Езел / Иийт Озшенер***Ezel / Yiğit Özşener - тема 98 - СЛЕД ФИНАЛА

  • 39 971
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
 Joy Joy Joy Joy Joy

Ники, добре ме нареди.

Значи пуснах сега да гледам отново серията от снощи и някои неща ми се изясниха.
Емка и Бланка, ако са гледали да ме допълват или поправят.

Бащата на Иляс е собственик на автосервиза. Онзи от Аси май е просто майстор там.
Големият брат - Кемал е бил женен за мацката с черната коса / май е и учителка/. Бащата го е запалил по мотокроса и затова сега изпитва такива угризения. Иляс се занимава със същото в името на брат си. Понеже е "майстор" та знае ли се, Joy както се досещате от снощи, мотора му е пълна гробница. Онзи от Аси се опита да му го поправи преди състезанието, но не успя. Имаха и разговор преди това, че му трябва спонсор, ако иска да продължи със спорта. Иляс отиде унил на пистата и там срещна Нимет /още не мога да й чуя името ooooh!/. Тя му даде нейн мотор, за да се състезава. Явно това ще е новата Джавидан
Баръш засега ми е пълна мъгла, освен факта, че бачка на някакъв рибарник  Laughing Как ще го набутат в играта натам не ми е ясно, но ще видим.
Късмет, верно яде яйца, но не видях суджук Mr. Green / снощи мислех че е риба/

Продължавам Peace с гледането. Ако разбера нещо ново ще ви информирам.

# 691
  • Мнения: 234
В игралния филм, мацката беше бременна и като го излови ,че и изневерява го напусна и  след това, бягайки с детето, попадна на втория мъж и той я приюти.Сигурно и тук ще да е нещо подобно, Баръш ще е спасителят в точния момент

# 692
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
Да бе, това ясно, но бащата на Иляс го гледаше много странно, като беше отишъл на рибарника.
Та се чудех защо newsm78 Ма може и да няма конкретна причина.

# 693
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Еййй момиче страхотни сте и голям купон при вас ама някак да следя филма защото аз още съм си на Езел.Сега съм на 15 серия и голямо напрежение в нея и в 14 направо немога да спра да гледам.Така се вълнувам на почти всяка сцена.Много ми стана гадно за сцената с баща му на гробищата.Е Извинете че малко не съм по темата за новия филм ама аз все още си се вълнувам по Езел.А знаете ли дали някой ще превежда този с Баръш и дали ще си има темичка за него.

# 694
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
Ааа, Пипи, при нас основния филм е ЕЗЕЛ  Peace Hug Другото както се досещаш е за запълване на страници Joy

Много се радвам, че ти харесва филма... но то и няма как иначе. Което си е хубаво, хубаво си е.


п.с. Добавка  към Червения пищимал Laughing Не разбирам защо на зетя на Асийе му е толкова важно да я омъжи, но братчето полицай е придърпан за каузата Rolling Eyes

# 695
  • Мнения: 472
На мен пък ми "мирише"на много стойностно дизи.Верно интрига няма засега,но пък ме грабна.
Има нещо магнетично..музиката(е,очакваше се)..освен това,мястото където се снима е много различно,много красиво,моторите..
А и съм сигурна,че веднъж да навлезе по-осезаемо Баръш,ще изнесе половина филм на гръб и ще има много реване.Баръш е много силен образ,макар че всеки момент очаквам да извади патлаците,но явно тук ще е доста различен образ.
Като се преведе (ако решите де),съвсем друго ще бъде.
Хвърлих поглед на Севера и Юга непреведен,не ме грабна..но като го изгледах с превод,вече беше друго нещо.
И въпреки това,Забрадката ме грабна повече..нещо различно и много хубаво ми се струва че ще е .
Аз намирам за правилно решението на Баръш да се насочи към противоположен образ на този,с който блесна,макар че ролята му на Али ще остане знакова все пак!

# 696
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
Ами да ти кажа, Дари, подписвам се с две ръце под поста ти. Сега като го изгледах на спокойствие съм със съвсем ново усещане за филма. Ти си казала доста, няма да се повтаряме, но смятам, че нещата ще станат пърфект, и то много скоро.
Но трябва да призная, че отново е много труден филм за превод. Първо - моторджийските термини ooooh! и второ - доста от героите говорят ужасно. На Баръш репликите ги връщах пет пъти, е нищо не разбрах, но да беше само той, с мед да ги намажеш Sick А онзи ден КОМПАСА / Север Юг/ си го гледах без да се замисля над нищо, може би една-две сцени ме затрудниха.
Тоя пък от Незабравима / годежара Метин / ако го срещна ще го удуша Mr. Green Не е истина, главата ме заболя да се напъвам  Joy

Дизито с превод ще грабне доста хора, но...  Rolling Eyes

Отново да си кажа - камерата е прекрасна  Heart Eyes
Музиката - тоже
Атмосферата ми харесва, въпреки че е доста далеч от стилистиката на Езел.
Битовизмите всъщност не са толкова много, защото те пък ни запознават с останалите персонажи. Дано занапред ни ги спестят съвсем.
Въобще, с право дадох пет серии аванс Joy

п.с. Друго което схванах на второто гледане е, че майсторът от сервиза / пича от Аси/ е влюбен във вдовичката на Кемал.
Усещам, че Иляс не е много "за" да се обвързва с Нимет, пък било и само професионално. Доколкото схванах тя му намери и спонсор, но той не примря от щастие от факта.
Накрая на серията се разбраха, че и двамата са се махнали от домовете си.
На Иляс много му хареса това положение Laughing и полетяха на крилете на любовта, младостта и вятъра  Joy

# 697
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
http://chitanka.info/person/chingiz_ajtmatov

Два романа от Айтматов Peace "Тополчице моя..." го няма обаче Tired

# 698
  • Мнения: 472
Тоя Иляс  гледаше с един кравешки поглед във Века..ако ни четеш,Иляс ефенди сигурна съм,че можеш да си по-секси...а и червена кърпа ти махат...едно рефрешче и от крава на бик,а? Wink

# 699
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
Днес се рових за инфо относно него. Доколкото разбрах и радио водещ Peace
На моменти ми е много симпатичен и по момчешки глупавичък Mr. Green
А иначе е 81-ви набор. 30 години е направил, галиба таз година. Младее, един вид.

# 700
# 701
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
http://www.youtube.com/user/alyazmalimtv

фрагман втори епизод

jap17 , тенкс  Peace

# 702
  • Мнения: 0
Здравейте !  Hug Heart Eyes

Дари , Лакуна  Hug напълно споделям .

Според мен също интересното ще започне след появата на Баръш .  Peace Да се похваля на  Баръш му разбрах репликите . Питаше тоя противен дятка няма ли да ядат риба , а дятката говорещ за мен абсолютно не разбираемо  ,нещо джомолише.  Mr. Green

Снощи се разрових във турските фороми и там очакванията са да се завихри страхотна драма след 4-5 епизод  Peace

# 703
  • ... ъраунд, инсайд, снизу...
  • Мнения: 864
Бе това за рибата още снощи го хванах, но дотам Joy Joy Joy Joy

Даж, а нещо на рейтинги натъкна ли се?  Hug

# 704
  • Мнения: 0
Върнах се  Peace

Ето го рейтинга но нищо немога да разбера , погледниго и ти . На 4 място но май е повторението  Thinking по на долу го има на 10 място  Tired за АВ групата

http://www.ayakligazete.com.tr/haber/12_agustos_pazartesi_ratingler_2011_.htm
За лятото тоя час наистина е ранен .


А това е положението при масата :

       
        HEDEF KITLE (TOTAL)   
S.NO   PROGRAM ADI   KANAL\DEGISKEN   SURE   (r) AMR %   SHR %
1   ARKA SOKAKLAR   KAND   1:39:19   8,10%   24,27%
2   YER GOK ASK   FOX   2:09:00   4,79%   17,36%
3   ARKA SOKAKLAR (OZET.)   KAND   0:43:24   4,07%   13,79%
4   YALANCI BAHAR   STAR   1:31:55   3,52%   10,74%
5   AL YAZMALIM   ATV   1:46:02   3,42%   10,86%
6   DENIZ YILDIZI.   FOX   0:54:30   3,23%   13,94%
7   DINLE SEVGILI   FOX   1:04:38   3,18%   10,00%
8   AL YAZMALIM (TKR)






Общи условия

Активация на акаунт