Дания?

  • 8 706
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
В началото на септември ще летя за Дания... И съм в пълен шаш и паника! Shocked
Едно, че никога не съм стъпвала на летище, а сега ми се налага смяна на два самолета и после някакъв сухоземен транспорт за има-няма къмто 150 километра ooooh!, и второ - че идея си нямам какъв е стандартът на живот там и за какво трябва да се подготвя.

Искам да помоля, ако някой може да ми даде инфо с колко джобни е добре да тръгна (става дума за 3 дневно пътуване за семинар в Дания, от което май два дни ще минат в път насам-натам Rolling Eyes). Praynig То, аз ще наблегна на снимките, ама децата искат сувенири, та... Интересува ме и дали трябва да са датски крони или еврото вече е напълно навлязло там, т.като не можах да се ориентирам от данните в нета. А и какъв точно е стандартът им там - ако може да сравните цените на някои тривиални неща от магазините при нас и при тях. В нета прочетох и, че магазините им затварят рано, около 17 часа, това наистина ли е така или е някакво старо инфо?

И, така и така съм отворила тема - споделете нещо за Austrian Airlines. Доволни ли сте от тях, какви са изискванията им за размера на ръчния и другия багаж, в какви чанти точно слагате багажа си - в твърдите куфари или може и в обикновен сак? Абе, каквото ви хрумне и, ако ви се пише, разбира се!

И последно - тъй като ще нося голям фотоапарат в ръчния си багаж, нужно ли е да нося докумен, че е мой (гаранционна карта например), за да нямам проблеми по летищата. Може ли да си го нося овесен на врата Mr. Green или трябва да си е в раницата. И не на последно място - мога ли да снимам по самите летища и в самолета или това е забранено.

Благодаря предварително на всички, които ще отговорят на въпросите ми! Peace

P.S.: И последна питанка - някой знае ли нещо повече за градчето Лангенсхоф (Langeskov) в Дания?

Последна редакция: сб, 13 авг 2011, 15:49 от (не)Обикновена

# 1
  • София
  • Мнения: 3 802
С крони са в Дания, но може да плащаш с карта навсякъде. сама ли ще пътуваш?Много е неприятно така за първо пътуване, но ще се оправиш. Метрото можеш да го вземеш от самото летище, много е удобно.
Ина4е цяла Скандинавия е с висок стандарт, така 4е ще са ти нужни доста пари, особено ако се храниш по ресторанти. Не обърнах внимание на магазините, но в събота, тогава бях решила да се посветя на шопинг, и ги бяха затворили в 16 4аса Crazy
Фотоапарата можеш да си го носиш на  врата, но на проверката го сваляш.Твърде е възможно от облаци да няма какво да снимаш в самолета, но може да се пробваш.
П.С.документи за него не ти трябват

Последна редакция: сб, 13 авг 2011, 21:29 от DeepRed

# 2
  • Мнения: 1
Здравей, и аз пътувах за там с прекачване през Будапеща. Бях се панирала, че ще се прекачвам и мога да изпусна втория полет. Оказа се, че няма нищо страшно и сложно. Даже помагах на една бг баба, която щеше да се прекачва за трети град. Като пристигнеш на летището на Копенхаген попитай служителя на пропусквателния пункт. Много са услужливи и ще ти обясни всичко. Когато му казах, че жената не разбира датски или английски и не знае как да се прикачи за провинцията той излезе от кабината, за да я упъти със знаци. Всички служители в Дания са супер учтиви и усмихнати. Можеш да плащаш в крони или в евро. Магазините затварят в 18ч,май че моловете в 18.30. Сувенирите от рода на снежна топка с викинг вътре струват от порядъка на 8-10евро. В Южна Европа са по 6 евро. По-скъпо е определено. По заведенията е много по-скъпо отколкото на външните будки и колички за сандвичи. Други цени не мога да се сетя,съжалявам. Транспорта е невероятно точен и уреден така че не се притеснявай. Влаковете цепят секундата. Ако намериш инфо за разписанието им  в нета съм сигурна, че ще е точно. Ако ти остане време в Копенхаген на всяка цена си вземи корабче от пристанището Нихавн. За около 1 час прави панорамна обиколка из каналите, минава покрай двореца Амалиенборг, Операта, и пр. Много е хубаво,но не мога да се сетя колко беше билета.  Ако си спимня още нещо ще пиша допълнително. Пожелавам ти късмет и приятно пътуване.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 880
ако можеш разгледай Копенхаген - прекрасен е, моята голяма любов е тоя град Heart Eyes
не знам какво да препоръчам - всичко! Simple Smile
ако имаш възможност задължително посети градините Тиволи - http://en.wikipedia.org/wiki/Tivoli_Gardens

по-добре си осигури крони, иначе на места може да ти хванат еврото на неизгоден курс.
скъп град е, 20-30% по-скъп ми се стори в Моловете от други европейски градове.

за градчето не знам нищо, но и извън Копенхаген сме обикаляли замъци и това, което видях от провинциалната част също ми се видя чудничко. Peace

# 4
  • Мнения: 15
Благодаря много на отговорилите! Hug
Ама имам още питанки! Mr. Green
За течностите - знам, че не може, но мога ли да пренасям в ръчния си багаж (защото вероятно ще съм само с такъв) храна. Става дума за приготвен от мен тричав хляб, например. И въобще - някаква храна? Ако не може самоделна, то купена, например пакет бисквити, плод, нещо такова? Пустата му диета съвсем ми обърка сметките! ooooh! Laughing
И ръчният ми багаж трябва да е грубо около 50х40х20, до 8-10 кг, нали? В куфар ли трябва да е или може да е в раница или сак? И къде го слагам в самолета - под седалката или в някакво багажно над главата ми?

# 5
  • Мнения: 119
Благодаря много на отговорилите! Hug
Ама имам още питанки! Mr. Green
За течностите - знам, че не може, но мога ли да пренасям в ръчния си багаж (защото вероятно ще съм само с такъв) храна. Става дума за приготвен от мен тричав хляб, например. И въобще - някаква храна? Ако не може самоделна, то купена, например пакет бисквити, плод, нещо такова? Пустата му диета съвсем ми обърка сметките! ooooh! Laughing
И ръчният ми багаж трябва да е грубо около 50х40х20, до 8-10 кг, нали? В куфар ли трябва да е или може да е в раница или сак? И къде го слагам в самолета - под седалката или в някакво багажно над главата ми?


Може да носиш храна стига да не е в метални консерви .
Има си багажно отделение над главата ти.
Може да е раница , сак , куфар ...няма значение.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 000
Ето ти инфо, което може да ти е полезно относно това какво можеш и не можеш да носиш в ръчния багаж:
http://www.sofia-airport.bg/pages/content.aspx?lm01=101&lm02=81
http://www.sofia-airport.bg/pages/content.aspx?lm01=101&lm02=76

Австрийските авиолинии са добри, споко. Обикновено не е прието да се снима по летищата.
Носи си крони, за да избегнеш неизгоден курс и многото превалутирания. Северна Европа е с висок стандарт, така че се приготви за по-високи цени по заведенията. Аз обикновено си нося около 100-тина евро на ден, като не е речено, че ще харчиш всичкo. Това в случай, че храненето ви не е подсигурено. Ако организаторите са осигурили храна, ще е по-малко със сигурност.
На кратки пътувания пътувам с малко куфарче, с твърди страници и на колелца. Куфарът/сакът се слага в багажното отделение над главата или под седалката на човека пред теб. Обикновено избирам второто. Има места, на които не е разрешено това  и тогава трябва багажът е отгоре.
Бъди спокойна, ако знаеш чужд език, винаги можеш да питаш, има указателни табели и ще се оправиш.

# 7
  • Мнения: 116
Най-добре наистина си носи малко крони и то предимно за дребни неща. Вярно е че абсолютно навсякъде може да плащаш с карта, дори в будка за вестници примерно. Говоря за най-обикновена дебитна карта, което според мен е по-добър вариант защото няма да смяташ колко пари биха ти потрябвали.
Не мисля, че ръчен багаж е добра идея, никой не споменава нищо за времето там Grinning Аз ходих средата на май и умрях от студ, та се наложи да си купувам обувки и шал Grinning Бих препоръчала ако имаш намерение да обикаляш навън  вечер, за всеки случай си вземи по-дебели дрехи, доста вятър има там обикновено. Ние бяхме 4 дни, от които 3 духаше непрекъснато. Не знам града, в който си колко е навътре в страната, може пък там да е по-добре.
Това за магазините е вярно, затварят рано, единствено имат хранителни магазини денонощни или до 11ч бяха не си спомням.

# 8
  • Мнения: 4 784
Аз също бях там в средата на май и е студено. Задължително връхна дреха и то не просто лека, а нещо по-сигурно, маратонки или обувки. Незнам септември как ще е, но предполагам доста хладничко. Вчера се чух с една приятелка датчанка, каза, че много валяло при тях, имало наводнения по къщите и т.н., т.е. не е нашето лято в никакъв случай, за това по-добре да бъдеш подготвена. Аз също летях с Австрийските, ок са, но на връщане, след като вече се бяхме чекнали на летището в Копенхаген и се шматкахме по магазините, случайно чухме по уретбата, че полета ни се сменя и ни пренасочиха към Малев, та имаше малко галимация, но общо взето като знаеш език ще се справиш. Наистина са доста любезни, а и самите хора, поне моите впечатления, особено от провинцията са прекрасни и отзивчиви. За скъпото, скъпо си е доста. Една мин.вода 0.5л е 5 евро.

# 9
  • Мнения: 1
Здравей отново Simple Smile аз винаги така си правя багажа, че ако ми го загубят да няма големи поражения. Знам че звучи глупаво, но на мои близки се случи няколко пъти. Минавала съм със свръхбагаж. Няколко пъти и  ръчен. Една приятелка - бивша служителка на авиокомпания ме посъветва, че не е важно точно колко е ръчния багаж, а да не изглежда твърде обемен. И да не се превивате от тежестта му Simple Smile Мой приятел датчанин иска много да му занеса баклава и следващия път се понасям с тавата, обещах вече!

# 10
  • Мнения: 119
"Една приятелка - бивша служителка на авиокомпания ме посъветва, че не е важно точно колко е ръчния багаж, а да не изглежда твърде обемен. И да не се превивате от тежестта му "

Абсолютно !
Контрола почти навсякъде е субективен и важното е да  не се набиваш на очи .
Любезното отношение и владеенето на езика за поне едно "добър ден"  също помага много навсякъде .

# 11
  • Мнения: 400
"малката",не че искам да се заяждам,но леко дразниш с факта,че се навираш в абсолютно всички теми в този раздел и даваш акъл ban ФанАла си думата и няма отърване ooooh! Голямо натягане,голямо чудо ooooh!

Ходил съм на много места в Дания и на мен лично много ми харесва.
И Копенхаген,и по-малките градове,и селата също Crazy
Морето е по-топло от нашто даже/незнайно защо Laughing/така че е идеално за плажуване Crazy
Иначе е важно да се знае,че е една от най-скъпите страни в света,така че внимавайте Crazy

# 12
  • Мнения: 119
Изтрито от mallkata

Последна редакция: пн, 22 авг 2011, 15:32 от mallkata

# 13
  • Мнения: 400
И аз да не се заяждам , но сигурно защото си бил на градус Wink
ХИч не съм бил на градус,но ти май не си одИла на море там Naughty

Цитат
Иначе след Плевен Дания наистина е прекрасно място.
Тук си права,наистина в Плевен е по-красиво Crazy

Цитат
Вместо общи приказки пиши конкретно къде и какво да се види.
Не мога да пиша конкретно Naughty Не се разхождам с тефтер,когато одя некъде Naughty
Нито имена на улици помня,нито градовете даже мога да кажа кои бяха,освен Копенхаген Laughing
Не може ли просто да кажа,че съм одИл на различни места и ми е аресАло newsm78
Или тряя супер подробно като някои хора Praynig

# 14
  • Мнения: 119
Не подробно , но полезно Wink

# 15
  • Мнения: 400
Ами аз казАх най- полезното-морето е много горещо,идеално за плаж,а ти се изказа неподготвена,че не ставАло ooooh!
Все неподготвена се изказваш.

# 16
  • Мнения: 119
Бъди жив и здрав  , и все така полезен !
Да беше казал поне кое море , защото не е едно  Wink


П.С. Била съм в Рощок и топло е последната дума , която бих използвала за това море  Laughing

# 17
  • Мнения: 400
тУЙ рощок не ми говори нищо Naughty
И аз не знам къде съм бил Laughing но бяхме на плаж Laughing
Ти кой месец си одИла Naughty


И хайде сега щом ти си полезната и конкретната ooooh!
аз се интересувам от селски туризъм Naughty
кои села ще ми препоръчаш,как се стига до там,има ли кой да ни..........посрещне,какво предлага селския туризъм там и т.н. но искам да си много подробна.

# 18
  • Мнения: 119
Има тема за селски туризъм , но там не съм писала защото не съм запозната.
Била съм в края на август в Рощок и местните дори малките деца си се къпяха с кеф , но за мен  водата беше студена.

# 19
  • Мнения: 400
Има тема за селски туризъм , но там не съм писала защото не съм запозната.
ПаднА ми в очити Cry Тъкмо си помислих,че си всезнаеща Laughing


Цитат
Била съм в края на август в Рощок и местните дори малките деца си се къпяха с кеф , но за мен  водата беше студена.
Аз пък бях края на юли Naughty Naughty Naughty
Края на август не се ходи на такъви северни места Naughty

# 20
  • Мнения: 119
Знаеща за места и неща където съм била Wink
И кога се ходи за да е топло морето - между 15 и 29 юли ?

Водата се загрява и после изстива бавно .
Затова дори в началото на лятото въпреки , че е горещо водата е още студена , а в края на лятото дните застудяват ,  но водата е още топла.
Елементарно...


Поне погледни картата на Дания в Гугъл за да ни помогнеш с инфо къде точно си бил на море.
Няма начин да не се сетиш най-малкото в кой район е и ще е полезно.

Популярен им е  Hornbæk. Не споря ,  че има хубави пясъчни плажове.

Последна редакция: пн, 22 авг 2011, 15:34 от mallkata

# 21
  • Мнения: 400
Балтийско море е било,защото беше blizoo до Копенхаген Naughty

# 22
  • Мнения: 4 784
Какво море - жената, пуснала темата ще ходи септември, тогава вече сигурно ще е за ботуши в Дания!

# 23
  • София
  • Мнения: 6 287
И аз да кажа да си вземеш есенни, че и зимни дрехи. Преди 8г живяхме 5м. в Орхус и, както датчаните се шегуват, имат 4 месеца зима и 8 месеца лошо време. Laughing Имаше август няколко хубави летни дни, но през останалото време е хладничко, мрачно и дъждовно.
Като стандарт е скъпо, транспортът е точен, Копенхаген е прашен и шумен (по мое мнение), извън него е приятно, зелено, спокойно и уредено!

# 24
  • Мнения: 400
Какво море - жената, пуснала темата ще ходи септември, тогава вече сигурно ще е за ботуши в Дания!


И аз да кажа да си вземеш есенни, че и зимни дрехи. Преди 8г живяхме 5м. в Орхус и, както датчаните се шегуват, имат 4 месеца зима и 8 месеца лошо време. Laughing Имаше август няколко хубави летни дни, но през останалото време е хладничко, мрачно и дъждовно.

Как бе,не чухте ли "специалистката" Laughing В края на лятото водътъ била идеална за къпане smile3532 smile3532 smile3532 smile3532 smile3532 smile3532

# 25
  • София
  • Мнения: 3 880
точно в края на Юли и началото на Август бях и в Рощок/Варнемунде, и в Копенхаген и датска провинция (че и още няколко места по Балтийско и Северно море) и да ви кажа честно за тези 15 дни никъде не ми се видя топло морето, нито пък и кой знае колко топло времето като цяло (температурите бяха около 20-21 градуса).
а и момичето отива на командировка за 3 дни през Септември, цяло чудо ще е ако има време да снима кралския дворец, камо ли да ходи на плаж.
аз мога да й пожелая единствено слънце, което наистина е кът по тези страни Peace

# 26
  • Мнения: 119
Aми аз ненапразно предположих , че някой хора са били доста на градус  и дори нямат спомен къде са били  Rolling Eyes
Черно море било по-студено...
То затова цяла Скандинавия лятото вкупом се изнася  към Средиземноморието ,  дето е още по-студено от нашето море.
Даже не знае кое море е в Дания , но  обикалял "много места"

Влязох в тази тема за да науча нещо  за Дания и има някой добри неща от хора , които наистина са били в съзнание   bouquet
Извинявам се за моята част от офтопика.
На авторката - хубаво прекарване !

Последна редакция: вт, 23 авг 2011, 19:12 от mallkata

# 27
  • Мнения: 400
Даже не знае кое море е в Дания , но  обикалял "много места"
да,за твое огромно нещастие съм бил на много места.
Каква е тая зле прикрита злоба и завист ooooh! ooooh!
И пак казвам-също за твое нешастие,че не съм бил на градус Naughty
А ти не се опитвай "тактично"да сменяш твърдението си,че водътъ е най-топла в края на лятото smile3532 smile3532 smile3532 smile3532
Според мен в края на септември е просто бижу за къпане там smile3532 smile3532 smile3532 smile3532

# 28
  • Мнения: 119
Спри се най-сетне , защото отдавна съсипа темата.
Дано някой от модераторите позабърши малко тук.

Завиждам ти затова  , че явно не правиш връзка с централната нервна система и така предполагам се живее много по-лесно Wink

# 29
  • Мнения: 15
Благодаря много на отговорилите на питанките ми! Hug
Наистина ще съм много за кратко там и почти няма да имаме време за шматкане, но ми се искаше да съм подготвена за това, което ме очаква. Blush Все пак ще ми е за сефте излизането в чужбина и ми е доста напрегнато.

И една молба - не се карайте и заяждайте в темата. Praynig Животът е хубав, защо се товарите с простотии? Mr. Green

# 30
  • Мнения: 400
Пожелавам ти да се насладиш и изживееш престоя си там,а не като някои други персони да си записваш например през колко минути спират на спирките автобусите,кои номера са,на кои фирми са автобусите,от коя страна се продават билетите и на кой завой е с 1 стотинка по-евтино и после да се изтъкваш с това Laughing Laughing

# 31
  • Vildbjerg,DK
  • Мнения: 96
Със закъснение се включвам и както виждам вече са ти отговорили на повечето въпроси Simple Smile Първо за времето - след като ще идваш септември, наистина е добре да имаш връхна дреха и бих препоръчала удобни, затворени обувки подходящи за мокро време. Едва ли ще бъдете навън, но дори до близък магазин да се наложи да идеш или банка, ако вали и е гарнирано с вятър - подгизваш много качествено.
Austrian airlines - коректни и точни по мои впечатления. А що се отнася до багажа, мисля че зависи от това какъв билет имаш. Мисля че имаха някакви промени тази година. Най - добре както са те посъветвали звънни на авиокомпанията директно http://www.austrian.com/Contact.aspx?sc_lang=bg&cc=BG
Магазините вярно затварят около 17 - 18.00 часа, но не става въпрос за хранителните вериги. Те работят до около 19.00 - 20.00 ( но не и в неделя - тогава ако работи нещо е до 13.00 - 16.00 часа ). Цените съобразно тези в Бг могат да ти се сторят и ниски и високи Simple Smile Например хляб обикновен 600 гр струва 6 DKK в една от евтините верига магазини. Хляб подобен , със същият грамаж може да вземеш и за 17-18 DKK . В тези граници варира цената на хляба. Литър прясно мляко струва между 5 и 10 DKK  ( зависи от производител и процент масленост ).Кисело мляко за литър 10 - 15 DKK или 18 - 25 DKK за килограм. Плодовете - примерно 1 банан струва 2-3 DKK ( не е обвързан с тегло ). Водата от чешмата е хубава и напълно годна за пиене, иначе в магазина най-евтината е от 3 DKK  за половин литър и 7 DKK за 2 литра. Нагоре цените варират до 15-20 DKK за 2 литра.
Ето за справка един от най-често срещаните магазини седмичните промоции http://www.superbest.dk/tilbudsavisЗа справка на цените в BGL просто делиш на 4.
Ако се храните на вън сумата зависи от това какво предпочиташ и колко точно предпочиташ Simple Smile Прочетох че си на диета някаква - има изобилие от черен хляб ( с трици, с ленено семе, включително немски черен хляб ). След като си на диета отпадат бързите хранения от рода на хотдог ( 22 - 30 DKK ) или при китайците за средно 50 - 70 DKK хапваш каквото и колкото искаш докато се заситиш. НО за сметка на това почти на всякъде където продават сандвичи има и салатен бар - за 20 - 40 DKK пълниш едни пластмасови купи с различна големина. Зеленчуци различни и много. Но по ресторантите е по-скъпо.
За градчето чувам за първи път, но и аз съм тук от не много дълго време. От Google прочетох че е на Fyn - между Odense и Nyborg. Не знам дали ви е осигурен транспорт до там, но ако не е ще трябва да пътувате с влак до Odense или Nyborg и от там да продължите с автобус.
Да ти пожелая освен весело и приятно пребиваване на датска земя и дано времето бъде благосклонно към теб.
Дано с нещо съм ти била полезна  bouquet

Последна редакция: вт, 23 авг 2011, 22:46 от anideni

# 32
  • Мнения: 15
anideni, много ти благодаря за отговора! Hug
Ама да питам още нещо! Mr. Green Кои са типичните сувенири от Дания? Rolling Eyes Някой беше споменал за викинг в снежна топка. Какво друго? Ще ми се да взема на хлапетата нещо характерно... Та, някой, ако има идея... плиииийз! Praynig А има ли някакви характерни само за Дания сладки (нещо от типа на баклавата в Турция примерно)?
И, ако купя нещо за ядене, което си е в оригиналната си опаковка, ще мога ли да го пренасям в ръчния си багаж на връщане?

# 33
  • София
  • Мнения: 3 802
Най- типи4ният сувенир от Копенхаген е Малката русалка Mr. Green нея даже и на летището са си я сложили, ако слу4айно нямаш време да я видиш. За хлапетата задължително виж магазина на Лего. Той си е атракция сам за себе си!
Приятно изкарване там. Сигурна съм, 4е ще си о4арована.

# 34
  • Vildbjerg,DK
  • Мнения: 96
Ами за сувенири не знам честно казано за децата какво може да бъде. Има фигурки различни - на малката русалка, на викингски корабчета, на вятърни мелници ( аз съм им голям почитател - такива старовремски много са хубави ). Иначе има разни чаши за кафе с датски флаг и надписани, виждала съм и телета ( крави ) в цветовете на датския флаг с различни надписи по тях. Много неща има наистина. Но не знам колко време ще имаш да обикаляш по магазините - ако не успееш от града да си вземеш, на летището има много интересни, но и скъпи неща.
Колкото до храна или сладки - в ръчният багаж не може да имаш храна и течности, поне не такива с които да минеш проверка. Но след като ти проверят багажа и минеш проверката, можеш да си купиш почти всичко. Обикновено ти искат борд картата и ти казват може ли или не може да вземеш това което си избрал. Но това е май само за алкохола. За бонбони и други неща май няма ограничения. Иначе популярни са Wienerbrød,Hindbærsnitter, Kransekage, Brunsviger и много други. Мисля че имаше на безмитна зона в подходящи опаковки или от кафетата там могат да се вземат. Иначе лакрицови бонбони с различен вкус, шоколад и шоколадови бонбони Daim, Dumle.
Има ги навсякъде Simple Smile

# 35
  • Мнения: 400
Копенхаген е прашен и шумен
прашен наистина и доста мръсен Naughty Улиците са заринати в цигари например Naughty
Но шумен-не съм съгласен Naughty
Има много красиви и големи паркове в централната част.
Ще ме извинява "малката",че не съм си записал срещу кои улици са и как се казват тези паркове и колко декара са Laughing Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 6 287
мда, София е къде-къде по шумна!

за сувенири ние бяхме взели от някой от замъците, които последно посетихме (не помня имена, беше преди 8г.) интересни лъжички за кафе, мъжът ми също много хареса от тези малките бутилки, вътре с корабчета, дето ги има и по нашето черноморие. Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 3 880
странно, Копенхаген ми се видя изключително чист град.
и изобщо не ми се стори шумен.
явно прекалено много ми е харесало всичко в този град или де да знам...

# 38
  • Мнения: 15
Отново ще питам! Mr. Green
Реших, че ще пътувам само с ръчен багаж, та питанката ми е, мога ли да пренасям в него течности.
Четох доста, но се обърках! Blush За ръчния багаж ли важи количеството от 1 литър общо, като всяка опаковка да е не повече от 100 мл и всички да са затворени в самозапечатващ се плик? И мога ли да нося в този плик спирала за мигли, део-стик, паста за зъби,..? За вода - разбрах, че не може.
Зарядните за телефона и за батерията на фотоапарата, трябва ли да ги извадя преди чекирането, като самия фотоапарат?
Мога ли да слушам МР3-ка в самолета или не е разрешено?

# 39
  • Мнения: 119
Да  , само за ръчния багаж важи "1 литър общо, като всяка опаковка да е не повече от 100 мл и всички да са затворени в самозапечатващ се плик"

"мога ли да нося в този плик спирала за мигли, део-стик, паста за зъби,..? "Може - никакъв проблем !


"Зарядните за телефона и за батерията на фотоапарата, трябва ли да ги извадя преди чекирането, като самия фотоапарат?"Не не е необходимо дори за самия фотопарат. Единствено  ако носиш лаптоп трябва да го извадиш.


"Мога ли да слушам МР3-ка в самолета или не е разрешено?"
Може , дори може да гледаш филмче на лаптопа Simple Smile
Само GSM-a трябва да е изключен.

# 40
  • Мнения: 116
странно, Копенхаген ми се видя изключително чист град.
и изобщо не ми се стори шумен.
явно прекалено много ми е харесало всичко в този град или де да знам...

И на мен ми се видя чист. Самия факт, че голяма част от хората карат колелета... Но пък може да има и много по-чисти градове знам ли Simple Smile
Междудругото лакрицовите бонбони на малко хора биха се харесали. Не взимай големи количества Laughing Относно нещата за ядене се сещам за нещо смешно, първия път когато приятелят ми ходи там служебно го накарах да ми донесе от тези датските бисквитки в тенекиени кутии, тук тогава не се намираха. И той 5 кутии и на летището малко странно го изгледали докато вадели кутиите от ръчния багаж Laughing Все едно тия пък едни прости бисквитки ли си нямат Simple Smile

# 41
  • Мнения: 7
мен пък наистина ме интересува прекарване на море в Дания и като цяло Балтийско море Wink Винаги са ми били интересни северните морета Peace Ако може някой да сподали

# 42
  • Мнения: 400
мен пък наистина ме интересува прекарване на море в Дания и като цяло Балтийско море Wink Винаги са ми били интересни северните морета Peace Ако може някой да сподали
Ами аз вече споделих.Противно на някои незапознати тук,морето е много топло през лятото и е прекрасно за плаж,плуване и т.н.
Ние сме били края на юли-началото на август.
А и ни се стори чисто.
Има и хубав пясък.
За септември се съмнявам да става,въпреки че някои тук са писали,че било "елементарно",че септември е най-топла водата ooooh! Но това дори за България не е валидно-много погрешно е това мислене Naughty

# 43
  • Мнения: 119
Никъде не е писано " "елементарно",че септември е най-топла водата " , а че в края на август няма как още  да е изстинала толкова дори времето да е хладно.
Всеки знае , че в началото на юни дори да е 30 градуса навън водата е хладна за къпане.
В края на август ако ще и 25 градуса да стане водата е още топла.
Ясно е , че оптималния вариант е когато дните са най-горещи , но това за Скандинавия са две-три седмици в годината.
Вече ти казаха и хора дето са били точно в края на юли , че водата и в Северна Гермнаия-Рощок ,  и в Дания съвсем не е толкова топла.
Може да си хванал някакво изключение.
Какво повече трябва.
Mилиони скандинавци се изнасят към Южна Европа на море юли и август.




Aurora:

"точно в края на Юли и началото на Август бях и в Рощок/Варнемунде, и в Копенхаген и датска провинция (че и още няколко места по Балтийско и Северно море) и да ви кажа честно за тези 15 дни никъде не ми се видя топло морето, нито пък и кой знае колко топло времето като цяло (температурите бяха около 20-21 градуса)."


Момичето знае и къде е била , а не като теб несвързани приказки.
Как може изобщо да не помниш къде си бил  като си обикалял толкова,  а само  някъде в Дания и Копенхаген???


Как беше на Корфу ?

Последна редакция: вт, 30 авг 2011, 11:59 от mallkata

# 44
  • Мнения: 400
Всеки знае , че в началото на юни дори да е 30 градуса навън водата е хладна за къпане.
Никъде не съм говорил за юни Naughty Naughty Naughty Naughty

Цитат
Може да си хванал някакво изключение.
Едва ли Naughty

Цитат
Mилиони скандинавци се изнасят към Южна Европа на море юли и август.
Не съм казАл,че не го правят Naughty Naughty
Но и тУЙ,че тия морета съвсем не стават за къпане лятото също изобщо не е вярно Naughty
Не съм специализирал "климат и води на балтийско море през лятото",но дори и да са 3 топли седмици за къпане,не е толкова малко Naughty Naughty То и тук кат погледнем реално става за къпане само юли и август.Септември не го брОя Naughty
Тук ги привлича тУЙ,че е доста по-различно от тяхното крайбрежие във всяко отношение Naughty



Цитат
"точно в края на Юли и началото на Август бях и в Рощок/Варнемунде, и в Копенхаген и датска провинция (че и още няколко места по Балтийско и Северно море) и да ви кажа честно за тези 15 дни никъде не ми се видя топло морето, нито пък и кой знае колко топло времето като цяло (температурите бяха около 20-21 градуса)."
"Може да си фанАла....изключение"

Цитат
Как може изобщо да не помниш къде си бил  като си обикалял толкова,  а само  някъде в Дания и Копенхаген???
Успокой се вече,обЯсних ти,че не ме занимават подробностите като теб Naughty особено в странъ като Дания,гдето езикът не ми говори абсолютно нищо и не мога да прочетА и една дума Naughty Naughty Naughty Naughty Naughty И не съм  бил на ексКУРзия,гдето да са ни.....казАле 69 пъти где ще одим и кой къде си е забил..........сабята през 69 година Laughing
За мен тУЙ изобщо не е важно Naughty Важно е да ми ареса мястото Naughty Naughty

# 45
  • Мнения: 330
Някой да може да ми препоръча low cost авиокомпания с полети София-Копенхаген, София-Орхус или София-Олбор? Cimber обслужваха тези линии до края на октомври и оттогава нямат полети Confused Някоя друга компания от този ценови клас да знаете? Rolling Eyes
А някоя евтина датска компания за вътрешни полети ? Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 119
Няма такава от София.
Иначе три авиокомпании извършват вътрешни полети в Дания  :

http://www.cimber.dk/
http://www.flysas.com/
http://www.norwegian.com/uk/

# 47
# 48
  • Мнения: 1 483
Имаше изгодни полети София-Копенхаген на Украинските авиолинии... Под изгодни имам предвид към 180 евро. 2010 година Cimber имаха сравнително ниски цени, но миналата година забелязах че са ги вдигнали доста...

# 49
  • Мнения: 1 440
Здравейте!
Предстои ми пътуване до Копенхаген на 14 март.Горе-долу се запознах с всичко.Но ме притеснява един факт-аз съм пушачка.Зная,че е забранено пушенето на обществени места.И все пак,има ли места,където да се пуши,на открито става ли?Как ли гледат на пушачите? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт