До кога се хранехте през ноща???

  • 12 328
  • 121
  •   1
Отговори
# 105
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Някъде на 2м сами се отказаха нощното хранене. Като нощно наричам това в 3ч. Иначе късно вечер (към 23ч) си ядяха дълго време. Винаги са били на АМ, ако това има значение.
Само да напомня, че не всяко будене означава глад Има много други причини за будене на децата и не е нужно при всяко събуждане да давате мляко. Моите и до ден днешен (на почти 4г) нито една нощ не са спали без някой от двамата да се събуди 1-2 пъти.  Rolling Eyes

# 106
  • Мнения: 50
Вече сме на 4 месеца, а още на първия се отказа сама, но постепенно като лека полека си сливаше храненията.Сега ядем последно към 22:30 и спим по 6-7ч.
Но искам да отбележа, че всяко дете е различно.Никога не съм си и помисляла да и спирам нощното хранене....

# 107
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 924
Моята се хранеше нощем докато я отбих - на 2г 9м.

# 108
  • Мнения: 158
Все още си суче нощем и се отказах да го отбивам.Нека си взема каквото може пък някой ден може сам да го откаже.  Heart Eyes

# 109
  • София
  • Мнения: 18
Някъде около 30тия ден (1ви месец) спряхме с нощното хранене и ядеше по 6 пъти. На около 2 месеца и половина започна да разрежда - през ден, през два и като навърши 3 месеца вече беше с постоянен режим - 5 хранения дневно , през 3 часа и спеше нощем по 12 часа. Сега (дори и днес е такъв ден) през няколко дни яде по 4 пъти. Може би защото яде по малко пюренце или по малко кашичка от време на време. Но  Naughty детето само си изгради този режим, не съм му го налагала. Само нощното хранене го махнах за няма и 2 вечери. Друго, което искам да отбележа е, че детето е на АМ. А 4те хранения ги постига като си поспива по-дълго следобяд и последното (4то) хранене му се пада към 19-19.30 и сега ще стане утре сутринта към 7 или 7 и нещо.

Успех  Hug

# 110
  • Мнения: 80
При нас нощното хранене малката сама си го спря още на 2 месеца, като последно пиеше АМ преди сън към 20.00-21ч и , ако се събудеше нощем давах малко водичка и пак си заспиваше.

# 111
  • Мнения: 38
Цитат
При нас нощното хранене малката сама си го спря още на 2 месеца, като последно пиеше АМ преди сън към 20.00-21ч и , ако се събудеше нощем давах малко водичка и пак си заспиваше.
И при нас беше така, за моя голяма радост  newsm44

# 112
  • Мнения: 76
Аз да се похваля Hug вече не се храниме през нощта Hug
След няколко дена ще направиме 2г.  Сам се отказа, просто спря да си търси млякото през нощта
ако промрънка обръщам на другата страна и край, няма мляко Joy

# 113
  • Мнения: 150
На 3 мес. спря да се буди нощем. Иначе на 7м. сме, но си папка по 5 пъти.

# 114
  • Мнения: 2 766
Ние сме на 10м.и се будим, за храна.И имам усещане, че щом до сега не свикна без нощно хранене скоро няма да се отучи.А аз така много искам да спя

# 115
  • Мнения: 7 947
Аз да се похваля Hug вече не се храниме през нощта Hug
След няколко дена ще направиме 2г.  Сам се отказа, просто спря да си търси млякото през нощта
ако промрънка обръщам на другата страна и край, няма мляко Joy

2 години е доста висока граница за мен.
Само като напътствие мога да кажа, че е добре от доста по-малко детето да свиква без нощното хранене. Не , разбира се - насила, но все пак.

# 116
  • Мнения: 86
Точно на 1 месец спря да се събужда в 3 часа за кърмене.

# 117
  • Русе
  • Мнения: 5 358
При нас си остана буденето около 04:00  за мляко. Вечер не винаги иска да пие и количеството не е голямо - не изтрайва до сутринта.

# 118
  • София
  • Мнения: 44 357

Само да напомня, че не всяко будене означава глад Има много други причини за будене на децата и не е нужно при всяко събуждане да давате мляко. Моите и до ден днешен (на почти 4г) нито една нощ не са спали без някой от двамата да се събуди 1-2 пъти.  Rolling Eyes
ако не иска мляко детето няма да го пие Wink
честно казано...да, на моят при всяко пробуждане му давах да суче, да до късно не се наспивахм, обаче от друга страна от  както стана , на към 2 годинки, почти не се е будил нощем.... рядко, за вода, за тоалетна общо 2-3 пъти... само като е болен понякога спи неспокойно...

Ако детето приема мляко, не виждам защо пък да не му се дава, дали ще пиине, за да утоли жажда, дали ще  "цокне" 2 глъдки за успокоение и ще продължи съня или е гладно и ще излапа всичко...къде е драмата и защо да не се дава?
 И всъщност кои са тези много причини? аз освен вода(което по-точно от опит ми се струва,  че когато се съббудиш може да ти се допие, а не се будиш за ад пиеш спец), болест(което не е ежедневие) и тоалетна(но това важи само за деца без памперс) мн други не се сещам....топлото и студеното ги изключвам, това не са причини всяка нощ да се буди дете....кошмарът също е някакво изключение....


Само като напътствие мога да кажа, че е добре от доста по-малко детето да свиква без нощното хранене. Не , разбира се - насила, но все пак.

защото? за да почива коремчето или?

не е заяждане, но след като няма да е насила, как свикваш някой, който иска мляко нощем, че не трябва Wink като не е на сила...да и до 2 години може да иска мляко...

Последна редакция: сб, 03 мар 2012, 00:34 от Angel_Dust

# 119
  • Мнения: 76
Аз да се похваля Hug вече не се храниме през нощта Hug
След няколко дена ще направиме 2г.  Сам се отказа, просто спря да си търси млякото през нощта
ако промрънка обръщам на другата страна и край, няма мляко Joy

2 години е доста висока граница за мен.
Само като напътствие мога да кажа, че е добре от доста по-малко детето да свиква без нощното хранене. Не , разбира се - насила, но все пак.
И аз мисля, че 2г е късничко, но нищо не можах да измисля, за да не яде през нощта и затова отворих темата. Не съм го оставяла само да реве до посиняване, защото все пак сме в блок и всичко се чува, Той заспиваше само като си цокне млекце иначе или ревеше( до около 1,5г) или се въртеше нон стоп и мрънкаше( до последно преди да се откаже) Той се мъчеше и нас мъчеше.
Затова давах мляко и имаше спокойствие за всички.

Общи условия

Активация на акаунт