На 6 месеца не иска никакви пюрета помогнете!!!!

  • 5 290
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 484

Aми не знам, аз си гледам от моята камбанария, ..

Естествено-всеки така прави Peace

Първия ни син (изкл.кърмен на поискване) захраних на 6,5мес..ест. и той като твоето, не ядеше..прояде с някакъв апетит след годинка и нещо (т.е. при излизане на зъбите..). Кърмих го 2г и 9мес.
Втория-също изкл.кърмен на поискване, до 8,5мес друго освен кърма не е виждал; но имаше пред себе си "дразнител" в лицето на батко му...та затова "прояде" по-рано от моите планове (които бяха да захраня към годинката Mr. Green). Към момента (1г и 7мес) яде с променлив апетит..още кърмен разбира се.

На сила няма как да ги накараме да проядат-напротив, ако ги насилваме ефекта ще е обратен.
М/у другото в яслите и градините е по-различно от вкъщи и хапват Wink Защото го има състезателния момент с другите деца, поощряването от госпожата и т.н..




Лошото, че искам да го отбия преди да е станал на годинка. Шише не иска, лъжичка не иска, АМ не иска. Нищо не иска, освен кърма. За мен няма начин да ходя на работа и да кърмя.  Нямам и такова желание. Подозирам, че синът ми ще остане доста неприятно изненадан изведнъж като се окаже сред хора, които няма да му предлагат кърма.

# 16
  • Мнения: 361
и аз захраних на 6 месеца- зеленчукови пюрета и каши не искаше изобщо, прояде първо плодови пюрета, бананова каша, мачкан суров банан, плодови сокчета. отвреме навреме пробвах със зеленчуково пюре, но не искаше. след месец включихме месните- тях ги харесва. почнах и смесено да й давам зеленчуково с плодово, месно с плодово и така ги прояде. сега даже има и любимо зеленчуково /като да не повярва човек/. така че пробвай- сменяй вкусове, смесвай, все ще откриеш какво харесва Wink

# 17
  • Мнения: 56
По съвет на лекарката аз спрях пюретата за месец и започнахме с каши тях ги яде като невидяла ама нали са сладки Wink а междудругото ми забрани да смесвам плодово и зеленчуково не го правете и вие защото така децата си объркват вкусовете и губят представа за тях
Точно така!Пюренцата и купешки и домашни,така не овкусени,наистина са гаднички.То да ги помиришеш даже,неволно правиш една физиономия.

# 18
  • Мнения: 65
И ние не щем да ги ядем зеленчуковите пюрета и реших да си направим малка почивка и да опитаме отново след време...  Naughty

# 19
  • Мнения: 56
Щом не иска и отказва категорично- изчакваш . Simple Smile
Успех!
Така е.Изчакай малко.Няма такъв човек,който да яде само каши,нали?

# 20
  • София
  • Мнения: 139
Моята дъщеря също категорично отказва чисти еднокомпонентни зеленчукови пюрета. Не иска и да помирише и каша (а кашите са адски вкусни). Но пък преди 2 дни и дадох заешко със зеленчуци - омете целия буркан за нула време. Обяснявам си го с това, че месното пюре вече имаше вкус и мирис на истинска храна, а не някаква блудкава безвкусна смес. Замислям се даже дали да не я запиша пробно на детска кухня - мисля, че ако и дам истинска храна ще е далеч по-лесно. За съжаление от начитре манджи не мога да и давам, защото аз готвя с много подправки, а тя е още малка.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 318
добре де, как ще разбереш ако получи реакция към нещо, към какво е точно, ако направо даваш такива мешавици?

а пюренцата то само първото да е едно компонентно, после стават 2-3  и т.н.

# 22
  • София
  • Мнения: 139

Angel_Dust, а как ще разбера, че има реакция към нещо, което така или иначе не иска да яде?

Аз така или иначе съм въвела някои видове плодове и зеленчуцици, както и жълтък, досега не е дала реакция към нищо, а и няма фамилна обремененост.

Освен това, не вижда, смисъл да чакам месеци да видя дали няма да направи реакция към моркови, щото тя така или иначе не ги яде натюр, вместо да и дам моркови с месо на пюре и да си ги хапне.

# 23
  • Мнения: 2 281
LadyAngel, всеки си знае как да си гледа детето, но за мен лично 7 м е рано за детска кухня. Моето дете е на почти годинка, и пак половината меню на детските кухни ми се вижда неподходящо. Слагат свинско, зеле, прясно мляко, яйце. Поне така пише в сайтовете на частни кухни, които прегледах.
Не е ли по-удачно да слагаш малко подправчица, мъъничко лук (по-добре праз лук) и ти да му готвиш? Моето дете, което и сега си е злоядичко, прояде с желание едва когато започнах да му готвя по този начин.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 318

Angel_Dust, а как ще разбера, че има реакция към нещо, което така или иначе не иска да яде?

Аз така или иначе съм въвела някои видове плодове и зеленчуцици, както и жълтък, досега не е дала реакция към нищо, а и няма фамилна обремененост.

Освен това, не вижда, смисъл да чакам месеци да видя дали няма да направи реакция към моркови, щото тя така или иначе не ги яде натюр, вместо да и дам моркови с месо на пюре и да си ги хапне.



ми виж сега, като си въвела някои зеленчуци, въвеждаш с тях месото, като само то да е новият компонент, след това намираш пюре само с познатите зеленчуци и месото, където например моркова да е новото и т.н. т.е. гледаш съдържанието и  даваш по 1 ново нещо...то не е нужно да е  еднокомпонентно пюре, просто трябва да е по 1ново да се въвежда , а не например 3 нови зеленчука и месо.

ДК кухня за София е до колкото помня след 10 месец...ако не и след 12...ма май десети...малко ви е рано.

# 25
  • Мнения: 8
благодаря ви за отговорите,от две седмици спях да я мъча и давам каши,тях много ги харесва и нямам проблем,но все пак са сладки вече е на 7 месеца 4 пъти я кърмя и само наобед яде каша искам и нещо по различно от сладкото да дам но нищо не приема и незнам до кога ще сме така,скоро ще опитам попара и ще видим,някой може ли да каже как я прави?

пропуснах да отбележа че сме 9 кг качила е 6  кг за 6 месеца лекарката казва че е много над нормата а от кашите сега още повече ще качи!! ooooh!

Последна редакция: ср, 31 авг 2011, 00:37 от Boten Mary

# 26
  • Мнения: 2 281
Попарата е особено непопулярна сред злоядите деца. Ако не иска, изобщо не се мъчи, има други заместители

Да допълня, по принцип попара се прави 1-2 сухарчета, сиренце колкото кибритена кутийка(така съм чувала, но аз слагам повече), масло, вряла вода.

Аз намерих една доста добра алтернатива - каша със 7 зърна безмлечна, сирене и масло. Моята дребна я харесва повече от попарата.

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 16:25 от Giada

# 27
  • София
  • Мнения: 44 318
e може и с някакъв чай, не с чиста вода.
може и като поизстине и АМ да се добави... но кашата си е по-хубав вариант Simple Smile

# 28
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Попарата е особено непопулярна сред злоядите деца.
Всъщност много зависи от вкусовите предпочитания на самото дете. Големият ми син беше много злояд като малък и единственото нещо, което ядеше с ентусиазъм и без проблем беше попарата.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 484
Днес пробвахме и каша- пълен потрес и отвращение  Confused.

Общи условия

Активация на акаунт