Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 8 322
И понеже стана много дълго да повдигна един въпрос който ме вълнува.

В какъв състав ще бъдете на 1вия учебен ден?
 
Първия учебен ден си го представях така:
Синът ми и аз, и тати в зависимост от това дали и колко може да отсъства от работа, т.е. до влизането му в училището по всяка вероятност.
После обяд някъде навън двамата, да отидем заедно до работа (последен ден е за един колега) и вечерта да празнуваме 4мата в къщи или навън.
Девойката ни не се вписваше в картинката, т.е. мислех си, че ще е на градина,
НО се оказа, че от днес 01.09 започва ремонт в ДГ.
Искаше ми се цялото ми внимание да е върху ученика.

Сега обаче се чудя какво да правим newsm78
Вариант 1: 4мата в училището и след като влезем в училището таткото да забавлява девойката. После да я вземем, за да го освободим той да отиде на работа. И остатъка от дена по стария план, но с още едно дете.
Вариант 2: Тати да ни закара и да остане малко с нас, а девойката да е през цялото време с нас. После да я вземем, за да го освободим той да отиде на работа.

# 706
  • София
  • Мнения: 4 578
Desem, аз може малко лаишки, ама да попитам - ние с децата ли ще влезем в час?
 на нас, /2ро/ така и нищо не ни казах на 1та РС Embarassed, за какво ни събраха не е ясно, освен, че ще купуваме униформи за празниците на училището.

# 707
  • Мнения: 5 790
И мен ме вълнува дали ще пуснат родителите в класната стая?
Въобще какъв е реда? Не помня какво беше при нас, беше отдавна. Mr. Green

# 708
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Миналата година се озовах за кратко в една класна стая на първокласници, родителите си бяха вътре с децата. Половината ревяха, всички стискаха камери и фотоапарати, голяма гледка бяха отстрани  Mr. Green

# 709
  • Мнения: 5 790
Е, и ние ще сме гледка. Ама то неизбежно. Mr. Green
Предполагам, че и аз ще си порева порядъчно! Пък за бабата не ми се мисли какво ще е!

# 710
  • Мнения: 2 037
Обикновено като бие звънеца и влизат децата по класове, след известно време отиват и родителите.
Как ни издържат учителите - идея нямам. Simple Smile

Напълно подкрепям Desem, въпреки че анонимността в този форум е някаква химера.
Но все пак нямам желание да улеснявам психопатите с твърдения от типа: Детето ми учи в у-ще Х, то няма мобилен телефон, а между другото свършва часовете в 12.45.
Ами мерси, нама как да стане.

бебо, недей да приемаш нещата лично. Peace

Двете най-зли и лоши същества (не бих ги нарекла хора) познавам от форума.

Значи тук не просто се чете анонимно, тук всичко се проследява и да ви кажа, се използва срещу вас при нужда.
Не е параноя, просто се случи с мен. Peace

# 711
  • София
  • Мнения: 1 287
А ремонт на ДГ от 1.09 - класика в жанра. 4 години го гледам този филм и то с думите "Ако можете задръжте децата вкъщи, ще бъдат сборни, ще мирише на боя..."

На 15.09 родителите влизат с децата в клас. Аз така го помня, в училището на детето така е било миналата година, очаквам и с нас да е така. Не твърдя, че е общовалидно. Надявам се аз да съм с нея на първия учебен ден, дано се получи. За останалата част от деня, честно казано, не съм мислила. Някое културно мероприятие ми се вписва добре. Ще го мисля.

# 712
  • София
  • Мнения: 6 810
Е, аз познавам лично достатъчно хора от форума, на една огромна част имам фейсбук, така че анонимността много отдавна е мираж. А с някой се знаем още от дира, започнахме да бременеем там, а 'добременяхме' в мамата.  Laughing Фоеумски купони и т.нат в последствие.

# 713
  • Мнения: 320
От снощи имаме нов член в семейството, пинчер арлекин
Тази сутрин ни събуди в седем и половина
Ние май се уредихме с будилник Laughing
Честито! Уредили сте се не само с аларма, но и с отличен пазач и верен приятел. Нашата е мини пинчер, черен. На 17 септември ще стане на годинка и пак ще имаме празник - общ, аз съм именничка на този ден Grinning
Мишел - чудесна новина. Занапред все така.
Ние сме в отпуск с таткото и ще я придружим в комплект /без кучо, разбира се/. Не съм от ревливите, даже май спадам към темерутите /изживявам всичко в себе си и не го показвам/. Мъжът ми обаче е от чувствителните и може да се поизпоти от вълнение  Mr. Green.

# 714
  • Мнения: 2 885
Е, аз познавам лично достатъчно хора от форума, на една огромна част имам фейсбук, така че анонимността много отдавна е мираж. А с някой се знаем още от Дира, започнахме да бременеем там, а 'добременяхме' в мамата.  Laughing Форумски купони и т.нат в последствие.

А баш. Макар мен да ме гони яка параноя и не съм аднала много мили момичета от тук /макар да ми се появяват във фейса/. Всичко се знае за всеки........няма как да се скриеш.

# 715
  • Мнения: 10 547
Е, то параноя, параноя, но тук даже на последната страница се споменават съвсем открито училища...

Пали, честито кученце.

# 716
  • София
  • Мнения: 8 322
Каси, всеки сам си знае, аз мога само от собствено име да говоря.

Аз и Фасе бук нЕмам, нЕма и да имам. Embarassed


От 1вия си учебен ден помня, че мама бе с мен в класната стая: ние децата насядали по чинчетата - онези беличките единичните, родителите прави до стената - явно наказани  Mr. Green

# 717
  • Мнения: 2 885
Не намирам за нищо лошо да се споменават училищата. Айде да не изпадаме в крайности....
Имаш ли идея как искам да зная за една българка покрай мен, ей така, една дума да обеля....ама няма. Нц. Нали има и квартални теми, инфо се обменя за един и същ педиатър примерно.

Не съм засичала за цветно фолио. Обаче съм бясна, че нямат тук детски етикети. Mr. Green Само такива белички, чистички, за пощенски пликове. Да взема да стана вносител ли......?! Crazy

Имам снимки от първия учебен ден. Буквара на чина. С бяла панделка, на опашка. Едно ми е притеснено....Много ярък спомен.  Heart Eyes

# 718
  • Мнения: 452
Момичета подготвих новата тема, защото не знам дали ще ми остане време утре, моля като стигнем 50 страници да се прехвърлим на  Новата тема

# 719

Общи условия

Активация на акаунт