Шава, рита и расте януарското дете - тема 6

  • 29 754
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 35
Paloma negra ще кажеш ли къде в Бургас има 4д и при кои док си,аз ходя при Ганчев,мн съм доволна
Ще ходя при д-р М.Парушева, която работи в кабинета на д-р Калчева. Peace

# 61
  • Мнения: 120
Бебо честит рожден ден и от мен  smile3525
Благодаря на майката направила тази надявам се все по- весела, засмяна и щастлива нова тема!

Искам да ви попитам за количките и за тези онлайн магазини. Не ви ли се страх да поръчате количка само така от картинка? Ако имат магазин или поне намеря същите модели къде ги продават да отида да "врътна една обиколка" ама така мен специално малко е страх  Cry Вярно е, че цените са атрактивни но пък например това легло което съм си харесала http://www.babyland.bg/%D0%9B%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%BE-%D0%BB%D1% … D1%88%D0%B0/1614/ е с 100 лв по-скъпо от това в Айко. Споделете мнението си моля, за закупуването специално на колички без тест драйв  Grinning

Иначе и аз съм притеснена, че не чувствам бебо в края на 17 седмица съм. Вчера и днес пия кола умишлено но нищо още? Има ли и други останали безчувствени като мен?

# 62
  • Мнения: 105
Браво момичета аз докато се включа и вие сте отворили нова тема вече и сте изписали 5 страници:)

Е вече съм тук и аз, а сега се връщам да ви чета:)

# 63
  • Мнения: X
Благодаря на всички, включили се за питането ми за дуфастона   bouquet
На мен ми е първа бременност и мнооого желана и чакана и имам куп въпроси, които ме тормозят. Как да разпозная движенията на бебчо? Усещам нещо - подобно на газове или все едно имам спазъм или по-силен пулс еднократно, но не знам това от него ли е? Или е плод на въображение... А къде трябва да го усещам - ниско долу, около пъпа? Дано не ви прозвучат глупаво въпросите....
И още - как да разпозная контракциите? Като менструални болки ли са? От време на време усещам тежест ниско долу, но не мога да определя какво точно е. Понякога ме боли по периферията на корема. Знам, че коремът се втвърдява, но при мен особено като се нахраня, доста се опъва и не е мек....
IrkaMisirka, и аз трябва да влизам в 17 г.с. и от желание да започна да усещам бебчето, взех да се притеснявам.

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 15:36 от Анонимен

# 64
  • Мнения: 26
Ирка, такова легло бяхме гледали в Темпо(на кръговото за Надежда). 350 лв. му беше цената и като изработка беше много хубаво. Ние се бяхме спряли на него, но в последствие решихме да е тип кошарка сгъваемо. Така, че ако ти е удобно отиди го виж. Според мен и мъжът ми цената си заслужава  Wink

# 65
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Ирка това легло и аз го гледах преди 2 седмици във Вис виталис,но не помня каква беше цената.Като изработка обаче много ми хареса Peace

# 66
  • Мнения: 239
Аз също се бях спряла на този тип легло, но моя приятелка ме разубеждава и казва, че кошарките били по-удобни. Та за това съм решила да се поразходя и да поразгледам, ама този дъжд ме спря... Сега пак започвам да се приготвям за излизане. (надявам се да не вали повече)

# 67
  • Мнения: 276
IrkaMisirka, малката е с такова легло, доволни сме. Махнали сме кошарката и още си го ползваме. Може да се ползва още доста време, но сега сигурно ще й взема по-голямо легло на нея, пък това ще сглобим за бебока.

Бебо, честит рожден ден! Само здраве, щастие и хубави емоции през идната година.

# 68
  • София
  • Мнения: 364
krasidika,Много неприятно се е получило . Тук обаче държат да разберат има или няма.Абсурдно е някои доктор да каже,Да има,а другия ако не види нищо да прекратят случая.Убедих се сама.Вече ме пращат на второ място и всеки следващ доктор е по-компетентен.Аз знам ,че миомата не е чак толкова опасна и не съм токова притеснена вече.Особенно след като получавам това внимание от страна на докторите.И все пак се надявам да няма никаква миома. Simple Smile

Кора, стискам палци да няма,но дори и да има- явно е толкова малка, че не би трябвало да ти създаде проблем или притеснения.

А  по въпроса с количките, според мен е хубаво да се огледа на място и дори да се пробва дали се побира в багажника на автомобила ви - аз мойта едва я събирам - махам кората....
Важно е също да е маневрена и лека. От опитда кажа, че количките с големи гуми са проходими по труднодостъпни места, но рядко се събират в багажниците на малките коли и в асансьори..

# 69
  • Мнения: 4 864
Здравейте отново!! Благодаря за успокоителните думи относно резус фактора.. Опитвам се да не мисля за отрицателните неща ама те са толкова много в тоя интернет ,че...минава по някоя и друга мисъл в главата ми. Сега мъжът ми ще е отпуска и ще го пратя да си направи изследване за кръвна група и резус фактор. Колкото и да им е странно на докторите, че искам да ги знам съм категорична, че трябва да ги направи... Едва ли отнема повече от 10 мин... Не знам на вас какви изследвания са ви правили, но вече съм в 17 седмица и още не са ми правили изследвания за СПИН и още други, з акоито чета ,че се правят в началото.... Само кръвна група, кръвна картина и урина са ми правили... Не знам аз ли трябва да питам за тия изследвания или те си знаят какво да ми пускат. Имам чувството,че вървя с месец назад Sad А аз няма да знам какво трябва да съм направила при положение,че ми е първа бременност. Сметам утре доста да си разпитам доктора, защото имам чувството,че много ме претъпват- и частния и този от ЖК. Sad А не е като да не съм обиколила половината лекари в града.

Извинете ме за дългия пост, но нещо много се изнервям напоследък как докторите си карат работата през пръсти заради Здравната каса, а ние се оставяме в ръцете им...че и нашите деца също Sad

Иначе за количката- аз няма да я купувам от сайт, просто към момента разглеждам модели. Благодаря на майката, която ми отговори на питането за тази марка... И аз мисля, че трябва да се пробва дали се побира в багажника, защото аз с тая малката кола не знам какво ще побера вътре Simple Smile

Лек и прохладен ден на всички  Hug

# 70
  • Мнения: 21
KAROLA  и аз съм с отрицателен резус фактор, но в 12-та седмица ми взеха кръв и урина... не са  ми казали какво са изследвали но казаха, че ако не ми се обадят по тела всичко е ок. В последствие и  аз се притесних и разпитах и ми казаха 4е изследват за спин, антитела, пълна кръвна и разни др. техни си. Просто и попитай хората ще ти кажцат какво са изследвали

# 71
  • Мнения: 25
Аз пак ще се включа с един въпрос. С таткото обсъждаме креватчетата и стигнахме до малък спор. На мен кошарките ми изглеждат доста по-практички - по-малко място заемат, лесни са за транспортиране и са значително по-евтини. Той пък е твърдо против тях, защото ги намира за нестабилни и мисли че бебето може да обърне кошарката и да се нарани. Какво е вашето мнение?
А относно изследванията - мен пък ми е странно, че не са ми изследвали желязо, особено като ми е малко нисък хемоглобина и еритроцитите. Разбрах че трябвало и някакъв тазов диаметър да се мери, а мен досега такова нещо не са ми мерили. Но те са лекарите - тяхна работа е да преценят какво трябва или не трябва. Може би следващия път ще го направят.
Приятна вечер на всички - тази нощ поне ще се наспим на хладничко Simple Smile

# 72
  • Мнения: 40
Как да разпозная движенията на бебчо? ...
И още - как да разпозная контракциите? ...
Разбирам притесненията ти, но както и да ти го обясняват, няма да разбереш нищо, докато не усетиш бебето или контракциите. И двете усещания няма как да ги сбъркаш, просто ще разбереш. Подготвителните контракции са точно като изтръпване и втвърдяване на корема, те нямат нищо общо с родилните. А първото ми бебе го усетих чак към 20-та седмица.

Аз пак ще се включа с един въпрос. С таткото обсъждаме креватчетата и стигнахме до малък спор. На мен кошарките ми изглеждат доста по-практички - по-малко място заемат, лесни са за транспортиране и са значително по-евтини. Той пък е твърдо против тях, защото ги намира за нестабилни и мисли че бебето може да обърне кошарката и да се нарани. Какво е вашето мнение?
Ние имаме и кошарка, и дървено легло и честно да ти кажа, прав е мъжът ти за нестабилността. Чак да се обърне - няма, но нашата се разкриви зловещо и не става за спане изобщо.

Много пишете, не съм изчела още предишната тема... При мен нищо ново. Чакам с нетърпение феталната на 18-ти.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 197
IrkaMisirka  има фактори който влияят на това кога ще усетиш бебето. с първата бременност бях доста пълна и с предна плацента + първа бременност = усетих го чак към 20 седмица. Peace а за количките от нета - ние сме с такава, но аз бях разгледала всевъзможни в онлайн магазините, тези който ми хванаха окото намерих да пробвам и на живо - с много обикаляне, но си струва! така на база на видяното и почувстваното си харесах количка, която в последствие взех от интернет с 150 лева по евтино от колкото в магазина където я гледах Peace отнема време, но си струва Peace
хубавичка възможно е и бебето да усещаш Peace за контракции е по - добре да не усещаш. да усеща се като тежест ниско долу, а ако си легнала направо на допир усещаш топка. това по принцип е нормално през цялата бременност и все пак особено ако има дори и лека болка си е хубаво да се посъветваш с доктор Peace
mariqrousse нямам опит със сглобяемите кошарки една приятелка с такава ме посъветва че са неудобни от към обслужване на бебето - за всяко подаване да биберон/ залагалка трябва да ставаш и да се пресягаш над леглото, докато при тези с решетките поне това можеш да си спестиш Peace

# 74
  • Мнения: 5 401
Ей ме на и мен в новата тема, аха-аха да попиша в старата и то свършило.  Grinning

Шоки, ти хубаво си харесала това Бертони, ама да ти кажа, че е бая чупливо. Ползвах тази количка няколко месеца, докато ми я откраднаха, и за този къс период се счупи едно от колелетата, а на моя приятелка освен тази радост, й се изкриви оста от често сгъване в багажника.  ooooh! Иначе количката е много удобна - лека, с голям багажник, маневрена, но втори път не бих си я купила.

Аз съм в драма за моята количка, ама друг път ще ви разкажа, че само се лашкам от едната крайност в другата. На ФМ съм чак на 26-ти и се надявам да се потвърди моята интимна мисъл за момиче (със сини очи, обаче!).

И аз усещам бебето много рядко и много лекичко. Миналата седмица се бях шашнала, че нещо става, но се оказа, че нищо не става, освен това, че бебето си расте, а аз съм куха (б)лейка.  Whistling

Зачетох ви, че за шишета, води и кърмене в първите дни сте обсъждали. Ще опитам съвсем накратко да обясня защо единственото, което ви е необходимо е едно или две бебета, малко информация и подкрепа, както и много кърмене.  Simple Smile

Кърмата е жива течност, която непрекъснато променя състава си, но като цяло тя съдържа 80-85% вода. Предното мляко, което слиза още в началото на сукане, е воднисто и то задоволява изцяло нуждата на бебето от течности и утолява жаждата му. Така, дори и летни бебета нямат никаква нужда от прием на вода. Докато бебето изсуква предното мляко, гърдите започват да произвеждат задното, което е мазно и отговорно за наддаването на детето. То може да слиза на няколко порции. Т.е. кърмата се образува по време на кърмене и се регулира от бебето.

Ако майката кърми изключително (без вода, без чай, без АМ) и на поискване (тогава, когато бебето прояви още първите сигнали за глад), за бебето няма никаква опасност от обезводняване или гладуване. Водата, както и другите допълнителни течности, могат да напълнят миниатюрното бебешко стомахче (по-малко и от черешка през първите дни) и да му създадат илюзия за ситост, като в същото време буквално крадат от възможността да се нахрани с кърма, да стимулира млякото и да наддава добре. Същото прави и биберон-залъгалката - задоволява изкуствения рефлекс на бебето и може да обърка засукването и наддаването.

krasidika беше споменала, че противно на митовете, след известно време хранене от шише, бебето е засукало успешно от гърда. Всъщност никой не казва, че 100% бебето ще се отбие, ако бъде хранено от шише, но вероятността това да се случи не е малка и ако можем, е хубаво да не я пренебрегваме. Иначе мисля ви разказвах как бебе, което консултирах 8-9 месеца отказваше да суче, майката цедеше и изведнъж ни в клин, ни в ръкав засука! Бебетата са най-различни, така че е хубаво да не ги вкарваме в рамки, норми и стандарти. Но пък е добре да знаем от какво да се "пазим" и как да преодолеем проблема.  Wink

Също krasidika е споделила, че кърмата е слязла след 3-тия ден. Уви, лошата практика в нашите болници създават подобни предпоставки. В повечето случаи бебето е отделено от майката (дори здраво, доносено новородено), добре нахранено с АМ и/или й се носи в определени часове, когато тя може да не успее да го накърми. Да не говорим колко информация получават младите майки за кърмене и каква!  ooooh! Та, на кратко уж: тялото получава сигнал да започне да секретира коластра веднага щом се отдели плацентата. Затова новородено бебе е в състояние да засуче и да "повика" млякото още през първия час от раждането си. Колкото по-често бебето има достъп до гърда, толкова по-бързо коластрата ще слезе и ще се установи образуване на определено количество. И съответно, обратното. В много редки случаи може да има някакви проблеми с по-късно слизане, които не зависят нито от майката, нито от бебето.

Хубава вечер на всички, макар и дъждовностудена!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт