Февруарската дружина мина първата третина! - Тема 5

  • 25 164
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 52
hahuhihi Ааа,има ,има връзка прегряването!Научно доказано било,че прегряването на тестисите било в пряка връзка с по-късна импотентност на момчетата.Абе ,истината е една-изискват се еднакво много грижи и отговорност към  отглеждането и на момче,и на момиче.Аз Дари наистина не съм я бърсала с мокри кърпи,а я миех направо,защото пък при женските има опасност от влагалищни инфекции.Е,ако си някъде навън и нямаш вода под ръка,ще я избършеш с мокра кърпа,ама закон Божи е забърсването да става от шуша към дупе,а не от дупето-напред,за да не попадне нещо мръсно във  вагината.

# 691
  • Мнения: 67
Добро утро!!!!
Да ви се похваля вчера сутринта го усетих и съм сигурна че е то а не червата ми или нещо подобно - леле чувството беше неописуемо велико!!!!!!  newsm44
JG стискам палци да е било фалшива тревога и анимоцинтезата да бъде отлична, чела съм че стават доста грешки и тя доказва обратното!!!!  Hug
Любомира честита дъщеричка!!!!!   stork-girl Иска ми се и на мене  Mr. Green

Моят ще стане на 3г  след 10 дни и не съм му пипвала пишока,що така си се наплашила.
щото после ги водят на хирург да ги цепи, и е доста болезнено за попорасналото дете /обикновено 3-4-5-годишно/. по цяла седмица ги е страх да уринират, щото им щипе, и вървят разкрачени като каубойци
мъжа ми има подобен неприятен спомен от детството, затова още от първия месец всяка вечер при къпане започна да забелва чурката, и на 6-я месец бяхме готови. а това, което описах по-горе, го видях при едно детенце от групата на сина ми в детската градина.
иначе за прегряване на водата и аз за пръв път чувам
мале като чета това и аз искам все повече и повече момиченце  Praynig
Аз няма да мога да ви чета много често през следващите 7-8 дни защото заминавам на лекции на Свищов (малко да поразпусна с колеги), но се надявам всичко с вас да е наред и когато се прибера на главната страница да има сини и розови гащи на всяка   bouquet
Моят следващ преглед е към средата на септември така че аз няма да разбера скоро пола а нямам търпение, но май че е по добре така - поне да няма после стая в розово а да се окаже каратистче  Mr. Green
Желая ви лек ден изпълнен с много усмивки!!!!!  Hug

# 692
  • Мнения: 115
Това че не трябва момиченцата да се бършат с кърпи е нещо ново за мен.Мая си я бършех с кърпи през целия ден, вода вечер на къпането само.Беше ме страх да я мия сама.Бършех я по начина който е описан, но така или иначе жените така се бършат, обратното би довело до инфекции не само бебета момиченца.Това с чурките и забелването и мен ме плаши, една приятелка води сина си два пъти да му я разлепят и накрая го обрязаха, големи главоболия имаше.

# 693
  • Мнения: 208
Вие май с тия забелванки и бърсанки  искате да ни наплашите яко първескините. Бива ли такова нещо  Rolling Eyes
Шегувам се. Хванали сме се на хорото. Каквото и да е, няма да е лесно, само се надявам да се справя.

Аз като Любчето и дейзи съм с усещане в дясно. И втвърдяванията ми бяха там (да чукна на дърво, май вече ги няма) и това "пърхане".

Вчера се похвалихме на още един приятел. Той пък въобще не бил изненадан. От известно време подозирали едно или друго, защото сме щели да правим ремонт и да се местим на по-широко.  Thinking

# 694
  • Мнения: 219
Старлет, така е. Предварително изтеклите води правят нещата по-болезнени, когато бебето се придвижва надолу към родовия канал  Confused. Благодаря за пожеланието! Дай боже на всички ни леко и бързо раждане!  Hug

Да си кажа и аз за забелването. Когато синът ни стана на месец мъжът ми започна да му я забелва без сила и натиск по малко всяка вечер по време на баня. Като стана на 3 месеца вече беше напълно готова и оттогава само поддържаме постигнатото. Проблем не сме имали. Нищо сложно не е, просто се изисква постоянство.
Наистина е много болезнено, когато се направи на 3, 4 години примерно от раз от хирург и децата много се стресират.

Последна редакция: пн, 29 авг 2011, 11:38 от Ralipo

# 695
  • Мнения: 9
На мен не ми пречи забелването. И при момиченцата и при момченцата си има особености. Дъщеря ми наистина  я миех всеки път щом сменях памперса още от родилното. Видях че акушерката я мие и си казах "А щом тя може, аз мога по-добре, нали съм й майка." Grinning Като ме видяха на втория ден след секциото да я мия на мивката и изтръпнаха. Репликата беше "Ти луда ли си?"
А за прегряването и аз съм чувала,даже не само бебета, но и за момченца, тинейджъри и изобщо за по принцип.Радвам се за всички които са усетили вече първите движения на малките бонбони  Hug , така ми се иска и аз вече да ги усетя. Rolling Eyes  
viki_88 приятно изкарване Party
 Весел ден на всички! Simple Smile

Последна редакция: пн, 29 авг 2011, 11:50 от SUNDAE

# 696
  • Мнения: 8
Здравейте момчета  Mr. Green!

Вие ме хвърлихте в джаза с това забелване. Знаех, че трябва да се практикува от самото начало, но тогава болезнено ли е за бебето?

Любoмира
честито ти момиченце. Радвам се, че си с оправдани очаквания. Дано до края на бременността малката се обърне  Praynig.

# 697
  • Мнения: 219
Здравейте момчета  Mr. Green!

Вие ме хвърлихте в джаза с това забелване. Знаех, че трябва да се практикува от самото начало, но тогава болезнено ли е за бебето?


Не, не е, но както споменах трябва да е всеки ден по малко, без да се бърза и без натиск и насилване  Peace. Точно затова се прави от края на първия месец, за да стане безболезнено.

# 698
  • Varna
  • Мнения: 81
Момичета някой има ли представа колко струват изследванията за: салмонела,листериоза и токисплазмоза?

# 699
  • Мнения: 115
Не съм искала да всявам паника с забелването защото не съм компетентна.По скоро идея си нямам за какво става въпрос, но мисля че човек когато се информира навреме ще е подготвен за случващото се след раждането.

# 700
  • Мнения: 208
Мисля, че токсоплазмозата може да се пусне с другите изследвания и се покрива. Но ако е отделно... някои лаборатории имат сайтове с цени. Токсоплазмозата имаше 3 вида изследвания. За една лаборатория във Варна гледах, че са по около 20 лв.

# 701
  • Мнения: 62
Какво значи,че токсоплазмата има 3 вида изследвания.Аз си правя всеки месец тъй като не съм имунизирана,с първата бременност също всеки месец давах кръв

# 702
  • София
  • Мнения: 163
Токсоплазмозата се предава от котки (поне аз знам само за котки) и е опасно за бебето.
Аз имам котка в къщи, но не съм се изследвала. Ще кажа на лекарката да ми пусне и такова изследване следващия път.
Имам питанка аз: тези от вас, които ходят паралелно на двама лекари на консултации - казвате ли им, че ходите и другаде или си мълчите?

# 703
  • Мнения: 62
да,знам какво е токсопласмозата и не се предава само от котки,неизмити плодове и зеленчуци,не трябва да се яде не добре опечено месо и да се избягват риби и морски деликатеси,които не са обработени,примерно суши,скариди.Токсоплазмата е страшна за бебето,за майката няма страшно,но последствията за бебето са ужасни,мозъчни увреждания.Тук много държат на тези изследвания и се правят през цялата бременност ако не си имунизирана.

# 704
  • София
  • Мнения: 163
hahuhihi извинявай, чак сега прочетох правилно какво си написала  Hug Помислих, че питаш какво е  Embarassed Така е то - разсеяност до безкрай.
Благодаря за инфото, определено ще се изследвам  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт