Юлчето пристъпва с радост – заредено с нова пакост!

  • 30 846
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 418
  Кирова,все-още не давам прясно мляко....
  Но като почна,ще ползвам от пълномаслените Верея или Пършевица.

# 31
  • Мнения: 2 011
Добро утро.  Grinning

Прясно мляко не давам още. Към 2 годинки смятам да дам(за пиене).

Дрешките от самото начало пера заедно с нашите.

Вода давам изворна. Не преварявам.

Храненето е 4 пъти на ден твърда храна. Междинни хапвания на плодове. 2-3 пъти кърмене. Хапва стабилно, налага се аз да ограничавам. Види ли храна, започва да пищи и посяга. Минем ли покрай сергия за плодове и зеленчуци, пощръклява.  ooooh!  А другото дете ми е тооолкова злоядо... пълна противоположност.

Ваксини слагам. Преди две години и аз се бях завъртяла в този филм като Евита72. Колкото повече четях, толкова повече се обърквах и страхувах. Диването е напълно права - невежите живеят по-добре от знаещите. Аз за моите деца реших.  Peace

# 32
  • Мнения: 60
Привет   food010
Водата още я преварявам, но навън съм давала и минерална.
Прясно мляко не пие,но съм му давала да опита.
Дрехите отдавна ги пера с нашите.

А как се приспивате? Ние сме още на ръце  ooooh!

# 33
  • Мнения: 1
Аз да се оплача от ВиК, тези гадове ни спряха водата снощи в 22:00, появиха се днес в 09:30 за ремонт, направиха дупката(с машина естествено) и сега си почиват на сянка, кога ли смята да ги осени за какво са тук, все още не е ясно, а кога ще имаме вода това е голямо неизвестно, времето за ремонт клони към 2 почивни дни. Тази дупка периодично си я разкопават, явно са си майстори хората, грижат се да не остават без работа, закрепят положението да издържи 1-2 месеца, така де няма да си губят работата заради свестни ремонти  Crossing Arms

Прясно мляко избягвам да давам дори на баткото, защо да давам прясно като има кисело, те и децата си го предпочитат киселото. За минерална вода им е още рано на децата, след 5-6г. възраст, сега давам изворна на Девин.
Ради е с режим на яслата, нали другия месец, живот и здраве, ще е на ясла:
  8:00 - закуска 200ml (попара, елда със сирене, кус-кус със кашкавал и шунка ...)
12:00 - обяд     250ml (готвена храна - всичко, което ядем ние)
16:00 - десерт  200ml (кисели, ов.ядки, кис.мляко с бисквити, бискв.торта ...)
19:00 - вечеря  250ml (обикновено е супа)

Дрехите пера с нашите от самото начало.
За дивотиите на децата, при положение, че имам две малки момченца в къщи белите въобще не ми правят впечатление, дори не ми се налага да дишам  Heart Eyes, за мен е важно да е обезопасено, но това не попречи на баткото преди два дни да си спука главата и да се хвали с това си постижение, важното е да са щастливи и спокойни Party  Laughing  Mr. Green дивотията им ще става все по-голяма

Ваксини слагам.

# 34
  • Мнения: 1 107
Водата вече 2-3 месеца не я преварявам. И аз не бих дала минерална, най-добре чешмяна Peace
Прясно мляко все още не съм й давала, но е пила. Моята прекрасна свеки, която е изгледала 4 деца и се смята за спец, си позволява доста неща. #2gunfire Де да беше само млякото  ooooh!
И дрешките пера заедно от преди 2-3 месеца. Казаха ми, че не е правилно, но пък това е вода, пера на 90 градуса, не виждам нищо притеснително Thinking
Не знам по колко пъти на ден яде. Постоянно дъвче нещо, приоритет имат доматите, краставиците и сиренето. Бих обобщила 5 основни хапвания, мисля, плюс сутрин и вечер мляко.
За приспиването и аз щях да питам. На обяд заспива само в количката, а вечер е прекалено уморена и към 9:30 заспива в ръцете ми, докато още си пие млякото.
Ваксини слагам.

ВиК кога са си вършили работата! ТиНе няма смисъл да им се ядосваш Hug Пази си нервите за твоите беляджии.

sandra78 от кога даваш мед? До 1 годинка е абсолютно забранено. Абсолютно вреден за бебета, може да доведе до смърт. Аз бих дала след 2г6м  Peace И мога ли да те помоля да не ползваш 4 вместо Ч, затруднява четенето Peace  Hug

П. С. Май попрекалих с емотиконите...

# 35
  • Мнения: 2 011
Kosty, недей сега така да стряскаш Сандра.  Grinning Чак пък смърт.. Да,  вярно е - не се дава мед. Но не защото убива малки бебета, а защото има вероятност да е заразен с ботулинови спори. С тях един здрав възрастен ще се пребори, без дори да разбере, но едно бебе или една бременна жена, трудно ще се справят сами. И все пак, леталния изход е доста рядко срещан и обикновенно се реагира навреме, не се стига дотам. А с ботулизъм може да се сблъскаш и чрез произволна консерва, например.
Аз дадох мед на дъщеря ми на 1г6м. Въпреки че принципно съм пъзла. Щом си сигурна в меда, няма страшно.  Peace

Приспиването - лягаме заедно, малкия се търкаля по леглото и по някое време заспива сам. Напоследък спи по корем.

# 36
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
А как се приспивате? Ние сме още на ръце  ooooh!

На ръце...Но обикновено е толкова уморена от творенето на бели по цял ден, че заспива още докато си пие АМ-то  Mr. Green

Водата не я преварявам от ок. 2-3 седмици, давам Девин изворна, или филтрирана през Брита.

sandra78 от кога даваш мед? До 1 годинка е абсолютно забранено. Абсолютно вреден за бебета, може да доведе до смърт.

С такива категорични изказвания направо съм  Shocked Да, не е препоръчително, но чак пък да доведе до смърт...

"Въпреки че медът е здравословна, естествена храна, препоръчително е да не давате от него на детето си преди то да е навършило поне една година. Не е безопасно също и да се дават храни, подсладени с мед. Това е така, защото медът е възможно да съдържа спори на отровната бактерия Clostridium botulinum, които не винаги се унищожават при готвене или пастьоризиране. Тези спори няма да навредят на възрастен или дете над една година, тъй като техните организми са изградили вече имунитет." Източник
А ботулизмът е рядко срещано и ЛЕЧИМО заболяване, със симптоми като мускулна слабост, дихателни проблеми и запек.

Има 5 хранения на ден, от които само последното е АМ, пред заспиване.


# 37
  • Мнения: 1
Kosty  Hug мен не ме мисли, снощи като се нахранихме реших, че ще сготвя за днес, докато спре водата бях готова с манджата, а супата ми е само за застройване, явно нещо ме е осенило  Wink

Мед давам и на двете си деца след като навършиха 1г., меда ни е много добър, за Ради имам специално акация+малко билки, за мен и баткото има кориандър (който много харесвам) и лавандула (ухае страхотно)  Peace

И двете ми деца не се приспиват, слагам ги в леглото, излизам от стаята и сами заспиват от новородени.

# 38
  • Мнения: 2
Абе не знам какво е забранено, но нашето педи каза че вече може всичко да яде (не че го прави, но все пак Simple Smile). А млякото, което давам не е за пиене а в закуската и съптветно вечерята (разните му там зърнени врат в млякото).

# 39
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,
Прясно мляко не съм давала. Педи каза да дам вече, ама аз не знам защо не го правя/ може би защото аз не обичам Embarassed/
Дрешките ги пера заедно с нашите.
Вода давам изворна на Девин или Савина или Горна баня....не преварявам.
Храним се 4 пъти на ден:
сутрин- попара, овесени ядки, каша или кус-кус.
обед - някаква манджичка/аз му готвя/.
следобед - плод с кисело мляко или овесени ядки или само плодове.
вечеря - супа.
Все още се приспиваме на ръце, т.е. на възглавница Simple Smile.

# 40
  • Мнения: 361
И нашето педи разреши вече всичко да ядем,без шоколад Mr. GreenАма той и шоколад хапва през кърмата,понеже аз задължително изяждам по един на ден Mr. Green

Прясно мляко не давам,защото това просто не е прясно мляко.Давам кисело,кърма или АМ с кремчетата.Ивон също предпочита АМ пред прясното,"било вода" според нея LaughingНе,че АМ е по-стинско,но понеже се дава на бебета се надявам,че все пак е малко по-така newsm78

Приспиването на ръце,никога не е практикувано у нас.Лягаме на леглото,търкалят се,играят и си заспиват.Само това ми трябваше-13 кг да ги люлям на ръце Crazy

# 41
  • Мнения: 7 418
ТиНе,направо ви завидях за меда!  Hug
Сега е толкова трудно да попаднеш на истински натурален.

Кости,права си,до 1 годинка мед не бива да се дава.   Peace
Коментирали сме това за ботулизма в една от предните теми.
Но вече няма за какво да се кахърим ,нали сме прехвърлили въпросната възраст.  Party  Hug

Приспиването....на ръце,на гърда.Ако сме навън - в количката.  Simple Smile
Водичка...филтрирана,преварена.  Peace
Дрешките пера отделно.

# 42
  • Мнения: 0
Давам мед след като навърши 1г и 5 дни .Аз също знам 4е не бива да се дава  до 1 годинка.
А за 4-то съжалявам ,но Рая из4овърка  клавиша и не може да се оправи.
Прясно мляко не давам,страх ме е все още,дрехите пера отделно все още ,но мисля да запо4вам да смесвам с нашите,защото 4есто ми се слу4ва да пера на ръка ,когато са малко.

# 43
  • Мнения: 1 107
Sandra  Hug извини ме, ако съм ти прозвучала грубо. Имам си причина да реагирам така остро по темата за меда. Аз няма да цитирам статии или лекарски заключения, за съжаление имам жив пример. Както и да е...
Да, прехвърлихме годинката, но съвсем скоро, та ще поизчакам Peace

И Tyra казвам МОЖЕ, а не НЕПРЕМЕННО ще доведе до смърт. Не реагирай веднага толкова бурно Stop
Медът е възможно да съдържа спори на отровната бактерия Clostridium botulinum, които не винаги се унищожават при готвене или пастьоризиране. При консумиране на спорите на ботулиновата бактерия, тя може да причини детски ботулизъм. Всички форми могат да бъдат фатални и се смятат за опасни инфекции, представляващи медицински проблем.

И да вмъкна, че не търся спор Peace Hug

# 44
  • Мнения: 0
В никакъв слу4ай не съм се обидила,та нали за това е форум за да си споделяме.Аз запо4ах да и давам защото след дълго гладуване опита от филийката на батко си и и хареса,вси4ко на вси4ко е яла 3 филийки Simple Smile,не знам защо си помисли 4е съм се засегнала Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт