Веганството - да споделим опит (7)

  • 47 656
  • 745
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 732
danilu ,
не разбрах със сигурност пъпеш ли си купила или тиква.
От тиквени семки съм си правила мляко. От пъпеш, не съм, но би следвало да става също.  Peace
Аз тук попаднах да се продават именно семки от пъпеш, търсейки динени ....
Ако купя и ги пробвам, ще докладвам.  Simple Smile

# 256
  • София
  • Мнения: 5 247
Сърдечно благодаря на всички, които са се включили на въпроса ми за плакненето.
Аз напоследък използвам брашно от нахут за да не плакна, кисна и чакам, все бързам. Blush А зрял боб кисна една нощ, после плакна и първата вода от завирането изхвърлям.
За алтернативните методи- важното е някой да те насочи за най-подходящото за теб.
Примери в семейството имаме доста за помощ с подобни средства.
Цветотерапия- като родих имах неистова нужда да гледам зелен цвят.
Билколечение - Като дете имах ужасна брадавица на десния си палец-мина без следа с лапи от живовляк. Това са примери само ей, така на бързо...

# 257
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Мигла, помниш ли подробности за лапите от живовляк, моето детенце има бладавичка между палеча и показалеца на ръчичката, супер ще е ако успеем да я стопим така безболезнено Hug

# 258
  • Мнения: 5 713
И аз мисля, че може да се направи мляко от семките на пъпеш. Тук също се продават в магазина, но аз не съм пробвала все още.

mimkis@ , пречистване/разтоварване по време на кърмене- не мога да кажа с точност какво за теб ще бъде най-добре. Когато моето дете беше на възрастта на твоето, беше периода, в който изключих животинските продукти и голяма част от менюто ми беше сурова. То това за мен си беше пак вид разтоварване. После вече като беше по-голям съм пробвала 2пъти за по 2-3 дни на сокове, но не издържах. А тази година си направих цял месец сокове, но той беше почти на 3 годинки.

Има други, които правят житен режим или плодуването по време на кърмене.
Love&Light също прави преди време едно разтоварване, но не помня колко голямо беше детето.

# 259
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
danilu ,
не разбрах със сигурност пъпеш ли си купила или тиква.
От тиквени семки съм си правила мляко. От пъпеш, не съм, но би следвало да става също.  Peace
Аз тук попаднах да се продават именно семки от пъпеш, търсейки динени ....
Ако купя и ги пробвам, ще докладвам.  Simple Smile

И аз мисля, че може да се направи мляко от семките на пъпеш. Тук също се продават в магазина, но аз не съм пробвала все още.

mimkis@ , пречистване/разтоварване по време на кърмене- не мога да кажа с точност какво за теб ще бъде най-добре. Когато моето дете беше на възрастта на твоето, беше периода, в който изключих животинските продукти и голяма част от менюто ми беше сурова. То това за мен си беше пак вид разтоварване. После вече като беше по-голям съм пробвала 2пъти за по 2-3 дни на сокове, но не издържах. А тази година си направих цял месец сокове, но той беше почти на 3 годинки.

Има други, които правят житен режим или плодуването по време на кърмене.
Love&Light също прави преди време едно разтоварване, но не помня колко голямо беше детето.
Благодаря ви за бързите отговори  bouquet Ами пъпеШи са, ама хи4 не са сладки и когато ги пасирам, с цел да се изконсумират, дъхат леко на тиква newsm78
Тези дни Ще вклЮ4вам лабораторията Joy

# 260
  • Мнения: 5 713
Нещо май са кръстосани тия пъпеши. Отделно, че повечето видове като се пасират и на мен лично не ми допадат.

Забравих по-рано да да драсна нещо относно храни и отслабване. Няма общо правило. Някой отслабва ядейки и наблягайки на картофи и ориз или бобови или хляб, друг напълнява така.
Около мен има хора, които си ядат всичко и много боклучлива храна, но са си слаби. Това, обаче, за мен не означава, че са здрави тялом и духом и че ми харесват телата им.

# 261
  • Мнения: 3 869
За кърмене и разтоварване, аз съм много ЗА промените към по-здравословно, не по-малко калории, или поне не по-малко от минимално необходимото за мама и бебе, което ще рече поне 2000. Виждала съм и менюта за отслабване при кърмене с 1500 и пак е ок, но много зависи от изходната позиция.
Иначе аз правих яко разтоварване тип гладолечение за 10 дни, когато хлапето беше на 2 г. и все още изпиваше по около 400 мл кърма за денонощие. Тогава правих и лабораторни анализи, но само на предлаганите от лабораторията показатели, което не включваше някакви токсини примерно. Показателите бяха отлични, чак искаха донор да ставам на банката  Mr. Green Проблем с количествата не съм имала, защото беше лято, бях отпуска, малкият сучеше много често и дори постигнах увеличение в сравнение с ходенето на работа. На практика обаче, ако детото е на 1 г. и пак суче по 400 мл или по-малко, отново не би трябвало да има проблем. Всичко зависи от това колко суче детето, т.е. доколко е зависимо от кърмата.

# 262
  • Мнения: 490
Цитат
Всичко зависи от това колко суче детето, т.е. доколко е зависимо от кърмата.
    Ами май ще поизчакам, основната храна си му е кърмата. Мислех си и аз да пробвам със сокове 2/3 дни, но ще го отложа.

Забравих по-рано да да драсна нещо относно храни и отслабване. Няма общо правило. Някой отслабва ядейки и наблягайки на картофи и ориз или бобови или хляб, друг напълнява така.
Около мен има хора, които си ядат всичко и много боклучлива храна, но са си слаби. Това, обаче, за мен не означава, че са здрави тялом и духом и че ми харесват телата им.
Подкрепям напълно bowuu
   Мъжа ми напълня от както не яде скипи, нутела и т.н. Голям зор беше да ги откаже Whistling  Сега яде тахан със сладко от фурми Laughing Аз не съм имала проблеми с килограми, но не съм и сваляла толкова бързо, 53 кг съм, като забременях бях 64, а като бременна стигнах 76 Laughing. Предполагам, че кърменето при мен е фактора, малкия си суче солидни количества Whistling
     Относно храненето-смята се,че хората с наднормено тегло са всъщност най-гладните на клетъчно. Стомашните им ензими не функционират, а всичките боклуци,които ядат са празни калории, омагъосан кръг Peace

# 263
  • Мнения: 5 713
Ако искаш, можеш като за начало да включиш сока по веднъж на ден ( да ти замества хранене). После 2 пъти на ден. След това да имаш ден на сокове. И чак след това да правиш нещо по-продължително.
Аз в продължение на 3 месеца имах по 1-2 пъти на ден сок.

# 264
  • София
  • Мнения: 5 188
Знам, че някои от нас имат интерес към валдорфската педагогика и детската градина (с вегетарианско меню) Златно зрънце.
Ето и сгода да се видим там Simple Smile
http://zlatno-zrantse.bg/archives/263

# 265
  • Мнения: 627
Момичета, имам проблем, помагайте моля.
Купих си машина за покълване на семена, както и семена - елда и микс за покълване. Направих точно каквото пише на машината - подредих трите секции, налях вода, оставих на плота, не на пряка слънчева светлина. Семената ми мухлясват на втория ден, направих два опита, все неуспешни. Къде греша?

# 266
  • Мнения: 3 869
Сменяш водата на всеки 12-24 часа според семената и проплакваш, нали?! Ако не се сменя водата, мухлясват... Или пък дюзите на трите тавички не са отворени и водата не се отича от тях, така се получава не влага, а направо киснене във вода за повече от денонощие, което се препоръчва за много малко семена.

# 267
  • Мнения: 5 713
Според мен на елдата не и трябва машина. Тя образува лека слуз и аз лично не смея да я слагам в нашата машина. Ползвам силиконов гевгир (това не значи, че трябва и ти същия уред да си набавиш). Изплаквам 2-3 пъти на ден. Машината ми се включва по-често и я ползвам за дребни семенца.
Подозирам, че във въпросната смес има нещо, което също образува слуз. Какви са семената?

# 268
  • Мнения: 782
Мигла, помниш ли подробности за лапите от живовляк, моето детенце има бладавичка между палеча и показалеца на ръчичката, супер ще е ако успеем да я стопим така безболезнено Hug


Моето момче също има на палеца, до нокътя. Мазах го няколко пъти с млякото от листата на смокиня и половината падна. Мисля, че ще се отървем и от остатъка. Другото , което ще пробвам, ако не стане, е мазане с чесън и пиене на сребърна вода. Дано успеете да се отървете и вие. Аз го водих при 4-ма дерматолога - опциите бяха течен азот, лазер, лекарства - това за дете на 3години.... е не, благодаря! Предпочитам да се борим с природни средства и да подсилвам имунитета  Simple Smile Извинете, за отклонението  Peace

Аз откакто си промених начина на хранене и включих много сурова храна и почти всички ваши  Wink храни,идеи и препоръки в храненето на семейството ни ... отслабнахме . Преди да започна захранването на малкия, ядях само боклуци. Докато бременеех с него качих 30 кг - няма да казвам какво съм яла, че ще ви стане лошо. Сега също съм бременна /5 месец/ и до момента съм качила 3 кг. Все още ям месо, но рядко... от млякото и рибата не мога да се откажа  Blush  Написах горното, за да ви помоля за препоръки, на какво да наблегна сега, докато съм бременна  Simple Smile

# 269
  • Мнения: 5 713
На каквото ти се яде. Simple Smile Доколкото разбирам, си изградила някакви навици в здравословното хранене.

Общи условия

Активация на акаунт