Юлчето пристъпва с радост – заредено с нова пакост!

  • 30 860
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • в Кошера
  • Мнения: 2 220
Kosty, далече съм от мисълта за спор  Peace
Просто написаното от теб ми се стори крайно (и не само на мен, погледни  Wink) ОК, имаш защо да се тревожиш, но аз или другите тук няма как да знаем това и непременно да сме съгласни с написаното  Peace

# 46
  • Мнения: 7 420
.........Аз няма да цитирам статии или лекарски заключения, за съжаление имам жив пример. Както и да е...

  Верно ли? Това е ужасно!  Shocked

sandra78,и моята Юлия е опитвала мед преди 1 годинка благодарение на батко си.  Crazy

 С редовното даване ще изчакам наистина,като Кости.Но не само заради ботулизма .А и заради алергиите,и евентуалното присъствие на захар или антибиотици...
   Нямаме сигурен източник на мед за съжаление..... Confused

# 47
  • Мнения: 165
само ще се запиша да ви следя,много интересни теми дискутирате.но нямам време да пиша.
само ще споделя ,че вече вървим Grinning,ако ми остане тези дни време ще гледам да се включа Hug

# 48
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
за заспиването  Peace винаги е заспивал сам в леглото - оставям го, заиграва се и заспива или с шише  newsm78

# 49
  • Burgas
  • Мнения: 33
Здравейте,

от седмица не съм се включвала и вие обсъждате толкова много неща.
Заспване - на голямото легло с шише в ръка, после си го гушвам и заспива, и както беше нописала Cvetulka -щом заспи сериозно го мятам в неговото креватче.
за храненето - сутрин в колкото се събуди-7-8-9, към обяд 12 основното от млечната кухня, към 16 супата от кухнята, към 19 плод и в 21 млякото. това е само примерно. Обикновено след като се е нахранил за обяд слиза долу с майка ми и баща ми и опитва и от тяхната манджа. Общо взето е като прахосмукачка. Мине ли поркрай храна - трябва да я пробва.
ваксините - оставям педиатърката да ги прави по графика и се моля на господ да не се обърка нещо.
водата - от няколко месеца е само бутилирана изворна. не преварявам мече

хубав неделен ден

P.S. Имайте ме предвид за срещата на бургаските майки. Аз съм в поморие но ще се постарая да измисля нещо.

# 50
  • Мнения: 18
Здравейте  bouquet
И ние се приспиваме вечер на спалнята , когато заспи го местя.После към 12-1ч задължително се буди да го взема при нас.Много лош навик съм му създала,но...на мен засега ми е по-добре така,а и той спинка по-спокойно.Ще видим как ще го гоним после.
Вода давам изворна на Девин,а когато забравя и чешмяна давам.И двете ги преварявам по навик.
Мед имам сигурен,но вече 2 седмици немога да се наема да му дам.Все изчаквам.
Ваксините сме поставили всички по схема.
Дрешките ги пера отделно.Позволявала съм си само чаршафче или хавлийка да сложа със наши,но при положение,че няма бельо.Мисля така да продължавам. Peace
Вече започвам да намразвам неделите.Вярно,че татито си е вкъщи и се занимава с малчо,но аз цял ден пера,простирам,чистя готвя...че цяла седмица карам отгоре отгоре.
Хубав ден!

# 51
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Я да драсна и аз някой ред набързо.
Мляко съм давала (нямаше реакции, но ще изчакам с редовната му консумация, а и Алекси не го одобри особено  newsm78).
Мед - засега ще се въздържа. Не е жизнено необходим, така че...
Приспиване - както дойде. детегледачката го приспива в количката. Баща му и баба му на ръце. Аз обикновено докато го кърмя или го изморявам с игра и той заспива.
Ваксини - слагаме ги, страх ме е, но смятам, че така е редно. Винаги ще си имам едно на ум, но така преценихме с баща му  Peace
Пране - само първите месеци перях отделно. Сега въртя всичко смесено  Mr. Green
Вода - само преварена  Peace Изворна му предложих 1-2 пъти, но не я одобри  newsm78
Сокчета и други течности пие много рядко. Понякога пийва малко айран ако си има компания  Laughing
Храни, които сме включили - яде си всичко, но избягвам вредните неща като шоколад (не смятаме да му даваме да опита до към втората годинка поне), зрънчо, пържено, пикантно, близалки (не мога да възприема да му дам такава все още). Един път яде кекс в морската градина, една баба носеше на внучето си и той зяпна и му дадоха и на него  hahaha Сладолед и всякакви подобни сладка също не давам.
Намазани филийки - как ги давате? Аз пробвах, ама Алекси не ги одобрява. Предпочита по-мокра храна  Laughing

# 52
  • Мнения: 366
Здравейте и от нас в новата тема  Hug

След 15-дневно скитане се прибрахме в Сф., но се натръшкахме и тримата болни. Някакъв вирус с повръщате, р-во и Т караме и тримата, като малкия го изкара най-леко. Сега само аз останах болничка и утре как ще се оправям сама с него не знам  ooooh!
В сряда трябва да слагаме ваксината за шарка, но мисля да я отложа, предвид това, че всички сме болни...вие какво ще кажете?

# 53
  • Мнения: 0
ЗА ФИЛИЙКИТЕ-намазвам я ,отделям кората и нарязвам на пар4енца /един ред на ширина на 4 пар4ета/,ако е солена давам с  нарязан на дребно домат или настъргана на ситно крастави4ка ,а тези  с меда давам с води4ка на поискване.
 ЗА ЗАСПИВАНЕТО-от самото на4ало заспива сама в креват4ето си,дори и другаде да се наложи да заспи ,винаги сама.,,дресирах,, я така защото първото ми дете заспиваше само на ръце /така го нау4и моята мама/ и понеже много ми тежеше преспиването от този вид,реших 4е Рая няма да заспива така Simple Smile

# 54
  • Мнения: 372
За заспиването - не мисля, че има начин да се "дресира" детето. Някои си заспиват сами, други не могат.
Габи първите 3 месеца заспиваше сама в креватчето си, денем спеше много малко, караше много силни колики. Като стана на 3 месеца почна да реве като обезумяла само като понечим да я сложим в креватчето, чак се захласваше... та оттогава до сега е така. И става по-зле, вече много трудно успявам да я прилъжа да дремне 40 мин денем и това ѝ е съня, а нощем спи от 21 до към 6 с поне 2-3 събуждания и приспивания. Просто вече си осъзнава и я е страх.

Данито - няма къде да избяга ваксината, гледай да сте напълно здрави всички преди да я сложите. Явно сте хванали гадния летен вирус.

За меда не се стряскайте толкова - нашите майки са топили бибероните в мед  Hug Аз също не смятам скоро да давам, но иначе от нашите манджички си похапва почти всичко, гледам просто да готвя неща, които стават и за нея, защото иска да опита. Друг е въпроса, че напоследък сме минали на строга доматена диета и всичко, което не е доматче се мята гневно надалеч  Crazy

# 55
  • Мнения: 7 420
........... напоследък сме минали на строга доматена диета и всичко, което не е доматче се мята гневно надалеч  Crazy
      hahaha
      Юлия и тя обожава домати и въобще всякакви червени плодове и зеленчуци.  Simple Smile Ама това вашето си е страст направо!  Laughing
     
Дани,дано се оправите по-бързо.  Hug Ще отложите ваксината,ако се налага.Не мисля,че това ще е проблем.

Филийките....давам понякога само препечени с кашкавал.Нищо не мажа по тях. Rolling Eyes

# 56
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Към работещите майки - има ли някаква промяна в дечицата ви? Аз се чувствам силно наранена и изключително безполезна като майка днес. Тази вечер детенцето ми не искаше да дойде при мен, а напираше да отиде при баба си  #Cussing out Такава силан омраза изпитах към тази жена  Embarassed Но, всъщност виновната съм аз. Явно не успявам да отделя достаъчно време за детето си и затова то предпочита да е с някой друг. Напоследък тя прекарва повече време с него, а аз не мога да си позволя да сменям работа (дори не знам до кога)  ooooh! Тя и без това ме вбесява откакто се е родил, защото се държи все едно е нейно, а не мое дете, а сега и Алекси явно започва да възприема нещата по този начин  Cry Хубаво се наревах. Няма такава болка просто, много ми е мъчно...Искам да съм близка с детето си, а трябва и да работя. Сигурно много от вас ще кажат, че сама съм си виновна и ще са прави  Cry Но просто трябва да работя, а не мога да си позволя смяна на работата скоро, защото сменяме и квартирата и наеми и сметки дължим всеки месец, а сега се намира трудно добра работа  Rolling Eyes Какво да направя? Как да не изгубя детето си? Не стига че съм на работа, ами като се върна и хуквам да готвя, това да оправя, онова да оправя и времето ми с него съвсем се редуцира  #2gunfire Дано съумея да отделям повече време. Ще готвя след като заспи, сутрин може би ще трябва да ставам по-рано за да му приготвя закуската и като се събуди докато тръгна на работа да си поигравам повече с него  Rolling Eyes Не знам какво да направя. Първосигнално ми се ще да забраня на свекърва ми да идва и да го доближава, но мен ме няма по цял ден, а тя като дойде е човека, който след мен и баща му е най-близък и ...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Извинявам се, напоследък само се оплаквам, но много ми е тежко. Явно съм много лоша майка, щом детето ми предпочита друг пред мен  Cry

Последна редакция: нд, 14 авг 2011, 22:41 от cvetulka

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 380
O, мила, скъпа Цвети  Hug Имаш нужда просто от прегръдка и разбиране от някой близък до теб  Hug Не се вкарвай в такъв филм-безполезна майка, не си насочвай енергията към неразбирателство със свекървата, и не се и обвинявай  Hug Ще видиш, всичко ще се нареди, сега просто е напрегнат период за теб-мисли позитивно, колкото и трудно да ти е. И повярвай- няма даже мъничка вероятност да си лоша и безполезна майка за детето си. Нали казват, че живота е като зебра-черна ивица, бяла ивица-и това ще отмине, оставяйки след себе си само твоите стихове за трудностите и преодоляването им, нали обикновенно когато е най-трудно, се раждат най-красивите творби  Heart Eyes Надявам се да се видим и с теб тази седмица на срещата, че мн. мога да пиша, ама ме вика Аля-тя пък почна по 5-6 пъти на нощ да се събужда  #Crazy
Бургаски мами и Диване-кога да направим срещата?

# 58
  • Мнения: X
Бургаски мами и Диване-кога да направим срещата?

Петък, събота, неделя, понеделник, вторник, сряда... Grinning
Зависи колко са работещите и дали им е по-удобно след работа или в почивен ден. Simple Smile)) В четвъртък се прибираме. Аз лично, предпочитам среща след 17ч... Това пък не значи, че няма да дойдем, ако е по-рано. Ако някой се заеме с организацията, ще е супер!

Аз днес каталясах. Гоних с фотоапарата двама страхотни бандита на по 4 години, за 40 минути ми взеха здравето...  hahaha

Мая е странна, явно климатът ѝ повлия. Хич не иска да яде, прави ми разни физиономии... Ще я чакам да огладнее...  Laughing

# 59
  • Мнения: 1 107
Добро утро, момичета morning
Днес е Богородица! Честит празник на всички,които носят хубавото име Мария и всичките му производни!!!

И моята щерка празнува, че се води кръстена на баба Марианна.

Селме за съжаление е вярно. Но когато господ ти отнеме нещо, после ти го връща в двойна доза. Вярвам в това Hug

Tyra права си, няма как да знаете. Друг път ще се опитам да не реагирам така емоционално Peace

Общи условия

Активация на акаунт