Бебоци с двойни имена

  • 28 696
  • 235
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 399
Мисля,мисля и установих,че познавам лично само едно дете с двойно име Дея-Мария! Simple Smile
Сестричката й е с по-странно име. Дея-Мария си е чудесно.
Тази,която познавам няма сестричка. Wink Иначе Дея-Мария е готино! Peace

# 16
  • Мнения: 4 555
Хм, мислех, че имаш предвид форумската Дея-Мария. Сестричката е Тея-Констанс Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 15
На мен само ми е интересно един ден децата на сина ми (дай Боже) какво бащино име ще носят след като той е с две имена.  Shocked  Mr. Green Макарче до тогава все ще се е наложило изменение на закона заради зачестили такива случи  Grinning Joy

# 18
  • Мнения: 399
Хм, мислех, че имаш предвид форумската Дея-Мария. Сестричката е Тея-Констанс Rolling Eyes
Laughing И тази госпожица е от тук,от отчетна на синът ми по-точно. Wink
И Тея-Констанс е яко! Peace
Познавам задочно и една Ана-Мария(пак от тук),която има 2 сестрички,но те не са с двойни имена. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 97
Аз пък познавам задочно една Мария-Магдалена. Много хубаво име, макар и дъщеря на човек, когото ненавиждам!

# 20
  • Мнения: 66
Нищо интересно при мен - Ана- Мария
Тея- Констанс много сладурско.

# 21
  • София
  • Мнения: 291
Имам племенница, която се казва Мария - Филипа.
Кръстена е на баба си Филипка и на Дева Мария, защото е родена на връх празника Света Богородица.
Заради претенциозната й майка, цялата рода се обръщаме към нея винаги и с двете имена.   ooooh!
Бих казала, че това ми е леко досадно, лично на мен.
Само въпросната баба Филипка в знак на протест вероятно, единствена смее да я нарича "Маре".
За див ужас на майката ...   Joy
 

# 22
  • Мнения: 66
 Joy
Филипа е готино. Ама и бабата си я бива, впрочем, защо недоволства?

# 23
  • София
  • Мнения: 291
Защото името не е само Филипа, ами е "прикачено" и Мария.   Crossing Arms
Поне Филипа да беше първо ...   Joy

# 24
  • Мнения: 66
Скица, и това 'Маре'

# 25
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Мислих, мислих, хора с двойно име познавам Ана-Мария, класика, и Весела-Патриша. Не броя испанци, англичани, холандци, германци и т.н., които познавам ,те всички са с две първи имена, някои са и с по три, може би си заслужава да спомена дъщерята на едни приятели холандци, която се казва Айша Ашанти. В Сопот пък знам, че се подвизава момченце Кристофър-Рангел. В детската градина на майка ми има Анастасия-Габриела, на която учителките на галено казват Ани-Габи. В отчетната на сина ми, освен той, с двойни имена са Изабела Жулиета, Ралина-Виа, Кера-Тамара. Имаме си и Ноела Анаис и Зара Вивиан, но техните татковци са американци и се използва предимно едното име, доколкото знам.

# 26
  • Мнения: 399
Мария-Филипа ми харесва...бабето ме разсмя с това "Маре!"!  Laughing Моя гинеколог ме нарича "Маре" ...иде ми да го утрепя,ама е такъв огромен нежен мечок,че смея ли да не му простя...   Laughing
Вчера попаднах на Мария-Белослава.

# 27
  • Мнения: 181
Моята племенница се казва Ева-Марина.Като питат как се казва,казват и двете имена,но иначе за нас си е само Ева.
Знам за една Никол-Валери и Анна-Виктория,на която на галено й казват Айви.За мен лично това е по-удачен вариант...Ако кръстиш детето си с двойно име,то галеното(ако има начин) да е някаква комбинация от двете имена...Иначе се губи смисъла,защото много малко от хората с двойни имена се представят и с двете си имена.Има едно момиченце на 7год.,съседче ни е и винаги се е представяла като Магдалена или Маги,скоро разбрах,че всъщност е Мария-Магдалена.
Познавам и едно бебе,което се казва Ливия-Йоана,казват й Йоли на галено,ама се губи смисъла на първото име,което на мен много ми харесва-Ливия.

# 28
  • Мнения: 399
Йоана-Ливия ми е по-лесно за произнасяне,отколкото Ливия-Йоана  Rolling Eyes
Сетих за дъщерята на една колежка Виктория-Мария...и тук обратното ми е по-благозвучно.

# 29
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Аз специално не съм кръстила с двойно име, за да се произнасят винаги и навсякъде и двете имена, аз си знам, че носи и двете, и защо, както и той ще знае, така че въпреки, че Симон Мартин в повечето случаи е Марти, на мен не ми се губи смисъла.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт