На 6 месеца не иска никакви пюрета помогнете!!!!

  • 5 283
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 484
А по въпроса за подкрепата за кърменето, точно преди два дни нашата лекака ме посъветва да отбия бебето, 1 месец преждевременно родено, защото докато кърмя със захранването няма да имам успех. Нямам думи. 
Ех тези педиатърки,вместо да помагат,пречат Thinking и аз нямам думи,толкова грозна думичка отбия,все едно го откъсвам от себе си  ooooh!.Трябва да се водим по детето,а не то по на някаква лекарка правилата,няма незахранено дете рано или късно,ноо кърменето е веднъж и този шанс не трябва да се изпуска.

Относно темата за това че бебето не иска зеленчуково пюре на 6м. грешка е че е предложен сок пак по съвет на педи,е естествено,че като е свикнало със сладкият вкус няма да иска друго Naughty

На моето не съм му давала сок и пак не иска пюре.

# 61
  • София
  • Мнения: 92
Моето мишле пък яде без проблем зеленчукови пюрета , но плодови пюрета и сокове не иска и да близне. Пробвала съм с пюрета от ябълка , от круша , от манго , от праскова , но само като ги опита и прави една такава отвратена физиономия и започва да плюе. Дори съм й ги смесвала с каша - пак не ги иска. Знам , че не е проблем , щом яде зеленчукови , но и каката беше така и много трудно прояде плодове - след 3-4 години. Сега е вече на 8 години и яде много малко плодове и то само определени не всички. Щеше ми се поне малката да я науча да яде плодове. Ако можете дайте ми някакви съвети как да я накарам да яде.

# 62
  • Мнения: 30
Моето мишле пък яде без проблем зеленчукови пюрета , но плодови пюрета и сокове не иска и да близне. Пробвала съм с пюрета от ябълка , от круша , от манго , от праскова , но само като ги опита и прави една такава отвратена физиономия и започва да плюе. Дори съм й ги смесвала с каша - пак не ги иска. Знам , че не е проблем , щом яде зеленчукови , но и каката беше така и много трудно прояде плодове - след 3-4 години. Сега е вече на 8 години и яде много малко плодове и то само определени не всички. Щеше ми се поне малката да я науча да яде плодове. Ако можете дайте ми някакви съвети как да я накарам да яде.
То не е за хвалене,но и при нас каката не яде никакви плодове,само ябълка много рядко,ако и я подавам едва ли не в устата...дано с бебчо да не е така,за сега си яде всичко,но него го захранвам по съвсем различен от каката начин  Naughty

# 63
  • Мнения: 273
С моя бебо сега се захранваме,пюрета твърдо отказва,било то купени,боли то домашно приготвени,но кашичките ги обича.А и забелязах ,че от пюретата го боли коремчето нощно време,а от кашичките не Peace

# 64
  • Мнения: 372
С моя бебо сега се захранваме,пюрета твърдо отказва,било то купени,боли то домашно приготвени,но кашичките ги обича.А и забелязах ,че от пюретата го боли коремчето нощно време,а от кашичките не Peace

Детето ти е малко още за захранване, има колики. Изчакай още месец и тогава предложи твърда храна  Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 2 484
Не всеки подкрепя късното захранване. Ако/когато имам второ дете, ще го захраня по-рано, изчаках 6 месеца и сбърках.

# 66
  • Мнения: 273
С моя бебо сега се захранваме,пюрета твърдо отказва,било то купени,боли то домашно приготвени,но кашичките ги обича.А и забелязах ,че от пюретата го боли коремчето нощно време,а от кашичките не Peace

Детето ти е малко още за захранване, има колики. Изчакай още месец и тогава предложи твърда храна  Peace

Аз съм за късното захранване,но на малчо не му стига само мляко.Не го засища достатъчно и затова се захранваме.А и на последния преглед беше свалил от теглото си.

# 67
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 905
Не мисля, че апетитът на детето зависи от късното или ранно захранване. По-скоро си е до дете. Имам пред себе си примери за злояди деца, захранени на 2 и на 6 месеца, както и нормално хранещи се деца, захранени на 3 и 6 месеца.

Въпросът е да се водиш по детето, сигналите за готовност за захранване са добър ориентир.

# 68
  • Мнения: 6


моя бебчо е на 5 месеца и му давам па много мъничко кисело мляко с 1-2 бисквитки ако имам и плодово пюренце му слагам и така се облизва и мляска  много му харесва даже търси още но ме е страх да му дам повечко.

Има ме един много голям проблем моя син (Борко) не обича зеленчуци и много се притеснявам
трябваше да ядем картофено пюренце а той не иска и да чуе нито за купено нито за домашно
инече плодовите си ги изяжда без проблем
моля някой ако може да ми даде съвет ще съм благодарна много

# 69
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 905
beloslava93, много деца не харесват вкуса на чистото картофено пюре. Опитай да го разредиш с кърма или АМ, нещо което му е по-познато.

Пробвай с някой друг зеленчук - морков или тиква например. Тя е по-сладка и може да му хареса повече.

Но за кисело мляко и бисквити е много рано.

# 70
  • Мнения: 6
опитах ме тиква с картофи ама това е отврат просто е ужасно на мириз и на вкус мс много за отношението ти по моя въпрос

аз не кърмя бебчо яде нан и смесих картофките с нан но пак не го ще  Sad

# 71
  • София
  • Мнения: 44 318
тиква с картофи е много вкусно и ухае прекрасно. Ти какво си предлагала?
а защо детето трабва да яде точно картофи?
какво си въвела до сега?
какви зеленчуци изобщо?
Може да пробваш с чиста тиква за начало или чист пъщарнак и двете са сладникави...ако приеме някое от тях и свикне да прибавяш вече и други към тези два зеленчука.
Ако не ги иска защото е свикнало на много сладко(четох някакви други неща сладки, които си давала, онова мляко с бисквити, захар и т.н.) може да пробваш към плодово да даваш тиква/ пъщарнак, като за няколко дни намалиш плода, а увеличиш зеленчука докато стигнеш до чист... евентуално да се излъже...
Дргият вариант е да пробваш да въведеш каша например ориз и после да пробваш някакви съчетаващи се с ориз зеленчуци да въвеждаш.
Също може да пробваш с вариращи гъстота и  топлина, моят например предпочиташе средно рядки пюрета и  на стайна Т или много леко притоплени....ама почти да не се усеща, че е топло.

# 72
  • Мнения: 273

аз не кърмя бебчо яде нан и смесих картофките с нан но пак не го ще  Sad

И моя отказва картофи,но не го мъча,давам му какво харесва

# 73
  • Мнения: 1
Как завършва тази сага, яде ли бебенцето сега? Ние сме с подобен проблем и ми стана интересно как се е развила ситуацията

# 74
  • Мнения: 273
Да,храни се нормално.Още тогава се захранихме постепенно и сега е с голям апетит  Simple Smile явно трябваше време,за да свикне с вкуса на новата храна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт