Моята любов - книгата.

  • 3 725
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 210
Чудесна тема, поздравления   bouquet!
Гласувах с "Чета по един час на ден", но откакто не работя, чета и по много повече.
Това е моята любов, страст и мания  Laughing! Винаги съм обичала да го правя, доставя ми огромно удоволствие.
Като дете мама понякога ми казваше "Еех, пак си хванала книгата, защо не излезеш да поиграеш с другите деца". Е, когато пораснах и започнах да излизам пееше друга песен  Laughing.
Пътувам с колата, но ми се е случвало 1-2 пъти в ужасни задръствания да вадя книгата и да се опитвам да не губя ценно време и да си дочитам  ooooh!, но всъщност това е опасно и бързо се отучих да го правя.
Чета, когато ям... Научих се да чета и да гледам телевизия едновременно. Поседна ли вечер на дивана, някак си не се чувствам пълноценно, ако някоя книга не е около мен. Не ми пречи да слушам и музика, докато чета.
Обожавам книги на хартия, но в последните години чета и електронни (на компютъра или ПСП-то) - удоволствието ми не е по-малко.
Днес е щастливият ми ден, защото разбрах, че е пристигнал дългоочаквания ми Киндъл. Това е сигурно третата тема, в която го споделям и отделно го раздухах на всички близки и приятели.
Имам си няколко приятелки (включително и от форума), с които така хубаво си говорим за книги, че можем да прекараме часове в приятни разговори, без да усетим как е минало времето.
На компютъра имам списък с книгите, за които съм прочела или получила позитивни отзиви.
Еха, много дълго стана! Мога и още да пиша, но детето чака гладно  Mr. Green, така че си запазвам правото да се включа по-късно пак  Hug.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 839
Отговорих по 1 час, но понякога е и по-малко, заради грижите около детето. Успявам да чета само, когато сме навън на разходка.
Поначало съм на фази - имало е време, в което съм чела почти по цял ден или цяла нощ, имало е доста дълги периоди, в които не съм чела нищо  Confused
Не мога да чета и да гледам телевизия като Вени, ужасно се разсейвам.

А надничате ли към заглавието на книгата, ако някой до вас си чете нещо ? Аз съм страшно любопитна  Flutter

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 20:08 от catwalk

# 17
  • София
  • Мнения: 6 210
А надничате ли към заглавието на книгата, ако някой до вас си чете нещо ? Аз съм страшно любопитна  Flutter
О, да! Включително и на плаж, докато сме на морето. По другите теми чета как бройкат дали народа е епилиран, дали децата пишкат по пясъка и кой къде си бодва чадъра, а аз маркирам книгите, които хората четат  Joy.

# 18
  • Мнения: 3 634
А надничате ли към заглавието на книгата, ако някой до вас си чете нещо ?
Задължително, даже се опитвам и да чета!

Включително и на плаж, докато сме на морето.

Миналата година когато бях на море всички жени независимо от националаността четяхме Мъжът на най-добрата ми приятелка. Минава някой покрай теб, поглежда ти в ръцете и ти в неговите и изухваме в смях. Тази година ще съм инкогнито защото съм с Kindle.  Mr. Green

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Чета около два часа на ден, грубо сметнато, често отиват към три.
Имам книга във всяка чанта и така навън сама си се изненадвам приятно, защото забравям какво точно съм пуснала в точно тази чанта.  Joy
У дома телевизия не гледаме, така че ето ти още спестено време за четене. Отскоро и аз минах на "киндъл", въпреки, че не обичам електронните джаджи и нововъведения.
През седмицата чета на английски и руски (предпочитам книгите в оригинал), през уикендите преводна литература от други езици.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И аз отговорих с "чета по 1 час на ден", но понякога е и повече.

От дете чета много. Вкъщи имаме голяма библиотека от дядо ми и баща ми. Непрекъснато всички около мен четяха. В детската стая имахме своя библиотека и сега същото съм направила и аз в стаята на моите деца. Купувам много книги, защото просто съм пристрастена. Никъде не тръгвам без книга, а на почивка просто става страшно.  Laughing Чета навсякъде - на масата, когато се случва да се храня сама /което е отвратителен навик/; в тоалетната; докато "гледам" телевизия; преди да заспя... Винаги, когато мога. Не обичам да чета от монитор - трудно ми е, а и това да държиш книга в ръка е такова чудно усещане, че не мога да го заменя с нищо друго. Имам няколко свалени книги, опитвала съм да чета и он-лайн така да се каже - не, не ми допада. Никога не оставам без книга. След като свърша една, веднага започвам следващата. Не мога да остана без поне 3-4 нови, чакащи ме книги  на нощното шкафче. Обожавам да вися по книжарниците и да купувам нови книги. Това занимание ми е любимо и защото ми навява спомени за скъпи за мен хора и някак ме откъсва от всичко, което ме натоварва напоследък.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 210
Миналата година когато бях на море всички жени независимо от националаността четяхме Мъжът на най-добрата ми приятелка. Минава някой покрай теб, поглежда ти в ръцете и ти в неговите и изухваме в смях.
Открих я в читанката и мисля да я сложа на Киндълчето. Изглежда напълно подходяща за плажно четиво  Laughing.

А четете ли по няколко книги едновременно? Аз много често го правя и изобщо не ми пречи, даже ме разнообразява, ако мога така да се изразя.

# 22
  • Мнения: 4 070
Аз не чета никога по 2 книги и никога не чета от нета книги- обожавам книгата като вещ и изключително много се дразня на измачкани книги ...

# 23
  • Мнения: 3 634
А четете ли по няколко книги едновременно?

Да, ако са различни жанрове не ми пречи.

Тази тема нещо като отчетна на тема книги ли е? Харесва ми!  Flutter

# 24
  • Мнения: 382
Не си спомням някога да съм чела по няколко книги едновременно. Може би ми се иска, когато чета една книга (дори да ми харесва), а гледам привлекателната купчина, която ме чака. Но винаги се концентрирам в книгата, която чета в момента. Синът ми обаче съм виждала и с три книги. Примерно едната роман, другата енциклопедия и някаква забавна (например от поредицата "Жестоката математика") или друга комбинация.  За мен максимумът е бил роман + прелистване на енциклопедия, но не повече...
Не мога да чета и на плаж - максимум по няколко странички, предпочитам да гледам морето и да "дишам" лятото пълноценно Wink .
Любимото ми място за четене през топлите месеци е на слънчевата тераса с изглед към задна уличка с много зеленина. През зимата – след като заспят всички – на тишина в уютната кухня . От малък синът ми си носи книги, когато пътуваме или чакаме някъде, едва наскоро започнах и аз да правя така. Но го правя само за да не се изнервям от чакането, иначе предпочитам на спокойствие у дома.

# 25
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
"чета поне 1 час на ден"
Не, не чета по 2 книги едновременно.
Гледам ТВ и чета книга (на рекламите спирам звука и чета)
Да, постоянно надничам какво четат хората около мен.
Много хора окло мен ми се подиграват. Постоянно разнасям книги на някой. Багажника на колата ми е пълен с книги. Част от шкафовете ми в офиса - също. Има книги, които съм купувала, не са ми харесали и са останали така, но никога не бих се разделила с тях.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Чета по няколко книги, да. Случва се, но рядко. Усетила съм, че когато съм в по-особено състояние на духа правя така - подхващам по 3-4 книги. Просто се нахвърлям на книгите. Но, пак казвам, товасе случва много рядко.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 210
Да, Октопод, имах предвид точно различни жанрове  Peace.
И аз се наслаждавам на удоволствието да чакам някъде нещо, когато съм с книга. Три пъти в седмицата водя детето на футбол и го чакам на стадиона поне по един час. Понякога ми се е случвало така да се вглъбя в четенето, че като дотича и ме попита "Мамо, видя ли какъв гол вкарах?", съм послъгвала с положителен отговор  Blush.
gundie, виж колко сме различни хората  Hug. Като видя поизмачкана книга, първата ми мисъл обикновено е "Хмм, сигурно е много интересна и много четена, за да се измачка толкова".
Но всъщност много пазя книги, особено ако съм ги взела от приятел. Колкото и да обичам да ям и чета едновременно  Embarassed, винаги, винаги внимавам да не изцапам!
cikoni, и аз съм така. Багажникът ми е по-зареден от кварталната библиотека!

# 28
  • Мнения: 3 634
И в тази тема се убеждавам, че съм сред малкото четящи, които презират книгите. Рядко купувам и в повечето случаи ги подарявам веднага след прочитането. Ако дойде някой у нас ще каже, че не сме прочели нищо в живота си освен детски книжки.  Mr. Green

От дете си мечтаех за електронен четец, а сега пък чакам бг-издателствата да започнат да предлагат повече е-книги.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хубава тема се е получила!

И аз обичам да чета.
Допреди няколко години като че ли нямах такова настървение. Преди четях, но някак доста малко.
Случи се да започна една работа, която имаше натоварване само в определени дни и часове, а през другото време ... без нет, без приказки с колеги, без излизане от офиса и ... така реших да не скучая... Embarassed Че като се почна, първо с по-леките книжки на Кинсела, после нямаше спиране. Открих "Предай нататък книга" и така.
И сега чета навсякъде, в ГТ, навън, когато децата играят, сутрин, когато пия кафе, на плажа, вечер преди заспиване ритуално и заедно с децата лягаме всеки с по една книга. И аз нося в чантата си книга, но винаги е една и съща. Повече от една книга ми се е случвало много рядко да чета.
След месец и нещо и аз чакам да ми донесат четец, и аз ще се радвам като малко дете на любима играчка.

Общи условия

Активация на акаунт