една друга чуденка обаче, като сме го зачекнали на емоционална вълна.
Сега на 15.09. и двете ми деца като са в 1 училище, как да се разделя с голямото, за да бъда при малкото? Ми мъчно ми е така. И за двамата момента е важен. Е, да де, за малката- повече.
Ама за големият също има новости- нова класна, нови учители в 5ти клас... Thinking ooooh!

# 701
  • Мнения: 2 142
 Здравейте, момичета! Hug
Давам бърз отчет и тичам с девойките на площадката, по-скоро яхваме колелата. Връщам се току-що с Еми от очен лекар- има подобрение, според докторката, което е страхотно, дано да е така. В четвъртък, ще и правят контрола на разширени зеници, за да коригираме и очилата, та тогава и ще се види по-добре дали наистина има някакъв напредък в лечението, дано да е така, макар, че знам, че не трябва да се надявам на мигновени резултати. Утре сме пак на лекар, стискайте палци и там всичко да е наред в събота, ще правим изследванията, така, че другата седмица ни очакват доста новини.

Много интересна тема обсъждате с подаръците. Еми има часовник, подарихме и го за РД пролетта и е страхотен точно от серията Swach Flik Flak. Чуден е и се пере на 30 в пералнята, макар, че аз го мия на ръка. Аз вече съм измислила подарък, но е много личен и никак не е символичен за празника- ръчно правена мека играчка и картичка. Понеже още е голичка, не мога да ви я покажа, но другата седмица, ще дам отчет. Ще и направя торта за да отбележим деня, заедно, вечерта вкъщи.

kopche,и аз съм същата...

Пали , честито!  Laughing

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 18:15 от МИШЕЛ

# 702
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Мишел, страхотни новини.  Hug И стискам много, много силно палци за вас.  Praynig

# 703
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Мишел,  Hug Дано това да е само първата новина, от серията добри вести, които ще ви се изсипят в най - скоро време ! Стискаме палци и чакаме да разказваш!

# 704
  • София
  • Мнения: 8 317
Мишел, супер новина.
Немирница, успех на ученика (аз не можах да видя нищо)
 
Ех,... нарцис предложи да си говорим за душевни неща, вий пак - подаръци / часовници. Касита и тя за духовното пък даде тема за материалното.... Mr. Green
Нарцис, ако си дадеш труда да прочетеш темата назад може да откриеш и друго освен моливи ФК.

За духовното: не ми е много на сърце в момента, душата ми се е свила - мъчно ми е за децата, почти 3 седмици не съм ги виждала  Cry , броя часовете до събота 17:30 ч., когато ще тръгнем да си ги прибираме, към това добавям и часовете за път.
Нарцис, и специално за теб.
Училището, учителките бях "проучила" преди да занеса молбата. И въпреки че нашата г-жа ми бе похвалена от 2 независими източника, се опитвам за нямам прекалено големи очаквания (впечатленията ми са страхотни от срещата с нея!), не за друго, а защото не очаквам чудеса от нея, чудото ще го творим заедно - тя (+ колегите й), ние, детето.   

Та за материалното: имали значение кои, кое, кога се купува? Някои като ме предпочитат от юни, други пазаруват на 14.09. след 23:30 ч. (сега аз да взема да давам акъл как не се прави така ли ?) Всъщност раницата, а тя е оборудвана, я има от май.  Embarassed
На мен пък ми бе/е полезно да се споделят кой какво взема.
Не бях чувала за фолио за подвързване, не се бях сетила за различни цветове на подвързиите, да се надписват нещата с етикети....
Детето не е от особено значение какво пише върху опаковката. За моливите него е важно да не се чупят и да пишат добре.

Подарък за училище: Ще получи глобус - подарък от баба. Брои ли се за материална придобивка, ако е стария глобус на тати?
Аз не бях предвидила такъв, но ще ми се наложи - иска "Немо", е няма да е Немо (не само заради цената на всичко, но е и много сложно за гледане, а и трябва едно месечна подготовка), а някоя златна рибка или каквото си хареса.
Смятам да подаря на няколко малки приятелчета по нещо дребно за 1вия учебен ден.

В кое училище ще учи детето ми: Казах вече - не казвам, опитвам се да съм максимално анонимна до колкото може в Инернет.
Назад някои мами вече споделиха къде ще учат децата им.

Леле, Мишел, часовник който се пере в пералня newsm78 в моята само това не е влизало... Mr. Green е, не броя дистанционното, което почти изпрах - някой малък помощник го бе прибрал в нея.

Общи условия

Активация на акаунт