Веганството - да споделим опит (7)

  • 47 661
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Явно си е много и до уред, аз правя ядково мляко с S-образен нож на чопър, е кюспето си е мноого. Всъщност кой уред е най-ок, блендера с четирите ножа или пък ножът на пасатора или...?

# 16
  • Мнения: 146
Правя го в блендер, не много слаб, но не и от най-мощните... обикновено за доза около 2 чаши мляко...  newsm78

# 17
  • Мнения: 414
Cantariny, благодаря! Това ми е любима тема! Благодаря на всички, които пишат тук!
  bouquet

# 18
  • Мнения: 961
И аз благодаря!   bouquet И на мен това ми е любимата тема, и ми е приятно да ви чета, и... много мили същества!   bouquet

# 19
  • Мнения: 6 713
Аз съм с една приставка на обикновения пасатор на Браун, ще се опитам да намеря снимка. Добре мели, макар че сигурно има и по-професионални. Mr. Green

А да ви питам - сокоизстисквачка ползвате ли, каква марка?

А ето го, приставката е с един нож вътре, s-образен

# 20
  • Мнения: 223
И аз остатъка го правя на бонбони, а понякога правя с него пастет (с маслини и лимон+копър).
И също съм по-скоро от четящите.

# 21
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Много хубава тема. Чета ви с удоловствие, въпреки че не съм веган, дори и вегетариянка.  bouquet

Ане, би ли споделила как да изтегля този филм за диабета, че не мога да разбера. Praynig

# 22
  • Мнения: 782
Благодаря за отговорите, ще погледна в предната тема  Simple Smile

Остатъка от ядковото мляко  и аз го слагам  в пастет или пък в някакво печиво - сладкиш, сладки, не обичам да хвърлям. По-често отива в закуската ни  Wink

Не съм чела темата от 100 години, но пак се зарибих  Laughing

Бихте ли споделили какви са тези ядкови бонбони ... аз правя сурови, но май не е удачно да слагам в тях остатъка от ядковото мляко ... поне на мен така ми се струва  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 6 713
Аз още нещо да попитам за остатъка от ядките - до колко време са годни за употреба, т.е. в пастети, сладки и т.н. - до колко дена траят?Благодаря  bouquet

# 24
  • Мнения: 685
Динено мляко Laughing

Смелете в блендер семките със студена вода в съотношение 1:10. Оставете тази смес да престои 6-8 часа, за вкус прибавете захар или фруктоза. Пийте по 50-100 мг един час преди ядене.
Семките на динята съдържат до 50% мазнини, които се състоят от линоленова и палмитинова киселини.


Цялата статия е тук, но мен не диетата ме заинтригува, а изброените признаци за прекалено торене. Не знаех за доста от тях. Thinking
Сега нали е сезона на дините и това мляко много ме поблазни. Напоследък ми харесва като ям диня да схрусквам семките.


Последна редакция: пн, 15 авг 2011, 15:31 от Cantariny

# 25
  • Мнения: 1 048
Благодаря за новата темичка  bouquet

Момичета,някоя  от вас има ли опит в правенето на кисело мляко,но не от купешко такова?Много ли е сложно,какво трябва да гелдам като купувам бактерия?С най-обикновенни пробиотици ще стане ли?

# 26
  • Мнения: 189
Здравейте!
Да се впиша и аз, за да не ви изгубя.


40 дни бях без нет - сега усещането е като да го виждам за първи път това чудо...

Доста време ще ми трябва да вляза в час, а и да прочета изписаното. Разлистих съвсем малко по-назад и ми се стори, че Вери се е завърнала  Hug. Много се радвам компанията пак да е в пълнота... Wink



Честит празник! Бъдете живи и здрави, хармонични и добри!   bouquet



" Човечеството ще загине от недостиг не на велики дела, а от недостиг на малки добрини. Великото дело е само покрив, а стените се иззиждат от тухлите на малките добрини. " / Архимандрит Йоан Крестянкин /

# 27
  • Мнения: 490
Здравейте, много хубава тема, започнах да чета и старите, първата е цели 217 стр Grinning. ,но има страшно полезна информация. Аз не съм веган, но мисля постепенно да стана. Менюто ми е доста ограничено поради редица алергии. Имам един странен въпрос, на който не успях да си отговоря въпреки намерената информация в мрежата Blush Ако човек има проблеми(непоносимост) към бобови или определени ядки, дали би имал същите проблеми при консумацията на кълнове от тях newsm78

# 28
  • Мнения: 1 708
Здравейте и от мен в новата тема!
Благодаря, Cantariny   bouquet!
fotinaklaros, липсваше ни  Hug и наваксвай с нета!

Добре дошли на Shada и mimkis@

Аз се разсеях малко - видях новата тема минути след като бе пусната, но нещо бързах и забравих. И сега се питам какво става, къде се изпокриха всички и идвам да раздвижа темата пък те вече две страници станали  Grinning.
Исках да споделя нещо, което много ми хареса Ароматни билкови играчки

Лурдес, ако добавиш към остатъците от ядките сол, лимонов сок, копър, магданоз /може и някаква мазнина да се добави/ става чудно пастетче, което върху препечена филийка и с краставичка много ще върви. Това пастетче е идеална плънка за печени тиквички - тиквички нарязани по дължина и изпечени на скара или тиган, слага се от пастета и се завива на рулце.
Не знам каква е трайността - в хладилник до 3-4 дни сигурно ще издържат и може би трябва да се запечата отгоре със зехтин.
Виждам, че имаш пасатора, който съм си набелязала. Тази марка ми е слабост. Сокоизтисквачката ми е Браун и съм доволна.

Напоследък ми харесва да като ям диня да схрусквам семките.

И аз съм така  Grinning.


# 29
  • София
  • Мнения: 5 190
Мимкис, според Гайдурков трябва да се отнемат инхибиторите и тогава да опиташ да ядеш бобови, тоест да ги накиснеш 1 нощ или денонощие, това забравих Simple Smile, да ги свариш един път, да ги промиеш, да ги свариш  втори  път и да изхвърлиш и втората вода ! Едва тогава да ги ядеш.
Ако има и други подробности, Мег ще допълни.

за филма от Колибка за диабета и суровоядството , Гайдурков има такава програма и твърди , че лекува диабет. Препоръчвам да се обърнете към него, след като изгледате филма, за да сте под контрол на лекар, който ще ви прави изследвания преди , по време и след лечението. Не е диабета заболяването, подходящо за самолечение. В случая суровоядството не е начин на живот или диета

Благодаря и аз за темата и добре дошли, свежи, бодри попълнения  !

Общи условия

Активация на акаунт