Веганството - да споделим опит (7)

  • 47 671
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 641
Благодая ви за идеите за спанака момичета  Hug, както и за нахута.

Аз вероятно ще ги направя на фалафели, че нашия бебо яде неща само които може да се вземат с ръка...при вида на лъжица или вилица и извръща глава без дори да опита какво има вътре  Rolling Eyes

Та, така замислила съм се какво да му правя...закуската от ядки трябва да е в друга форма...имаше едни овесени бисквитки които правех на баткото като беше на неговата възраст но не си ги спомням много, това беше едно от първите неща които пробвах от тази тема. дали някой си ги пази или помни?

Ще съм благодарна на всякакви идеи/рецепти на неща които да мога да му давам да си държи в ръка. Това което сега правя е в манджите слагам по едри парчена морков, тиквичка, чушка, карфиол, броколи и т.н. и му ги давам с ръка...но не мога да му дам никакви зърнени ядки така.

# 736
  • Мнения: 782
Nivea Simple Smile , рецепти има много, то какво ли не бъркахме едно време на децата  Laughing в темата за менютата трябва да са останали някакви, аз пък всичко си записвам в един тефтер , но са твърде много ... ако се сещаш нещо конкретно, мога да ти изровя няколко  Simple Smile


Тази ми попадна наскоро, още не съм я пробвала ... http://www.purvite7.bg/articles/view/371/sladki_sas_susamov_taha … tafidi.html?rc=10 ... може би не е подходяща за вас, но зависи и как захранваш мъничето  Rolling Eyes

# 737
  • Мнения: 3 869
Нивеа, ето вариант на овесените "пръстчета": http://vkuhniata.wordpress.com/2009/12/06/kids-oat-squares/
Иначе може и солени да се направят с морков и зелени подправки вместо ябълка; може с мед вместо захар и да се добавят ядки и сушени плодове.

# 738
  • Португалия
  • Мнения: 3 988


правя ги същите,но ги суша в дехидрататора
слагам според случая и ябълки/круши/дюли  Heart Eyes
Nivea Simple Smile ,всякакви ядки,под каквато и да е форма/накиснати,варени.../,ако ги отцедиш,намачкаш и оформиш като топчета с някакъв слепващ компонент /например мед,ако е сладко,или тахан,...за соленото сега не ми идва на ума  Rolling Eyes ,примерно картофче ,но доколко ще е приемлива комбинацията не знам  Peace/ ,можеш да му ги предлагаш във вид на топчета/бонбони

# 739
  • Мнения: 146
Като каза Nivea овесени бисквитки, отдавна се каня да споделя най-лесната и много вкусна рецепта за такива... Мюсли каквото ползвате (купено или ваш микс със овесени ядки и други екстри каквито ви душата иска - ядки, семена, сушени плодове, подправки... мен всеки път са ми различни...) малко вода, на око - да поомекнат но да не е много рядка сместа, кокосово масло може и какаово, понякога слагам и тахан... та омесва се гъстичка, но не суха смес, ако имате търпение я поизчаквате да поеме по-добре водата и ароматите... след това правите плоски "кюфтенца" и редите в намаслена тавичка или на хартия, както ви е удобно... Пека 15тина минути в умерена фурна, но и при печенето може да се импровизира в зависимост от желания ефект - по-хрупкави или по-меки бисквитки...
 Peace

Упс.. забравих да кажа че слагам и кафява захар понякога меласа... Тука въщо може да се ползва подсладител според предопчитанията...

# 740
  • Мнения: 2 641
Благодаря ви  Hug

Шада, тези които си дала ги правим от около 2 години постоянно, много са ни любими, но са доста сухи според мен за бебе.

Захранвам го по някаква смесена схема, основно е все още на кърма и яде от нашите манджи каквото си хареса, опитвам се да предлагам 2 пъти на ден плод, но трудно се получава.

Мамагемелар, не мога на око  Embarassed трябват ми точни мерки, за това блога на Йоана толкова го харесвам.

# 741
  • Мнения: 490
Nivea , все едно за моето дете говориш, същата фаза, забелязах, че са и на една и съща възраст.Нощем сме като скачени съдове и кърмата си ни е все още основното, напоследък хапва от плодовете само цитруси Tired

# 742
  • Мнения: 189
Идейки за манджи с нахут да имате?!
Правих минали ден със зеленчуци и бая подправки по една похвалена рецепта, но беше твърде пикантно за нас...
Със спанак съм виждала рецепта също, но засега си го ядем суров, не искам да го обработвам.
Хумусът е красика, ама малкият иска цели зрънца да има, смляно не му харесва.
Споделете нещо друго изпитано Praynig

На бързо се включвам с моята рецепта за нахут  Grinning

Нахут, накиснат
броколи
спанак
морков, лук
магданоз
сол, зехтин/олио
кимион
Към почти сварения нахут, слагам нарязаните: броколи, морков и лук. Ври много слабо докато се посварят зеленчуците. После изключвам и слагам спанака и магданоза, те поомеква докато изстине.
Най-накрая сол, зехтин, кимион.


Да ви е вкусно!

# 743
  • Мнения: 961
Страхотни идеи и за супи и за бисквитки!   bouquet Още тези дни ще ги изпробвам, днес се снабдих с нахут, но първо имам поръчка за боб. А спанакът все се чудя къде да то вмъквам, защото общо взето само аз си го ям, макар че вчера зайците ме изненадаха приятно като си похапнаха от спаначено - руколената салата  Grinning .
Наскоро готвих зелен боб с елда и много, много ми хареса.

# 744
  • Мнения: 3 869
Фотина, копвам си и твоята рецепта   bouquet

Безобидна, може да споделиш за зеления боб с елда. Много ме привлече идеята!!

# 745
  • Мнения: 685
Момичета, пуснах нова тема, че няма да къде повече: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=626428.new#new

Понеже нямам много време и не съм ви чела последните дни, ако има нещо за корекции или добавяне, моля пишете ми.

Слънчев ден!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт