Веганството - да споделим опит (7)

  • 47 678
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 490
Вери, мерси много Hug Рецептата за суровия Бабагануш е уникална Laughing Изобщо сайта ви е прекрасен, аз вече го бях разглеждала от линк в предишните теми.

# 46
  • Мнения: 1 732
Palia,
благодаря! много приятен блог! ще го разглеждам с удоволствие.
Cantariny,
Много мило, благодаря ти за предложението! Heart Eyes
Не  съм намирала да продават готови семки, както знам, че има в бг и други страни. А събирането им от дини си е играчка. Може би защото нямам такива навици.
Не знам каква е технологията на сушене, и като цяло -подготовка на семената за последващо мляко.
Иначе тук има всякакви дини: със и без семки. Само дето не съм срещала така вкусни, каквито съм яла у дома.

Като купя диня с повечко семки, какво правя?

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 13:33 от take a smile

# 47
  • Мнения: 381
Еха, нова тема, а аз спя и чак сега я виждам... Crazy
Яна -   bouquet

Фотина, добре дошла! Hug
Вери - много хубави дълги, подробни постове... Heart Eyes

На всички новодошли - здравейтеееее!

MIMKIS - това много ми хареса:

"Когато излъчваш щастие и хармония, хората сами те следват, защото и те искат от това, което ти имаш. Тогава няма нужда да натрапваш възгледите си. Хората сами си взимат каквото им трябва"

Ееех, тамън да се разпиша и детето се събуди.
Значи довечера пак. Hug

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
 Hug

Да не ви изгубя....  Flutter

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 19:51 от *Бенджи*

# 49
  • Мнения: 5 713
Като купя диня с повечко семки, какво правя?
Събирам семките от 2-3 дини, което не правя специално, каквото остане след изяждането и. И след това в блендера с около 2 чаши вода. После прецеждам. Получената течност смесвам със сок или друго растително мляко.
Наумила съм сок от динени кори, "мляко" от динени семки и "мляко" от магарешки бодил. От последното купихме наскоро семена. Полезен е за черния дроб.

http://www.bb-team.org/articles/3223_magareshki-bodil-milk-thist … act#axzz1VIw1l7p7

Засега семената само на мляко съм правила. В онлайн магазнина, от където ги купих, пишеше, че може да се смелят и да се поръси салата.

# 50
  • Мнения: 1 732

Вери,
благодаря.  Simple Smile
Как да съхранявам семките докато ги събирам? /може да има не кратък период м/у  едната и другата диня..../ Най- добре е сигурно да ги суша някак?

Често имам проблем със съхранението и реализацията/ консумацията.  Blush
Току нещо не ми мухляса, вкисне.....и все се налага да изхвърлям.
 
За динените кори/бялата им част/, бях чела неотдавна рецепта, готвени като зеленчук, с чесън ...

Много интересна инфо за магарешкия бодил! Благодаря!

# 51
  • Мнения: 5 713
Едно време като искахме да сушим семки от домат, краставица, тивичка, разни мерудии в затворено помещение, ги слагахме нещата на вестник и на терасата заради слънчицето. Ако няма тераса или място там, става и в някоя стая.

# 52
  • Мнения: 324
Извинявам се, ако вече е обсъждано, но искам да ви питам какво ви е мнението за продуктите на АкваСорс? По конкретно ме интересуват Зелена енергия  и ЕМК
И още нещо - можете ли да ми предложите продукт подобен на ЕМК, но без рибено масло(без значение на коя фирма)?

# 53
  • Мнения: 6 713
Вчера вечеряхме мои експерименти, да ви споделя. Simple Smile
Пълнени чушки с ориз

Сварява се кафяв ориз или друг по желание, след това се отцежда от водата, но не се оставя съвсем сух, добавят се сушени сини сливи назярани на ситно (или стафиди), микс от ядки (сложих слънчогледови,тиквени,соя имах такъв микс под ръка). Добавят се подправки по желание. Сместта се разбърква добре и се пълни разполовена на две чушка и се запича леко във фурната.

В този ред на мисли - кажете какви подправки вървят на ориза, разгледах си домашните подправки - то имам само копър, черен и червен пипер, чубрица.  newsm78

# 54
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Куркума Peace Mr. Green

# 55
  • Мнения: 2 132
Извинявам се, ако вече е обсъждано, но искам да ви питам какво ви е мнението за продуктите на АкваСорс? По конкретно ме интересуват Зелена енергия  и ЕМК
И още нещо - можете ли да ми предложите продукт подобен на ЕМК, но без рибено масло(без значение на коя фирма)?

Виж в iherb. Има най-различни. Ние сме взимали на Удо'с чойз.

# 56
  • Мнения: 381

Дааа, аз много обичам куркума на ориз. Слагам и червен пипер. Чубрица не ми върви. Копър и магданоз - МНОГО ми харесват с ориз.
Един приятел пък слага карамфил. Интересно се получава.

flo, аз лично съм скептично настроена към манията Аквасорс. Препоръчвам ти да се зачетеш в темите за продуктите. Ще намериш суперлативи /разбира се/, но ще попаднеш и на мнения как след спирането на продуктите започва ужасно боледуване, спад на организма, т.н....и интересно е как тези мнения се срещат все повече.
Съвсем конкретно - лично аз профилактично не бих давала. Мисля, че има достатъчно други природни цялостни продукти, които са прекрасни за нас. При конкретен проблем и препоръчано конкретно вещество - ще гледам да си го набавя от храна, като храна. А дори и да се наложи да е добавка - пак ще гледам другаде, дразни ме това ненормално издуване на цените.

# 57
  • Мнения: 306
Здравейте в новата тема! Hug

Лурдес, освен куркума и къри, от зелените подправки за ориз най-харесвам пресен джоджен.

Може ли да ми помогнете с предложения за детски веге пикник.
Дъщеря ми ще ходи на пикник с други деца - те ще пекат наденички, но за нея зеленчуковите шишчета не са алтернатива, защото повечето зеленчуци ги яде само сурови.
Мислех си за сурова веган майонеза (любима!) и тънко нарязани зеленчуци, както и за някакви веган кюфтенца.
И тук ми трябва препоръчана изпитана рецепта - харесвана от деца и ако може без гъби.
Приемам и други предложения.

# 58
  • Мнения: 324
Щастливата, благодаря ти много за отговора  Hug Не се бях сетила да потърся такава тема, но ти ме отказа изобщо да си правя труда. Ще погледна, ако ми остане време, но ще е от чисто любопитство  Wink
Профилактично и аз не искам да вземам нищо, дори и витамини не пия през тази бременност, но напоследък усещам някаква липса  и не мога да определя каква е точно. От известно време ми се яде „нещо”, но не мога да го конкретизирам това нещо. Чувствам се отпаднала като цяло. На преглед съм чак след 2 седмици, но дори и да си споделя „проблема” там, знам за дежурните съвети: месо за желязо и мляко за калций. Та не разчитам много на това, затова реших да потърся някакъв друг вариант  Rolling Eyes

JeniB, благодаря  Hug поразгледах сайта, но така или иначе все още не мога да реша какво да правя.

# 59
  • Мнения: 306
fio, аз пиех AFA синьо-зелените водорасли на Аквасорс като единствената супер храна, до която имах достъп преди 12 години.
Това беше моята алтернатива на месото и Mатерната, които всички лекари ми препоръчваха.
Проблеми с пристрастяване или отпадналост след спиране не съм имала нито аз, нито някой в семейството.
Не ги отхвърляй с лека ръка. Желая ти леко бременеене ...  Hug

Общи условия

Активация на акаунт